Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

of ce urasc ktm-ul meu azi dupa ce lam reparat am iesit cu el la plimbare :rock: dar motorul meu este cam nesuferit decand am FB asa ca mia pregatit o alta surpriza . pun frumos motorul pe cric sa vorbesc cu 2 prieteni si se rupe cricul si eu sar dupa motor sal prind sa nu rupa o semnalizare apai sa vedeti cum stateam culcat pe trotuar si tinand motorul cu piciorul sa nu cada :) amici mei rad eu stau acolo injurand ca tot omul :( dupa asta amici mei mau ajutat sa legam cricul de motor sa nul pierd si ei au luat motorul lor si am plecat la o plimbare care era cam nasol fiindca tot duceam motorul dupa mine ca naveam unde sal pun find cu cricul rupt sau cand meream inapoi 50m sal reazam pe un copac sa putem admira un peisaj sau ceva :P maine pun inapoi cricul dar ma intreb oare ce se mai rupe de pe el :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@madendre... ce KTM e ? e de enduro? :P

sii... stii tu ca toate marcile invidiaza FirstBike-urile. :rock:)) :(

pe la mine prin zona au aparut nush ce scutere REX. =)) in 4 timpi bineinteles

 

 

dosia n`ai vazut ?:cheers:

 

 

 

:) /index.php?showtopic=228710

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

of ce urasc ktm-ul meu azi dupa ce lam reparat am iesit cu el la plimbare :rock: dar motorul meu este cam nesuferit decand am FB asa ca mia pregatit o alta surpriza . pun frumos motorul pe cric sa vorbesc cu 2 prieteni si se rupe cricul si eu sar dupa motor sal prind sa nu rupa o semnalizare apai sa vedeti cum stateam culcat pe trotuar si tinand motorul cu piciorul sa nu cada :) amici mei rad eu stau acolo injurand ca tot omul :( dupa asta amici mei mau ajutat sa legam cricul de motor sa nul pierd si ei au luat motorul lor si am plecat la o plimbare care era cam nasol fiindca tot duceam motorul dupa mine ca naveam unde sal pun find cu cricul rupt sau cand meream inapoi 50m sal reazam pe un copac sa putem admira un peisaj sau ceva :P maine pun inapoi cricul dar ma intreb oare ce se mai rupe de pe el :cheers:

Nu te supara ca te intreb , esti emo?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi zice si mie careva care este diferenta intre tobele gianelii reverse si gianelli extra?e vreo diferenta la performante?

Editat de yanu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi zice si mie careva care este diferenta intre tobele gianelii reverse si gianelli extra?e vreo diferenta la performante?

 

doar o mica diferenta de sunet...in rest performantele sunt aceleasi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt rolele prea grele in variator. incearca sa il desfaci, sa scoti 3 si sa incerci ku doar trei ramase. atent la pozitionare lor, sa fie simetric, adica daca le iai la rand: unda da, una nu.

daca accelereaza mai bine, atunci cauta un set de role mai usoare.

gata ..am rezolvat...

problema era variatoru...l`am polizat mai de mult(fulia si fulia cu role) si boltu.

am schimbat variatoru cu unul bun si merge...are vlaga..cand dau acceleratie sapa!!

Rupe asfaltu!!

 

PS. rolele erau de 4g..Cred ca trebuie sa pun oleaca mai grele pt ca se tureaza cam tare de pe loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te supara ca te intreb , esti emo?

 

nu nu sunt cel putin asa cred :) :( :cheers:

ionutz100cc nui enduro este un moped cu pedale marca KTM nimic special numai ca era primul motor din viata mea :P care acuma este cea mai mare pacoste din viata mea :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap.............intalnirile inca se tin............chiar daca nu prea se posteaza. Duminica trecuta am facut o plimbare pana la Ciolpani, unde ne-am dat cu atv-urile pe circuit :crack:

 

ok, m-am mai linistit... :crack: sa speram ca ne vedem si duminica asta la 14:00. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal baieti ma ajuta si pe mine cineva cu un raspuns.La un drum lung circa 100 km are ceva dak tin motoru turat pe la 8 mii si un pic in treapta 6 (am un rieju matrix de 50 cc gen apriluia rs)nu prea ma pricep si nu il am demult si nu as vrea sa-l bulesc :crack: Are 12 de ture la 10 mii intra pe rosu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

doar 2000 de ieuro :agree: , cred ca nu a avut cu piele alba pe sa si cristale swarovski pe ghidon iar ochelarii si bermudele vin in pret :lol:

 

Hai sa va zic cum sta treaba cu ratatu` asta :lol:

 

Bursuc, daca esti pe forum ma doare undeva :crack:

 

1. E Jet :lol:

2. L-a luat la mana a doua :crack: ca nou e 2800

3. Cum il vedeti in poza asa merge pe el, pun pariu!

4. Are boxe sub sha si la semafor isi asculta Freestyle`urile :crack:

5. RIP Loser !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa pt cei interesati:De vanzare Carburator Polini Dellorto D19 pt scutere nou nout(in cutie cu jigler de rezerva) si cu admisie Doppler nou nouta!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...