Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai reusit sa te ridici cu gopop??? Sa ma inveti si pe mine ca eu m-am chinuit vreo 10 min si nimic.

Cu Piaggio nu era nici o problema, dar asta e lenes. :baldy:

Cu privire la printat: pretul exact o sa vi-l spun duminica la intalnire (ploua, ninge, uragan, cutremur...eu vin); in orice caz la un calcul aproximativ iese cam 70 ron/ 65-68 buc. Acuma tre' sa ma interesez daca se poate printa si mai putin.

Deci ne vedem duminica la circ la o :baldy:, pana atunci :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine ma duc cu un cd in dinti la Top Media(o firma care face stickere la comanda)sa-mi fac logo-ul asta...revin cu poze cu el lipit pe motor :baldy: :baldy:

 

aaa,inca ceva :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu,turatie este aceeasi dar cupleaza ambreiajul nu stiu de ce...

 

@Alias,uite de ce am zis eu ce am zis despre role:

"The main role in tuning a scooter variomatic is weight. Rule of thumb: the lighter your roll sets, the more rpm‘s are needed to push the rolls outwards through centrifugal motion to set gear change in motion. Heavier rolls need lower rpm‘s to start this process. That means if your scooter has lighter rolls it will need higher rpm‘s to start moving. Heavier rolls allow you to start moving at lower rpm‘s."

 

Descrierea data la rolele malossi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cine-mi trimite si mie un mail la ovydik@gmail.com cu logo-ul sa-mi fac si eu sticker?

 

 

da-i copy... :wave: :baldy:

 

Scuzati intarzierea :baldy: Ca sa nu fie un logo imens care sa ocupe jumate de scuter, l-am redus la dimensiunea de 10x10 cm :baldy:

Acesta este varianta finala :baldy: post-11774-1174677774.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai reusit sa te ridici cu gopop??? Sa ma inveti si pe mine ca eu m-am chinuit vreo 10 min si nimic.

Cu Piaggio nu era nici o problema, dar asta e lenes. :baldy:

Cu privire la printat: pretul exact o sa vi-l spun duminica la intalnire (ploua, ninge, uragan, cutremur...eu vin); in orice caz la un calcul aproximativ iese cam 70 ron/ 65-68 buc. Acuma tre' sa ma interesez daca se poate printa si mai putin.

Deci ne vedem duminica la circ la o :baldy:, pana atunci :baldy:

 

 

Cam la jumate ne trebuie noua dreo 30 -35 de bucati asa..... zic eu... deocamdata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la jumate ne trebuie noua dreo 30 -35 de bucati asa..... zic eu... deocamdata...

 

32 ar ajunge ca ne punem cate 4 :wave:

 

Pe bune acum, nici in visele mele cele mai "erotice" nu speram ca vom reusi sa ne adunam 8. Asta mi-a dat de-nteles ca suntem o comunitate in continua crestere si poate intr-o buna zi vom ajunge in faza in care fiecare scuterist "cu capul pe umeri" din Romania, care merita, sa poarte LOGO-ul CSR pe scuterul sau mopedul, sau chiar si (de ce nu) pe trokareta lui :nono:

 

Eu zic sa facem miscarea cu stickerele si chiar este un pret mai mult decat acceptabil pentru 65-68 buc. Poate reusim sa ne strangem intr-un viitor mai mult sau mai putin apropiat mai multi :hurt:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :baldy: :baldy:

 

Scuzati intarzierea :D Ca sa nu fie un logo imens care sa ocupe jumate de scuter, l-am redus la dimensiunea de 10x10 cm :D

Acesta este varianta finala :D post-11774-1174677774.jpg

 

Salut. Nu este nici o problema daca poza este mai mare. Cu cat mai mare cu atat mai bine, dar sa pastram calitatea ca sa nu se vada pixelizat. La printare se poate seta dimensiunea ;)

 

Asfalut uscat si salutari cu farul! :baldy: :baldy:

 

PS - Ma mananca sa fac un site pentru CSR unde sa urc filmele si pozele de la intalniri. Este foarte mult de lucru, abia am inceput, stau si prost cu timpul, oricum, ca idee, va fi tinut pe un PC la cineva, iar daca merge bine poate iau si domeniu :(

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

k sa sune bine... poti sa le faci pe un domeniu de TK e si moca..... si merge treaba....

 

apropu alias, nu ti-ai schimbat si u acolo la "datele tale personale "clubu a ramas tot"?" :D ;) :(

 

K bine zici :nono:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :baldy: :baldy:

 

fratilor maine intarzii dak se face intalnirea ajung cam pe la 2:30 sa ma sune cineva dak plecati undeva ok 0766301310

asfalt uscat :baldy:

 

Inca nu stiu nici eu daca o sa pot sa vin. Oricum maine s-ar putea sa fie innorat si poate oricand sa inceapa sa ploua, asa ca nu stiu cat si unde vom putea merge :hurt:

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :wave: :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor mai nust da eu s-ar putea sa intarzii pe la 14:30-14:40

cu prietena la o cafea si un film si nust poate reuseste sa ma blokeze total maine(azi post de ora 6 dim lol) ramane de vazut datimi un tel pe la 13:00 va rog mult macar un beep ceva ca vin macar sa am scuze de plecare contez pe voi , nu sunati toti deodata (dau pe speeker sa para grav inventati si voi ceva ca a cazut unu din trupa si te sa ajungem la el in oras sa il ducem la spital !!doamne fereste!! nust mai vb intre voi o sa stiu eu despre ce e vb... inventati ceva grav ca sa fie nevoie de mine undeva in oras... sau merge faza ca sunteti de la mine de la munca si treb sa duk niste acte la celelant sediu al firmei

contez pe voi pls!!!! sa ma sune careva sa ma scoata din situatie

?

bun msi mult ,echipaera toata trupa la locul stabilit asfalt uscat si sa speram ca tine vremea

PS un motto bun:

- Mess with the best die like the rest

-totul e cablat aliniat conectat all the scooters are ready for the atack

BTW cum puneti logoul cum puneti voi in mesaj ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fratilor mai nust da eu s-ar putea sa intarzii pe la 14:30-14:40

cu prietena la o cafea si un film si nust poate reuseste sa ma blokeze total maine(azi post de ora 6 dim lol) ramane de vazut datimi un tel pe la 13:00 va rog mult macar un beep ceva ca vin macar sa am scuze de plecare contez pe voi , nu sunati toti deodata (dau pe speeker sa para grav inventati si voi ceva ca a cazut unu din trupa si te sa ajungem la el in oras sa il ducem la spital !!doamne fereste!! nust mai vb intre voi o sa stiu eu despre ce e vb... inventati ceva grav ca sa fie nevoie de mine undeva in oras... sau merge faza ca sunteti de la mine de la munca si treb sa duk niste acte la celelant sediu al firmei

contez pe voi pls!!!! sa ma sune careva sa ma scoata din situatie

 

 

Dar ia-o si pe ea la intalnire, (vrei sa te plimbi numai tu?) ca imi iau si eu partenera, macar isi gasesc si ele un subiect de discutie, ca mai rar o fata care sa zica: am desfacut azi motoru' si l-am segmentat..... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:baldy: :baldy: :( daca ea citeste ce ai scris tu mai sus atunci... :D

Cat timp esti cu ea ofera-i respect si incearca s-o faci sa faca parte din viata si activitatiile tale cat mai mult posibil. (asta daca simti ceva pentru ea) Inclusiv ;)

Scuze de off topic. :baldy:

parca era Comunitatea Scuteristilor din Romania nu Comunitatea Indragostitilor din Romania :baldy: :wave: :nono: :hurt:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parca era Comunitatea Scuteristilor din Romania nu Comunitatea Indragostitilor din Romania :baldy: :wave: :nono: :hurt:

 

E si tu acum... :P

 

 

 

:baldy: :baldy: :D daca ea citeste ce ai scris tu mai sus atunci... :D

Cat timp esti cu ea ofera-i respect si incearca s-o faci sa faca parte din viata si activitatiile tale cat mai mult posibil. (asta daca simti ceva pentru ea) Inclusiv :(

Scuze de off topic. :baldy:

 

Imi place cum gandesti. Keep un the good work :D ... and you will soon see the results :D

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :D ;)

 

PS - Azi n-am putu sa vin pentru ca a trebuit sa plec pana in provincie (obligatie de familie), dar nici ca mai lipsesc de acum.

PPS - Mama ei de curea ca m-a disperat, ce mergeam 45 sapt trecuta, dar acum de-abia daca mai ia 40 :10: Trebuie s-o schimb cu una noua de kevlar si sa vezi atunci ... bag si role noi de 10g ca acum am de 12g ... bag si toba sport ... bag si arc nou in ambreiaj, pe care "by the way" il schimb cu unul racing ... si cand ma scol este dimineata, luni si trebuie sa ma duc la serviciu :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa fie toti multumiti m-am gandit sa comand 30 stickere cu diametrul de 12 cm, 30 cu 10 si 30 cu 7.

Astfel fiecare va avea cate un stiker din fiecare marime, iar surplusul va reveni scuteristilor ce se vor inscrie in CSR in viitorul apropriat.

Sa imi ziceti daca sunteti de acord cu aceasta idee. :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...