Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

Cats....esti tiganca. Dupa ce ca esti fata - si asta inseamna sa ai putin obrajor - injuri ca pe strada.

 

Dute la tine in cocina si vorbeste asa :ph34r:

 

Moarte ciorilor!

 

Si in legatura cu al doilea agent din masina - observati ce abuzuri se fac daca este doar in masina. Mi se pare logic de ce legislatia i-a luat de mana si i-a pus in masina, ca sa nu vina unu singur si sa-mi spuna ca el e seful.

 

Dezkreator se poate scrie scrisoare comandantului IPJ si poate fi atacat in instanta atat el(agentul) cat si procesul sau verbal. Momentan o las moale - desi tata a zis ca vrea sa recurga la asa ceva, pe mine nu ma interesa personal decat daca poate sa ma sanctioneze pentru numarul de pitesti. Si se pare ca nu. Ce va fi data viitoare vom vedea - desi sigur de numar nu se va mai lega.

 

Ceea ce am scris aici este pentru a va aduce un exemplu in legatura cu modul de operare al politiei rurarle si implicit al politiei. Eu nu caut dreptate pe forum, nu dreptatea mi-o fac singur in instanta (probabil cu un avocat :rolleyes:). Nu, eu aici vin sa va povestesc voua ce mi s-a intamplat ca sa stiti si voi cum sa procedati in asemenea cazuri, si probabil sa radem de idioti, etc. De-aia e forum sa discutam. Nu ca sa vina o t***a pr*asta sa comenteze.

Tu chiar n-ai nicio treaba :D)

 

sa mori tu ca stii ce e un martor asistent si ca ala e un nene fara de care echipajul de politie n-ar fi complet :D duamne, mare ti-i gradina!

El se da doar destept p`aici.

 

Pustiu tine minte...vine nenea politaiu te ia de mana te duce la contravenient il intreaba daca recunoaste bla bla bla ala zice da sau nu si tu semnezi ...nu te tocmesti cu ei ca nu ca nu stiu ce...da tu faci doar pe inteligentu paici...eu zic sa ii dai in judecata sa te despagubeasca le ceri banii de amenda.

Atata timp cat scrie clar in legislatie nu inteleg ce (cuvant urat) mea mai vrei tu defapt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi s-a ars filamentul de fază scurtă la far. Vechiul bec a fost bun, eram mulțumit, a ținut destul de mult, dar cât să țină Âşi el...

Pe bec scria: PHILIPS HS1 12636 12V 35/35W [E1]2E5 U<A7

Am găsit pe unele site-uri bec la preț sub 8lei, iar pe altele la 50 lei. Nu Âştiu ce să cumpăr. Unele sunt cu halogen, altele cu xenon, altele fără. Merită să dau banii pe unul mai scump sau sunt doar fițe? Cele ieftine sunt utilizabile sau sunt foarte proaste Âşi nu merită?

 

 

fereste-te de becuri marca Taifa...eu am luat din asta de 35+35w si in scurt timp s-a innegrit globul...filamentele nu s-au ars,dar cu globul innegrit iti dai seama cata lumina mai trece prin sticla...

in momentul de fata am halogen de 35+35w cu sticla albastra,da o lumina alba asemanatoare cu xenonul si zic ca merita...becurile normale cu lumina galbuie nu au un randament prea bun....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costin esti PROST. Am zis de N ori ca nu e amenda - e avertisment. Ma pis pe ea de amenda. Ma p*s pe tine si pe politai. Pe mine ma deranjeaza doar comportamentul prostilor. Ba daca esti prost stai acasa. Asta si in cazul politistului si in cazul tau. Nu sti sa citesti? FuNck off

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cats....esti tiganca. Dupa ce ca esti fata - si asta inseamna sa ai putin obrajor - injuri ca pe strada.

 

Dute la tine in cocina si vorbeste asa :rolleyes:

 

Moarte ciorilor!

nu-s tiganca, dar sunt una care stie bine cum devine cu legile Âşi cu martorii asistenti, iar tu nu stii, dar faci pe desteptul. da ma rog, in tara asta toata lumea se pricepe la fotbal, la politica si la legi, nu esti primul si nici ultimul.

 

in afara de asta, unde am injurat eu, pacatele mele? :D

 

le: sa nu zici ca sunt rea si te las fara sa stii cum stau lucrurile: martorii asistenti sunt niste unii luati de pe strada care dau cu subsemnatul ca au fost de fata la intocmirea unui act procesual iar cele consemnate in legatura DOAR cu intocmirea respectivului act (nu cu starea de fapt descrisa) sunt in concordanta cu ce s-a intamplat in realitate. mai mult, martorul-asistent in nici un caz nu are voie sa faca parte din aceeasi unitate cu organul constatator, darmite sa mai faca parte si din echipajul respectiv, in caz contrar procesul verbal de constatare a contraventiei fiind lovit de nulitate.

Editat de cats
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Costin esti PROST. Am zis de N ori ca nu e amenda - e avertisment. Ma pis pe ea de amenda. Ma p*s pe tine si pe politai. Pe mine ma deranjeaza doar comportamentul prostilor. Ba daca esti prost stai acasa. Asta si in cazul politistului si in cazul tau. Nu sti sa citesti? FuNck off

Mancami-ai (cuvant urat) de trist obidit.

Editat de CostinALN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fereste-te de becuri marca Taifa...eu am luat din asta de 35+35w si in scurt timp s-a innegrit globul...filamentele nu s-au ars,dar cu globul innegrit iti dai seama cata lumina mai trece prin sticla...

in momentul de fata am halogen de 35+35w cu sticla albastra,da o lumina alba asemanatoare cu xenonul si zic ca merita...becurile normale cu lumina galbuie nu au un randament prea bun....

Mulțumesc.

Alte sugestii mai are cineva? Cam la ce preț e unul decent cu halogen?

Eu n-aÂş vrea lumină prea puternică. Circul doar în oraÂş Âşi deseori la stop aveam probleme cu Âşoferii din față. Îi deranja lumina. Farul e reglat, dar oricât l-aÂş regla, la mopede e prin construcție poziționat mai sus Âşi îi supără.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand o iau pe fundeni si colentina spre birou in loc de Mihai bravu si colentina pana la Doamna Ghica, mi-a scazut consumul. Pe traseul nou am 2 dealuri de urcat/coborat, insa in rest merg la V max. Si consumul e mai mic cu 0,4 (2.2 fata de 2,6 l/100km) dceat pe drumul vechi unde erau muult mai multe semafoare si coloane.

Deci se consuma mai putin la viteza mare dar stabilizata decat la accelerari de la 0 la 50 . Foarte interesant! :D

e posibil sa-ti fi scazut consumu ca nu mai e nici asa cald afara....+ ca daca e rece trage mult mai bine la racire pe aer...

 

PS: p'aici stau si eu (colentina cu fundeni)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai in general pentru a merge economic cu orice tip de motor trebuie sa mergi in primul rand constant(chiar si in urcare/coborare). Desigur mai e faza si cu turatile...nu la blana, dar oricum, consumul depinde mult de cat de constant mergi cu el :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al meu consuma ff putin...aveam tot original, motor nou, si nu accereram decat maxim 50% din accereratie...

 

cam pe la 2-2.5 % consuma, dar nu mergeam drumuri lungi ...opream poream...

 

aeroxul meu consuma 9-10 la cum ma dau eu :D

Editat de dOctOr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa....cine m-a trezit azi devreme? Postarita. De ce? Mi-a adus o scrisoare de la politie

 

Ma refer la Procesul verbal despre care vorbeam saptamana trecuta. Este un avertisment intocmit pe 26 pentru ziua de 21. Ce am savarsit: "A circulat pe bla bla cu MOTOSCUTERUL(ce-i aia? in legislatie nu cred - si sunt sigur - ca exista) fara a purta vesta reflectorizanta(wtf? Culmea, nici aia nu exista).

 

Partea a 2-a: fapta savarsita este prevazuta de art. 161. Sincer nici articolul asta nu prea l-am gasit.

 

Bomba nucleara :D :D : Martor asistent: Cosmescu Florea. Nimic ciudat nu? Mai ales ca acest martor asistent - presupus politist este cu un an mai mic ca mine - respectiv 16 ani si era pasagerul meu.

 

Procesul se termina cu semnatura agnetului constatator si semnatura FALSIFICATA a martorului asistent - prietenul meu nu a semnat nimic.

 

Ce sa faci frate cu asa idioti? Beleaua nu-i asa mare pentru ca a fost prostia mea - el chiar nu stia de vesta si a aflat de 24-25 ca trebuie purtata. Problema era ca m-a stresat ca eu nu am voie cu pitesti - ag - 145 in olt.

 

Acum in ceea ce priveste legislatia: repet acea vesnica intrebare: vesta? trebuie purtata?

 

Repet si aliniatul care a mai fost pus: art 70 - al 3. Bicicletele si mopedele care circula pe drumurile publice trebuie sa fie echipate cu mijloace de iluminare si dispozitive reflectorizant-fluorescente. Foarte vag cum s-a mai spus. Mijloace de iluminare exista si dispozitive reflectorizant-fluorescente pot insemna ochi de pisica, geamul de la stopuri, etc. Vreau sa imi arate si mie cineva unde scrie ca trebuie VESTA, sau chiar textila. Eu m-am gandit la toate modurile de a fenta legea asta - sa-mi cos pe geaca material, etc, si am ajuns la concluzia ca un brau ar fi de ajuns. Nu arat ca un muncitor, si ma si incadrez (oare?)

Vesta trebuie purtata pe dracu'. Legea spune sa ai elemente refectorizante in echipament (eu de exemplu fiind paranoic iarna cand e ceata port niste bretele reflectorizante peste echipament), si cam orice echipament moto are in compunere elemente refelectorizante de la ScotchBrite sau de la ceva concurent daca exista asa ceva... In mod categoric incalci legea daca nu ai elemente reflectorizante de loc, dar cred ca e greu sa gaseststi asemenea "echipament" in zilele noastre... Poate doar daca folosesti pe post de "echipament de protectie" un tricou simplu de bumbac....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e multumit asa

Inainte zicea ca , consuma 8 :D ( cred ca baga cu galeata in el :D )

 

inainte sa schimb carburatoru si pompa de vacuum am scos consum de 11% :D

 

cred ca e multumit asa

Inainte zicea ca , consuma 8 :D ( cred ca baga cu galeata in el :D )

sunt foarte multumit :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...