Sari la conținut

Postări Recomandate

daca esti maine prin Buc, trec pe la tine sa le vad si in plus sa iti arat si semnalele alea mici de care vorbisem mai demult, numai sa imi dai pe PM un nr de tel, ca ala cu 0722 nu vrea, sa pot sa te sun

 

Fixu' 021.313.36.59,c-au avut grijã potãile mele,sã haleascã firul chargerului de la mobil...angryfire.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Fixu' 021.313.36.59,c-au avut grijã potãile mele,sã haleascã firul chargerului de la mobil...angryfire.gif

:D

Ok, s-a notat

 

Pentru cine doreste, poate utiliza MANUALUL "original de la Suzuki" de service pt Intruder VS 700, dar in mare parte se potriveste si la VS 800, exista incluse in acest manual si specificatii pt modelele de VS 800, construite pana in 2009

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

poti sa-i pui roata de 19 pe fata....se simt aia doi inchi imediat/

nu stiu daca trebuie sa mai modifici si altceva, inafara de roata... am vazut ca modele mai vechi de VS erau si cu 19 si 21.

 

Eu am jurat ca nu-mi iau mobra cu 21 pe fata ever :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

desi am cumparat-o de doar 2 luni, o scot la vanzare.

 

intruder m800, 7900km.

4500E.

 

/index.php?/topic/680334-suzuki-intruder-m800/

post-1161-0-21153500-1341324337_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut . sunt interesat sa cumpar un intruder vs 800 in stare cat mai buna . daca stiti pe cineva sau daca are cineva de vanzare , astept ofertele cu poze si cat mai multe detalii pe Adresa asta friday.gifmultumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa ma ajute cineva cu niste raspunsuri? se pare ca am o problema la baterie la intruder vs 700 si habar nam cum sa ii dau jos bateria, am descoperit suruburile de la ushita de sub baterie dar cum deconectez bornele ca din cate imi dau eu seama , fara sa trag prea tare de fire, acestea sunt scurte ca bateria nu coboara de tot din lacas. Si m-am chinuit prin partea dreapta a bateriei sa conectez cum trebuie borna plus cu o tubulara de 10 scurta si 1 imbus montata la ea.. groaznic , am pierdut 2 ore pentru 1 amarat de surub cu piulita. Va rog frumos AJUTOR .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate sa ma ajute cineva cu niste raspunsuri? se pare ca am o problema la baterie la intruder vs 700 si habar nam cum sa ii dau jos bateria, am descoperit suruburile de la ushita de sub baterie dar cum deconectez bornele ca din cate imi dau eu seama , fara sa trag prea tare de fire, acestea sunt scurte ca bateria nu coboara de tot din lacas. Si m-am chinuit prin partea dreapta a bateriei sa conectez cum trebuie borna plus cu o tubulara de 10 scurta si 1 imbus montata la ea.. groaznic , am pierdut 2 ore pentru 1 amarat de surub cu piulita. Va rog frumos AJUTOR .

eu cand scot bateria, intai pun mobra cu roata spate pe bordura si roata fata pe strada, ca sa fie mai mult spatiu de manevra pe sub cutia bateriei.

indicat e sa deconectezi intai bornele, intai borna - apoi borna +, dupa aceea desfaci cele 2 suruburi care tin usita de sub baterie, apoi sa scoti bateria. asa merge cel mai usor.

ia de aici Manualul si vezi ca la cap 8-20 iti explica cum sta treaba cu bateria (demontare/montare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merci frumos de explicatie si pentru link .. la urmatoarea problema care o sa o am la baterie cu siguranta voi tine cont de sfatul tau .. inca 1 data multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei cu VS800/VS1400, am deschis un grup pe FB, pentru a ne impartasi idei, probleme si modul lor de rezolvare, experiente cu "utilajele" detinute, fotografii cu modificarile facute, si de ce nu, pentru a creea un grup unit, ca in alte state europene ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La toate Motocicletele reviziile se fac asa des. (Din cauza ca motoarele au putere asa mare si masa mica).

O revizie (scrie si in caietul de revizie foarte exact ce trebuie facut) de obicei poti sa o faci singur, daca nu ai doua mĂŹini stinge. Uleiiul trebuie schimbat, filtrul de ulei, evtl bujiiile (ale mele le an de 30.000 km fara schimb, si motorul merge ca un ceas elvetian), din cind in cind lichidul de frana si de ambreaj, si uleiul din "Kardan" (am uitat cum se spune la cutia de Kardan de la roata din spate).

Apoi toate suruburile trebuie controlate (vibratii!!!), bateria (nivelul de acid).

Si foarte important: filtrele de aer trebuie spalate in benzina, si apoi bagate in ulei. Sint doua la Intruder, ptr. fiecare cilindru unul.

De obicei daca nu mergi mai mult de 6000-7000 km pe an, ajunge sa faci revizia odata inainte de iarna.

Mai controlezi becuriile, cabluriile de acceleratie (un pic de ulei WD40), si speli Motocicleta, inainte sa o freci cu "Wachs", ca sa nu rugineasca iarna la umiditatea mare.

 

Si asa o sa arate Intruderul tau dupa o mica modificare optica..........

 

 

aia inseamna la tine o MICA MODIFICARE???avem pareri diferite despre notiunea de mic/mare:))))

 

sa ne intelegem:sunt CEL MAI MARE fan intruder(am avut de 600,acum am de 800 si urmatorul va fii de 1400),dar sa ii dam omului detalii corecte.aia nu e o modificare mica.si,sincer si cu regret trebuie sa recunosc si ca o modificare de genul ala costa o palarie de bani.DAR,cel putin din punctul meu de vedere,MERITA:)

 

bafta maxima

haha,acum vad din ce data e postul asta...scuzati:)

Editat de dkid
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

biggrinbounce2.gif Tu,de fapt,vrei acuma,sã-ti iei avion,nu ...?! Cã vãd cã esti taaaare aerian...crackup.gif
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

biggrinbounce2.gif Tu,de fapt,vrei acuma,sã-ti iei avion,nu ...?! Cã vãd cã esti taaaare aerian...crackup.gif

 

 

im inlove bah:)) asa ca am circumstante atenuante...sau agravante,in fine....:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salut. are cineva owners manual de la suzuki vs600 sau chiar 800? sau daca aveti un link de unde as putea sa il iau . am caut si nu am gasit decat pe cel de service. daca aveti ceva astept un PM sau pe mail mihai.despan@gmail.com mersi friday.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

unde exact ? ca ma uit de 4 zile si nu gasesc ce imi trebuie . msbeer.gif

Pe Grupul Intruderistilor de pe FB am urcat mai multe documente, la sectiunea Files. Vezi ce iti trebuie de pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si asta e a mea :) sper sa va placa biggrinbandit.gif . 1996 vs600gl cu 13200 km ...si din cate am vazut sunt destul de reali ... sa ziceam ca ar vea dublu dar nu mai mult

 

CLICK

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...