Sari la conținut

Floreasca Cedeaza...


The Duck
 Share

Postări Recomandate

Faza clasica. KTM-ul venea dinspre Automatica spre Stefan Cel Mare, Clio a facut jumate de "cedeaza" venind dinspre Dorobanti pe stradutele mici. Totul s-a intamplat la Spring-Time-ul de acolo.

Ce-am apucat sa vad era moto pe jos(arata destul de bine), o pereche de adidasi (!!!!) si o casca. mai era si Renaultul care era in pozitia standard de prost :baldy: (adica bloca tot sensul) si o masina de politie care pazea locul.

Asta s-a intamplat acum un sfert de ora, pe drum spre servici. N-am vazut numere de inmatriculare, sau sange, etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 116
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Da, de acolo vin si eu. Sa speram ca nu a fost nimic grav... Sunt o gramada de idioti care vin de pe George Calinescu si forteaza intersectia la Spring, nici nu mai stiu de cate ori mi-au intrat in fata...si eram cu masina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

damn!

 

noroc ca e spitalul super aproape

 

 

multa sanatate ktm-istului! :baldy:

 

Daca vrea sa isi lase motorul la mine acasa (stau la 5 minute de Spring), am curte tot ce vrea omul pana isi rezolva problemele. Doar sa imi zica: 0788.181.385

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza clasica. KTM-ul venea dinspre Automatica spre Stefan Cel Mare, Clio a facut jumate de "cedeaza" venind dinspre Dorobanti pe stradutele mici. Totul s-a intamplat la Spring-Time-ul de acolo.

Ce-am apucat sa vad era moto pe jos(arata destul de bine), o pereche de adidasi (!!!!) si o casca. mai era si Renaultul care era in pozitia standard de prost :baldy: (adica bloca tot sensul) si o masina de politie care pazea locul.

Asta s-a intamplat acum un sfert de ora, pe drum spre servici. N-am vazut numere de inmatriculare, sau sange, etc.

 

 

ma sunat tata are numarul B - 73 - ktm si mi-a zis ca baiatul e la spital si ca motoru zace pe jos care il cunoasteti ducetiva io din pacate nu am motor si nici nu il cunosc ca m-as duce sa il ajut

 

ma sunat tata are numarul B - 73 - ktm si mi-a zis ca baiatul e la spital si ca motoru zace pe jos care il cunoasteti ducetiva io din pacate nu am motor si nici nu il cunosc ca m-as duce sa il ajut

 

am uitat sa zic locatia floreasca cu g calinescu si cine il cunoaste sa se duca sa ii i-a motoru si casca si ce mai e.. ca mi-a zis tata ca nu prea erau motociclisti pe acolo sa ii tina partea, si inca ceva vina este a soferului de renault

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci eu sunt la munca si nu pot scapa. Daca cineva ii ia motorul baiatului sa il duca la mine. E pazita curtea.

 

Impinge 10 minute la motor daca nu merge pe ea. Sunati-ma pt detalii daca e: 0788.181.385. Din pacate e tot ce pot face sa il ajut. Nu pot parasi locul de munca in momentul acesta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine la munca toate dubele sunt pe teren. :baldy:

In alta ordine de idei, nu cred ca se poate misca nimic de acolo pana nu vin cei de la circulatie ca sa faca raport....ca se pare ca a fost accident cu vatamare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine la munca toate dubele sunt pe teren. :baldy:

In alta ordine de idei, nu cred ca se poate misca nimic de acolo pana nu vin cei de la circulatie ca sa faca raport....ca se pare ca a fost accident cu vatamare...

 

da da asa e ca l-a luat salvarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

quote amra:

In drum spre serviciu am vazut un KTM rasturnat, pe Calea Floreasca, aproape de sediul Dacia/Piata Floreasca. Motocicleta, adidasii, casca + Renault + politie.

Motociclistul era deja la spital. Am oprit, am intrebat, am facut poze. Le va posta wrongname imediat cum le descarca.

Din povestirile martorilor conserva facea stanga, sau era doar iesita pana in mijlocul drumului pt a face stanga (iesind din dreapta moto). KTM venea pe bada lui, frana - se vedeau urme de vre-o 4 m... impact frontal intre moto si masina care era putin deteriorata in fata. Motociclistul s-a lovit cu capul de masin si apoi a fost proiectat pe asfalt. Nu a fost cu sange, dar se povestea ca motocilcistul era "cam moale" cand l-au luat cei cu salvarea.

 

A mai oprit un motor albastru cu nr de leasing, a facut si poze, poate a aflat mai multe detalii.

 

Sasperam ca motociclistul este OK si... insanatosire grabnica motociclistului!

 

 

Cei care stiti mai multe detali... nu ne lasati in suspans.

 

 

sorry, puteti unii topicurile. acum am vazut ca era deja deschis.

un "ocular" zicea ca a pus de doua ori frana, doar pe fata si s'a ridicat de fund... n'am aflat ce viteza avea

insanatosire grabnica ktm-istului

 

 

 

si poze, cam neclare, din cauza de emotie si de baterii duse :baldy:

post-7718-1157613588_thumb.jpg

post-7718-1157613593_thumb.jpg

post-7718-1157613600_thumb.jpg

post-7718-1157613611_thumb.jpg

post-7718-1157613640_thumb.jpg

Editat de wrongname
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Shit!! :baldy: Motorul asta l-am vazut plecand aseara (si nu doar p-acolo) de la arc, parca. Cred ca il cunosc "din priviri" pe propietar. Nu stie nimeni clar cine e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am intrat si eu in birou dupa ce am trecut pe langa locul accidentului.Am vazut ca faceau masuratori.Banuiesc ca e destul de grav in cazul asta.Ala e un loc total aiurea si sunt o gramada de prosti care ies de pe strada aia fara sa se uite.

Astept vesti despre KTM-ist.Sper sa fie ok.

 

Insanatosire grabnica !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce e terciuit spatele ?

 

L-a luat si vreo masina din spate ?

 

ai dreptate,destul de terciuit :baldy: sanatate ktemistului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce e terciuit spatele ?

 

L-a luat si vreo masina din spate ?

 

se pare ca a blocat roata fata si a facut tumba, ranault-ul nu avea urma de impact cu ktm-ul, avea doar capota infundata unde ziceau ca a lovit cu capul ktm-istul :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dap, am fost si eu, acum am ajuns acasa, nu mai era decat cioburi pe jos, accidentul s-a intamplat in statie, eu am vorbit cu cel de la ziare care mi-a povestit ce a vazut el.

 

Zic ce zicea cel de la ziare: a venit in viteza, a depasit cateva masini si la intersesctie ala cu clio bagat juma de sens sa vada daca vine cineva i-a blocat calea, nu l-a atins cu motorul dar a pus o frana de s-a ridicat pe roata din fata si a zburat peste ghidon, s-a lovit de clio cu casca si i-a infundat tabla. S-a ridicat de jos clatinanduse si spunea ca sa mearga mai repede la spital ca nu mai poate simte ca se duce.

 

 

 

Eu am trecut si pe la spital si mi-au zis aia doar ca este in operatie, atat.

 

Si inca ceva, tot cel de la ziare mi-s zis ca motorul l-au luat niste baieti cu duba si ca politia a notat numarul lor de inmatriculare daca nu stie nimeni cine sunt cei cu duba.

 

Frate, chiar ca se circula ca draqu pe strada aia, se baga din dreapta jegosii juma de sens si se uita la tine ca dobitocii cum nu ai loc sa treci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, chiar ca se circula ca draqu pe strada aia, se baga din dreapta jegosii juma de sens si se uita la tine ca dobitocii cum nu ai loc sa treci.

 

 

E singura posibilitate sa te bagi in intersectia aia!La fel si in cea de mai incolo putin,spre spital,la Prestige.Acolo,daca nu te bagi cu tupeu stai pana pe la 10 noaptea cand se mai reduce traficul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E singura posibilitate sa te bagi in intersectia aia!La fel si in cea de mai incolo putin,spre spital,la Prestige.Acolo,daca nu te bagi cu tupeu stai pana pe la 10 noaptea cand se mai reduce traficul.

 

pentru din astia care gandesc ca tine o sa-mi cumpar Raba :baldy:

 

Stiu foarte bine intersectia, trec zilnic pe acolo. Daca ai o farima de bun simt se poate trece fara probleme atunci cand pietonii intrerup traficul pe calea Floreasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...