Sari la conținut

Accident grav la Gorneni, posibil mortal


rob_debruce
 Share

Postări Recomandate

nu a dat nimeni nici un RIP..foarte bine ca avea casca, probabil ca daca nu avea nu mai aveam ce sa discutam.

 

citeste topicul de la capat fara sa facem offtopic si sa ne certam.

 

RIP...CONDOLEANTE FAMILIEI...(sper sa gresesc eu).....Off topic....Chiar nu putem fi nici in cazul asta alaturi de el????Numai comentarii aiurea faceti!!!Daca e sa bata ceasu poate sa bata cu echipament FULL...robocop.....eu zic daca tot vreti sa tineti neaparat sa comentati de purtatul sau nu a castiilor de protectie faceti-o pe topicurile de acest gen(daca nu exista unu faceti).....On topic...... :cheers: :laugh: :P
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poartă, sau mai bine zis a inceput si printre mobristi moda nepurtatului de casca. până la urmă au si ei dreptate. amenda e de doar 100 de lei... de ce nu ar merge si ei cu bandană si ochelari de soare ca americanii mai ales acum, pe canicula asta

 

In locul acela se intampla foarte des accidente.Vara asta stiu eu 2, in care au fost implicati motociclisti.

Cat despre amenda pt nepurtarea castii....din nefericire, uneori este>100 de lei. Atunci cand te costa chiar viata!

Sanatate multa motociclistului!

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia ce se spusese ca nu se stie starea baiatului... Inca o data: Inca nu se stie in ce stare e baiatul, daca a decedat sau nu. Si in titlul topicului scrie "posibil mortal" si pana acum n-a venit nimeni sa confirme decesul motociclistului.

 

Sper sa nu fie vorba de deces!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare inca o data,

Am intrebat si eu in Alexandria daca stie cineva de accident si se pare ca NU a murit insa este foarte grav. Eu v-am spus ca am trecut pe langa accident la 5 minute dupa ce s-a produs si misca din picioare si clipea. N-am vazut sange insa l-am observat pe baiat ca nu putea sa se miste. Parea imoblizat ca atunci cand ai probleme cu coloana.

Sper sa ii dea D-zeu zile. Avea CASCA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scz, greseala e a mea cu intins pe "verticala" ; poate ca acum omul ala se zbate intre viata si moarte si glumele nu-s de prisos Virgil. Stiu oameni care n-au avut o zgarietura in 15 ani de mers cu motorul, si au dat peste o pata de ulei si acum sunt paralizati pe viata. Poti sa spui ca tu esti ferit de pericole doar pentru ca ai o conduita preventiva ? sau esti cu mult peste nivelul celor inconstienti si teribilisti doar fiindca ai experienta ?! Intradevar conteaza enorm sa inteleg ce inseamna sa fi intradevar motociclist, sunt multi factori care te fac mai putin expus unor riscuri. Dar vezi tu amice, cand esti intins acolo pe asflat, poate ca nu mai conteaza nimic din ceea ce credeai tu ca ar conta, vremea, gumele, cei 10 ani de mers pe moto, etc ... poate ca pana la urma nimeni n-o sa spuna: a fost un tip extrem de inteligent, un tip calm care ii placea sa ruleze incet, un baiat extrem de precaut cu multa experienta, poate ca totul se reduce la comentarii idioate.

 

Eu m-am uitat la motocicleta, m-am uitat si la el si cred ca avea casca. Daca nu avea casca curgea sange, avea ceva pe fata (fiindca fatza lui era fara nici o zgarietura), comparativ cu alte accidenta datorate nepurtarii unei casti. M-ar fi interesat, din solidaritate sa stiu cat de grav este. Atata tot.

 

Pace, pace si iar pace.

Te salut,ai platit acatiste pe undeva ?,pt ca azi mi-a spart meniscul la stangul si mi-am luxat mana dreapta.Am sarit de la 1m.Aveti grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut,ai platit acatiste pe undeva ?,pt ca azi mi-a spart meniscul la stangul si mi-am luxat mana dreapta.Am sarit de la 1m.Aveti grija de voi.

 

Nasol... imi pare rau sa vad astfel de confirmari ale vorbei... "sintem in aceeasi galeata toti pina la urma".

 

Esti sigur ca e meniscul pocnit? Pentru ca Grumpy a patit acu ceva vreme o de asta si a fost tare costisitor. Fa-te bine si in masura posibilitatilor, cere mai multe pareri de la mai multi medici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te salut,ai platit acatiste pe undeva ?,pt ca azi mi-a spart meniscul la stangul si mi-am luxat mana dreapta.Am sarit de la 1m.Aveti grija de voi.

 

ai grija cu doftorii astia. sa nu te trezesti ca iti fac mana inutilizabila. ca vezi si tu ca se poate muri de la o fractura la mana (cazul unei fetite la Spitalul Orsova).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Sf ioan,doctor tanar fara sa fie sigur de diagnostic,nici radiografiile nu au iesit cine stie ce,solutia este sa ajung la doctorii mai in varsta cu experienta.Momentan ma simt ca un handicapat,piciorul e cat butucul,mai rau este ca am mai operat odata acelasi genunchi la Foisor.Acolo e ca la abator dar sunt priceputi ,in schimb.Ma dor toate alea "in diagonala",nu mai scriu.Nu mai vreau nimic ,decat sa pot merge.Toate bune la toti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la Sf ioan,doctor tanar fara sa fie sigur de diagnostic,nici radiografiile nu au iesit cine stie ce,solutia este sa ajung la doctorii mai in varsta cu experienta.Momentan ma simt ca un handicapat,piciorul e cat butucul,mai rau este ca am mai operat odata acelasi genunchi la Foisor.Acolo e ca la abator dar sunt priceputi ,in schimb.Ma dor toate alea "in diagonala",nu mai scriu.Nu mai vreau nimic ,decat sa pot merge.Toate bune la toti.

 

 

unde e virgilul pe care.l stiam.....

Mesaj completat

SANATATEEEEEE MAXIMA OMULE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aloooo ,poporul....Aici nu e motociclisti in timpul liber...On:Se mai stie ceva de starea motociclistului?...Poate are nevoie de ajutor,donat sange,ceva...

Mesaj completat

Ps:Imi pare rau si pentru accidentul tau Virgil,sincer si iti doresc insanatosire grabnica insa hai sa vedem daca putem sa il ajutam cumva pe baiatul asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cele cateva informatii de la locul accidentului si inca vre-o doua din auzite,nimeni nu a mai spus nimic sigur despre el.Vinovat sau nu ,este in suferinta si poate nu are pe nimeni.Macar un telefon la spital .Multumesc pt gandurile bune ,voiam sa mai spun ca atunci cand mi-am luat tranta si simteam durerea aia surda de cartilaj rasucit ,ma gandeam ca daca ma doare asa dupa ce am cazut ca prostul de la 1m,cum o fi cand cazi cu motorul la 70-100.Am ajuns la concluzia clara, ca o cazatura cu motorul te poate nenoroci pe viata.Plus durere ,bani si planuri de care se alege praful.Ca si in cazul meu, nu doresc sa aud din gura unui doctor ,expresia:ne pare rau ,dar mai mult de atat nu putem face pt dvs.Sa speram ca nu va mai aparea nimic nou la sectiunea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...