Sari la conținut

RECONDITIONARE PLACI AMBREIAJ


motorita
 Share

Postări Recomandate

am mai pus cind eram tineri ferodou pe saboti dar nu ne-a trecut prin cap sa reconditionam discurile de ambreiaj , sunt atitea magazine , fizice si virtuale care vand consumabile chiar nu gasesti unul sa aduca discuri de ambreiaj pentru motorul tau ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM 4 PLACI DE AMBREIAJ CARE LUCREAZA IN ULEI SI CARE SUNT ACOPERITE CU PLUTA CARE S A DETERIORAT.STITI VREO FIRMA CARE RECONDITIONEAZA ASA CEVA SI DA SI GARANTIE PE LUCRARE?MULTUMESC ANTICIPAT :D

daca gasesti pe unu' care se ocupa cu asaceva intreaba-l daca nu cumva vulcanizeaza si prezervative ... as avea vreo 3-4 bucati :D ... cu garantie bineinteles :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasati-l ma in pace, acum vreo 2-3 ani daca nu ma insel umplea rubrica service cu nush ce atelier moto de rahat...

De care rahat? :D

Rahat de ambreiaj poate.... Pluta e cel mai tare laxativ. Un ceai este devastator.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

astazi am luat si eu 3 placi de la reconditionat pe cu pluta pt un vespa din 82 . l-am dus la nenea ala de pe Viilor de care se vorbea mai devreme si lucreaza foarte tare, a durat 3 saptamani pana l-a facut asa cum vroia el, nu mi l-a dat desi ma grabeam pana nu a iesit mai bine ca din fabrica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

astazi am luat si eu 3 placi de la reconditionat pe cu pluta pt un vespa din 82 . l-am dus la nenea ala de pe Viilor de care se vorbea mai devreme si lucreaza foarte tare, a durat 3 saptamani pana l-a facut asa cum vroia el, nu mi l-a dat desi ma grabeam pana nu a iesit mai bine ca din fabrica

l-o fi facut din per de virgina de ASE anul 4?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...

A durat 3 saptamani pt ca nu-l intereseaza nu din alte motive... Eu am o parere Extrem de proasta. " Patronul" si singurul angajat e un taran de vreo 50 de ani ce foloseste apelativul " BAH" adresandu-se clientului , un arogant ce statea la tigari cu niste copii de 15 ani cand m-am dus ,fiindu-i scarba sa se uite la discul meu de ambreiaj ceramic pt BMW... In mari flegme mi-a spus " Ce sa faca cu el ? " Bagati-l in poponeata in gandul meu... ce ai putea sa faci cu el ? A fost foarte deranjat ca discul de otel ORIGINAL are gaurile prea mari... Probabil ca trebuia sa ii duc gaurile gata pregatite el sa-mi dea doar chitanta... La sfarsit i-am recomandat sa stea la tigari daca n-are chef de munca el raspunzandu-mi " Nu e treaba ta BAH ce fac eu "... In 30 de secunde cat am avut scarba sa cunosc acest " meserias " cred a folosit de 3-4 ori apelativul BAH... Singurul echipament tehnologic cu care e dotat atelierul e un scaun de lemn vechi de 50 de ani plin de jeg si de ulei iar ca spatiu e cat o toneta de bilete dialogul si devizul lucrarii avand loc in strada. NU RECOMAND !!!


» Post actualizat in 28 Apr 2015 11:58

M-am dus sa imi confectionez un ambreiaj ceramic sa reziste la peste 400 de N/M pt BMW ( masina nu motor ). De fabrica ambreiajul rezista doar la 250 de N/M asta fiind motivul pt care am interactionat cu acest individ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...