Sari la conținut

Accident Motorock Galati- Liniute


mihnea_24
 Share

Postări Recomandate

Foarte trist,Rest In Peace..little girl. :angryfire: :angryfire:

 

cine vrea sa vada ipocrizia organizatorilor are ocazia la ora 21:30 sa vada la jurnalul de pe TVR2

 

Acuma ma uit... :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 499
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

S-a intamplat ... mare pacat

 

Intamplarea asta ar trebui sa fie o palma zdravana data peste fata organizatorilor...este numai vina lor.

Ca organizator, trebuie sa te astepti si la astfel de momente neprevazute.

Cand spui ca organizezi asa ceva nu inseamna sa opresti circulatia pe o portiune de drum si sa chemi lumea sa se uite.

 

Ar trebui sa va duceti acolo la Galati cu totii sa va rasune clacsoanele de durere pt. ce s-a intamplat.

 

Cica marginile au fost asigurate ...(asa zice un gabor la tv)....cu ce?...cu banda din plastic alb-rosu?

 

Daca le tineti parte celor care au organizat asa ceva ...santeti morti si voi odata cu ei.

 

O fetita de 12 ani ...si 2 raniti grav ..pfff

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

organizatorul n-are decat o vina morala, din moment ce avea toate aprobarile. dupa umila mea parere vina apartine celor carora au dat aprobarile deoarece motorul putea sa sara chiar dincolo de bordura.

din pacate cred ca vom fi considerati niste criminali. in orice caz nu e vina pilotului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ingrozitor...din nefericire motociclistul nu a mai avut ce sa faca.Wheelie-ul nu a fost intentionat, dar sincer nu cred ca era f experimentat. Wheelieuri se intampla si la curse la start, dar in treapta a2a se aseaza moto cu roata fata jos.

 

nu imi vine sa cred ...imi pare super rau pentru fetita si sunt sigur ca a ajuns in Rai

pur si simplu mi-a venit sa plang dupa ce am revazut filmul

 

 

Alea nu erau masuri de siguranta nici pentru biciclisti sau atletism/maraton - erau ca sa nu fie.....

 

Ma rog la Dzeu sa nu se mai moara moara oameni nevinovati implicati in accidente cu motociclisti !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare sincer rau pt ce s-a intamplat, imi pare rau pt fetita si sa dea domnu sa fie bine acolo sus...

dar in acelasi timp imi pare rau pt motorist, sa dea domnu sa nu aibe mustrari de constiinta, caci din privinta mea fetita nu a murit din cauza lui!

cel mai tare ma doare cand aud pe strada azi : fiar ei ai dracu de motociclisti, merg cu viteza, inconstienti. oricat ai incerca sa le explici nu vor intelege...

imi pare rau si sunt alaturi de voi!

Editat de raven30hell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa-i fie tarana usoara! ;)

 

a aratat acum pe tvr2...

toti cei care s-au ocupat cu organizarea ziceau ca s-au luat toate masurile de siguranta! :angryfire:

unul de la jandarmerie (parca) zicea ca fetita a fost la locul nepotrivit in momentul nepotrivit :angryfire: :angryfire:

 

E o reactie normala.Ce vroiai sa zica politistul ala?Daca zicea ca nu s-au luat masuri, urmatoarea intrebare a reporterului era "Si atunci de ce i-ati lasat?" si iti dai seama ca nu dadea bine nenea politaiu.Asa toata lumea e fericita(aproape toata lumea).Din ce am observat la TV si pe forum, incepe sa se contureze concluzia: Mortul e de vina! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

a aratat acum pe tvr2...

toti cei care s-au ocupat cu organizarea ziceau ca s-au luat toate masurile de siguranta! :angryfire:

unul de la jandarmerie (parca) zicea ca fetita a fost la locul nepotrivit in momentul nepotrivit :angryfire: :angryfire:

 

Da, cica fetita a fost la un "loc nefericit" intr-un "moment nefericit"...

 

Insanatosire grabnica ranitilor si R.I.P. fetei..!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ma rog la Dzeu sa nu se mai moara moara oameni nevinovati implicati in accidente cu motociclisti !

 

 

Imi cer scuze...nici nu mai pot scrie ca lumea, sunt inca sub shoc chiar daca nu am fost acolo

 

Dumnezeu sa o ierte si sper sa avem ce invata din asta

 

(Eu unu nu am participat si nici nu voi participa la astfel de competitii)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. pt fetita care a murit :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Vina nu a fost a motociclistului, ci a celor care au trecut de banda aceea care delimita zona, daca ati vazut bine, motorul a lovit pomul, deci in concluzie daca erau dupa banda nu pateau nimic, pacat sper ca restul care au fost implicati in accidet sa nu mai pateasca nimic grav. Motociclistul dupa ce a schimbat viteza s-a dezechilibrat, s-a ridicat intr-o roata, a sarit de pe motor, s-a tarat peste 20 m pe asfalt iar moroul in momentul saririi lui a fost dezechilibrat, apoi s-a ridicat iar pe 2 roti si a intrat in public. La urma urmei, pacat ca s-a terminat asa ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fiecare accident ne promitem ca invatam ceva din el si 5 minute mai tirziu ne dam pe o roata.

"Comunitatea" motociclistilor nu stie decit sa dea cu RIP-uri pe forum in loc sa ii identificam si sa ii izolam pe dementii care se cred pe circuit si uite ca incep sa omoare copii. Nu ma intereseaza ce fel de cadru organizat era. In fiecare zi intilnesc "jmekeri" care depasesc pe contrasens peste 2 linii continue, care ii dau 150km/h pe Mihai Bravu, Stefan cel Mare si altele.

Iar tot ce se face e sa dam vina pe automobilisti (care au si ei partea lor de vina) si sa dam RIP-uri.

Care indrazneste sa imi spuna ca automobilistii sint de vina, le reamintesc ca viteza maxima legala e de 50km/h si cind mergi cu 120 nu mai apuci sa fii vazut in retrovizoare.

Fata aia putea sa traiasca daca niste imbecili de organizatori se limitau la a bea bere si la frecat gagici in loc sa dea drumul demetilor pe strazi.

Din partea mea :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P. pt fetita care a murit :angryfire: :angryfire: :angryfire:

Vina nu a fost a motociclistului, ci a celor care au trecut de banda aceea care delimita zona, daca ati vazut bine, motorul a lovit pomul, deci in concluzie daca erau dupa banda nu pateau nimic, pacat sper ca restul care au fost implicati in accidet sa nu mai pateasca nimic grav.

 

eu am fost acolo, am vazut totul cu ochisorii astia 2 ai mei, am vazut chiar foarte clar totul, iar victimele erau pe trotuar, insa langa banda. banda a fost legata de copac ( deci spectatorii erau langa copac), motorul a ricosat in copac si apoi a lovit-o pe micutza. nu imi amintesc sa fi vazut farul de la motor(sau ceva de genu) lovind-o pe fetitza. sunt f sigura ca motorul a lovit-o.

Editat de bunny_rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

organizatorul n-are decat o vina morala, din moment ce avea toate aprobarile. dupa umila mea parere vina apartine celor carora au dat aprobarile deoarece motorul putea sa sara chiar dincolo de bordura.

din pacate cred ca vom fi considerati niste criminali. in orice caz nu e vina pilotului

 

Nu este vina motociclistului ...clar

Stai cuminte ca organizatorul trebuie sa isi ia si masurile de siguranta pt. astfel de evenimente si primarul si politia da aprobarea....dupa cum intiuesc.

 

Si eu pot sa organizez un astfel de eveniment si iau aprobarea de la unchiu meu care este primar ...se rezolva imediat te asigur.....si-ti zboara motocicletele direct in fata.

 

hai sa fim seriosi ...organizare proasta + gabori slabi din fire care nu stiu sa bata cu pumnul in masa cand este nevoie.

 

In PM este vb. de o viata de om.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de la KOMBAT..mi-a dat pe prv ca nu poate sa posteze..''DACA NU STITI CU CE SE MANINCA ORGANIZAREA UNUI FEST MOTO TACETI DRACU DIN GURA SI NU MAI PARTICIPATI PE VIITOR,NU CRED,PT CA NU AM FOST ACOLO SA VAD,NU CRED IN VINA CLUB...''

kombat is a member of the Super Membru group and has 645 posts.

Sent on: Today, 09:44 PM

 

in filmuletul asta vedeti foarte bine unde stau oamenii..exact la bordura..banda care limita accesul..era la aprox 1m..1,5 m mai inapoi.asha..ca idee.deci..romanu' e roman

accident.mpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica 2 morti??? Nu numai fetita a decedat??? :angryfire:

 

 

un singur decedat..si o alta fata in stare cam grava...la inceput intelesesem ca e in coma..altii spuneau ca e lovita rau..dar in mom de fatza un singur decedat.mass media papa cacao......azi cand s-a int accidentul..nu aveai loc de ei...ei au fost primii..sa faca poze si sa filmeze..la o nenorocire..eu nu pot sa inteleg aceshti oameni.parca sunt muhste frate..unde se ''intampla'' un cacao...ei apar instantaneu si negreshit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rip :angryfire:

oare ce viteza avea??? :angryfire:

 

pS: vreau sa subliniez faptul ca si la viteze mici se pot intampla nenorociri in spatii "amenajate"

 

pS: 37 User(s) are reading this topic (12 Guests and 1 Anonymous Users)

24 Members: Roskat, zamora2, disney, Ha0Tika, March, anndreii, VOIKUNEN, Emppu, giugi, marauder, Hekate, iustin, ninjacul, Piticu, emanueln79, ady_nicola2005, Uki, andreigin, AlexLau_81, shztecker, gogu007, alex_motorider, cvm, f_zoltan :angryfire:

 

 

si cu ps2 ce mai vrei sa subliniezi?

noroc ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

seara ...nu prea buna

din cele vazute la tele tipul nu era echipat complet..era in adidasi....pe un motor de 1000 la o competitie...poate ca nci eu nu sunt cel mai sfant si gresesc si omit multe lucruri fiind vb de echipamnet in mers ..merg cateodta lasa ma ca merge asa!!!

problema acum esyte cine se face vinovat de toate lucrurile intamplate!!!

motociclistul nu vad de ce sa fie vinovat,aplatit sa intre intr-o competitie din banii aceia trebuia sa i se asigure siguranta ..si totodata siguranta celor din jur ..a spectatorilor mai exact!!!

ar ramane organizatorii !

car esi ei pot da vina pe cei din politie v jandarmerie care nu au asigurat blocarea soselei si s ainterzica traficul pietonal!!!

pare rau ca doar din greseli invatam !!!!

multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gath - tine pentru tine "vorbele" la adresa "jmekerilor", intelegi? nu ai ce cauta acolo, langa pista, la asemenea concursuri. tu probabil mergi pe banda intai si cu 50 kmh prin oras. Vreodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...