Sari la conținut

Accident Unirii (Bucuresti) - se cauta martori


Barbarossa
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 95
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Eh, ba da. Era replica d-lui Stroescu de fiecare data cind ne plingeam ca unul din principalele motive pentru care circulatia e plina de idioti si accidente e ca se dau carnetele usor.

Parerea cu managementul prost mi-o mentin. :D

 

 

 

Rares cum se mai simte? Aseara era pe messenger :) I s-a dus vreun calculator?

 

Dl. Comisar Sef Stroescu nu mai face parte din politia rutiera a capitalei de cativa ani buni (vreo 2-3 parca).

 

Parerea cu managementul prost nu sunt in masura sa ti-o comentez pt ca mi se poate imputa subiectivismul dar .... cunosti continuarea

Mesaj completat

intrebare?

 

de ce dupa ce omori un om pe pod la otopeni nu faci puscarie?

de ce dupa ce intri si omori cu jeepul "de aur" un om cinstit si platitor de taxe nu esti la puscarie?

 

si de ce dupa ce la 70 de ani muti un marcaj pe terenul tau faci puscarie>>>>>>>>>>>

 

acolo nu erau cele 750 de radare!!!!!!!!!!!!!!!

 

in rest SA TRAITI.....BINE...... cat mai puteti

 

 

ps apropo de "circulatia"

 

CATE AMENZI AU DAT COLEGII TAI BETONIERELOR DIN CARE CURGE MIZERIE PE DRUMURILE PUBLICE???

 

CATE AMENZI AU DAT COLEGII TAI PENTRU LUCRARILE IN CAROSABILE LASATE NESEMNALIZATE?????

 

1. Pentru ca in general pentru ucidere din culpa ( 95% din cazuri) nu se face puscarie. A face puscarie nu e traba politiei. Nu politia decide cine face si cine nu face puscarie. Politia se ocupa doar de retineri pe 24h cel mult si pe transportul si paza celor aflati in arest preventiv. Am mai explicat lucrul asta de N+M ori ...

 

2. Pentru ca esti acuzat de ucidere din culpa si chiar daca ai jeep placat cu aur sau o taraba de dacie, un tramvai sau un autobuz (vezi cazul Tulcea), tratamentul este acelasi. In Romania nu se face puscarie pt 16 morti -- vezi Mihailesti 2004, daramite pentru 1.

 

3. Pentru ca fapta asa considera instanta.

 

4. Pentru ca acolo, probabil, nu se considera a fi un segment de drum unde se intampla "nenorociri".

 

P.S.: 1. In fiecare an peste 1000 de bucati -- statistica e publica trebuie s-o ceri. Asta nu inseamna ca ai mei colegi nu au altceva de facut decat sa pazeasca toate santierele din Bucuresti.

2. In fiecare zi cel putin 5.

 

Acum te intreb eu pe tine Gica-contra:

CATE DIN TOATE AMENZILE ASTEA SUNT CONTESTATE IN INSTANTA SI, IN FINAL, ANULATE PE N MOTIVE PUERILE??

Raspuns: 99%!!

 

Alte intrebari care sa ne solicite o analiza aprofundata de caz si nu vesnicele intrebari care mi le puneti sau LE puneti exista? Sau ne pierdem timpul cu gropi, noroaie si radare "invizibile" ???

Mesaj completat

ianachim, serban, please

 

aveti dreptate- dar este un topic pentru rares. iar night-ul chair ne a ajutat cand l am solicitat

am postat intamplarile prin care am trecut la udriste ca sa vedeti unde a ajuns tara asta si aparatul "MAI"tiesc.

 

sunt suparat ca si voi si revoltat de ce se intampla.si totusi la "pichetarea criminalei din pipera " au fost 7 motoare. la rares au venit la spital poate 2 motociclisti ( n o luati ca un repros pentru ca e doar un mod de a arata care ne sunt prioritatile..) - daca ma uit la numere inseamna ca practic suntem singuri, fiecare pentru el. si totusi imi permit sa sper ca in nenorocita aia de agenda din telefonul mobil sa am macar 3 numere la care sa pot sa sun.oricand.

 

asta e tara in care traim- daca macar noi, astia cativa ce am mai miscat ceva , vom opri de fiecare data cand vom vedea un alt om in nevoie, daca vom fi mai smeriti si mai aproape de EL, poate ca vom face primavara si cu o floare.

 

 

da, rares a fost externat astazi :blink: de acum incolo incepe drumul deja stiut. vindecare, recuparare.

 

multumesc inca odata - si sa fim sanatosi

 

Ma bucur sa aud lucrurile astea. Sper ca ceea ce am vorbit te-au ajutat... alte intrebari da un semn si ne auzim. Cat priveste aparatul politienesc, tu ai vazut niste lucruri frumoase ... nu vrei sa sti cat am scos din buzunar in ultimele 2 zile pt diverse chestii pt serviciu :wink: Si suma nu e mica...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rares, sanatate!

 

Nu e bine de etichetat, generalizat...

Ma refer la bresle, la unele , altele...

Nightwolf, e un inceput bun, de ai raspunsuri la toate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru urari si mesaje.

eu sunt acasa pe drumul lent de recuperare. din pacate laba piciorului nu vrea sa se desumfle de 3 saptamani si nu pot sa merg prin casa. sunt programat luni pt a schimba atela gipsata cu o ghetuta de gips in speranta ca o sa pot calca pe picior. la plamani mai am niste "fibroane" de care trebuie sa scap repede prin miscare dar nu pot de picior. clavicula este bine se caluseaza incet si sigur. joia viitoare sunt programat la o nou serie de analize si investigatii.

va multumesc inca o data, va urez asfalt uscat si fara orbi care nu vad semaforul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc tuturor pentru urari si mesaje.

eu sunt acasa pe drumul lent de recuperare. din pacate laba piciorului nu vrea sa se desumfle de 3 saptamani si nu pot sa merg prin casa. sunt programat luni pt a schimba atela gipsata cu o ghetuta de gips in speranta ca o sa pot calca pe picior. la plamani mai am niste "fibroane" de care trebuie sa scap repede prin miscare dar nu pot de picior. clavicula este bine se caluseaza incet si sigur. joia viitoare sunt programat la o nou serie de analize si investigatii.

va multumesc inca o data, va urez asfalt uscat si fara orbi care nu vad semaforul.

 

 

am citit tot topicul si il urmaresc de ceva vreme... destul de delicata situatia in care te afli !..Nu te cunosc personal dar iti urez multa sanatate si sa continui sa crezi ...o sa te faci bine si te apuci iar de mobre! ..Sfatul meu : suport de telescopica pe motor...si cu ultima suflare sparge`i mufa la (cuvant urat)!

 

Recuperare cat mai usoara!

 

si in situatii ca astea vorba cu fieru` e fier ....duca-se! ...bine ca inca respiri si te "dai pe forum .

 

 

Multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti tare :D

 

 

frate, fara clavicula o sa innoate mai incolo .si cu un ghisp pe glezna :D

 

 

 

eu zic sa incerce cu alte sporturi ( de pat ) :D

 

sanatate maxima

afla daca poti sa inoti

asta ti.ar face f bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti tare :D

 

 

frate, fara clavicula o sa innoate mai incolo .si cu un ghisp pe glezna :D

 

 

 

eu zic sa incerce cu alte sporturi ( de pat ) :D

 

Cel mai utilizat sport de pat in situatia mea e ..............

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SOMNUL, statul pe spate si benoclat la tv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit tot topicul si il urmaresc de ceva vreme... destul de delicata situatia in care te afli !..Nu te cunosc personal dar iti urez multa sanatate si sa continui sa crezi ...o sa te faci bine si te apuci iar de mobre! ..Sfatul meu : suport de telescopica pe motor...si cu ultima suflare sparge`i mufa la (cuvant urat)!

 

Recuperare cat mai usoara!

 

si in situatii ca astea vorba cu fieru` e fier ....duca-se! ...bine ca inca respiri si te "dai pe forum .

 

 

Multa bafta!

 

 

 

Foloseste capul ...nu forta !:|

 

 

Daca chiar vrei sa il faci iti iei 10 prieteni buni in care sa ai incredere in ei si dau declaratii ca au fost martori si a trecut lesinatu pe rosu......stiu ca e ilegal dar nici ce'a facut el nu a fost chiar legal ...so that's even !:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De astazi am o noua ghetuta din gips model toamna-iarna de umblat prin casa. De maine ies la alergat cu ea.

Din pacate operatia nu se inchide, am 4cm deschisi pe unde fac lipoabsorbtie, doctorii zic ca nu e nici rau nici bine doar ca mai dureaza pana se prinde.

Starea generala e din ce in ce mai buna.

Asfalt uscat tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De astazi am o noua ghetuta din gips model toamna-iarna de umblat prin casa. De maine ies la alergat cu ea.

Din pacate operatia nu se inchide, am 4cm deschisi pe unde fac lipoabsorbtie, doctorii zic ca nu e nici rau nici bine doar ca mai dureaza pana se prinde.

Starea generala e din ce in ce mai buna.

Asfalt uscat tuturor.

Sanatate maxima si ne vedem in primavara la motociclit. Cred ca o sa te vad iar pe capra BMW (sper sa nu-ti sara iar sigurantele! ), dar sper sa te vad calare inca din februarie-martie si ca de obicei mai sprinten decat mine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am primit rezultatul computerului tomograf : plamanii sunt sanatosi, din cauza coastelor rupte nu am capacitatea maxima de respirat.

Piciorul se desumfla, a inceput sa imi fie larg gipsu.

In final recomandarea medicului : peste doua saptamani sa incep inotu.

 

Am reusit sa vad si motorul. Din pacate e dauna totala.

post-794-1287828526_thumb.jpg

post-794-1287828557_thumb.jpg

post-794-1287828578_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in pozele astea arata cchiarok :D

acum ti e clar ca ingerul tau pazitor e campion. asa ca fugi si pune 2 tone de lumanari

merita...

Am primit rezultatul computerului tomograf : plamanii sunt sanatosi, din cauza coastelor rupte nu am capacitatea maxima de respirat.

Piciorul se desumfla, a inceput sa imi fie larg gipsu.

In final recomandarea medicului : peste doua saptamani sa incep inotu.

 

Am reusit sa vad si motorul. Din pacate e dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in pozele astea arata cchiarok :D

acum ti e clar ca ingerul tau pazitor e campion. asa ca fugi si pune 2 tone de lumanari

merita...

 

salut. am de depus 2 tone pt ingerul meu si 2 tone pt ingineri suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune 4 la inger ca suzuky nu face avioane

tu ai zburat in momentul 2...iar ingienrii aia sunt buni dar n au legatura cu "Cazu", parere mea

salut. am de depus 2 tone pt ingerul meu si 2 tone pt ingineri suzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pune 4 la inger ca suzuky nu face avioane

tu ai zburat in momentul 2...iar ingienrii aia sunt buni dar n au legatura cu "Cazu", parere mea

Si mie scuterul mi se pare ca arata aproape OK din poze, mai putin daca doresti sa-i inlocuiesti carenele avariate cu unele originale (care probabil pe politici de tipul Toyota costa mai mult decat un scuter nou).

Si acum sa ne intelegem, daca ai picioare pe pod de scuter ele scapa la impact lateral (doar la cel din fata, nu si la pasager) bine daca podul e drept si mai nasol daca podul e cu denivelari. Ei bine, m-am uitat azi iar in curte la servici la un Burgman (de 400cc ce-i drept) ca sa fiu sigur ca nu spun prostii pe aici si la Burgman exista un fel de cocoasa pe la mijlocul podului, nu stiu daca pe acolo sunt tevi de pe la cadru sau cabluri electrice sau bla-bla de estetica, dar mai bine nu ar fi pe acolo deloc, pentru ca ti-ar permite joc de glezne mai bun... Oricum si asa cum este iti permite joc de glezne mult mai bun ca la capra BMW galbena, asa ca oricum Rares a tras un loz semi-castigator, ca pe BMW cred ca nu mai avea picior deloc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si mie scuterul mi se pare ca arata aproape OK din poze, mai putin daca doresti sa-i inlocuiesti carenele avariate cu unele originale (care probabil pe politici de tipul Toyota costa mai mult decat un scuter nou).

Si acum sa ne intelegem, daca ai picioare pe pod de scuter ele scapa la impact lateral (doar la cel din fata, nu si la pasager) bine daca podul e drept si mai nasol daca podul e cu denivelari. Ei bine, m-am uitat azi iar in curte la servici la un Burgman (de 400cc ce-i drept) ca sa fiu sigur ca nu spun prostii pe aici si la Burgman exista un fel de cocoasa pe la mijlocul podului, nu stiu daca pe acolo sunt tevi de pe la cadru sau cabluri electrice sau bla-bla de estetica, dar mai bine nu ar fi pe acolo deloc, pentru ca ti-ar permite joc de glezne mai bun... Oricum si asa cum este iti permite joc de glezne mult mai bun ca la capra BMW galbena, asa ca oricum Rares a tras un loz semi-castigator, ca pe BMW cred ca nu mai avea picior deloc...

 

Iti arat cum arata partea dreapta a burgmanului si locul unde a fost piciorul meu. Din pacate mai are 1~2 plastice intregi pe partea stanga in rest toate plasticele fisurate.

 

PS. Din pacate nu functioneaza functia de attachments in seara asta. Pun maine pozele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti arat cum arata partea dreapta a burgmanului si locul unde a fost piciorul meu. Din pacate mai are 1~2 plastice intregi pe partea stanga in rest toate plasticele fisurate.

 

PS. Din pacate nu functioneaza functia de attachments in seara asta. Pun maine pozele.

Pe cuvant ca te cred, ma refeream la faptul ca daca ai fi avut podeaua plana ca la unele sutere mai mici picioarele jucau mai de voie si zburau dincolo fara sa intampine obstacole...

Asta este, unele scutere au suprafata plana si unele nu, si la Burgman e nu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e cam cingo nene rareÂş. crecă s-a răzbunat bmw-ul pe scuter, că tare l-ai neglijat.

 

ps. să dai de veste când vrei să facem treaba cu lanțul, nu tre să te apleci deloc, fac eu tot, tu numai să îmi zici ce Âşi cum trebuie făcut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps. să dai de veste când vrei să facem treaba cu lanțul, nu tre să te apleci deloc, fac eu tot, tu numai să îmi zici ce Âşi cum trebuie făcut.

Asta suna kinky rau! :D

 

Rares, ma bucur sa vad ca esti pe drumul cel bun, eu abia acum am aflat de nenorocire. Am mai intrat pe forum, dar nu pe la Accidente. Chiar ma gandeam la un mom ca nu te mai vedeam pe mess cu statusul tau frumos. Ai grija de tine, multa odihna pentru a se reface organismul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...