Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

back.. m-am mai gandit la un nume super fain "Kormoran Motors"

eu zic sa gasim pe cineva sa faca un sistem de vot pt imn ,logo, motto(pasiunea pentru -sosea incepe cu noi sau -pasiunea pentru sosea nu moare niciodata ) trebuie sa gasim un sistem de vot definitiv ceva pe un site ceva sau

facem altfel

facem un canal me mirc #CSB (provizoriu)anuntam rezultatele pt imn .. logo motto salutari cu farul si asfalt uscat :wave: :crack:

Editat de scr33ky2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cate probleme....si nu suntem decat la inceput...eu zic sa ne mai gandim pana duminica...si asta sa fie subiectul principal pe ordinea de zi....si sa nu plecam de la intalnirea de duminica fara sa fi stabilit ceva...adica stam toata ziua...si ne gandim la club.....plimabare mai putina...mai multa sedinta de partid..daca vreti asa ...bine...daca nu.....tot e bine....mie imi convin toate numele....orice simbol....melodie...de care vreti voi...dar club sa fie....si sa ne cunoasca lumea de scuteristi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am ce trebuie pt a ma incadra :crack:. tare imi e ca o sa renunt la motocicleta si o sa raman la scuter definitiv :hug: cu motoru e din ce in ce mai rau. imi pun viata in pericol inpotriva vointei mele deci sunt dement asa ca scuteru ramane alternativa corecta :wave:

 

clubul scuteristilor ar trebui sa se intituleze "comunitatea scuteristilor din romania" "CSR" iar pt infiintarea cu acte a unui club necesita foarte multi bani si timp asa ca rezumativa la intalniri ca e mai simplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand va hotarati asupra numelui si logo-ului,dati-mi si mie un PM cu ele ca sa-mi fac sticker si sa-l lipesc.Chiar daca sunt din Craiova o sa port sticker-ul mandru :crack:

 

P.S. 49'ers suna mai misto dar CSR spune mai bine cine suntem :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor. Mai avem si alte pareri? Ramane CSR?

 

Referitor la Club, intr-adevar necesita foarte mult timp, nervi si bani, dar cine a zis ca trebuie sa fie un club cu acte? Nu cred ca trebuie sa avem acte (legal trebuie), pentru ca ma gandesc ca nu ne ia nimeni la intrebari ce club avem noi, una alta... Toata faza e sa realizam inca de la inceput ceea ce ne dorim de la acest club si mai ales ce dorim sa realizam prin el?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul!

 

PS Off-Topic - Imi schimb uleiul de transmisie, mi-am luat Mobil 1 SAE 80W90 :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o idee de motto :D k am vazut la OVK "Buturuga mica rastoarna caru' mare" :lol::D:D

 

sau... "Pauzele lungi si dese, cheia marilor scuccese" ca noi chiar le facem... lungi poate nu.. dar dese trebuie... ca sunt totusi niste amarate de motorase :D:D:D

Editat de cottoninio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o problema la motor....imi scartzaie frana fata cand merg si e infranata.....ce poate sa fie?am dat roata jos am strans taote suruburile de la disc,frane,etc.....astept raspunsuri multumesc anticipat... :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor :D

Cred ca numele de CSR e cel mai bun si vorba lui Reverse:

poate facem "filiale" separate cu orasele de unde suntem
.

 

Offtopic: Unde mai exact duminica si la ce ora? La circ in parcare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor. Mai avem si alte pareri? Ramane CSR?

 

Referitor la Club, intr-adevar necesita foarte mult timp, nervi si bani, dar cine a zis ca trebuie sa fie un club cu acte? Nu cred ca trebuie sa avem acte (legal trebuie), pentru ca ma gandesc ca nu ne ia nimeni la intrebari ce club avem noi, una alta... Toata faza e sa realizam inca de la inceput ceea ce ne dorim de la acest club si mai ales ce dorim sa realizam prin el?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul!

 

PS Off-Topic - Imi schimb uleiul de transmisie, mi-am luat Mobil 1 SAE 80W90 :D

 

 

Eu zic sa ramana CSR.....

Alias dak schimbi uleiul de transmisie... mare grija sa nu pui mai mult de 110 ml... MARE ATENTIE

 

da , VladuL, exact la intrare pe aleea circului.... vezi la sectiunea loc de intalnire pentru scuteristi pe pag 12(parca) poze... si o sa iti dai seama unde e dak sti zona

ora 14:00

SI o idee de imn.... una dintre putinele melodii rock care imi plac...:lol:

Editat de cottoninio
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! :D

ahhh,sa-mi fie cu rusine dar acuma vad si eu :)

La multi ani! :lol: :D

Chef reusit sambata! :D

nu-i nik ovk. ms pt urari :D

veniti si voi la chef ? :D sambata la 7 :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ramana CSR.....

Alias dak schimbi uleiul de transmisie... mare grija sa nu pui mai mult de 110 ml... MARE ATENTIE

 

da , VladuL, exact la intrare pe aleea circului.... vezi la sectiunea loc de intalnire pentru scuteristi pe pag 12(parca) poze... si o sa iti dai seama unde e dak sti zona

ora 14:00

SI o idee de imn.... una dintre putinele melodii rock care imi plac...:D

 

Salut. Multumesc de sfat. Cantitatea de ulei de transmisie variaza de la marca la marca si mai ales de la model la model. La mine se pun 90ml SAE 80W90, dar daca pui mai mult decat trebuie il arunca afara pe furtunul de purjare supraplin, scuterul nu pateste absolut nimic, doar ca din furtunul respectiv este posibil ca uleiul sa curga fix pe bratul oscilant si daca mergi prin praf il faci de camuflaj :D

 

Si eu zic sa ramana, asa cum am zis inca de la inceput CSR, ne defineste pe toti, indiferent de ce scuter am avea.

 

Propun sa mutam locul de intalnire in capatul parcarii, unde se termina square-ul respectiv, exact langa Circ. De ce? Simplu, data trecuta cand ne-am apucat toti sa-i dam forja, erau oamenii aia doi saracii pe banca si au inghitit tot fumul, ca sa nu mai zic de galagia pe care am facut-o ;0 Nu ducem lipsa de probleme nu?

 

Legat de IMN, chiar nu s-a gandit nimeni ca rock-ul este pentru chopperisti pletosi si imbracati in geci de piele (no offence chopper-istilor) ??? Pentru scutere ar da mai bine un RAP/ HIP-HOP, parerea mea!

 

Ascultati pana la capat inainte sa dati cu piatra :D ->FunkyMix___Khia_vs._Too_Short___Lick_her_P_vs._Lick_His_D.mp3 Am uitat sa mentionez ca daca ne-am pune toti subwoofere s-ar auzi mai bine? Cotto cati wati are sub-ul tau?

 

Iese careva acum la o tura scurta ca sa-mi amestec si eu putin uleiul??? PM me :)

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :D

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Propun sa mutam locul de intalnire in capatul parcarii, unde se termina square-ul respectiv, exact langa Circ. De ce? Simplu, data trecuta cand ne-am apucat toti sa-i dam forja, erau oamenii aia doi saracii pe banca si au inghitit tot fumul, ca sa nu mai zic de galagia pe care am facut-o ;0 Nu ducem lipsa de probleme nu?

 

Acolo in capat la circ sunt multi copii si oameni in varsta si nu prea e loc si de noi , de ce nu acolo unde ne-am intalnit noi 2 prima oara alias?adica chiar in capatul parculetului acolo,stam si pe banci etc..si parcam pe trotuar in fata si pe langa ce nu mai incape...sau cautam alt loc p`acolo,ca acuma nu-mi vine altul in minte...

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo in capat la circ sunt multi copii si oameni in varsta si nu prea e loc si de noi , de ce nu acolo unde ne-am intalnit noi 2 prima oara alias?adica chiar in capatul parculetului acolo,stam si pe banci etc..si parcam pe trotuar in fata si pe langa ce nu mai incape...sau cautam alt loc p`acolo,ca acuma nu-mi vine altul in minte...

:D

 

Cred ca cel mai bine hotaram la fata locului.

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andreas Krastl...vezi pe la sigurante desi nu cred...poate e CDI-ul ars.Incearca sa-l schimbi!Apropo si mie imi scartaie franele cand franez usor...ce pot sa fac sa nu mai scartaie ca e stresant!

 

Snake...eu vin daca vi si ma iei :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Eu i-am zis lu' scr33ky k nu e de noi rock-ul dar dak voi l-ati sustinut... am zis sa fiu si eu "in ton cu moda" :D) chiar e marfa mel asta de care ai spus, alias

2. La mine are un semering(pe care l-am spart cand am pus 500 de ml:)) am facut plinu' :lol: si m-a costat 50 ron sa il schimb)

3. Propun sa ne intalnim tot acolo.. si sa ne mutam apoi... nu de alta dar poate ne pierdem :D:D:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

coto eu zik sa punem o manea ca imn ce zici :D nu de alta dar ce a postat alias e camm.... de Tuning (BTW mel de nota 10 :D )....nust rockul ramaneo idee ... prefeabil metal ceva de chopper .... se potriveste bine zik eu pt ca.. in capul meu am o idee ....stai pe scooter cam cum ai sta pe chopper ....(piceorele inainte) hai sa fim seriosi manea yuh house nu prea merge hip hop cam de "car tuning"....ah si legat de lo9c eu zik acolo la bancutele galbene

asfalt uscat to all :lol:

Editat de scr33ky2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...