Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Azi am dat examen(prima data)...pentru a1.Am facut 21 de puncte(senzational!!!foarte tare ~x( ).Mi-au spus cei de acolo ca de maine o sa se dea si la noi examinarea pe touchscreen.Eu stiu ca in alte orase deja s-a pus in functiune noul sistem(sa ne f*tem in tot sistemul romanesc).Ati dat careva examenul pe calculator?Daca da,cum a fost cu programarea,cum au fost intrebarile...?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am dat examen(prima data)...pentru a1.Am facut 21 de puncte(senzational!!!foarte tare ~x( ).Mi-au spus cei de acolo ca de maine o sa se dea si la noi examinarea pe touchscreen.Eu stiu ca in alte orase deja s-a pus in functiune noul sistem(sa ne f*tem in tot sistemul romanesc).Ati dat careva examenul pe calculator?Daca da,cum a fost cu programarea,cum au fost intrebarile...?

 

nu stiu pt A1 dar cert pt B s.a bagat pe calculator de 2-3 sapt pe putin!!

 

 

si P.S: multumesc scuteristilor de pe acest forum care m,au ajutat!!in afara de Vladut!! :disappointed: foarte foarte foarte "uniti" sunteti!!!iac...

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cu ce sa te ajutam ?
cu asta :(
am si eu nevoie de ajutor va rog!!daca am schimbat culoarea la scuter,unde trebuie sa ma duc sa.mi schimbe talonul si de ce acte am nevoie,cat trebuie sa platesc!!!

 

 

multumesc mult!!asfalt uscat!!!

 

 

nu stiu pt A1 dar cert pt B s.a bagat pe calculator de 2-3 sapt pe putin!!

 

 

si P.S: multumesc scuteristilor de pe acest forum care m,au ajutat!!in afara de Vladut!! :disappointed: foarte foarte foarte "uniti" sunteti!!!iac...

 

asfalt uscat

N-are rost sa te enervezi, aici slabe sanse sa gasesti pe cineva serios :(

 

 

Bafta! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi am dat examen(prima data)...pentru a1.Am facut 21 de puncte(senzational!!!foarte tare ~x( ).Mi-au spus cei de acolo ca de maine o sa se dea si la noi examinarea pe touchscreen.Eu stiu ca in alte orase deja s-a pus in functiune noul sistem(sa ne f*tem in tot sistemul romanesc).Ati dat careva examenul pe calculator?Daca da,cum a fost cu programarea,cum au fost intrebarile...?

 

deci in legatura cu programarea trebuie sa te duci personal la politie si sa depui dosarul.

sunt cateva intrebari specifice categoriei A si restul sunt cala cat B.

succes si asfalt uscat :disappointed:

 

P.S.: Si eu am dat sala de 3 ori si a 3 oara am luat.Si azi am avut si poligonul si normal k am reusit si cred ca maine ma duc sa imi iau plasticul :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri 16-octombrie-2008 ora 11:00 pe soseaua Antiaeriana din Bucuresti , pe sensul de mers catre Piata 13 Septembrie, conduceam un scuter Peugeot Vclic cu 40-50Km/h.

Ajuns in apropierea unei treceri de pietoni inaintea careia era parcat un autoturism , am observat un pieton angajat in traversare. Am oprit la timp iar acesta a incercat sa-si continue traversarea. Era un pensionar spre norocul lui si spun asta pentru ca nu putea sa mearga prea repede.

La 2-3 secunde dupa ce am oprit am fost lovit din spate de catre un taximetrist cu o Dacia Logan Nr. de inmatriculare B-46-MOY.

Am fost practic spulberat si aruncat prin aer cativa metri iar scuterul a fost imprastiat pe vreo 10 metri.

Retineti un lucru , cu frana apasata la maxim , taximetristul a trecut peste trecerea de pietoni (marcata si cu indicator vizibil de la cel putin 200m).

Epilog : Eu m-am ridicat de jos avand doar jacheta din piele murdara

Batranul pensionar a scapat neatins pentru ca nu a apucat sa ajunga in fata mea

Dacia logan are toata fata distrusa

Scuterul ...No Comment

Casca mea sparta in bucati

Am sa scanez pentru voi procesul verbal intocmit de politie cu privire la accident si am sa fac niste poze cu scuterul.

Concluziile le trageti voi....

Editat de deputamadre
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acelasi lucru l-am patit si eu acum vreo 2 luni la intersectia mare de la Cora Pantelimon,chiar inainte de rond,cum veneam dinspre Morarilor,am oprit la trecere si m-a lovit din spate un Renault Clio 3.

Aveam SR-ul atunci,scuterul a fost "impins" 3-4 metrii,pentru ca era foarte greu(110kg).

Eu nu am avut nici o zgarietura.

Scuterul: Carenele de pe partea dreapta foarte putin zgariate,si amortizorul indoit.

Masina care m-a lovit: Bara facuta praf.

Editat de brick23
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri 16-octombrie-2008 ora 11:00 pe soseaua Antiaeriana din Bucuresti , pe sensul de mers catre Piata 13 Septembrie, conduceam un scuter Peugeot Vclic cu 40-50Km/h.

Ajuns in apropierea unei treceri de pietoni inaintea careia era parcat un autoturism , am observat un pieton angajat in traversare. Am oprit la timp iar acesta a incercat sa-si continue traversarea. Era un pensionar spre norocul lui si spun asta pentru ca nu putea sa mearga prea repede.

La 2-3 secunde dupa ce am oprit am fost lovit din spate de catre un taximetrist cu o Dacia Logan Nr. de inmatriculare B-46-MOY.

Am fost practic spulberat si aruncat prin aer cativa metri iar scuterul a fost imprastiat pe vreo 10 metri.

Retineti un lucru , cu frana apasata la maxim , taximetristul a trecut peste trecerea de pietoni (marcata si cu indicator vizibil de la cel putin 200m).

Epilog : Eu m-am ridicat de jos avand doar jacheta din piele murdara

Batranul pensionar a scapat neatins pentru ca nu a apucat sa ajunga in fata mea

Dacia logan are toata fata distrusa

Scuterul ...No Comment

Casca mea sparta in bucati

Am sa scanez pentru voi procesul verbal intocmit de politie cu privire la accident si am sa fac niste poze cu scuterul.

Concluziile le trageti voi....

Sper ca o sa iti plateasca scuterul de nou, bine ca nu ai patit nimic grav tu :) ... asteptam pozele cu scuteru si procesul verbal

 

a si...nu prea e bine unde ai postat aici e topic dedicat CSR

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mai facut asa ceva si dupa ce l-am pus sus suna urat...alta metoda?

 

inainte sa il speli... era ulei mult pe filtru ? daca era ... incearca sa bagi buretele in ulei si sa il storci bine. sau dai cu sprei . stiu ca este gen sprei lubrifiant care "unge" putin filtru.

pentru alte pareri-sfaturi consulta topicul "CUM CURAT FILTRUL DE AER"

Editat de ionutz100cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inainte sa il speli... era ulei mult pe filtru ? daca era ... incearca sa bagi buretele in ulei si sa il storci bine. sau dai cu sprei . stiu ca este gen sprei lubrifiant care "unge" putin filtru.

pentru alte pareri-sfaturi consulta topicul "CUM CURAT FILTRUL DE AER"

 

sa nu cumva sa il dati cu spray de ala pentru filtru :)

 

eu am patit-o ..... nu imi mai tragea aer :)

 

a trebuit sa imi cumpar alt burete ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat ... acum alta problema

 

am pus un filtru nou... inainte aveam unul RMS si acum am pus Malossi. problema mea e ca acum suna (nu radeti) ca un porc, adica GROHAIE (fara exagerari). daca modific debitul a/b se modifica si sunetul? ca la cum suna acum nu l-as scoate din curte ca rade lumea de mine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am rezolvat ... acum alta problema

 

am pus un filtru nou... inainte aveam unul RMS si acum am pus Malossi. problema mea e ca acum suna (nu radeti) ca un porc, adica GROHAIE (fara exagerari). daca modific debitul a/b se modifica si sunetul? ca la cum suna acum nu l-as scoate din curte ca rade lumea de mine :)

 

exact asa face si a meu fara filtru :)

 

regleaza carburatoru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri am vazut ca e plin de ulei si m-am hotarat sa-l spal. l-am bagat in motorina (multi ziceau ca asa iese uleiul din el) si dupa ce l-am uscat suna mult mai bine da' inca tot se aude grohaitul ala :| incerc maine sa vad ce reusesc daca nu il duc la ceva service...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...