Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

asta a fost tare :bigstar:

 

dezkreator: depinde in cat timp...daca au totul pe stock dupa ce dai comanda, a doua zi o impacheteaza, a 3-a zi o trimit si in maxim 5 zile le ai. Daca nu le au pe stock...la mine a durat 2 saptamani, azi sper sa mi le trimita si mai am si doua lucruri in back order :crack:. Daca ai noroc ajung destul de repede...6 zile asa cu totul de cand ai dat comanda.

 

69WRX eu nu dau zilele astea comanda, te indrum catre sorin dna (gilerik)....el ia comision de 5%. Id-ul lui e rqk_hack

Editat de Rolly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

azi dimineata mergeam catre servici,regulamentar,corect cum merg de fiecare data...ma opreste un politist...imi cere actele...am totul in regula - talon,asigurare RCA,curs legislatie,purtam casca,scuterul ok,n-am depasit pe dreapta,n-am trecut pe rosu etc..circulam cu luminile de pozitie aprinse,ora era 7.45 dimineata,soarele puternic pe cer...pina la urma ma amendeaza ca nu aveam luminile de intalnire (faza scurta) aprinse...imi incheie proces verbal si amenda 300 ron (sau 150 ron in 48 ore)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata mergeam catre servici,regulamentar,corect cum merg de fiecare data...ma opreste un politist...imi cere actele...am totul in regula - talon,asigurare RCA,curs legislatie,purtam casca,scuterul ok,n-am depasit pe dreapta,n-am trecut pe rosu etc..circulam cu luminile de pozitie aprinse,ora era 7.45 dimineata,soarele puternic pe cer...pina la urma ma amendeaza ca nu aveam luminile de intalnire (faza scurta) aprinse...imi incheie proces verbal si amenda 300 ron (sau 150 ron in 48 ore)...

Duamneee :bigstar: pt ce ti-a dat amenda,da si ce amenda.Cred ca alde garcica nu mai au dat o amenda de mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata mergeam catre servici,regulamentar,corect cum merg de fiecare data...ma opreste un politist...imi cere actele...am totul in regula - talon,asigurare RCA,curs legislatie,purtam casca,scuterul ok,n-am depasit pe dreapta,n-am trecut pe rosu etc..circulam cu luminile de pozitie aprinse,ora era 7.45 dimineata,soarele puternic pe cer...pina la urma ma amendeaza ca nu aveam luminile de intalnire (faza scurta) aprinse...imi incheie proces verbal si amenda 300 ron (sau 150 ron in 48 ore)...

De ce te plangi? Ai citit regulamentul sa vezi ce scrie?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E obligatoriu sa ai in oras luminile de intalnire aprinse? Eu stiam ca doar in afara localitatii... Oricum, sunt niste magari boacterii astia. N-ai ce sa le ceri. Bine ca ii lasa in pace pe cei cu scuterele neinregistrate, care in cea mai mare parte sunt furate si se iau de asemenea nimicuri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E obligatoriu sa ai in oras luminile de intalnire aprinse? Eu stiam ca doar in afara localitatii... Oricum, sunt niste magari boacterii astia. N-ai ce sa le ceri. Bine ca ii lasa in pace pe cei cu scuterele neinregistrate, care in cea mai mare parte sunt furate si se iau de asemenea nimicuri...

Da este obligatoriu ptr ciclomotoare si motocicluri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce te plangi? Ai citit regulamentul sa vezi ce scrie?

da...am citit regulamentul...6-8 puncte de amenda pentru circulatia in oras fara lumini de intalnire aprinse...dar sti ce ma deranjeaza ? ca pe multi tigani care circula fara casca,fara nici un act,multi dintre ei cu scutere furate,fara nici un fel de asigurare sau fara minime cunostinte de cod rutier nu prea am vazut sa-i opreasca,trece politia pe langa ei fara sa le faca nimic sau sa ai intrebe ceva...in fiecare zi sunt depasit de masini pe partea dreapta,mi se taie fata,sunt inghesuit la bordura,nu mi se acorda prioritate cand circul pe drum cu prioritate,vad zilnic masini care trec pe rosu la semafor sau circula in afara localitatii fara lumini de intanire aprinse...adevarata problema in circulatia rutiera nu cred ca este ca n-am avut eu faza scurta aprinsa (care de altfel nici nu se putea vedea de soarele puternic) in conditiile in care eram cu toate actele in regula...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E obligatoriu sa ai in oras luminile de intalnire aprinse?

Art.44. - (3) Conducătorii motocicletelor Âşi mopedelor sunt obligați să folosească luminile de întâlnire pe toată durata deplasării acestora pe drumurile publice.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata mergeam catre servici,regulamentar,corect cum merg de fiecare data...ma opreste un politist...imi cere actele...am totul in regula - talon,asigurare RCA,curs legislatie,purtam casca,scuterul ok,n-am depasit pe dreapta,n-am trecut pe rosu etc..circulam cu luminile de pozitie aprinse,ora era 7.45 dimineata,soarele puternic pe cer...pina la urma ma amendeaza ca nu aveam luminile de intalnire (faza scurta) aprinse...imi incheie proces verbal si amenda 300 ron (sau 150 ron in 48 ore)...

 

:bigstar: fara suparare , dar nu ma pot abtine. cum draq ma ???? faza e ca politaiu se mai uita si la om ... si daca a vazut ca esti in regula cu actele , in mintea lui i`sa pus o pata neagra , cum sa te lase fara amenda si te`a gasit ca nu aveai luminile de intalnire ( eu cand te vad intotdeauna le ai ) , eu cum draq nu aveam nici un act la mine si m`a oprit .... pana la urm mi`a dat amenda ca "nu aveam casca" , cu toate ca eu o aveam ,dar sa nu`mi dea amenda mare (nu aveam rca, talonu si legislatia erau acasa) ....ahh si nu aveam nici un bec aprins :crack:

 

 

 

PS: ti`am lasat odata msg pe mess.... ce se mai aude de shaiba aia ?

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

azi dimineata mergeam catre servici,regulamentar,corect cum merg de fiecare data...ma opreste un politist...imi cere actele...am totul in regula - talon,asigurare RCA,curs legislatie,purtam casca,scuterul ok,n-am depasit pe dreapta,n-am trecut pe rosu etc..circulam cu luminile de pozitie aprinse,ora era 7.45 dimineata,soarele puternic pe cer...pina la urma ma amendeaza ca nu aveam luminile de intalnire (faza scurta) aprinse...imi incheie proces verbal si amenda 300 ron (sau 150 ron in 48 ore)...

 

Eu am scapat cu avertisment tot pt aceeasi faza, anul trecut... asta e, ai nimerit un jegos, am vazut cum au trecut scuteristi fara casca pe langa garcea si au scapat fara amenda...Romania :bigstar:

Editat de tiptil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am scapat cu avertisment tot pt aceeasi faza, anul trecut... asta e, ai nimerit un jegos, am vazut cum au trecut scuteristi fara casca pe langa garcea si au scapat fara amenda...Romania :bigstar:

 

bai ce noroc aveti voi...mie mi-a dat 25 ron amenda ca nu aveam lumini fatza spate(doar stop),ca nu era inscrisa,ca nu aveam actele la mine si ca cica este accidentat scuterul :blbl:  (si arata cu degetul spre coarnele mele :laugh: )...se lauda ca imi da 3 milioane,dar cand vad procesul verbal cu 25 ron am ramas  :crack:  ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce scuter de 125 e mai bun oare? :bigstar: si care va lace cel mai mult ? vad ca nu avem un topic despre asa ceva. :| iar la "tineri si nelinistiti la 125" nu este nici atat.

Mie mi-ar place Kymco Grand Dink 125, sau Yamaha X-Max 125 :crack: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:bigstar: fara suparare , dar nu ma pot abtine. cum draq ma ???? faza e ca politaiu se mai uita si la om ... si daca a vazut ca esti in regula cu actele , in mintea lui i`sa pus o pata neagra , cum sa te lase fara amenda si te`a gasit ca nu aveai luminile de intalnire ( eu cand te vad intotdeauna le ai ) , eu cum draq nu aveam nici un act la mine si m`a oprit .... pana la urm mi`a dat amenda ca "nu aveam casca" , cu toate ca eu o aveam ,dar sa nu`mi dea amenda mare (nu aveam rca, talonu si legislatia erau acasa) ....ahh si nu aveam nici un bec aprins :crack:

 

 

 

PS: ti`am lasat odata msg pe mess.... ce se mai aude de shaiba aia ?

pana mea...asta este...pisica neagra mi-o fi taiat calea...luminile de intalnire le tin aprinse de obicei ca stiu ca asa este legal dar uite ca azi dimineata s-a intamplat k am uitat pe pozitii aprins...doar ce m-am intors de la politie unde am depus copia dupa proces verbal si copie dupa kitanta...din cauza ca am platit in termen de 48 ore am dat jumatate (150 ron)...mi se pare totusi ca a exagerat putin (300 ron amenda)...am trecut azi de vreo 2 ori pe acolo pe unde era Garcea ala si am vazut si alte scutere oprite,de la distanta pareau in regula (cu casca,numar) dar daca vrea sa iti dea amenda tot ti-o da...

 

da...ti-am gasit saiba...

 

post-18285-1215012716_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce scuter de 125 e mai bun oare? :bigstar: si care va lace cel mai mult ? vad ca nu avem un topic despre asa ceva. :| iar la "tineri si nelinistiti la 125" nu este nici atat.

Yamaha tzr125 e superba :crack: si ajunge undeva pe la 4 mii si 200 euro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana mea...asta este...pisica neagra mi-o fi taiat calea...luminile de intalnire le tin aprinse de obicei ca stiu ca asa este legal dar uite ca azi dimineata s-a intamplat k am uitat pe pozitii aprins...doar ce m-am intors de la politie unde am depus copia dupa proces verbal si copie dupa kitanta...din cauza ca am platit in termen de 48 ore am dat jumatate (150 ron)...mi se pare totusi ca a exagerat putin (300 ron amenda)...am trecut azi de vreo 2 ori pe acolo pe unde era Garcea ala si am vazut si alte scutere oprite,de la distanta pareau in regula (cu casca,numar) dar daca vrea sa iti dea amenda tot ti-o da...

 

da...ti-am gasit saiba...

 

post-18285-1215012716_thumb.jpg

 

LOOOOOOL acuma imi dau seama 150 ron 1.5 ml ...am crezut ca 15 lei ...doamne ce idioti ..daca eram in locu tau ... incercam sa vb frumos... cu el si sa`i explic.... ca pur si siplu le`ai uitat..ca nu ai indicator pe bord de faza scurta..si aveai doar pozitile... ii explicai ..nu vezi domne ca am toate actele, rca , doamne ce`i faceam..si daca tot nu intelegea..sa vezi ce frumos si elegant imi bateam pola de el/ei ..doamne doamne ....

 

 

ms mult..tine`o acasa...ca momentan nu am cu ce sa vin s`o iau :bigstar::D

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...