Sari la conținut

Prima Zi De Carnet...prima Plimbare...prima Cazatura


hussa
 Share

Postări Recomandate

:cheers: .......Exact inainte sa ajung acasa....pe Margeanului....Mult pietrish shi ciu-ciu asfalt.....frana brusca de la matizu din fatza....saru-mana :baldy: ........===Je pe jos...Sunt cu ochii in 5 de aici incolo...bine k aveam viteza mica :cheers:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: .......Exact inainte sa ajung acasa....pe Margeanului....Mult pietrish shi ciu-ciu asfalt.....frana brusca de la matizu din fatza....saru-mana :baldy: ........===Je pe jos...Sunt cu ochii in 5 de aici incolo...bine k aveam viteza mica :cheers:

Prima zi de carnet-----gpz 500------ :crack: :crack: :crack: :moto: asa cum zici...ochii cat cepele...

Chiar ...Kawa e ok? Ca presupun ca tu esti,daca postezi... :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: .......Exact inainte sa ajung acasa....pe Margeanului....Mult pietrish shi ciu-ciu asfalt.....frana brusca de la matizu din fatza....saru-mana :baldy: ........===Je pe jos...Sunt cu ochii in 5 de aici incolo...bine k aveam viteza mica :cheers:

 

Stai in Militari? Da-mi un pm poate tragem niste plimbari impreuna

ONTOPIC: Sa te faci bine repede :crack:))) si eu sunt cam sifonat dar sper sa ma sui pe el maine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bine...Nu am nimik....sar'mana :cheers: ....dar azi am patzit-o iar. Am lasat motoru parcat langa romano-americana.Am lipsit 30 min, shi cand m-am intors am gasit-o saracutza zob. Mi-a spus cineva ca a vazut un 4x4 plecand din locul de unde era ea parcata in tromba ("probabil a dat cu spatele si nu a vazut-o shi tzi-a calcat-o" zice omu).Nu a putut sa faca nimik politia care a venit in timp record.Fara martori nu exista nimik de facut.Am distrusa carena fatza, farul, bordul shi sper sa nu fie nimik la telescoape.Nu mai pot ghida...S-a blocat Ghidonul :cheers: ...nici nu shtiu de ce parte a ei.MI S-A DISTRUS VISUL :crack: :crack: :crack: . Nici bani sa-mi platesc restantzele nu aveam dar bare-mi de reparat.AM MERS 2 ZILE CU GPZ-ica....saracutza. :moto: ...CE FAC????...Cum repar!!!Ce repar.Sunt in shoc acum.Cam cat m-ar duce reparatziile in cel mai bun caz...dar in cel mai rau.S-a dus sezonu pentru mine.Avetzi grija unde parcatzi k eu am fost BOUUUUUU. :baldy:

 

Pentru Raveboy.Stau in rahova...Margeanului din Rahova.Dar cand ai motor bucurestiul nu mai e asha mare si ne putem da cat vrem.Dar CUM REPAR???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bine...Nu am nimik....sar'mana :cheers: ....dar azi am patzit-o iar. Am lasat motoru parcat langa romano-americana.Am lipsit 30 min, shi cand m-am intors am gasit-o saracutza zob. Mi-a spus cineva ca a vazut un 4x4 plecand din locul de unde era ea parcata in tromba ("probabil a dat cu spatele si nu a vazut-o shi tzi-a calcat-o" zice omu).Nu a putut sa faca nimik politia care a venit in timp record.Fara martori nu exista nimik de facut.Am distrusa carena fatza, farul, bordul shi sper sa nu fie nimik la telescoape.Nu mai pot ghida...S-a blocat Ghidonul :cheers: ...nici nu shtiu de ce parte a ei.MI S-A DISTRUS VISUL :crack: :crack: :crack: . Nici bani sa-mi platesc restantzele nu aveam dar bare-mi de reparat.AM MERS 2 ZILE CU GPZ-ica....saracutza. :moto: ...CE FAC????...Cum repar!!!Ce repar.Sunt in shoc acum.Cam cat m-ar duce reparatziile in cel mai bun caz...dar in cel mai rau.S-a dus sezonu pentru mine.Avetzi grija unde parcatzi k eu am fost BOUUUUUU. :baldy:

 

Pentru Raveboy.Stau in rahova...Margeanului din Rahova.Dar cand ai motor bucurestiul nu mai e asha mare si ne putem da cat vrem.Dar CUM REPAR???

 

 

 

 

Ufff nasol momentul pentru motoreta ta ... bafta multa in continuare

Editat de Mishu_ZX9R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut tupeu shi m-am dus sa vad ce are.Farul este distrus.bordul are geamul spart.Fierul care tzine bordul, farul, apa shi restul e indoit.Sunt sigur k se poate reface.Aripa rotzii fatza este praf.Iar carena mare este sparta in mai multe locuri.Cam in proportzie de 10-15%.Nu shtiu ce se poate face cu plasticu...cum se repara.Dak shtie cineva...va rog. :baldy: .Nu m-am speriat in halul asta cand mi-am distrus eu tibia intr-un concurs de roller-skating agresiv shi o vedeam afara cat m-am speriat pt GPZ-ica.Sunt la inceput dar cred k emotzia de care am avut parte=je motociclist ...in miniatura dar motociclist :cheers: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt bine...Nu am nimik....sar'mana :cheers: ....dar azi am patzit-o iar. Am lasat motoru parcat langa romano-americana.Am lipsit 30 min, shi cand m-am intors am gasit-o saracutza zob. Mi-a spus cineva ca a vazut un 4x4 plecand din locul de unde era ea parcata in tromba ("probabil a dat cu spatele si nu a vazut-o shi tzi-a calcat-o" zice omu).Nu a putut sa faca nimik politia care a venit in timp record.Fara martori nu exista nimik de facut.Am distrusa carena fatza, farul, bordul shi sper sa nu fie nimik la telescoape.Nu mai pot ghida...S-a blocat Ghidonul :cheers: ...nici nu shtiu de ce parte a ei.MI S-A DISTRUS VISUL :crack: :crack: :crack: . Nici bani sa-mi platesc restantzele nu aveam dar bare-mi de reparat.AM MERS 2 ZILE CU GPZ-ica....saracutza. :moto: ...CE FAC????...Cum repar!!!Ce repar.Sunt in shoc acum.Cam cat m-ar duce reparatziile in cel mai bun caz...dar in cel mai rau.S-a dus sezonu pentru mine.Avetzi grija unde parcatzi k eu am fost BOUUUUUU. :baldy:

 

Pentru Raveboy.Stau in rahova...Margeanului din Rahova.Dar cand ai motor bucurestiul nu mai e asha mare si ne putem da cat vrem.Dar CUM REPAR???

te cam urmaresc ghinioanle, bafta de acu incolo

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am facut tupeu shi m-am dus sa vad ce are.Farul este distrus.bordul are geamul spart.Fierul care tzine bordul, farul, apa shi restul e indoit.Sunt sigur k se poate reface.Aripa rotzii fatza este praf.Iar carena mare este sparta in mai multe locuri.Cam in proportzie de 10-15%.Nu shtiu ce se poate face cu plasticu...cum se repara.Dak shtie cineva...va rog. :cheers: .Nu m-am speriat in halul asta cand mi-am distrus eu tibia intr-un concurs de roller-skating agresiv shi o vedeam afara cat m-am speriat pt GPZ-ica.Sunt la inceput dar cred k emotzia de care am avut parte=je motociclist ...in miniatura dar motociclist :cheers: .

 

carenele nu merg chituite? asa am auzit ca si le-au reparat unii. multa bafta de acum inainte! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult fratziilor...o sa incerc cu fibra de sticla..sa vad pe cine gasesc sa lucreze...mai grav ca s-au rupt urechile in care se prindea.Am muncit nitzel sa indrept fierul de sustzinere k imi incomoda ghidonul shi nu putea vira.Acum merge perfect.S-ar putea inlocui geamul de la bord oare?Imi mai trebuie far, windshield-ul shi aripa fatza plus reparat carenele (shi trebuie platita shi rata la facultate :cheers: ).De ce nu m-a facut mama baiat de bani gata....lasa...mai bine asha...Multzam inca odata...sa ne vedem cu bine pe shosea. :baldy:

P.S. :Cumpar far patrat pentru Kawasaki GPZ shi aripa fatza shi Windshield.... :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yep...bunul simtz....Apropos Brimex...ai dreptate.Lasa k o fac pe kawa la fel de frumoasa k inainte....dar pana rezolv....cumpar carena streetfighter dak shtie cineva...cu tot cu faruri...k sa poata shi je sa mearga pana lipesc tot :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Geamurile la bord se pot face din plexiglass asha am facut la o motocicleta si arata suuuper. Dar sa ai grija sa iei un plexiglass subtirel. Si se prelucreaza foarte ushor cu polidiscul, iar dak vrei sa il faci rotund, iei un compas din ala care are ac la ambele capete si ii faci conturul rotund. Multa bafta. te poti duce sa intrebi de o bucatica la cei care fac firme luminoase. Carenele se pot repara cu fibra si dupa aceea chituite... in schimb sa ai multa grija sa nu ti le incarce prea mult cu fibra, dak este prea gros ingreuneaza mult carena si se poate sparge la vibratii oricum o poti smirghluii si pe dinauntru si sa o vopsesti dupa aceea. iar stikerele ar trebui sa gasesti undeva sa le faci...este ceva de munca dar nu ai incotro.

Editat de Bogdis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate daca era baiat de bani gata, iti luai R1 din prima si nu mai apucai sa postezi aici....exista un echilibru in viata, parerea mea!!!

....ca bine zici!!!! :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...