Sari la conținut

Accident Motorock Galati- Liniute


mihnea_24
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ce nenorocire! Am vazut filmul. E absolut ORIBIL ce s-a intamplat :baldy: :cheers: :cheers: :crack: :crack: :crack: :moto:

 

CER ABANDONAREA DEFINITIVA A CONCURSURILOR LA CARE SPECTATORII NU POT FI PROTEJATI CORESPUNZATOR!!!

 

Nu e acceptabil riscul la care sunt supuse persoane nevinovate!!!

 

In ceea ce ma priveste nu voi participa niciodata la nici o intrunire unde se petrec astfel scenarii de natura a provoca carnagii in masa!!! O data e PREA MULT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iarasi au dat pe realitatea..fetitza a murit, tipul care a cazut cu motorul cica are "un traumatism de coloana in zona lombara" desi astia au exagerat evident astia de la stiri ca cica si`ar fi rupt coloana.. :cheers: Am vazut ca a alunecat destul de bine..

Pacat de fetitza, nu avea ce sa caute in primul rand! Organizatorii si Politia nu si`au facut treaba cum trebuia :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost de fata eram langa gsx-r!Nu mai pot tremut tot knd am vazut k a cazut nu mi-a venit sa cred am alergat instantaneu fetita,CEA MAI ORIBILA IMAGINE VAZUTA DE MINE PE VIU.R.I.P.

Pe 2 ia luat salvarea si mai erau inca 2 oameni care acuzau dureri dar nu grave!

Aveam si eu camera de filmat da am zis sa nu mai filmez k nu aveam pozitie buna!

Editat de iNs0mN1a
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am vazut pe realitatea tv. se vede ca wheelingul nu a fost intentionat, si dupa parerea mea vina a fost a organizatorilor ca nu au delimitat cu garduri, cauciucuri sau baloturi de paie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca atunci cand a schimbat a 2-a a accelerat cu motorul ambreiat iar cand a lasat ambreiajul a facut wheelie fara sa vrea. Parerea mea. RIP.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am 2 curiozitati:

1. Oare se va mai organiza ceva la Galati dupa toata treaba asta?

2. Cum a reusit ala sa cada?.. :baldy:

 

 

 

1. aia nu a fost organizare...deaia s-a si intimplat nenorocirea asta...inca odata post-9293-1157806087_thumb.jpg asta ar trebui sa fie regula de baza la astfel de evenimente..

 

2. mai conteaza acum cum a reusit sa cada????

 

 

 

 

 

eu unul nu ma pot opri din plins de cind am inceput sa citesc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :baldy:

a fost vina dobitocului care s-a gasit sa se dea pe o roata in timpul liniutelor.

Serbane, este tragic ce s-a intamplat dar inainte de a trage o concluzie analizeaza un pic problema.

La acest gen de evenimente deseori vezi asemenea manifestari, nu e nimic iesit din comun. Vina este a politiei ca a autorizat evenimentul fara sa verifice masurile de siguranta luate si a organizatorilor, ca nu au asigurat corespunzator perimetrul in care se desfasura concursul.

Asemenea incidente sunt frecvente atunci cand se desfasoara evenimente sportive de tipul liniutelor, curselor de masini/motociclete si tocmai pentru asta publicul nu este lasat prea aproape. In mod normal sunt aduse cauciucuri sau baloti de paie iar daca nu se poate din punct de vedere financiar, se tine mai departe lumea prin cordoane de siguranta.

Nu aruncati vina asupra participantilor fiindca nu e cazul.

Insanatosire grabnica si RIP micutei :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vreti sa stiti a cui e vina? :cheers:

 

Vina e a noastra, a tuturor ce permitem [PRIN PARTICIPARE] ca astfel de evenimente sa fie conduse de asemenea caractere! :baldy:

 

Propun BOICOTAREA TUTUROR intalnirilor la care se organizeaza concursuri unde spectatorii nu sunt protejati!!!

 

De altfel va simtiti bine pentru faptul ca baiatul ala: motociclistul a ajuns in spital? poate paralizat pe viata? Care-i scopul acestor "concursuri"??? Sa ne imputineze? Baiatul ala avea echipament full? Era constient de faptul ca isi pune viata la bataie? Chiar daca la toate astea raspunsul este afirmativ, DE CE trebuie ca noi - oamenii - sa permitem ca cineva sa-si puna viata la bataie pentru distractia noastra?

Editat de ravenshield
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P Dumnezeu s- ierte pe fetita.Ea nu avea nici o vina...

Am fost si eu la defilare si apoi la liniute dar nu am stat prea mult. Spectatorii nu prea au trecut de banda dar barda era prea aproape de pista.Ii doresc insanatosire grabnica pilotului ranit.El nu avea nici o vina. Nimeni nu vrea sa cada intentionat.

Nu e vina pilotului ci a celor care au autorizat cursa fara sa ia masurile de protectie necesare pt spectatori.

Imi pare rau pt ca organizatorii au pus mult suflet ca sa organizeze acest festival si s-a intamplat ce s-a intamplat. Si asa nu prea au fost evenimente auto-moto pana acum de acum incolo probabil ca nu le va mai autoriza nimeni. Mare pacat...

Inca o data R.I.P biata fetita si Dumnezeu s-o ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic. As vrea sa vad daca organizatorii si respectiv organele legii, care s-au ocupat de acest concurs, vor fi trasi la raspundere. R.I.P :baldy: :cheers: :cheers: . Insanatosire grabnica motociclistului, dupa parerea mea acesta nu are nici o vina, organizatorii nu trebuiau sa lase spectatorii asa de aproape.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine e vinovat de asta?

 

Vreti sa stiti a cui e vina?

 

Vina e a noastra, a tuturor ce permitem [PRIN PARTICIPARE] ca astfel de evenimente sa fie conduse de asemenea caractere! :baldy:

 

Propun BOICOTAREA TUTUROR INTALNIRILOR la care se organizeaza concursuri unde spectatorii nu sunt protejati!!!

 

De altfel va simtiti bine pentru faptul ca baiatul ala: motociclistul a ajuns in spital? poate paralizat pe viata? Care-i scopul acestor "concursuri"??? Sa ne imputineze? Baiatul ala avea echipament full? Era constient de faptul ca isi pune viata la bataie?

 

Chiar daca la toate astea raspunsul este afirmativ, DE CE trebuie ca noi - oamenii - sa permitem ca cineva sa-si puna viata la bataie pentru distractia noastra?

 

De fapt fara atentate sinucigase organizate nu putem tine o intrunire?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU putem sa-l acuzam pe motociclist de nimic, parerea mea. Vina o poarta, in totalitate, organizatorii. Daca se intampla inafara concursului....clar, toata lumea putea da vina pe motociclist, dar asa... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inca nu pot crede...am intrat pe forum sa vad care este atmosfera pe la intruniri,daca a postat cineva ceva-ca eu nu am putut sa ajung si uite ce vad?!?!?!

Imi amintesc de glumele facute pe seama unor motociclisti veniti la Saturn in tricou si slapi la liniute!!!De ce atata inconstienta?!

E un accident stupid,ingrozitor-oamenii aia nu aveau nici o vina.Copilul nu avea ce cauta acolo... :baldy: :cheers: SA-I FIE TARANA USOARA! :cheers:

Cineva trebuie tras la raspundere si lectia asta trebuie invatata o data pentru totdeauna!

Editat de xeres
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul e vinovat ca a acceptat sa participe!

Organizatori sunt vinovati pentru ca au creat conditiile.

Comunitatea e vinovata ca n-a oprit de la inceput asta!

Spectatorii sunt vinovati ca au existat!

 

Ce este NORMAL sa se intample in continuare?

 

 

pentru ce ai mai postat si aici era deja deschisa una pt accidentu asta...

 

Acest topic a fost deschis pentru ca persoanele competente sa aiba un subiect de dezbatere PENTRU VIITOR!

Probabil vor mai exista intruniri; aceasta lectie dura din ziua de azi, cum au inteles-o? Ce VOR FACE ca sa nu mai vedem NICIODATA asa ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul e vinovat ca a acceptat sa participe!

Organizatori sunt vinovati pentru ca au creat conditiile.

Comunitatea e vinovata ca n-a oprit de la inceput asta!

Spectatorii sunt vinovati ca au existat!

 

Ce este NORMAL sa se intample in continuare?

 

 

 

de ce sa nu se faca intruniri moto doar pentru parada si pentru a ne cunoaste intre noi....fara liniutze si chestii de genul asta facute de unii mai cu tupeu dar poate fara experienta necesara si daca se fac poate se fac in locuri foarte sigure ca nu cumva sa se mai intimple asa ceva....toata bravada asta de genul wellie stopie si alte trickuri nu fac decit sa ii faca si pe altii sa incerce astfel de chestii cool ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...