Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

LOOOOOOL acuma imi dau seama 150 ron 1.5 ml ...am crezut ca 15 lei ...doamne ce idioti ..daca eram in locu tau ... incercam sa vb frumos... cu el si sa`i explic.... ca pur si siplu le`ai uitat..ca nu ai indicator pe bord de faza scurta..si aveai doar pozitile... ii explicai ..nu vezi domne ca am toate actele, rca , doamne ce`i faceam..si daca tot nu intelegea..sa vezi ce frumos si elegant imi bateam pola de el/ei ..doamne doamne ....

 

 

ms mult..tine`o acasa...ca momentan nu am cu ce sa vin s`o iau :bigstar::D

pai n-am vb urat , i-am aratat ca totusi am luminile de pozitie aprinse , am totul in regula dar...omul are un plan de facut amenzi si trebuie sa se tina de el...nu a vrut sa auda nimic nici un argument , a scris procesul verbal cu un aer foarte rece si ferm pe pozitie...

150 ron...ca daca era vb de 15 ron nu mai era nimica de spus... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

ba copil blond si tampit .... tu chiar vrei sa ne batem toti pola de tine ??? termina in mm daca e topic de discutii intre noi , asta nu inseamna ca treb sa bagi tu toate porcariile , inca o iesire din asta si te raportez la admini .... mm de apendic bleg ce esti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zi frumoasa pentru mine am picat examenul la sala pentru permis :crack: mai nasol e ca numai pe 23 pot depune dosarul si cica numai in septembrie mai pot da inca odata :bigstar: habar nu am ce sa fac acuma , cred ca vind FIRST BIKEUL si ori iau alt motor de 49 ceva mai de viteza ori stau la ragalia asta cu pedale. eu tot nu inteleg dece au zis aia ca numai in septembrie pot sa dau examenul:unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce zi frumoasa pentru mine am picat examenul la sala pentru permis :crack: mai nasol e ca numai pe 23 pot depune dosarul si cica numai in septembrie mai pot da inca odata :bigstar: habar nu am ce sa fac acuma , cred ca vind FIRST BIKEUL si ori iau alt motor de 49 ceva mai de viteza ori stau la ragalia asta cu pedale. eu tot nu inteleg dece au zis aia ca numai in septembrie pot sa dau examenul:unsure:

da nu poti sa depui dosarul in alt oras? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai n-am vb urat , i-am aratat ca totusi am luminile de pozitie aprinse , am totul in regula dar...omul are un plan de facut amenzi si trebuie sa se tina de el...nu a vrut sa auda nimic nici un argument , a scris procesul verbal cu un aer foarte rece si ferm pe pozitie...

150 ron...ca daca era vb de 15 ron nu mai era nimica de spus... :bigstar:

 

Ca tot veni vorba de amenzi, mi-am luat si eu un "bon" de 300 ron sau 150 in 48 ore. Am mers 20-30 metrii pe trotuar pana in dreptul unui magazin cu 10km/h. M-a vazut omu' a scos pixu si a facut treba pe care stie el sa o faca cel mai bine. Asta e, pe viitor mai multa atentie.

Oricum m-am saturat de cate ori ma opresc. Daca trec pe langa un echipaj este imposibil sa nu imi ceara actele la control. Daca am noroc de doua controale, mai repede ajung pe jos de acasa pana in centru.

Editat de plici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ultima strigare ..

 

 

Mai vrea cineva ceva de pe easyparts?

 

Comision : 5%

Banii inainte

 

la produsele mai mici de 50 de euro comisionul este 5 euro.

 

Multumesc !

 

 

Contact : ~ Y!M : rqk_hack

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca tot veni vorba de amenzi, mi-am luat si eu un "bon" de 300 ron sau 150 in 48 ore. Am mers 20-30 metrii pe trotuar pana in dreptul unui magazin cu 10km/h. M-a vazut omu' a scos pixu si a facut treba pe care stie el sa o faca cel mai bine. Asta e, pe viitor mai multa atentie.

Oricum m-am saturat de cate ori ma opresc. Daca trec pe langa un echipaj este imposibil sa nu imi ceara actele la control. Daca am noroc de doua controale, mai repede ajung pe jos de acasa pana in centru.

 

Nici pe trotuar nu ai voie?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa nu ai voie? Pe unde au voie bicicletele ai si tu, pe unde nu au ele, n-ai nici tu. Ce ti-a scris pe proces?

 

Ca am mers pe trotuar cu mopedu' , din dreptul semaforului pana in fata magazinului X.

Din cate stiu eu nici cu bicicleta nu ai voie daca nu exista pista speciala pentru biciclisti. Am sa rasfoiesc putin pe net.

 

Edit.

 

http://metropotam.ro/La-zi/2007/09/art4765...i-cu-bicicleta/

http://www.adevarul.ro/articole/biciclisti...iciclete/326399

 

Edit 2.

 

"Ce sa nu faci

 

- mersul pe trotuar e interzis, deci nu merge pe el daca nu exista pista de biciclete;"

Editat de plici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Informati-va aici si aici

 

Art. 160. – (1) Bicicletele Âşi mopedele, atunci când circulă pe drumul public, trebuie conduse numai pe un singur rând.

 

(2) Persoanele care nu posedă permis de conducere pot conduce mopede pe drumurile publice numai dacă fac dovada că au absolvit un curs de legislație rutieră în cadrul unei unități autorizate de pregătire a conducătorilor de autovehicule.

 

(3) Dacă pe direcția de deplasare există o pistă pentru biciclete, semnalizată ca atare, conducătorii vehiculelor prevăzute la alin. (1) sunt obligați să circule numai pe această pistă. Se interzice circulația altor participanți la trafic pe pista pentru biciclete.

 

Art. 161. – (1) Se interzice conducătorilor de biciclete sau mopede:

 

a) să circule pe sectoarele de drum semnalizate cu indicatorul având semnificația „Accesul interzis bicicletelor”;

 

:bigstar: să învețe să conducă biciclete sau mopede pe drumurile intens circulate;

 

c) să circule pe trotuare, cu excepția cazului când pe acestea sunt amenajate piste speciale destinate lor;

 

d) să circule fără a ține cel puțin o mână pe ghidon Âşi ambele picioare pe pedale;

 

e) să circule în paralel, cu excepția situațiilor când participă la competiții sportive organizate;

 

f) să circule în timp ce se află sub influența alcoolului, a produselor ori substanțelor stupefiante sau a medicamentelor cu efecte similare acestora;

 

g) să se țină de un vehicul aflat în mers ori să fie remorcat de un alt vehicul sau împins ori tras de o persoană aflată într-un vehicul;

 

h) să transporte o altă persoană, cu excepția copilului până la 7 ani, numai dacă vehiculul are montat în față un suport special, precum Âşi a situației când vehiculul este construit Âşi/sau echipat special pentru transportul altor persoane;

 

i) să circule pe partea carosabilă în aceeaÂşi direcție de mers, dacă există o cale laterală, o potecă sau un acostament practicabil, ce pot fi folosite;

 

j) să transporte sau să tragă orice fel de obiecte care, prin volumul ori greutatea lor, stânjenesc sau periclitează conducerea vehiculului ori circulația celorlalți participanți la trafic;

 

k) să circule pe aleile din parcuri sau grădini publice, cu excepția cazurilor când nu stânjenesc circulația pietonilor;

 

l) să circule pe timp de noapte sau când vizibilitatea este redusă, fără să îndeplinească condițiile prevăzute la art. 14 Âşi 16;

 

m) să circule atunci când partea carosabilă este acoperită cu polei, gheață sau zăpadă.

 

n) să circule cu defecțiuni tehnice la sistemele de frânare sau cu un vehicul care nu este prevăzut cu avertizor sonor;

 

o) să traverseze drumurile publice, pe trecerile destinate pietonilor, în timp ce se deplasează pe bicicletă sau moped;

 

p) să circule pe alte benzi decât cea de lângă bordură sau acostament, cu excepția cazurilor în care, înainte de intersecție, trebuie să se încadreze regulamentar pentru efectuarea virajului la stânga;

 

r) să circule fără a purta îmbrăcăminte cu elemente fluorescent – reflectorizante, de la lăsarea serii până în zorii zilei sau atunci când vizibilitatea este redusă;

 

s) să conducă vehiculul fără a menține contactul roților cu solul.

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar soferii care isi parcheaza masinile pe trotuar si nu iau amenda cum fac?

 

Asta nu se pune. Cand ruleaza cu masina pe trotuar se pare ca nu mai exista riscul ca un copil sa sara sub rotile lor, sub ochii politistilor. Mai usor scot 150 lei de la niste scuteristi decat de la niste oameni cu "putere" .

Editat de plici
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...