Sari la conținut

Postări Recomandate

am curatat in mare parte cu o carpa mai dura si cu decarburol solvent destul de puternic pt curatarea carburatoarelor.dar am cateva pete mai vechi de intarite nau iesit cu diluantul cu toate ca am frecat de miau iesit ochii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

hmmm., am io o solutie de la amway, pentru curatat metale....io mi-am curatat tobele/coturile la fix, nici foarte mult nu ai de frecat. se numeste metal cleaner.daca nu gasesti loco, iti poci trimite tubul meu sa-ti faci treaba si pe urma, mi-l trimiti inapoi.

am curatat in mare parte cu o carpa mai dura si cu decarburol solvent destul de puternic pt curatarea carburatoarelor.dar am cateva pete mai vechi de intarite nau iesit cu diluantul cu toate ca am frecat de miau iesit ochii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hmmm., am io o solutie de la amway, pentru curatat metale....io mi-am curatat tobele/coturile la fix, nici foarte mult nu ai de frecat. se numeste metal cleaner.daca nu gasesti loco, iti poci trimite tubul meu sa-ti faci treaba si pe urma, mi-l trimiti inapoi.

ms mult pt sfat si pt ajutor am sa incerc cu o bucata de lemn si cu bila de folie sunt chiar foarte curios daca merge apoi revin cu detalii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

Caut si eu niste comenzi avansate de intruder.

Are cineva ceva second?

Cam in ce bani se invart?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

Caut si eu niste comenzi avansate de intruder.

Are cineva ceva second?

Cam in ce bani se invart?

Hehe....si io vreau, numai ca, din pacate, nu vinde nimeni...

 

are cineva idee, ce diametru au gaurile de la jugurile de Suzuki intruder vs1400?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve!

 

Caut si eu niste comenzi avansate de intruder.

Are cineva ceva second?

Cam in ce bani se invart?

Baga un ochi la foto astea, poate te coafeaza http://motothor.files.wordpress.com/2011/04/dscn2059.jpg http://motothor.files.wordpress.com/2011/04/dscn2046.jpg comenzile sunt din duraluminiu, le-am avut pe motor 2 ani insa le-am schimbat cu altele mai inaintate, din inox si acum le tin in balcon, de vreun an de zile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu as vrea eva si mai avansat.

am aproape 1.90 ....

 

in ce bani?

Editat de jerry_mcrie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un m1800 si sotia se plange ca la drum mai lung ii este incomoda pozitia. Ea oricum e micuta (inaltime/greutate) si e obisnuita sa se tina de mine ....

M-am gandit sa iau un sissy bar, dar ea imi zice ca probabil nu va schimba cu nimic lipsa confortului.... :)

 

Este cineva cu un M1800 care are si sissy bar sa imi spuna daca partnera este mai multumita dupa instalarea lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde unde-l instalezi.... in principiu, ar trebui sa ajute la confort, dar daca zici ca-i micuta....nu prea vad cum se va rezema de el, si totodata, sa se tina de tine.

Am un m1800 si sotia se plange ca la drum mai lung ii este incomoda pozitia. Ea oricum e micuta (inaltime/greutate) si e obisnuita sa se tina de mine ....

M-am gandit sa iau un sissy bar, dar ea imi zice ca probabil nu va schimba cu nimic lipsa confortului.... :)

 

Este cineva cu un M1800 care are si sissy bar sa imi spuna daca partnera este mai multumita dupa instalarea lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai probabil ca nu se va mai tine de mine in anumite momente si nu mai trebuie sa stea aplecata..... Asta ma si intreb... oare ajuta la confort?

sau sunt mai indicate niste floorboards cu extensions ....

Sau o sa de la Corbin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai ea de ce se plange? De sa, o doare fundul? Sau de faptul ca trebuie sa stea prea aproape de tine,cocosata ca sa se tina de tine?

 

Eu am Intruder VL 800 cu saua originala si sissy bar,dar sotia nu se plange de pozitie,doar de la un anumit nr de km o mai doare fundul :) ca si pe mine de altfel. Ea nu se tine de mine,se tine de sissy bar si sta si razmata si intr-o pozitie oarecum mai dreapta. Cand mai merg prin oras fara sissy bar,o simt ca e mai aplecata ca trebuie sa se tina de mine. Eu zic ca ajuta foarte mult sissy bar-ul si ii va lasa si senzatia ca nu va cadea pe spate :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se plange ca o doare fundul si ca e incomoda pozita (din cauza scaritelor cred eu printre altele). Nu se plange ca trebuie sa stea aplecata sa se tina de mine. Pana acum aveam un FZ6, la care se plangea doar ca o doare fundul (ce-i drept saua aia ar fi fost o pedeapsa pt oricine :D).

Vorbim oricum de drumuri mai lungi ... in oras nu prea se plange. Dar daca merg mai mult de 1h .... sufera :D

 

Incerc sa gasesc cea mai buna solutie inainte sa incep sa arunc cu banii ... si dupa aia sa constat ca pt ea e la fel.

Floorboards-urile alea cu extensii sunt scumpe bine.

Sissy bar-ul e mai ieftin. Saua de la Corbin e ok....

Editat de fanatic
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se plange ca o doare fundul si ca e incomoda pozita (din cauza scaritelor cred eu printre altele). Nu se plange ca trebuie sa stea aplecata sa se tina de mine. Pana acum aveam un FZ6, la care se plangea doar ca o doare fundul (ce-i drept saua aia ar fi fost o pedeapsa pt oricine :D).

Vorbim oricum de drumuri mai lungi ... in oras nu prea se plange. Dar daca merg mai mult de 1h .... sufera :D

 

Incerc sa gasesc cea mai buna solutie inainte sa incep sa arunc cu banii ... si dupa aia sa constat ca pt ea e la fel.

Floorboards-urile alea cu extensii sunt scumpe bine.

Sissy bar-ul e mai ieftin. Saua de la Corbin e ok....

 

Am intrebat si eu sotia daca e vreo diferenta cu sau fara sissy bar si mi-a zis ca e mult mai comod pt ea cu sissy bar. Eu am si floorboards pt pasager,nu am avut scarite normale deci nu stie care e diferenta.

 

Nu cunosti pe cineva care are motor cu sissy bar? macar sa se aseze sotia ta sa vada daca i se pare mai comod,nu neaparat sa faci o tura la drum lung.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu stiu pe nimeni, d-aia caut raspunsurile pe forum :D.

Multumesc ca ai intrebat-o :), orice feedback e binevenit.

Cred ca voi lua totusi un sissy bar si daca tot nu e ok o sa vad daca sa merg pe floorboards sau pe o sa de la Corbin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare!

 

Are cineva de vanzare un ghidon original de Suzuki Intruder VL 800 ( Volusia)?

Am un fly-bar si vreau sa-l inlocuiesc cu originalul.

 

Sau daca un posesor este amabil sa imi trimita dimensiunile........m-oi revansa cumva.

 

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Găsești aici dimensiunile stock pt foarte multe modele, inclusiv VL 800

 

Www.sideroadcycles.com/ImportedMotorcycles/ImportHandlebars/StockBarsOne.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare. sunt Vali din Bucale . am un Intruder 1800 2011 si doresc sa cunosc posesori de moto asemanatoare . vin in tara in August si as dori sa fac ceva km in luna august cat stau in concediu. vreau sa merg la mare Grecia, Bulgaria ori Romania . cine e dispus de o escapada astept un semn. doresc sa merg si pe Transfagarasan / Transalpina . pe facebook sunt cu numele Serban Valentin si am o poza cu un yamaha R1 pe roata din fata. recomand pagina Suzuki Intruder M1800R & Boulevard M109R pe facebook. sunt posesori de intruder care au modificat foarte frumos motorul. merita sa aruncati o privire .

post-704-0-34639900-1370628340_thumb.jpg

post-704-0-49920800-1370628357_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc!

 

Stiam si eu de acest site. Am mers la cineva in Cluj, care face printre altele si ghidoane si mi-a spus ca, aceste dimensiuni sunt pentru masini cu comanda numerica ( CNC-uri).

M-a mai intrebat de niste dimensiuni ( ce avea el nevoie) care nu se gasesc aici.

 

Sincer, speram sa imi confirme un posesor macar, ce latime are ghidonul lui si cat vine in spate .

 

Iti multumesc de ajutor!!

 

Numai bine!

 

Nick

Găsești aici dimensiunile stock pt foarte multe modele, inclusiv VL 800

Www.sideroadcycles.com/ImportedMotorcycles/ImportHandlebars/StockBarsOne.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

vand:

ghidon original 1" VS1400 Intruder - 50 lei (dimensiuni in poza atasata)

comenzi originale (scarite, pedale, tije, ...) VS1400 Intruder - 150 lei

sa completa originala (2 piese) VS1400 Intruder - 500 lei

sissy bar original complet VS1400 Intruder - 300 lei

set tobe originale VS1400 Intruder - 200 lei

arcuri furca originale VS1400 Intruder, merg la BMW R100GS, R80GS, Honda 650 Nighthawk,700, 750, 800 Shadow, VF700C Magna, ATC250R (conform Progressive) - 150 lei

poze fac la cerere, trimit pe e-mail, doar sa-mi ceara asta cei interesati la PM sau la brother.cane@yahoo.com, 0746-234042

merci

Editat de aoreus
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau si eu manualul pt utilizatori . eu am manualul de service ... pe forum am gasit o adresa dar cand intru in ea imi da eraore ! ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...