Sari la conținut

mai crapa si manelarii ...


nervOptik
 Share

Postări Recomandate

bai ieri am fost foarte aproape sa traiesc ce s-a intamplat in filmul postat in topicul asta.

ma deplasam dinspre bucuresti spre botosani si in apropiere de roman , am dat de un berbec cu un kadett alb a facut aceiasi miscare in fata masinii care se afla in fata mea ca cei care au dat coltul in filmul postat .

a avut noroc si nu a fost agatat cel aflat pe contrasens, dar ii mai lipseau cativa centimetri sa ne bage pe toti in spital .

m-am dus eu dupa el ca ma enervasem rau i-am franat in fata cu intentia de a opri acolo in camp (atitudine de marlan din partea mea dar ma enervasem rau mai ales ca am vazut fimuletul cu astia de-au murit). in timp ce franam ...mi-a venit in cap...da-l in masa de bou ...nu ma cobor eu la mintea lui......si l-am lasat sa plece.

faza tare e ca a continuat sa mearga asa si la intrare in roman am vazut ca de fapt mai era cu unul cu un audi(in care nu stiu cati se mai aflau:) ), deci daca il opream pe camp sansele sa ies tot eu sifonat erau destul de mari intrucat eu eram doar cu pisica in masina :)) .

pana la urma astia tot mor, dar e nasol ca ii mai iau si pe altii nevinovati cu ei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

bai ieri am fost foarte aproape sa traiesc ce s-a intamplat in filmul postat in topicul asta.

ma deplasam dinspre bucuresti spre botosani si in apropiere de roman , am dat de un berbec cu un kadett alb a facut aceiasi miscare in fata masinii care se afla in fata mea ca cei care au dat coltul in filmul postat .

a avut noroc si nu a fost agatat cel aflat pe contrasens, dar ii mai lipseau cativa centimetri sa ne bage pe toti in spital .

m-am dus eu dupa el ca ma enervasem rau i-am franat in fata cu intentia de a opri acolo in camp (atitudine de marlan din partea mea dar ma enervasem rau mai ales ca am vazut fimuletul cu astia de-au murit). in timp ce franam ...mi-a venit in cap...da-l in masa de bou ...nu ma cobor eu la mintea lui......si l-am lasat sa plece.

faza tare e ca a continuat sa mearga asa si la intrare in roman am vazut ca de fapt mai era cu unul cu un audi(in care nu stiu cati se mai aflau:) ), deci daca il opream pe camp sansele sa ies tot eu sifonat erau destul de mari intrucat eu eram doar cu pisica in masina :)) .

pana la urma astia tot mor, dar e nasol ca ii mai iau si pe altii nevinovati cu ei

da pisica ta nu stie bataie? a mea stie. kara-te si bate pe oricine la fuga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ieri am fost foarte aproape sa traiesc ce s-a intamplat in filmul postat in topicul asta.

ma deplasam dinspre bucuresti spre botosani si in apropiere de roman , am dat de un berbec cu un kadett alb a facut aceiasi miscare in fata masinii care se afla in fata mea ca cei care au dat coltul in filmul postat .

a avut noroc si nu a fost agatat cel aflat pe contrasens, dar ii mai lipseau cativa centimetri sa ne bage pe toti in spital .

m-am dus eu dupa el ca ma enervasem rau i-am franat in fata cu intentia de a opri acolo in camp (atitudine de marlan din partea mea dar ma enervasem rau mai ales ca am vazut fimuletul cu astia de-au murit). in timp ce franam ...mi-a venit in cap...da-l in masa de bou ...nu ma cobor eu la mintea lui......si l-am lasat sa plece.

faza tare e ca a continuat sa mearga asa si la intrare in roman am vazut ca de fapt mai era cu unul cu un audi(in care nu stiu cati se mai aflau:) ), deci daca il opream pe camp sansele sa ies tot eu sifonat erau destul de mari intrucat eu eram doar cu pisica in masina :)) .

pana la urma astia tot mor, dar e nasol ca ii mai iau si pe altii nevinovati cu ei

 

:)

Si tu aveai impresia ca daca ii opresti, va dati jos si vorbeati amical ... "mai baieti ... lasati-o mai moale, ca pe langa ca muriti voi, mai luati si pe altii ... bla-bla" :D

N-ai ce sa le faci ... selectia naturala ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Si tu aveai impresia ca daca ii opresti, va dati jos si vorbeati amical ... "mai baieti ... lasati-o mai moale, ca pe langa ca muriti voi, mai luati si pe altii ... bla-bla" :)

N-ai ce sa le faci ... selectia naturala ...

nu chiar...ca eram cu o mana pe telescopica si ma gandeam sa ii predau cateva "ore" de legislatie rutiera cu forta. :D

da vezi...pana la urma mai bine ne vedem de viata noastra sperand sa functioneze selectia naturala. in cazul meu sunt sigur ca mancam cu paiu' daca coboram cu bata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de cursuri spontane de legislatie rutiera:

 

Era o faza misto intr-un film cu mafioti care mergeau vreo 3 sau 4 intr-o masina pe niste serpentine si vine unu in spatele lor. Soferu il vede, se da mai pe dreapta si ii face semn sa treaca - asta dupa ce \"tailgater-ul\" statuse nitel cu botu \"in curu lor\", iar ala din spate - nimic. Din viteza constanta, o lasa nitel mai usor tot mergand pe dreapta si ii lasa geamu si ii face semn sa treaca. Pana la urma demareaza idiotul pe langa ei claxonand si cu semnul international al iubirii aproapelui _|_ la vedere. Astia din masina hopa dupa el, il busesc in spate, il scot de pe sosea dupa care \"tartorul sef\" il da jos din masina si il pune la pamant si incepe sa-i imparta palme cu varfu pantofului urland ca \"x oameni mor in accidente pe sosele/an din cauza idotilor ca el care fac <<tailgating>> (n.n. adica nepastratu distantei regulamentare fata de vechiculu din fata)\". Dupa acel crash-course de legislatie rutiera de cateva minute, baietii se suie in masina si pleaca mai departe lasandu-l pe baiet in praf cosmetizat frumos.

 

Foarte faina secventa respectiva de film.

 

Edit:

am gasit si filmuletul :

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de cursuri spontane de legislatie rutiera:

 

Era o faza misto intr-un film cu mafioti care mergeau vreo 3 sau 4 intr-o masina pe niste serpentine si vine unu in spatele lor. Soferu il vede, se da mai pe dreapta si ii face semn sa treaca - asta dupa ce \"tailgater-ul\" statuse nitel cu botu \"in curu lor\", iar ala din spate - nimic. Din viteza constanta, o lasa nitel mai usor tot mergand pe dreapta si ii lasa geamu si ii face semn sa treaca. Pana la urma demareaza idiotul pe langa ei claxonand si cu semnul international al iubirii aproapelui _|_ la vedere. Astia din masina hopa dupa el, il busesc in spate, il scot de pe sosea dupa care \"tartorul sef\" il da jos din masina si il pune la pamant si incepe sa-i imparta palme cu varfu pantofului urland ca \"x oameni mor in accidente pe sosele/an din cauza idotilor ca el care fac <<tailgating>> (n.n. adica nepastratu distantei regulamentare fata de vechiculu din fata)\". Dupa acel crash-course de legislatie rutiera de cateva minute, baietii se suie in masina si pleaca mai departe lasandu-l pe baiet in praf cosmetizat frumos.

 

Foarte faina secventa respectiva de film.

 

Edit:

am gasit si filmuletul :

 

 

Lol .. ce tare :)) Din ce film e ?

 

Concluzie? ... ar trebui sa ne unim 3-4 motociclisti intr-o masina :D

Eu am drum cu conserva de la Timpuri Noi la Stefan cel Mare :))

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer sa fiu nu stiu din ce film e... trebuie cautat! Da-mi place ca-s totusi baieti cu principii mafiotii astia! :)))) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lost Highway (David Lynch, 1997)

 

Heheh. Eram sigur ca ala-i "Mancuso FBI" (Robert Loggia).

Multumex pt info, domnu! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
e filmat live cum o masina de manelari depaseste o dacie break pe dreapta (pe un drum cu o singura banda pe sens) apoi reintra pe banda si vor sa depaseasca pe stanga o alta masina, dar ... hopaaa .. vine tiru' ... bum, pac ... rasturnari, camera zboara in toate partile, si la sfarsit dupa zgomotoul de metal contorsionat, maneaua se transforma intr-un claxon prelung ...

 

Daca va uitati atent la filmulet, soferul cel bengos a pierdut controlul si masina a derapat cand a intrat inapoi pe banda dupa depasirea daciei. Rezultatul derapajului e iesirea pe contrasens in betoniera.

Oricum si-a meritat-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pai da ... si rushii aia alti descreerati ...

rusii au fost mai buni ca au omorat si pasagerii camionului 2 la nr ei 5 sau 6 total destul de multi :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rusii au fost mai buni ca au omorat si pasagerii camionului 2 la nr ei 5 sau 6 total destul de multi ;)

 

 

Bah, Radule..hai ca buzoienii s-au obisnuit cu tine, da' de ce nu incerci tu sa scrii si cu semne de punctuatie, pentru ca fraza ta sa aiba si un oarecare sens? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...