Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Vrerau sa vad un scuter cu CVt coborand o panta cu viteza constanta fara sa atinga pilotul franele si fara sa tina picioarele jos. Atunci o sa cred ca e posibila frana de motor si e buna de ceva.

cred ca este destul de realizat , pentru ca nu nu poti sa decuplezi ambreajul cand vrei , adica trebuie mai intai sa opresti scuterul de tot ca sa decupleze. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

cred ca este destul de realizat , pentru ca nu nu poti sa decuplezi ambreajul cand vrei , adica trebuie mai intai sa opresti scuterul de tot ca sa decupleze. :kali:

 

 

....sau blochezi roata spate si se decupleaza...dar mai e un mic inconvenient, eu am coborat o panta cu inclinatie destul de mare si nu era cuplat ambreiajul, la un moment dat am zis sa pun frana de motor si in momentul in care am dat caz sa cupleze s-a blocat roata spate pt o fractiune de secunda si a fugit putin de spate, deci poate fi periculos :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sall all hai sa va zic ce am facut eu cu keloo(tipul cu agility 50 de la asigurari..probabil il cunoasteti de la intruniri....un tip cu care m-am imprietenit foarte bine)

 

am plecat la mare pe data de 20.06 vineri ora 2 dimineata .. am pregatit scooterul lui.. un schimb de ulei.. delimitare si reglat carburator.. uns bendix... curatat filtru aer .. deci cam o revizie in toata regula si am plecat... spre neplacerea noastra .. dupa ce am iesit de pe strada mea... care e plina de gropi... am avut surpriza.. sa ii dea in nas scooteru lui.. o data de 2 ori.. pana am aflat cauza.... sarise fisa de la bujie afara.. intr-un fnal .. am rezolvat problema.. si am plecat.. o mica oprire la shaormeria din d-na ghica sa mancam ceva

 

2614821997_c0005bc3a1.jpg

 

2614821907_e6deebe083.jpg

 

dupa aceea la dum ... am plecat inarmati cu gps-ul.. am reusit sa iesim la 4 dimineata din bucuresti si am luat-o spre slobozia.. harsova constanta... am mers cu o viteza medie de 70-75 pe unele portiuni chiar si 80-85 pe undeva in apropiere de slobozia am gasit chici ce ./... TURNUL EIFEL :kali: LOLZ :kali: atentie la poze :kali:)

 

2614838965_c826c02d7a.jpg

 

2615669846_b34700c45e.jpg

 

cateva poze din traseu

 

 

2615672822_97624500ce.jpg

 

2614844087_efdb2041b2.jpg

 

intr-un final dupa 6 ore de drum inclusiv pauze.. la fiecare 70-100 de km am ajuns in vama veche

 

2615679448_ef57a056f1.jpg

 

2615679700_4c9ceb7d3e.jpg

 

am gasit gazda 25 de lei de caciula.. 50 camera.. curte .. destul de ferit...locul.. am legat scooterele.. am despachetat n-am echipat de plaje.. si am plecat sa BEM O BERE !! bine meritata dupa ce n-eam asigurat ca nu mai plecam nicaieri si putem sa sa bem ceva linistiti

 

cateva poze de pe plaje

 

2614850537_c2b816ee2f.jpg

 

 

2615679232_ca595b1724.jpg

 

 

2614849739_ac0cf682f2.jpg

 

2614849941_26f5a70504.jpg

 

bine seara ne-am cherchelit de tot.. fraternizam pe acolo cu ai nostri colegi motociclist.. si tot felul de tipe.... si najpete si.. si bunaciuni.. ce sa zik.. distractie la greu.. si mare durere de pwla .. sa nu ne intereseze de nimik.. etc..

 

 

 

a doua zi am plecat in venus unde ne-am intalnit cu marius JML si Alina..(nevasta sa )

si era planuit sa mancam ceva si sa mai stam pe plaja la venus dar a intervenit o problema...

eu ramasesem fara CASh.. si trebuia sa scot de la bancomat... ajung la un hotel dotat cu ATm spre surprinderea mea.. UNDE E CVARDUUUU!!!! am cautat ca disperatu in bagaje.. nimik... in fine.. eram pe moment terminat...a sunat am blokat cardul.. si am aflat ca ultima oara a fost folosit la o benzinarie OMV din bucuresti.. deci a fost din vina mea ca l-am bagat in graba la buzunaru de la spate al blugilor ... benzina.. nu mai aveam nici eu nici cheloo mai mult de juma de rezervor fiecare dar ne-a ajutat marius cu 100 de lei de benzina.. imprumut..

 

cateva poze de pe plaja de la venus

 

2614851223_440f089c70.jpg

 

 

2615697346_8430df36f0.jpg

 

2615697658_d57d0306ae.jpg

 

2614870101_6e134e3f96.jpg

 

2614870359_c1c500ed57.jpg

 

2615699182_d8bd6fdedb.jpg

 

2614871209_ee3b22171a.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[...]

 

am plecat la mare pe data de 20.06 vineri ora 2 dimineata

[...]

Ba, tot nu mi-ai dat peste nas cu poza de la indicatorul Vama Veche ... :kali:

Ce amintiri cu drumul asta :kali: A! De ce nu ai facut poze la orasul de floci, doar ai trecut pe acolo :kali:

post-11774-1214565641_thumb.jpg

post-11774-1214565718_thumb.jpg

 

Hai ca la urmatorul drum merg si eu, cu motorul. Sa mergeti la fix, fara gps.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi degeaba ati fost la mare daca nu ati intrat in apa decat de 2 ori. Eu cu nevasta am fost lejer cu trenul, ne-am cazat la hotel in Venus cu 23 lei/ noapte/pers., si tot weekend-ul am stat la plaja...........bere, suc....etc.

Raman la ideea ca nu se merita sa pleci cu un scuter de 50 cmc la o distanta asa de mare. E mai sanatos cu trenul.(asta pana imi iau eu Majesty :kali: )

Apropo..............Scrici a uitat sa mentioneze despre un filmulet numai bun de youtube. :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare.. gasesc pt dna un asa kit ? :kali:

 

 

Woooow,si eu vreau un asemenea kit :kali: :kali::D:D

Daca un kit Malossi este 250-400 de euro,un kit ca ala ar fii cam aproape 1000 de euro,sa numai zic ca este necesar un carburator cel putin de 28 si multe alte piese ca sa functioneze cum trebuie.

Chiar ati vrea sa bagati atat in scuter ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noua iubita :kali: :

Mai adauga acolo in poza cu bordul inca un 2 in fata celor 2 cifre.

La 51 nu e mare senzatie :kali: :kali:

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cum pot sa inscriu un scuter de 125 pe 49? :kali:

ilegal ...

Il declari ca e de 49 . adica faci declaratie pe propria raspundere la notar ca nu e furat si ca e de 49

ca nu se uita aia de la primarie la scuteru tau :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca un kit Malossi este 250-400 de euro,un kit ca ala ar fii cam aproape 1000 de euro,sa numai zic ca este necesar un carburator cel putin de 28 si multe alte piese ca sa functioneze cum trebuie.

Chiar ati vrea sa bagati atat in scuter ?

 

Ziceam si eu ca as vrea...asa visator :kali: .Iti dai seama ca nu bag 1000 euro in scuter,mai bine imi iau un rs 125 de rupe matza in 2 si gata...Doar ca mi-ar placea la nebunie sa traga asa scuterul.Sper ca ai inteles mesajul,bafta!

Thug fratzica dai de bauuuuuuuut!!!!Te-ai scos.Felicitari,e mortala "iubita".Fara cuvinte.Esti un norocos! :kali: Sa-l stapanesti sanatos,1.000.000de km,fara nici un incident.

 

Ziceam si eu ca as vrea...asa visator :kali: .Iti dai seama ca nu bag 1000 euro in scuter,mai bine imi iau un rs 125 de rupe matza in 2 si gata...Doar ca mi-ar placea la nebunie sa traga asa scuterul.Sper ca ai inteles mesajul,bafta!

Thug fratzica dai de bauuuuuuuut!!!!Te-ai scos.Felicitari,e mortala "iubita".Fara cuvinte.Esti un norocos! :kali: Sa-l stapanesti sanatos,1.000.000de km,fara nici un incident.

 

Apropo,ne spui si noua cat ai dat pe bijuterie?:kali:

Editat de ssergiu_tuning
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai adauga acolo in poza cu bordul inca un 2 in fata celor 2 cifre.

La 51 nu e mare senzatie :kali: :kali:

Simte nevoia sa se laude....Thug 51 am intr-a1a si nu e capat :kali:) :kali: Tu esti intr-a4-a aici sa nu strici motoru :nono:) :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...