Sari la conținut

Intrunirea de comuniste si atase 2011


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

Dau un premiu pentru cel mai batra...ahh, am vrut sa spun experimentat motociclist, la 102 ani chiar meriti La multi ani[/

 

Oare Simsonul meu nu ma face de ris (rezista asa distanta). Cel mai lung traseu facut cu el Iasi -Navodari . Acolo am avut o belea. Nu am avut astimpar si ma duceam la pescuit in fiecare zi prin imprejurimi. La o iesire de asta pompa de umflat a ajuns pe borna + a bateriei . Nu a fost de ajuns ca mi-a stricat bateria dar mi-a aruncat si tot cositorul de la colectorul dinamului.

M-am descurcat pina la urma cu niste baterii 3R12 (patrate de 4,5V) puse serie paralel. La intoarcere, noaptea, la Crasna militianul care m-a oprit, cu o mina imi facea semn sa opresc si cu una isi proteja ochii, asa lumina aveam.

Stabiliti voi locul sa-mi fac si eu socotelile.

Editat de constantin57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 602
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Deci, pana la urma, unde si cand va fi? Nu de alta, dar astazi am "batut palma" (telefonic, deocamdata :bigstar: ) cu Pedros...AM IJ!!!! :)

sa il stapanesti sanatos si poate dai o berela intrunire :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care, atasul rosu ??? :bigstar:

 

Yep!

Mesaj completat

sa il stapanesti sanatos si poate dai o berela intrunire :crack:

 

Multumesc! Cat despre bere, dau cu drag...chiar si-un gat de tuica de Bistrita! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca si avampremiera la intrunire, iaca pozele de la iesirea de iarna:

Poze de iarna

 

Sa auzim de bine!

daca mai era si un chopper negru ( aproape toate sunt negre !) in spate...inseamna ca tu erai....vineri intre 13-14 cred , undeva intre Alba Iulia si Vintu de Jos........fain !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca mai era si un chopper negru ( aproape toate sunt negre !) in spate...inseamna ca tu erai....vineri intre 13-14 cred , undeva intre Alba Iulia si Vintu de Jos........fain !

.....daca nu ai apucat sa si pui mana pe ei , ca sa se ia norocu , nu ai facut nici un ghesheft...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....daca nu ai apucat sa si pui mana pe ei , ca sa se ia norocu , nu ai facut nici un ghesheft...

Stiam ca legat de chestia cu norocu'.... e calcatu' in ceva , nu trebuie sa pui mana ! :crack:

Si, da ! Noroc ca i-am vazut, la data aia si vremea de afara, nu prea sunt motoare pe strazi, pardon pe DN7.

Cand vom fi fata in fata , ai o bere de la mine . Imi plac raspunsurile tale, de obicei acide .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Nu graba este problema. Oamenii care vin vor sa stie cum-cind sa-si programeze banii, timpul, libere, eventual concediu. Unii vad ca sint studenti, trebuie sa stie si ei o data concreta. Stiti cum este in studentie, daca nu ai o restanta inseamna ca ai facut facultatea degeaba, nu are nici un farmec. Eu merg blat, nu prea scriu despre asta cu data evenimentului. La mine este relativ mai flexibila treaba cu timpul liber, eventual "ma dau ranit" cu un medical ceva daca nu se poate altfel. Dar nu toti au posibilitatea asta. Concret, vin cu propunerea ca data de desfasurare in perioada 15 iulie-15august. De ce las marja asta asa mare. In ultimii 3 ani perioada asta a fost putin mai linistita cu ploi, vijelii si vreme urita. Poate printre cei care intra pe topicul asta sint user-i care au acces la previziuni meteo pe termen lung. Si poate "scapa" o prognoza aproximativa. Personal, nu-mi suride ideea de a face un numar frumos de kilometri pe ploaie, s-au de a sta ca o curca plouata in cort. Dar asta mai tine si de chestia aia cu norocul. Despre locatie. Este bine de stiut 3-4 locatii pe care sa-si concentreze atentia cei din zona. Sa culeaga cit mai multe informatii si sa posteze aici. Vom discuta despre ele si vom alege ceva care sa convina majoritatii. Zona locatiei. Personal prefer zona Sibiu-Alba. Mi se pare aproape echitabil fata de toti cei care vin. Dar este numai parerea mea, deci ma supun majoritatii. Haideti oameni buni ca uite a venit martisorul, acus da si coltul ierbii, acus incep sa zumzaie motoarele si pe mine ma dor ciolanele de numa' numa'. Am vazut o propunere cu zona Cugir. Alta cu zona Apoita. Va rog mai postati ca astea doua nu sint batute in cuie, cred ca mai sint zone unde putem face intrunirea. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu posteaza nimic, toti asteapta sa scrie altul. :blink:

Dragilor, desi poate nu sunt cel mai in masura sa comentez, localizarea intrunirii in Apuseni, inspre Bihor, va face ca 1/3 din cei care si-ar dorii sa vina sa spuna pas din cauza distantei. Cred ca zona Sibiului, mai putin a Albei (desi eu am venit cu propunerea Cugir) este echitabila, chiar si Harcov mi-ar surade, dar in partea de jos a judetelor.

Planul meu si al lui Cristi57, (incercam sa mai facem rost de ceva adepti MISA) este de a pleca vineri dim din Bucuresti, campare o noapte pe Transalpina, plecat cu dim in cap si ajuns sambata pe la pranz la locatie, urmand ca in functie de interesul propriu sa plecam duminica dupa-amiaza sau luni de dimineata, obligatoriu pe Transfagarasan.

Daca locatia intalnirii va ramane undeva peste o limita de 400-500 km, cu tot respectul si fara sa ma jenez ca o fata mare, vin cu motocicleta pe platforma, nu cred ca al meu pitic pe care mi-l doresc sa il aduc la intrunire ar fi incantat sa faca 10 ore pe zi in atas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea si o sustin si observ ca nu sunt singurul, este de a face intalnirea prin apropierea Sibiului! centrul tarii,accesibil tuturor! La anul mai vedem! dar cum s-a discutat de anul trecut sper ca asa si va ramane! Eu insist cu data weekendului in care va avea loc si repet UNII DINTRE NOI TREBUIE SA PLANIFICE CONCEDIUL;LIBERELE...DE PE LA INCEPUTUL ANULUI! eu am propus sfarsitul lunii iulie! cald frumos,etc.. si nu am primit niciun feedback! propunerea este! astept raspunsuri! iar in privinta locatiei, e bine sa vina cu propuneri cei din zona! Valea Ampoitei este superba! eu sunt pentru ea!

Hai primavara!!! :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vin cu motocicleta pe platforma, nu cred ca al meu pitic pe care mi-l doresc sa il aduc la intrunire ar fi incantat sa faca 10 ore pe zi in atas.

 

Si eu vreau sa vin insotit! Numai ca domnisoara mea intra in clasa I anul acesta... Cat despre frate-sau. vine singur calare pe IJ-ul propriu :blink:

Sibiul ar fi super OK ca si distanta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor! Iara o luam de la capat? Era vorba ca mergeti pe mana noastra , a celor de la Cluj !

Noi ne ocupam de locatie, v-o comunicam in timp util, voi numa' sa stabiliti data.

In rest, lucrurile sunt ca si rezolvate. Unde? Inca nu va spun !

:blink: Astept cu interes data si locatia....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Roskatu-le, daca esti hotarit si vrei sa vii la intrunire, iei legatura cu cei care s-au anuntat ca vin din Moldova, faceti jonctiunea undeva si veniti impreuna. Totul se rezuma la comunicare intre cei care vor sa participe. Personal am dat-o in bara din cauza lipsei de comunicare asa ca...tot patitul este invatat. Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atata timp cat am cu cine sa merg din BV spre destinatie voi fi si eu prezent

Daca nu citesti la profile :-)

Tre' sa ne intalnim la un pahar de vorba pana atunci, ca uite nu ne cunoastem :blink:

 

owene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...