Sari la conținut

idee tuning


megamotoreta
 Share

Postări Recomandate

asadar,ca a venit frigul nitel, ma gandesc daca asa putea sa-mi protejez picioarele mai bine de frig. sa nu fiu nevoit sa ma imbrac cu pantalonii touring, sunt urati si cam umflati, ma incomodeaza la mersul pe jos. am vazut la doua scutere cum proprietarii le fixasera la carena frontala niste aripioare si in stanga si in dreapta. cam zece centimetri fiecare. aveau rolul de a asigura o protectie mai buna la vant. nu am putut sa-i intreb cum au procedat exact, ideea e ca al meu e mult mai rapid decat cele mici,de 50, si ma gandesc sa nu se desprinda...

deci, a incercat cineva sa monteze asa ceva? din tabla cau fibra? prinse in suruburi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai acuma vrei sa stam sa iti calculam noi ce prindere trebuie sa ii faci ca sa reziste la vantul pe care il strapungi tu cu racheta ta?

lipestele si tu serios, daca dai cu deshtu in ele si cad inseamna ca nu-s destul de bine sudate, io cred ca nu ai ce face acum ca a venit frigu:))

Editat de Unguru'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai daca nu stii atunci de ce te agiti? eu m-am adresat celor care stiu-pentru ca au facut deja asta sau au de gand sa o faca. mi-e teama sa lipesc aiurea, vreau ca la primavara sa le dau jos lejer, nu vreau sa las urme pe carena...

Mesaj completat

se numesc paravanturi....ale naibii chestii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce vrei tu exista, is din textil si nu is foarte scumpe.

 

Si eu eram viteaz si ma dadeam iarna trecuta cu mobra, dar intamplarea face ca in seara asta, cand ma intorceam de la munca cu autobuzu sa vad un pustan de vro 16 ani cu isi tureaza scuteru can pleaca de pe loc si ajunge fix in fata unei masini. Normal, era zapada pe jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asadar,ca a venit frigul nitel, ma gandesc daca asa putea sa-mi protejez picioarele mai bine de frig. sa nu fiu nevoit sa ma imbrac cu pantalonii touring, sunt urati si cam umflati, ma incomodeaza la mersul pe jos. am vazut la doua scutere cum proprietarii le fixasera la carena frontala niste aripioare si in stanga si in dreapta. cam zece centimetri fiecare. aveau rolul de a asigura o protectie mai buna la vant. nu am putut sa-i intreb cum au procedat exact, ideea e ca al meu e mult mai rapid decat cele mici,de 50, si ma gandesc sa nu se desprinda...

deci, a incercat cineva sa monteze asa ceva? din tabla cau fibra? prinse in suruburi?

nu prea tine de cald sau de vant ce vrei tu sa faci acolo cu tabla sau fibra ,aia e tiganie o sa arate ca naiba scuterul ,,,eu zic ca cea mai practica varianta e cea expusa de ....anothergxg....si nu esti nevoit sa iei izmene si nici pantaloni grosi sa te incomodeze la oo,

hai bafta la tunat....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Tre' sa ma laud si aici :wacko:

4ihe82.jpg

si

11ryixx.jpg

 

Sper sa nu prinda picioare, sau sa n-o taie/arda careva. Seara o duc in casa, insa nu pot sa o car dupa mine la fiecare oprire prin oras.

Pe vanta/frig isi face treaba foarte bine, revin cu impresii dupa prima ploaie mai sanatoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...