Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ÂŞtie cineva unde pot găsi windshield de genul acesta? Mi-ar plăcea mult cu condiția să nu fie improvizație.

Am citit pe forumuri în afară Âşi am înțeles că au un sistem de prindere universal Âşi că s-ar potrivi cam la orice scuter.

La noi n-am văzut. Dacă Âştie cineva unde aÂş putea cumpăra...

post-38033-1225918779_thumb.jpg

Editat de Victor_vclic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care is cele mai bune placute de frana ? :lol:

 

pana acuma am bagat 3 seturi de placute si nu au tinut asa mult ....

 

am vazut la scuter centre ca au placute malossi....is bune de ceva ? :disappointed:

Eu am folosit placutele vechi. curatate. decat tabla. am pus poxipol si am lipit pe ele ferodou de ARO. si le am de un an pe AEROX. si deabea s-au tocit pe jumatate. ma mai tin un an. :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa vezi ce rad cand iti sare poxipolu in panta :rolleyes:

 

Eu zic ca Ferodo. Adica scuza-ma frate, au ajuns la scoala de sofer sa ai in chestionar intrebari in care intra cuvatul ferodo...practic a ajuns un cuvant in limba romana nu o denumire. Eu am Ferodo si ma tin de 2 ani brici. Doar ca atunci cand le pui sa le dai cu hartie abraziva ca 500 km nu-ti tine frana(au o pelicula de ceva...)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si sa vezi ce rad cand iti sare poxipolu in panta :rolleyes:

 

Eu zic ca Ferodo. Adica scuza-ma frate, au ajuns la scoala de sofer sa ai in chestionar intrebari in care intra cuvatul ferodo...practic a ajuns un cuvant in limba romana nu o denumire. Eu am Ferodo si ma tin de 2 ani brici. Doar ca atunci cand le pui sa le dai cu hartie abraziva ca 500 km nu-ti tine frana(au o pelicula de ceva...)

 

Ferodo am avut si eu pana acuma dar nu m-au tinut mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stai tu linistit ca nu sare poxipolu nici in panta! am franat in panta cu 2 pe el. si eu sunt greu si pasageru era cat mine 80kg, si am incercat stoppie, am pus frane bruste, nimik.. le am de un an puse si n-am avut probleme!! de unde stii tu ca sare poxipolu??? ai incercat?? eu am incercat si am aflat ca nu sare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am folosit placutele vechi. curatate. decat tabla. am pus poxipol si am lipit pe ele ferodou de ARO. si le am de un an pe AEROX. si deabea s-au tocit pe jumatate. ma mai tin un an. :rolleyes:

ce inventiv esti, bvo, da cred ca te-au costat mai mult placutele de aro + poxipol decat daca luai unele cu 25 ron :nono:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cat costa. dar eu am avut vro 4-5 bucati aruncate prin dulap de tata. si acum mai am vro 2, si mai inca 1m de banda de ferodo de aceias calitate. Eu am mai multa increde in ce fac eu decat in alea cumparate. mai ales la 25 de ron. acu fiecare face ce vrea. io am zis ce am facut eu, apoi sare repede ala cu poxipolu ca nu e bun. io am demonstrat ca e bun...

am zis deja prea mult!.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e diferenta cu racire aer/apa ? daca pun kit de 70 pe racire aer ofera performante mai putine sau se duce mai repede?

nu stiu daca sa bag in el bani (am racire aer) pentru ca nu vreau sa ma lase dupa 2000-3000 de km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu la daelim mi-am facut placute din placute de renault clio, le-am taiat la dimensiune si le-am gaurit

nu am nici o treaba cu ele...ceva mai mult am avut treaba sa slefuiesc din tabla, dar o trecut si dupa 1000 de km numa cu ele(pe spate nu prea tine frana) nici nu se tare observa uzura...pe spate mai trebe sa vad cum fac cu sabotii....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faceti cum vreti fratilor. E viata voastra. Si la o placuta normala originala de nu stiu cate sute de lei racing se poate intampla vre-o tampenie sa sara, sa se rupa, dar la o improvizatie... In loc sa fiti preventivi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e diferenta cu racire aer/apa ? daca pun kit de 70 pe racire aer ofera performante mai putine sau se duce mai repede?

nu stiu daca sa bag in el bani (am racire aer) pentru ca nu vreau sa ma lase dupa 2000-3000 de km

N-ai cum sa pui racire pe apa daca el este pe aer...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ti se caleaza motoru daca mergi multi km cu el fara pauza pentru ca ventilatoru(racirea) ii facuta pentru 50cc.

Il poti trece pe apa dar ti trebuie radiator(carena speciala fata), conducte, cilindru pe ala,pompa de apa(cu tot cu capac). Iesi mai scump.

 

Sper ca ai inteles.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde cum mergi, forja sau mers mai linistit la 60% din capacitate.. daca ii dai forja io zic sa faci pauze la 20 minute.. pentru un 70cc pe aer. daca mergi mai ushor poti sa te duci mult.. depinde si cum e afara, daca e frig n-ai treaba, daca e cald e belea!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...