Sari la conținut

Excursie cu clasa


a_deea
 Share

Postări Recomandate

Este vorba de weekendul 20-21 noiembrie, destinatie s-v, undeva pana in 300 km.

Statiune de munte, aer curat si bai termale. Habar n-am la ce sunt bune apele astea dar au avantajul de a bea sub cerul liber fara riscul de a pica sub masa...cel mult te ineci ;)

Poate avem noroc si ninge sau poate e frumos si se poate merge pe 2 roti.

 

Daca suferiti de ceva si aveti nevoie de tratament, pana marti lista e deschisa. Atunci trebuie sa finalizez rezervarea.

Hotelul este in link, 100 leva camera cu mic dejun, harta e mai jos.

 

1. cria si je

 

 

 

http://balkanhotel.eu/sparelax_en.html

post-9641-1289680575_thumb.jpg

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Baile astea nu le`am incercat ;) suna interesant si este cam fix aceias distanta ca pana in partea cealalta si daca este vorba de 2rotzi posibil sa ma bag si eu( jobul:( ) inca nu stiu sigur,prea devreme...

 

Pe Cria o cunosc ,de tine"je" nu mai imi aduc aminte ;) no offense

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* precizare:

eu nu merg daca vine diriga! ...n-am chef sa-mi scada nota la purtare.

 

deea e organizatoare sefa, eu preiau partea de entertainment (sosesc abia vineri acasa).

 

conditii de participare:

- copiii trebuie sa aiba aprobare scrisa de la mama/tata si carnetul de sanatate la zi;

- fetele trebuie sa vina cu fuste peste genunchi si pantofi cu toc maxim 5 cm;

- dormitoarele nu sunt mixte, sunt "unisex";

- fiecare isi aduce de-acasa cico, pepsi, bem-bem, tedy, ce-i place lui sa bea adica. acolo o sa avem kamenitza, zagorka (bulgarestile);

- baietii trebuie sa treaca obligatoriu pe la toaleta inainte de a intra in piscina. iar fetele sa-si ia olitza cu ele, daca stau peste noapte afara;

- la discoteca, baietii vor trebui sa invite fetele la dans si nu invers. fetele au dreptul sa refuze. dupa 3 refuzuri, au dreptul sa iasa din sala;

- nu se va intra imbracat in piscina; papucii, telefoanele mobile si alte accesorii trebuie lasate in camere;

- nu se fac poze cu blitz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-ai spart ;)

Tu vrei sa stau acasa de ai pus atatea conditii?

Cico sa bei tu! Eu fac escala la Metro in Ruse prntru cumparaturi. Barul de la piscina este inchis pe vremea asta asa ca eu ma ocup de cocktailuri.

Daca vrei iau si umbrelute ;)

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O piscina fierbinte mi se pare o idee buna de week-end.

As participa, insa nu vin decat daca e vreme de mers pe 2 roti. Cu masina, nu ma atrage proiectul.

Ca urmare nu pot confirma pina marti, din moment ce nu stiu cum va fi vremea sambata. Am sa merg deci pe varianta unei rezervari directe, pe ultima suta de metri. Poate ca nu se ingramadesc cefele late la hotel, in luna noiembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* v-ati luat biletele de voie?

haideti, baieti si fete! scoateti costumele de baie din dulap, slapii de sub pat si dati jos poftele din cui :blink:

 

mergem cu clasa sau pleaca numai majoretele?... :goodposting:

 

eu am bilet ptr. we. urmator, pentru celelalte, ...nu mai pot sa cer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Biletul de voie si carnetul de note sunt puse de-o parte.

Daca tot va faceti rezervare maine, puneti si 2 intrebari din partea mea:

1. Se anunta aglomeratie in hotel sau se pot rezerva locuri si, de exemplu, vineri?

2. Cat face o camera single?

 

In rest, vreme buna sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti singurul. Majoritatea vor confirma vineri in functie de vreme.

Din pacate, prin bunavointa unui coleg motociclist, am aflat ca este destul de plin in perioada asta. Ramane sa vad daca rezerv la plesneala 5 camere sau ramane sa mergem si sa vedem ce gasim la fata locului. Cred ca o sa merg pe prima varianta.

 

 

O piscina fierbinte mi se pare o idee buna de week-end.

As participa, insa nu vin decat daca e vreme de mers pe 2 roti. Cu masina, nu ma atrage proiectul.

Ca urmare nu pot confirma pina marti, din moment ce nu stiu cum va fi vremea sambata. Am sa merg deci pe varianta unei rezervari directe, pe ultima suta de metri. Poate ca nu se ingramadesc cefele late la hotel, in luna noiembrie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Biletul de voie si carnetul de note sunt puse de-o parte.

Daca tot va faceti rezervare maine, puneti si 2 intrebari din partea mea:

1. Se anunta aglomeratie in hotel sau se pot rezerva locuri si, de exemplu, vineri?

2. Cat face o camera single?

 

Aprovizionare la Metro Ruse mie imi suna a masina (sau ceva atas?). Mai merge cineva cu moto?

 

In rest, vreme buna sa fie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai eu vreau ...adik merg ,adik f*uck lucrez sambata :blink: din gresala se anuntza vre`un intarziat cu plecarea dupa ora 14 daca e de moto??? ca nu as vrea sa ma prinda noaptea singur pe melaguri Bulgaresti :goodposting:

Apropo la ce ora e plecarea din Buc ?

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, eu sa fac totusi niste rezervari si o sa intreb de single.

Si tu si smok3 o sa aflati abia la sfarsitul saptamanii si mai sunt si alti doritori care depind de vreme...deh, viata de motociclist :goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, eu sa fac totusi niste rezervari si o sa intreb de single.

Si tu si smok3 o sa aflati abia la sfarsitul saptamanii si mai sunt si alti doritori care depind de vreme...deh, viata de motociclist :goodposting:

Ehhh bine draga acum si cu viatza asta de motoretist:) ... zimi acum te rog cam la ce ora "se urca toata clasa in autobuz" :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt o biata conservara care sta dupa fundul Criei. Are de predat un colet, aka copilul, sambata dimineata si habar n-am la ce ora e plecarea.

Stai sa apara de la cratita si ne spune ea. Eu ascult si ma supun.

Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ascult si ma supun.

 

Si daca te pune sa treci la coltz :blink:

Bine ms astept un raspuns ,poate ma lipesc si eu de voi daca suntetzi intarziate pana la urma urmei indiferent de vreme merg,pe minus sa nu fie atata tot :goodposting:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* ok, ok :blink:

plecarea sa fie sambata la 9 am.

sa alegem si un punct de start: benzinaria (OMV) de la Citymall Berceni (cum altfel?)

 

gata! am terminat de gatit. mai trebuie niste vin :goodposting:

 

l.e. n-o sa stea nimeni la colt. ...mergem fara diriga, nu v-am spus?! :D

Editat de cria_p
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e pe minus :blink: ...si plecarea e pe la un 9. E rezonabil?

Tu cred ca vrei sa ma faci sa plang :goodposting: ,eu vorbeam de intarziatzi de dupa ora 14 hai poate un 12 cu indulgentza dar pana la ora 9 e mult pana departe ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca ar fi sa cred in meteorologi, parca ar fi totul in regula. Ora 9 este, de asemeni, convenabila. Intreaba, te rog, de single; prefer varianta asta cat timp nu cunosc colegul de sforaieli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine dormi cu un sforaitor:)

Pretul pentru single e de 90 leva.

 

In momentul de fata am rezervat 3 duble si un single. Mai vedem ce modificam spre sfarsitul saptamanii.

 

Daca ar fi sa cred in meteorologi, parca ar fi totul in regula. Ora 9 este, de asemeni, convenabila. Intreaba, te rog, de single; prefer varianta asta cat timp nu cunosc colegul de sforaieli.
Editat de a_deea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca mai bine dormi cu un sforaitor:)

Pretul pentru single e de 90 leva.

 

In momentul de fata am rezervat 3 duble si un single. Mai vedem ce modificam spre sfarsitul saptamanii.

 

Modificam doar in functie de starea vremii.

Nu ma mira pretul: e, de fapt, o dubla din care au scos 1 mic dejun. Asa ca oricand se poate transforma intr-o dubla, la nevoie.

Stie cineva in ce hal e drumul de la Veliko pina la Troyan?

Mesaj completat

La mie s-au limpezit lucrurile.

Te rog, schimba camera single in dubla, am convins materialul din dotare sa participe la excursie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

La mie s-au limpezit lucrurile.

Te rog, schimba camera single in dubla, am convins materialul din dotare sa participe la excursie.

 

* asa, vezi? :goodposting:

 

uite pe topicul vecin cateva poze si ceva detalii despre drum:

 

/index.php?showtopic=603999

 

deci avem pana acum asa:

 

1. deea & cria - 1 camera

2. textex & "materialul" lui - 1 camera

3. motoadvpunctro - 1 camera (confirmare definitiva pana vineri)

4. billy & ralu - 1 camera

5. ...

 

rog participantii sa se adauge in lista daca vor sa se alature grupului. pana maine facem rezervarile (deea), dupa aia fiecare e pe cont propriu. ideea e ca daca facem rezervare ptr. 4+ camere putem lua si discount, deci bagati! :blink: in we. se aglomereaza destul de tare, fiind o statiune recunoscuta ptr. baile termale si orgiile de motociclisti satanisti (just kiddin'!!) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ..si eu :D una bucata camera dubla pls si sa aiba urmatoarele dotari :

 

a) mega bar ,nu mini

b)jacuzzi,vibro/hidromasaj

c)pat matrimonaial

d)oglinda deasupra patului

e)vedere spre... munte

si...

restul la ce ma gandesc sunt doar fitze asa ca multmesc cu atat :blink:

:goodposting:

Editat de smok3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai Andrei, te credeam copil cuminte..., vad ca iti zboara ochii la alea din clasele mai mari.

 

Ai grija sa nu te ameteasca.

 

Off fratele meu alb, ce-au facut femeile din tine..., erai asa neprihanit.

Editat de phantom21042003
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* eee, haide, bre, o fi el la pubertate, da' precis stie de unde vin bebelushii, nu trebuie sa-i mai aratam noi :goodposting:

 

io zic sa luam un coleg cu noi care are interdictie la alcool de la medic, ala va trebui sa aiba grija de noi, ca la ametit suntem si noi inocente, astea din clasele mai mari, si nu vrem sa profite profu' de sport de noi.

ce dracu! suntem o clasa unita sau ce?! ...ori iesim toti in careu la intoarcere, ori nici unul!

 

smok3 - iti garantez ca iti aduc cate carti postale cu muntele vrei tu! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...