Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutari !

 

Am nevoie de un pic de ajutor din partea scuteristilor "legali",mai exact o scanare a dovezii de absolvire a cursului de legislatie rutiera . :rock:

 

Thx !

Da' ce smecher esti tu........vrei sa-l falsifici. :bounce:

Mai bine fa rost de unul in mod legal...............si mai tarziu poate o sa-mi multumesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretine,nu am spus ce am de gand sa fac cu el,asa ca abtine-te pe viitor.

 

Vrei sa ma ajuti,bine,nu vrei,la fel de bine.

 

Daca tot vanezi posturi,fa-o intr-un mod mai discret si mai politicos. Multumesc pentru intelegere !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pretine,nu am spus ce am de gand sa fac cu el,asa ca abtine-te pe viitor.

 

Vrei sa ma ajuti,bine,nu vrei,la fel de bine.

 

Daca tot vanezi posturi,fa-o intr-un mod mai discret si mai politicos. Multumesc pentru intelegere !

Cum poti sa ma numesti "prieten" cand nici macar nu ma cunosti, cat despre vanatoarea de posturi........se vede ca esti nou pe aici.

Si daca zici ca nu vrei sa-l falsifici.........de ce nu ne spui si noua la ce iti trebuie........poate te vom ajuta in final.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,domnule marius45jml,nu va pot numi pretin daca nu va cunosc,aveti in totalitate dreptate.

Aveti dreptate si in legatura cu vechimea mea pe forum si pe deasupra aveti si o intuitie buna in legatura cu dracovenia aia de hartie.

 

Cu alte cuvinte : Da,o voi modifica un pic pe ici,pe colo pentru ca nu-mi convine sa ma duc la o scoala de soferi sa dau 100 ron pe o amarala de hartie si sa nu primesc nimic in schimb (cursul efectiv ).

 

Nu vreau sa circul fara acea hartie,mai ales pentru ca scuterul nu este al meu si nu as vrea sa atrag atentie inutila.

 

 

Sper ca v-am lamurit si totodata sper ca ma veti ajuta.

Editat de ChipTavi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

atunci cauta o scoala de soferi unde dai 100 de ron si TE SI INVATA ceva.... sau mai bine, fa scoala pentru A1 A0 AB4 etc... e mai sanatos pentru toata lumea...

 

sau mai bine... nu vrei sa iti scanez permisul meu, fata-verso, si sa iti trimit pe mail? poate faci tu rost de o imprimanta de printeaza pe plastic

Editat de wrongname
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca nu exista asa ceva in orasul meu si sa fac naveta pana in resedinta de judet pentru o hartie nenorocita ....mai bine va cer ajutorul voua pe forum :bounce:

 

 

 

Edit: Da Sorin,inteleg ce vrei sa spui,insa hartia asta nu valoreaza aproape nimic,in sensul ca doar dai banu` si o iei pentru ca te obliga legea,insa nu inveti nimic spre deosebire de permis .

Editat de ChipTavi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiindca esti nou pe forum vreau sa te lamuresc cu unele amananunte:

- noi suntem o comunitate care promoveaza mersul legal pe 2 roti

- incercam sa-i invatam pe cei fara experienta, dar legislatia o invata fiecare pe cont propriu

- poate intri putin la topic-ul cu accidente si o sa vezi cati au murit, cati au ajuns grav raniti prin spitale, cati au plans dupa prietenii care nu mai sunt........si atunci poate o sa incerci sa mergi legal

- nu poti apela la lege cat timp esti in afara ei (de ex. daca nu ai asigurare si esti implicat in accident, nefiind vina ta........legal tu esti scos vinovat pt. ca ai mers fara RCA)

Daca ceri un lucru ilegal pe un forum, atunci se creeaza un precedent....si ce pretentii sa mai avem de la copiii de 16 ani sa-si ia atestatul in mod legal, cand exista alte solutii mai simple.

Nu cred ca 100 lei este o suma asa de mare pentru un atestat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, omu are dreptate, sa dea 100 de roni doar pentru o hartie, chiar nu merita... adica, mori cu hartia in buzunar, pentru ca nu te-a invatat nimeni cum si ce sa faci in trafic... de-aia ziceam, ca mai bine se apuca serios de scoala si isi ia permisul, ca ala nu strica niciodata...

 

succese nebanuite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Adeverinta de legislatie rutiera CONTRAFACUTA o voi folosi o perioada pana imi voi lua eu un scuter sau moto <125 cmc.

 

Aceasta perioada va fi foarte scurta (sub o saptamana,maxim 2 )

 

 

Nu imi iau de acum nici legislatie nici permis pentru ca inca nu stiu ce o sa-mi iau,scuter sau moto (nu vreau sa cheltuiesc bani si sa pierd timp inutil )

 

 

Sper totusi sa ma intelegeti si sa ma ajutati !

Editat de ChipTavi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma, omu are dreptate, sa dea 100 de roni doar pentru o hartie, chiar nu merita... adica, mori cu hartia in buzunar, pentru ca nu te-a invatat nimeni cum si ce sa faci in trafic... de-aia ziceam, ca mai bine se apuca serios de scoala si isi ia permisul, ca ala nu strica niciodata...

 

succese nebanuite

Sunt de acord cu tine...permisul este cea mai buna varianta, dar pana la permis omu' vrea sa circule...doar atestatul il salveaza.

Daca ar fi dupa mine nu as lasa pe nimeni sa circule fara permis, iar pe biciclisti i-as pune sa-si ia atestat.........la scutere se pare ca legea e mai blanda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi iau de acum nici legislatie nici permis pentru ca inca nu stiu ce o sa-mi iau,scuter sau moto (nu vreau sa cheltuiesc bani si sa pierd timp inutil )

 

 

nu e nicio pierdere de timp sau de bani.... e bun facut... si pentru o saptamana... lasa-ne, ca nu-ti trebuie nicio hartie... (eu nu am vazut niciun militian in orasul ala al tau :bounce: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Sorin,ai dreptate...sunt putini si prosti,dar asta nu-i o scuza pentru mine :bounce:

 

 

Acu` nu-mi mai fa de ras orasul doar ca ai venit si tu odata pe acilea.

 

Daca tot vrei sa ne denigrezi asa de tare,mai treci pe aici,mai schimbam o vorba,mai injuram castravetii albastri :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Sorin,ai dreptate...sunt putini si prosti,dar asta nu-i o scuza pentru mine :bounce:

 

 

Acu` nu-mi mai fa de ras orasul doar ca ai venit si tu odata pe acilea.

 

Daca tot vrei sa ne denigrezi asa de tare,mai treci pe aici,mai schimbam o vorba,mai injuram castravetii albastri :rock:

SAL all zicetimi si mie un site unde face cineva comanda la piese plzzz.urgent..

 

Sall all Zicetimi si mie un site cu piese pt scutere ..si daca este cineva care face comenzi..plz urgent..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok,domnule marius45jml,nu va pot numi pretin daca nu va cunosc,aveti in totalitate dreptate.

Aveti dreptate si in legatura cu vechimea mea pe forum si pe deasupra aveti si o intuitie buna in legatura cu dracovenia aia de hartie.

Cu alte cuvinte : Da,o voi modifica un pic pe ici,pe colo pentru ca nu-mi convine sa ma duc la o scoala de soferi sa dau 100 ron pe o amarala de hartie si sa nu primesc nimic in schimb (cursul efectiv ).

Nu vreau sa circul fara acea hartie,mai ales pentru ca scuterul nu este al meu si nu as vrea sa atrag atentie inutila.

 

Sper ca v-am lamurit si totodata sper ca ma veti ajuta.

 

bai baiete... acuma suntem noi "prieteni" toti... da nici chiar asa. Cine crezi ca e prost sa iti dea asa ceva? :rock: Tu singur ai zis : esti intr-un oras mic (ceva de genu). Daca nu ai macar o scoala de soferi in orasu - satul - comuna ta .... ti-e frica de politisti? :bounce: Ce pana mea ... in orase mari sunt scutere de 125 sau si mai mult inmatriculate la primarie. Tieintr-un oras unde nu ai o scoala de soferi ti-e frica sa mei cu scuteru fara permis?

Sa stii ca te invata ceva la scoala aia pentru ca (cel putin unde am fost eu) am participat la cursurile pentru permis de categoria B si A. Acuma ca nu te invata acolo cum sa te strecori printre masini si cum sa schimbi vitezele e alta chestie.

Daca mai ai o sapt ... 2... asteapta.... te abtii de la mersul cu scuterul daca vrei.... :D

iar @ wrongname ... hartia aia ce zici tu sa stii ca nu e inutila. :( daca vrei participi la cursuri daca nu nu. Si chiar te invata ceva. Eu sincer aveam scoala de soferi in oras dar nu tinea cursurile... odata la luna doar. si am preferat sa ma duc in alt oras sa fac cursul la o scoala de soferi respectata. :P

Editat de ionutz100cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu singur ai zis : esti intr-un oras mic (ceva de genu). Daca nu ai macar o scoala de soferi in orasu - satul - comuna ta .... ti-e frica de politisti? :bounce: Ce pana mea ... in orase mari sunt scutere de 125 sau si mai mult inmatriculate la primarie. Tieintr-un oras unde nu ai o scoala de soferi ti-e frica sa mei cu scuteru fara permis?

 

Scoli de soferi am,insa nimeni nu se incurca cu "d`astia mici".

Daca aveam scoala serioasa in orasul meu care organiza cursuri pentru A1 deja eram acolo :D

 

In legatura cu scuterele de 125 sau mai mari....ei bine,scuterul pe care mi-l va lasa un prieten (sub forma de imprumut-el plecand in vacanta ) este de 180 cmc,insa inscris la primarie pe 49 cmc :(

 

 

Daca puteti/vreti sa ma ajutati bine,daca nu....o sa caut un forum "scuterism.ro" :rock:

Editat de ChipTavi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scoli de soferi am,insa nimeni nu se incurca cu "d`astia mici".

Daca aveam scoala serioasa in orasul meu care organiza cursuri pentru A1 deja eram acolo :rock:

 

In legatura cu scuterele de 125 sau mai mari....ei bine,scuterul pe care mi-l va lasa un prieten (sub forma de imprumut-el plecand in vacanta ) este de 180 cmc,insa inscris la primarie pe 49 cmc :D

 

 

Daca puteti/vreti sa ma ajutati bine,daca nu....o sa caut un forum "scuterism.ro" :bounce:

 

daca faci si tu chestii deastea ilegale (gen sa conduci scuter cu numar fals) ... nu cred ca esti prea binevenit aici ... :(

Si nu cred ca sunt singurul care are aceeasi parere. Din cauza celor ca tine (care nu stiu reguli de circulatie si fac chestii ilegale) sunt priviti majoritatea scuteristilor rau. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu conduc scuter cu numar fals...deocamdata :bounce:

 

Daca asa este inregistrat ce m-ar manca pe mine sa contest,nu ?

 

Cat despre regulile de circulatie,ei bine,le stiu (nu in detaliu,dar ma descurc in conditiile orasului meu -AutoB+ isi face bine treaba,recomand).

 

Tind sa cred totusi sa sunt un pic mai responsabil decat media scuteristilor,dar asta-i doar parerea mea .

 

Sper totusi s-o rezolv pana la urma.

Editat de ChipTavi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...