Sari la conținut

Discutii Intre Noi


OVK
 Share

Postări Recomandate

ora 2 sa fim toti in parc !!!

bafta ne vedem acolo

 

OK - Toata scuterimea sa se prezinte la 14:00 in parc(are) la Circ, cum intri de pe Stefan cel Mare

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :D

 

PS - Nu uitati de semnele cu mana folosite de motociclisti la mersul in grup!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 7,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai ca am rezolvat-o cu numele.... pana la urma a ramas CSR( ca doar asta suntem) :D:)

 

Da, iar imnul este " Bitza - Urmatorul pas "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Variatorul functioneaza precum schimbatoarele, foile si pinioanele unei biciclete ceea ce il face "automat" sunt rolele. Poti vedea aici: http://www.jatco.co.jp/ENGLISH/PRODUCTS/s_cvt.html cum functioneaza in cazul unui automobil...si la scuter e aceeasi fasole :lol:. In filmuletul corespunzator partea albastra o reprezinta variatorul care contine rolele iar cealalta ambreiajul(cazul scuter). Pe masura ce tu accelerezi\deccelerezi rolele se ridica\coboara(spre extremitati sau miez) facand sa se ingusteze sau largeasca, cureaua de transmisie urcand\coborand dupa caz. Probabil ca nu suna asa de clar...daca cineva poate explica intr'o forma mai concisa, rog sa nu ezite :D. Eh, totusi sper ca ti'am fost de folos...Numai bine!

Editat de crettz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e bine ca am stabilit 2 chestii pana acum....mai avem cateva... dar nu e graba... ideea e sa alegem logoul odata sa ne facem si stikerele k vine vara si noi nu avem stikere....:D:))

 

Pizdaiseama cu ce problema grava si serioasa ne confruntam noi!?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :D

 

PS - Eu cred ca stickerul trebuie sa contina urmatoarele: CSR , Comunitatea Scuteristilor din Romania , neaparat MOTTO-ul nostru scris mare si vizibil, si ceva poze sau chiar o singura poza in tema, adica cu un scuter, sau cu mai multe scutere. CSR sa fie scris cu litere mari de-o schioapa, Preferabil asa:C S R si eventual pe un fond negru ca sa se vada bine, Iar Comunitatea Scuteristilor din Romania scris cu font ALB, ceva mai mic decat cel cu care este scris CSR, dar suficient de mare totusi, astfel incat sa poata fi citit cu destula usurinta. In rest poze cu scutere - Traiasca Photoshop-ul :D

Editat de alias
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pizdaiseama cu ce problema grava si serioasa ne confruntam noi!?

 

Asfalt uscat si salutari cu farul! :lol: :D

 

PS - Eu cred ca stickerul trebuie sa contina urmatoarele: CSR , Comunitatea Scuteristilor din Romania , neaparat MOTTO-ul nostru scris mare si vizibil, si ceva poze sau chiar o singura poza in tema, adica cu un scuter, sau cu mai multe scutere. CSR sa fie scris cu litere mari de-o schioapa, Preferabil asa:C S R si eventual pe un fond negru ca sa se vada bine, Iar Comunitatea Scuteristilor din Romania scris cu font ALB, ceva mai mic decat cel cu care este scris CSR, dar suficient de mare totusi, astfel incat sa poata fi citit cu destula usurinta. In rest poze cu scutere - Traiasca Photoshop-ul :D

Eu nu am degand sa imi acopar tot scuteru cu un mare stiker . parerea mea e ca ar fii mai frumos unu micut , finut .....

 

alias , cum iau si eu pozele de ieri si filmuletele? am incercat cu torent si nu am reusit

:D

Editat de baby_boy_gabi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca mai bine ar aratat asa (cum este cel atasat din poza)

 

In loc de New York Most Wanted sa fie Comunitatea scuteristilor din Romania, in mijloc CSR si in colt`u din dreapta jos un scuter micutz.Si stikerul sa fie tot micut 10x10 zic eu ca ar fi bine.

 

Am o rugaminte:Daca tot faceti stikere scrieti SCUTERISTILOR nu SCOOTERISTILOR asta e doar parerea mea daca vreti bine daca nu eu o sa imi fac unu cu SCTUERISTILOR ca doar suntem ROMANI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

No problem Doc... :D

 

Sima7x- asta n'o mai stiu acum...oricum recomandate sunt alea ale producatorului, ca vrei tu ca scuteru' sa capete alt comportament atunci depinde cum iti doresti sa o faca si pt asta iti alegi dintr'o gama variata de gramaje. Insa nici eu nu cunosc exact fiecare tip cum se manifesta...asteptam figuri precum Radu, Reverse sau cineva care a experimentat sa ne lamureasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Edit: post-11774-1174334797_thumb.jpg

Se mai pot modifica fonturile la motto si la numele intreg, si chiar o rotunjire a imaginii sa aiba stickerul forma ovala...

Pareri, critici, pietre :lol:

PS: Scuzati de dublu post, dar nu pot edita ultimul mesaj... :D

Editat de VladuL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...