Sari la conținut

Postări Recomandate

6600 + 300 transportul. E mult, e putzin?!? Cred k nu mai conteaza pt k maine(azi) o voi cumpara cu sigurantza. Mi sa pus un pitic pe creier de ceva timp in legatura cu modelul asta , si nu vrea nicicum sa se mai dea jos...

Voi reveni cu poze in cazul in care i-l voi achizitziona maine(azi). Astept in continuare pareri sincere... post-22049-1209166753_thumb.jpgpost-22049-1209166762_thumb.jpgpost-22049-1209166770_thumb.jpgpost-22049-1209166781_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

E misto Intruderu. dar nu imi plac jentile vopsite in gri mat de soba , unele capace (ala carapace de armura medievala) , si nici farul care arata ca un clitoris de elefant. .in rest e misto scula. .pacat ca are cardan. La aproape aceiasi bani, pe Warrior am mult mai mult crom, lucratura mult mai stylish la motor look (deh, Yamaha) jenti de sport bike (three spokes), talon mai racing la gume, less bulky look, si inca cateva chestii. . .gen overall and nitty gritty design. .Nu am eu spate de 250 sau pe aproape, dar cu 200 ma descurc f. bine pe curbe. .Vb. aia. .10 in plus fatza de stock race bikes.

 

Sleeek Warrior. . I love it as always.

 

Salutare tuturor posesorilor de Intruder si nu numai... :moto: . Ceva pareri despre Intruderu de 1500 LC, se poate? Scuze k intreb, fara sa citesc mai intai tot topicul, dar sunt cam multe pagini si eu sunt in criza de timp. Maine merg sa-l scot in probe si sper sa-l si achizitzionez :) . Acum pe ultima suta de metrii, incerc sa aflu cat mai multe informatzii, pareri pro sau contra despre acest model.

 

Asta e motorul, e din 2000:post-22049-1209145960_thumb.jpg

 

Scuza-ma, nu stiu ce varsta ai, dar in poza vad un motor de boshorog. .cu gentile alea cu tzinte si placa aia pe spate ala tava de ospatar la bar de fitze din Bucuresti.. .sissy bar de barbos harleyist din America si placa aia penibila pe rezervor. .

Editat de AK_Raptor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E misto Intruderu. dar nu imi plac jentile vopsite in gri mat de soba , unele capace (ala carapace de armura medievala) , si nici farul care arata ca un clitoris de elefant. .in rest e misto scula. .pacat ca are cardan. La aproape aceiasi bani, pe Warrior am mult mai mult crom, lucratura mult mai stylish la motor look (deh, Yamaha) jenti de sport bike (three spokes), talon mai racing la gume, less bulky look, si inca cateva chestii. . .gen overall and nitty gritty design. .Nu am eu spate de 250 sau pe aproape, dar cu 200 ma descurc f. bine pe curbe. .Vb. aia. .10 in plus fatza de stock race bikes.

 

Sleeek Warrior. . I love it as always.

 

 

 

Scuza-ma, nu stiu ce varsta ai, dar in poza vad un motor de boshorog. .cu gentile alea cu tzinte si placa aia pe spate ala tava de ospatar la bar de fitze din Bucuresti.. .sissy bar de barbos harleyist din America si placa aia penibila pe rezervor. .

 

Man, coburii aia sunt cei originali, si-i poate schimba cand doreste, nu cred ca cineva dintre noi nu si-a luat o anumita motocicleta doar pentru ca nu-i placeau coburii, sa fim seriosi, by the way, nici mie nu-mi place modelul ala de coburi...

In rest sa compari vl-ul cu warrior-ul....unul se vrea cruiser altul se vrea custom....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, coburii aia sunt cei originali, si-i poate schimba cand doreste, nu cred ca cineva dintre noi nu si-a luat o anumita motocicleta doar pentru ca nu-i placeau coburii, sa fim seriosi, by the way, nici mie nu-mi place modelul ala de coburi...

In rest sa compari vl-ul cu warrior-ul....unul se vrea cruiser altul se vrea custom....

 

plus ca de luat il iei cum il iei de customizat mai pui si tu mana si pana la urma si dintr-un cruiser VL umflat poti scoate ceva cat de cat. eu cel; putin sunt multumit de ce mi-a iesit mie. ca mai e loc de mai bine e corect. oricum cu chopperele nu stiu daca termini vreodata de customizat odata ce ai inceput. e ca si cu tatuajele, risca sa devina un viciu:) :)

post-16157-1209192364_thumb.jpgpost-16157-1209192335_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plus ca de luat il iei cum il iei de customizat mai pui si tu mana si pana la urma si dintr-un cruiser VL umflat poti scoate ceva cat de cat. eu cel; putin sunt multumit de ce mi-a iesit mie. ca mai e loc de mai bine e corect. oricum cu chopperele nu stiu daca termini vreodata de customizat odata ce ai inceput. e ca si cu tatuajele, risca sa devina un viciu:) :moto:

post-16157-1209192364_thumb.jpgpost-16157-1209192335_thumb.jpg

fain ai ciopartzit animalu, chiar imi place, si mersi mult de sfaturi/sugestii, dar treaba e k ma dau mult cu nevasta in spate si coburile si sissibar-u cel putzin momentan sunt necesare. Cu timpul cu sigurantz ma voi apuca de crosetat motorul asta.... No io amu ma duc sa-l achizitzionez, uratzi-mi succes... :)

 

Asfalt Uscat tuturor !!!

Aron. :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain ai ciopartzit animalu, chiar imi place, si mersi mult de sfaturi/sugestii, dar treaba e k ma dau mult cu nevasta in spate si coburile si sissibar-u cel putzin momentan sunt necesare. Cu timpul cu sigurantz ma voi apuca de crosetat motorul asta.... No io amu ma duc sa-l achizitzionez, uratzi-mi succes... :)

 

Asfalt Uscat tuturor !!!

Aron. :moto:

 

sa fie intr-un ceas bun!...asa mai zic si eu iepuras de pasti :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gandeste-te ca e 9800 nou...Asta pe care l-am vazut in poze are destule extras'uri pt a-si cere pretul...Totusi eu zic ca n-ar strica o mica negociere...Ma risc si repet ceea ce ti-a zis un posesor de intruder mai devreme: fara tobe custom se aude al naibii de aiurea...De restul(coburi,placi & co) ai timp sa te ocupi dupa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi ink o data tuturor care mi-au raspuns sincer. :moto: Intruderul de azi este la mine in garaj si sunt foarte fericit !!! :moto: Am si facut azi peste 200 de km cu el si se comporta super ok. A, da si cu tobele ati avut dreptate, nu suna cinestie ce astea de fabrik, asa k prima investitzie care o voi face in motorul asta, vor fi niste tobe aftermarket cat de repede. In rest sezonul asta cred k nu voi mai modifica nimic. Asfalt Uscat Tuturor, si ma bucur sa ma aflu printre Intruder-isti . Hai noroc. :)

 

Asa cum am promis, vin si pozele: :blbl:

 

post-22049-1209250962_thumb.jpgpost-22049-1209251018_thumb.jpgpost-22049-1209251128_thumb.jpgpost-22049-1209251178_thumb.jpg

post-22049-1209251200_thumb.jpgpost-22049-1209251210_thumb.jpgpost-22049-1209251229_thumb.jpgpost-22049-1209251241_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa ai noroc de el si la sfarsitul lui mai poate vin in cluj si dam o tura.... :)

Noteaza-ti nr meu si cand vi pe la Cluj, neaparat sa ma suni... :moto: 0741207849, Aron

 

...park am vazut k vrei sa-l vinzi pe al tau..., de ce?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi ink o data tuturor care mi-au raspuns sincer. :moto: Intruderul de azi este la mine in garaj si sunt foarte fericit !!! :moto: Am si facut azi peste 200 de km cu el si se comporta super ok. A, da si cu tobele ati avut dreptate, nu suna cinestie ce astea de fabrik, asa k prima investitzie care o voi face in motorul asta, vor fi niste tobe aftermarket cat de repede. In rest sezonul asta cred k nu voi mai modifica nimic. Asfalt Uscat Tuturor, si ma bucur sa ma aflu printre Intruder-isti . Hai noroc. :)

 

Asa cum am promis, vin si pozele: :blbl:

 

post-22049-1209250962_thumb.jpgpost-22049-1209251018_thumb.jpgpost-22049-1209251128_thumb.jpgpost-22049-1209251178_thumb.jpg

post-22049-1209251200_thumb.jpgpost-22049-1209251210_thumb.jpgpost-22049-1209251229_thumb.jpgpost-22049-1209251241_thumb.jpg

mestere sa ai parte de el si el de tine ,tine-l cum l-ai luat si de vrei sa faci drum lung lasa-l asa cum este ca o sa te rupa la cap cu toba aftermarket ;daca ti-e iti place cum l-ai luat si crezi ca e frumos sa stii ca asa este ca e al tau si poate ceilalti sa spuna ce vor iei eu am unul de 800 si tare ma mai bucur de el bafta si drum uscat poate vreo data ne vom vedea de vii pe la dunare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita...eu am highway hawk, nu se aud foarte tare, exact atat cat sa se auda bina si sa nu fie dreanjante dar, intotdeauna exista un ,,dar'', este recomandat sa pui si stage 1 sau 3, asta inseamna alte jiglere, filtru de aer k&n si alt filtru de benzina altfel o sa ai admisia la fel si evacuarea mult mai libera, de aici s-ar putea sa apara unele probleme in mersul motorului, ex. rateuri....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Merita...eu am highway hawk, nu se aud foarte tare, exact atat cat sa se auda bina si sa nu fie dreanjante dar, intotdeauna exista un ,,dar'', este recomandat sa pui si stage 1 sau 3, asta inseamna alte jiglere, filtru de aer k&n si alt filtru de benzina altfel o sa ai admisia la fel si evacuarea mult mai libera, de aici s-ar putea sa apara unele probleme in mersul motorului, ex. rateuri....

 

suna fain dar ...

la VS1400 sigur apar probleme daca modifici/schimbi doar tobele ... eu m-am fript ... m-a pus micutu sa scot filtrele (love the sound)

sambata am pus tobe standard noi (suna ca un mixer de bucatarie :blbl:) si deja am facut 350 km, nici un rateu, nici o problema, acum merge ceas, are putere constanta (fara tobe era o explozie pana in a treia si cam atat)

cu tot kit-ul schimbat creste si consumul, nu e vorba de bani, dar la rezervor de 10(13) litri ...

 

 

Mersi ink o data tuturor care mi-au raspuns sincer. :moto: Intruderul de azi este la mine in garaj si sunt foarte fericit !!! :moto: Am si facut azi peste 200 de km cu el si se comporta super ok. A, da si cu tobele ati avut dreptate, nu suna cinestie ce astea de fabrik, asa k prima investitzie care o voi face in motorul asta, vor fi niste tobe aftermarket cat de repede. In rest sezonul asta cred k nu voi mai modifica nimic. Asfalt Uscat Tuturor, si ma bucur sa ma aflu printre Intruder-isti . Hai noroc. :)

 

fain, sa ai numa' drumuri bune cu el !!!

hai pa Meses !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

Poate ma ajutati cu un sfat sau doua.Am un Intruder VS 800 din 94 si am citeva nelamuriri in legatura cu el.

1.Daca acelerez brusc intre viteza a 4-a si a 5-a motocicleta vibreaza destul de puternic ca si cind ar fi subturat motorul dar cind ajunge mai sus in ture nu mai vibreaza este normal?

2.Consumul mediu este 6.5 l/100km este normal?

3.Cam care este viteza de croaziera in conditii de siguranta pt motor pentru ca am observat ca la 100-110 km/h pare destul de turat?

 

In afara de cele amintite mai sus motocicleta merge perfect singurul lucru modificat este urmatorul:la tobe li s-au adaugat cite 4 gauri de 10 mm in prima si a doua tabla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat sunt niste tobe de intruder de 800, din 94?Ca vreau sa imi iau unu dar are tobele cam varza...lipite sau nu stiu ce...ciudat oricum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam cat sunt niste tobe de intruder de 800, din 94?Ca vreau sa imi iau unu dar are tobele cam varza...lipite sau nu stiu ce...ciudat oricum.

daca tot le schimbi pune niste tobe aftermarket.suna mult mai bine si sunt si mai aspectuoase.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

Poate ma ajutati cu un sfat sau doua.Am un Intruder VS 800 din 94 si am citeva nelamuriri in legatura cu el.

1.Daca acelerez brusc intre viteza a 4-a si a 5-a motocicleta vibreaza destul de puternic ca si cind ar fi subturat motorul dar cind ajunge mai sus in ture nu mai vibreaza este normal?

2.Consumul mediu este 6.5 l/100km este normal?

3.Cam care este viteza de croaziera in conditii de siguranta pt motor pentru ca am observat ca la 100-110 km/h pare destul de turat?

 

In afara de cele amintite mai sus motocicleta merge perfect singurul lucru modificat este urmatorul:la tobe li s-au adaugat cite 4 gauri de 10 mm in prima si a doua tabla

 

 

consumul cred ca este normal , cam atat consuma si al meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa il vand din pacate

cei interesati pm

post-16157-1210002331_thumb.jpgpost-16157-1210002347_thumb.jpgpost-16157-1210002359_thumb.jpgpost-16157-1210002370_thumb.jpgpost-16157-1210002388_thumb.jpg

 

e din 98 are aprox 25000 km. inmatriculat. multiple modificari optice. functioneaza brici. roata de 200 pe spate. habar n-am ce sa mai zic de el. i-am facut proba pe suceava bucuresti si retur fara nici o problema (doar carabusii pe la Roman :rolleyes: ) il dau ca am niste treburi de rezolvat si e nevoie urgenta de lovele. cei interesati pm. sper ca nu am abuzat de topicul asta dar am zis ca tot e de intrudere si deci...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...