Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

aceeasi problema am si eu.Am curatat filtru de aer,l`am pus la loc si am vz ca merge inecat.N`am deraglat nimic.

Ma duc acum sa curat carburatoru`.

 

sa`mi raspunzi si mie daca ai rezolvat problema.

Problema sta in felul urmator: filtrul de aer este impregnat cu ulei (de obicei ulei de motor, pentru motoare in 2 timpi). Astfel, filtrarea se face mult mai bine, iar debitul de aer nu este atat de mare fata de debitul care trece prin filtrul neimpregnat. Carburatorul saracul nu are nici o vina...Incercati sa imbibati buretele cu ulei, si apoi stoarceti-l usor pentru a elimina surplusul. Veti vedea rezultatul! Sa-mi ziceti daca s-a rezlvat! :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Problema sta in felul urmator: filtrul de aer este impregnat cu ulei (de obicei ulei de motor, pentru motoare in 2 timpi). Astfel, filtrarea se face mult mai bine, iar debitul de aer nu este atat de mare fata de debitul care trece prin filtrul neimpregnat. Carburatorul saracul nu are nici o vina...Incercati sa imbibati buretele cu ulei, si apoi stoarceti-l usor pentru a elimina surplusul. Veti vedea rezultatul! Sa-mi ziceti daca s-a rezlvat! :P

scuterul meu este in 4T.Un piaggio zip 4t 50cc.

 

am sa incerc sa fac asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

wow.... cred ca are kit 70/80 pe el...da' stii cum e cu chinezariile .... nu merita sa bagi bani in ele...ti-l tunezi il faci de ia 100 si la 100 te trezesti ca se dezmembreaza cate o roata cate-o carena samd :P

 

Sal. Esti din Buc? Daca da, in ce zona stai? Ca am si eu tot un Booster si vreau sa-i mai schimb/modific/vopsesc una-alta...Al tau vad k arata destul de bine, daca e cel din poza. Deci?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare legat de un set 70cc.Este vorba de setul de 70 pt chinezarii .Am tot auzit de la niste prieteni ca nu ai cum sa ii bagi cilindru asta de 70,ca nu intra in blocul motor.Deci e adevarat? sau pot sa pun setul ala fara sa fac modificari la blocul motor?

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal. Esti din Buc? Daca da, in ce zona stai? Ca am si eu tot un Booster si vreau sa-i mai schimb/modific/vopsesc una-alta...Al tau vad k arata destul de bine, daca e cel din poza. Deci?

da sunt din bucuresti, zona colentina ... scuteru chiar este al meu uite un videoclip cu el:

 

1905081716rq3.jpg

Editat de ReDMoTo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da sunt din bucuresti, zona colentina ... scuteru chiar este al meu uite un videoclip cu el:

 

1905081716rq3.jpg

 

 

Frate de unde ai facut rost de geam transparent pentru stop? Caut de multa vreme pentru ca mi-am facut stop-ul cu LED-uri si s-ar vedea mult mai frumos cu un geam transparent....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai... e vreunu care se pricepe la chestii de electronica..etc..? am si eu o intrebare... am antena parabolica de vreo 10 ani si reciever si inca ceva aparat de care misc un buton si misca pozitia antenei. Chestia e ca acuma's cativa ani un vant a dereglat antena de pe casa si am lasat-o balta. ; :scratch: acuma as vrea sao pun inapoi in functiune. :kali: chestia e ca am auzit ca imi trebuie reciever nou ... astalalt e de vreo 10 ani...si mai mult poate... cam cat costa unu..si paote stiti care e bun? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate de unde ai facut rost de geam transparent pentru stop? Caut de multa vreme pentru ca mi-am facut stop-ul cu LED-uri si s-ar vedea mult mai frumos cu un geam transparent....

eu am stop cu leduri ,suplimentar,pe spate sub numar si mi se pare ca sta f bine si fara geam...este bagat sub masca pe care sta numarul....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate de unde ai facut rost de geam transparent pentru stop? Caut de multa vreme pentru ca mi-am facut stop-ul cu LED-uri si s-ar vedea mult mai frumos cu un geam transparent....

l-am luat de pe easyparts...6 euro ... as fi si eu interesat de stop pe leduri te-a costat mult?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

l-am luat de pe easyparts...6 euro ... as fi si eu interesat de stop pe leduri te-a costat mult?

 

Mi l-am facut singur....te costa in functie de pretentii... Un LED costa aproximativ 2 lei, dupa care mai intra rezistoare, placuta de montaj etc etc. Daca esti interesat, ne intalnim si vb.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze pentru necunoasterea mea.Nush dak scuterele au turometru eu am un rieju matrix de 50 cc(care e tot moped :kali: )si as vrea sa stiu dak il tin pe la 8000-9000 de ture la un drum mai lung are ceva el are 12000 de ture si e limitat pana la 9000 de ture .Sau dak schimb undeva pe la 8000 credeti k il suprasolicitez :scratch: .Merci anticipat :D

 

Si ink una ce parere aveti despre aceasta geaca(http://www.motozone.ro/magazin-online/geci-moto-atv-scutere/geci-textil-moto-atv/barbati-1/geaca-textil-ixon-diablo.html).Pretu mi se pare fff bun da nush calitatea cum o fi.Dak are careva sau stie ceva despre ea va rog ffff frumos sa va spuneti parerea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi l-am facut singur....te costa in functie de pretentii... Un LED costa aproximativ 2 lei, dupa care mai intra rezistoare, placuta de montaj etc etc. Daca esti interesat, ne intalnim si vb.

te-am bagat in lista idul meu e red_eye_008 .. idu tau l-am luat de pe pagina ta motociclism.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...