Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut baieti,

 

Ma intereseaza sa cumpar un cruiser si am gasit un Intruder din '99. Mi se pare insa dubios cum arata toba. Ceva idei din ce cauza ar putea arata asa ? Are probleme cunoscute modelul acesta la care ar trebui sa ma uit?

 

post-67629-0-94517500-1351187222_thumb.jpg post-67629-0-21339100-1351187578_thumb.jpg

 

Merci :cheers:

Editat de lostinsnow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt multe Intrudere cu tevile arse, cred ca este odata din cauza ca i-a schimbat tobele si i-a facut eventual/probabil rejetting (vezi pe www.intruderalert.com), si pana a reglat-o ... sau poate a turat-o zdravan si mai tot timpul, cred ca de mergi 300 km pe autostrada la 140-150 asa se fac tobele, iar a doua oara fiindca la VS-uri, teava de evacuare de la motor este chiar teava, nu ca la alte chopper-e, teava necromata cu protectie/cover si a treia oara, poate fi de la f. multi kilometri, dar asta nu-i un bai, motoarele astea merg lejer si peste 120-150.000

cat consuma?

cat de tare se incalzeste motorul? al meu la 28-33 grade afara ajunge usor in oras la 120 grade si cu jumate de filtre afara da' la 30.000 km tot nu-s arse deloc tevile

burn out ?

sunt sigur ca sunt unii care-ti pot raspunde, vezi si pe intruderalert, te lamuresc aia daca nu o face cineva de la noi

unii spun ca sa trebuie sa arate ...

vanzatorul ce spune ?

la cat merge un VS1400 ca ala ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,

 

Ma intereseaza sa cumpar un cruiser si am gasit un Intruder din '99. Mi se pare insa dubios cum arata toba. Ceva idei din ce cauza ar putea arata asa ? Are probleme cunoscute modelul acesta la care ar trebui sa ma uit?

 

post-67629-0-94517500-1351187222_thumb.jpg post-67629-0-21339100-1351187578_thumb.jpg

 

Merci :cheers:

 

S-ar putea sa nu-ti placa consumul si confortul in sa, in rest e un motor bestial...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la cat merge un VS1400 ca ala ?

 

Merci pentru raspunsuri. O sa ma duc maine sa il vad. Daca merge ok il cumpar. Stau in Montreal si pretul e 1500$ (din 99 cu 40k la bord). Da stiu, asa sunt preturile aici la cruisere. 90% din motocicletele de aici sunt cruisere asa ca preturile sunt relativ mici :D. Media la un intruder de genul e undeva la 2000$.

 

S-ar putea sa nu-ti placa consumul si confortul in sa, in rest e un motor bestial...

 

Aici benzina era azi 1.25$ litrul, deci nu prea imi fac mari probleme. Nici pretentii nu am referitor la pozitia pe care o am pe motor. Vin de pe sport touring si nu m-am plans niciodata de cum stateam :D (am destule zile cu 500-600 km+ si e destul de ok). Oricum intruder-ul o sa fie folosit ca motocicleta de plimbat duminica.

Editat de lostinsnow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa nu-ti placa consumul si confortul in sa, in rest e un motor bestial...

 

consumul e cea mai mica problema la VS1400, bine daca nu o forjezi, ajuta cuplul ... a mea consuma 5-5.5 l/100 km, mi-a luat cel mai mulr o vara cand am dat jos toate filtrele (fara rejetting), imi lua 6.5 si uneori 7

cu rejetting am auzit povesti cum ca ia 10 (???!!!), chiar 10 nu cred :)

 

pt. cineva sub 1.75-1.80 este ok si fara comezni avansate (ii putin scurta de la sa la furca, puteau sa mai adauge 5-10 cm si era perfecta)

recomand ca si modificari: suspensii spate Progressive 11-11.5 (bye bye pasager), comenzi avansate, un ghidon mai lat (ape si mai fain) arcuri ambreiaj Designer, arcuri furca Progressive, si neaparat o sa mai joasa (eu am hardrider) si este mult mult peste motocicleta stock

Editat de aoreus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mi-au ramas ceva lucruri de la intruder:

deocamdata am apucat sa fac poze la asta

 

highway hawk chrome radiator cover

50E

 

0723521718

post-1161-0-09140900-1352217761_thumb.jpg

post-1161-0-28286700-1352217786_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Se vinde....ghidon inalt, spatar custom,cilindri customizati, radiator de racire customizat, comenzi custom avansate,amortizoare fata inaltate, tobe custom + originale.

 

pret negociabil 3.200 euro.... Tony 0722132992

post-12585-0-01701700-1353353113_thumb.jpg

post-12585-0-46815600-1353353182_thumb.jpg

post-12585-0-31834600-1353353237_thumb.jpg

post-12585-0-12131200-1353353300_thumb.jpg

post-12585-0-64450400-1353353374_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu primul motor un VS1400. Super motor! Avea cuplu si statea bine pe sosea. Consumul pe la 5-5,5%. I-am pus tobe Strait Shot de la Highwayhawk. Suna bestial si reglajul a fost putin mai dificil dar am reusit. Mai greu a fost sa scot sigiliul de la jigloare. In rest gaz si drum uscat. Din pacate nu mai stiu nimic de motor dupa ce l-am vandut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu primul motor un VS1400. Super motor! Avea cuplu si statea bine pe sosea. Consumul pe la 5-5,5%. I-am pus tobe Strait Shot de la Highwayhawk. Suna bestial si reglajul a fost putin mai dificil dar am reusit. Mai greu a fost sa scot sigiliul de la jigloare. In rest gaz si drum uscat. Din pacate nu mai stiu nimic de motor dupa ce l-am vandut.

Ai uitat sã spui si cã l-ai aerografiat.La cum arãta,eu n-am uitat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut. Sunt in cautare de Rack pentru bagaje spate si ce am gasit prin site-uri au preturi de speriat (pentru mine). Ce vreau eu sa stiu, daca cineva face si vinde asa ceva si in acelasi timp vreau sa imi prelungesc spatarul pasager ca sa acomodeze prinderea pentru cutie.

Exista cineva intre noi care se ocupa de asa ceva ? ca tare il caut sa stam de vorba.

Editat de Bornescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Ma poate ajuta cineva..?

Un prieten cu Intruder VS750 din 91 are nevoie acuta de o noua roata fata sau macar de alte spite, actuala roata este compromisa, cercul tot indoit iar spitele ruginite la maxim!

 

Daca stie cineva o informatie utila.. am fii foarte recunoscatori!

Ms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare tuturor intruderistilor, am si eu o intrebare pt cine cunoaste, sunt posesorul unui intruder vs 800 si vreau sa-i fac schimbul de antigel, cum se procedeaza, adica pe unde scot vechiul antigel, daca trebuie aerisit, daca da pe unde trebuie aerisit si cu vasul de expansiune daca trebuie complectat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Dati si voi cu oferte; pe stop am dat 50 de euro, suportii n-am idee cat ar fi, vedeti si voi cat cer astia pe louis si ziceti si voi ceva cifra de bun simt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...