Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

Alex-ule,si eu,stiam tot asa cum zice @Filosofull...Cam 50 euro,indiferent de suma virata.

Doar ca m-a ajutat @Morpheus,ca are pe cineva (sa-i traiasca!),la nus'ce banca,si n-o costa sa faca operatiunea...Lantul slabiciunilor,cemai...

Sa-i ia dracu' de nemti,ca nu folosesc Paypal-ul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut,

 

nu stiu daca bine abordez problema, n-am stat sa citesc toate posturile legate de card, insa din cate am priceput e vb de un comision de 50 de euro la platile in valuta?

E enorm.

Eu am card la ING de cand ma stiu si pe langa platile curente gaz, tel, curent pe care le fac online - serviciul de plati online e gratuit cand iti faci card- platile pe care le fac in strainatate, nu sunt niciodata comisionate cu sumele de care povestiti voi aici.

Contul nu e in valuta, e cont in lei, conversia se face automat, indiferent in ce valuta platesti.

 

Sfatul meu e sa optezi pt un card de ING

 

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

nu stiu daca bine abordez problema, n-am stat sa citesc toate posturile legate de card, insa din cate am priceput e vb de un comision de 50 de euro la platile in valuta?

E enorm.

Eu am card la ING de cand ma stiu si pe langa platile curente gaz, tel, curent pe care le fac online - serviciul de plati online e gratuit cand iti faci card- platile pe care le fac in strainatate, nu sunt niciodata comisionate cu sumele de care povestiti voi aici.

Contul nu e in valuta, e cont in lei, conversia se face automat, indiferent in ce valuta platesti.

 

Sfatul meu e sa optezi pt un card de ING

 

Respect

 

E un comision pentru transfer de valuta din contul meu in contul unei firme din Germania, care nu accepta plata cu cardul sau Western Union, Paypal etc. Am optat deja pt ING, am home banking (asa ii zice?) si astept sa ma sune sa imi iau cardul, dar mi-au facut cont separat in valuta, cu posibilitatea de transfer din cel in lei, gratis. Un prieten foloseste de mult serviciile de la ING (unele le-ai scris si tu mai sus) si el m-a invatat ce sa fac;

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

intrebare pentru cunoscatori. Vreau sa-mi schimb tobele la EN500 - C2. Am tevile insa as vrea sa stiu ce pot manufactura sa bag in ele, sa nu le las goale, pentru a mai atenua din zgomot.

Am cautat posturi, insa n-am gasit nimic sau n-am stiut eu unde sa ma uit.

 

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

Am revenit cu ceva noutati in legatura cu distributia mea la EN - ul meu....

Am desfacut azi intinzatorul, cred ca asa ii zice(partea chiar din fata de deasupra filtrului de ulei) arata ca o flansa cu 2 suruburi laterale si unul chiar in varf....

Inauntru de afla un fel de piston mic cu un filet pe interior care culiseaza plus mai are un arc (cam de 25 mm si gros de 10mm, cu spire foarte foarte dese), care era rupt.... adica era rupta doar o spira din el......L-am refacut si l-am montat inapoi....totul a mers grozav, nici bataia nu se mai auzea , dar problema e ca a durat doar vreo 5 km......dupa care a inceput din nou........

Maine desfac sa vad ce s-a mai intamplat..............poate pana atunci gasesc si vreun arc asemanator la ceva magazin....sper sa fie doar asta problema.....

 

Stiti pe careva care are vreun motor dezmembrat si vrea sa faca bani din el??????

Astept raspunsuri de la voi, daca nu e prea mare deranjul........

Va astept la noi la Zalau (pe Meses) la o cafea cand aveti vreme.... :laugh:

Sa auzim de bine si asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

intrebare pentru cunoscatori. Vreau sa-mi schimb tobele la EN500 - C2. Am tevile insa as vrea sa stiu ce pot manufactura sa bag in ele, sa nu le las goale, pentru a mai atenua din zgomot.

Am cautat posturi, insa n-am gasit nimic sau n-am stiut eu unde sa ma uit.

 

Respect

 

Eu la a mea am pus teava goala si din cauza ca urla de " mi se zburlea paru' pe spate" am facut doaua capace iar interiorul l-am umplut cu span de inox. Chestia misto e ca pot pune cat span vreau, functir de cat de tare vreau sa tipe. O sa caut o poza sa pun ca amu' sunt pe la Brasov si abia peste 2 saptamani ajung la "amanta". Chestia e ca chiar functioneaza si o recomand.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal....

In weekend-ul acesta - 17-19 iulie 2009 - EN 500 -urile nu merg la intrunirea de la Gheorgheni ?

- Sincer, eu nu am mai fost la asa ceva, aici am sa merg. Poate nu sa stau acolo 3 zile, dar fiind f. aproape e posibil sa merg in fiecare zi, si seara acasa. Probl e ca stai "alcohol free" 3 zile. Mai am vreo 3-4 prieteni care vor sa mearga, dar din astia cu plastice (speed-uri). Ei ma bat la cap sa mergem cu cortu' si sa stam si noi ca tot omul macar 2 zile. Inca nu ne-am decis, dar sigur o sa fiu acolo. Ce am aflat (tot de aici de pe forum) e ca ce era cazare, s-a cam ocupat tot. pt. corturi cica e loc destul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

Am revenit cu ceva noutati in legatura cu distributia mea la EN - ul meu....

Am desfacut azi intinzatorul, cred ca asa ii zice(partea chiar din fata de deasupra filtrului de ulei) arata ca o flansa cu 2 suruburi laterale si unul chiar in varf....

Inauntru de afla un fel de piston mic cu un filet pe interior care culiseaza plus mai are un arc (cam de 25 mm si gros de 10mm, cu spire foarte foarte dese), care era rupt.... adica era rupta doar o spira din el......L-am refacut si l-am montat inapoi....totul a mers grozav, nici bataia nu se mai auzea , dar problema e ca a durat doar vreo 5 km......dupa care a inceput din nou........

Maine desfac sa vad ce s-a mai intamplat..............poate pana atunci gasesc si vreun arc asemanator la ceva magazin....sper sa fie doar asta problema.....

 

Stiti pe careva care are vreun motor dezmembrat si vrea sa faca bani din el??????

Astept raspunsuri de la voi, daca nu e prea mare deranjul........

Va astept la noi la Zalau (pe Meses) la o cafea cand aveti vreme.... :laugh:

Sa auzim de bine si asfalt uscat!!!

 

Uitasem sa va zic; pe bikeshop e un tip din tecuci care dezmembreaza; eu i-am scris si a zis ca are totul mai putin motorul; nu am timp sa ma duc pana acolo si deocamdata nu am nevoie de nimic dar putem vorbi mai multi si sa luam fiecare cate ceva si sa platim benzina la o masina. Daca nu are motorul probabil ca nici intinzator, dar merita sa intrebi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uitasem sa va zic; pe bikeshop e un tip din tecuci care dezmembreaza; eu i-am scris si a zis ca are totul mai putin motorul; nu am timp sa ma duc pana acolo si deocamdata nu am nevoie de nimic dar putem vorbi mai multi si sa luam fiecare cate ceva si sa platim benzina la o masina. Daca nu are motorul probabil ca nici intinzator, dar merita sa intrebi

 

 

Da mai multe detalii despre cum poate fi contactat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la a mea am pus teava goala si din cauza ca urla de " mi se zburlea paru' pe spate" am facut doaua capace iar interiorul l-am umplut cu span de inox. Chestia misto e ca pot pune cat span vreau, functir de cat de tare vreau sa tipe. O sa caut o poza sa pun ca amu' sunt pe la Brasov si abia peste 2 saptamani ajung la "amanta". Chestia e ca chiar functioneaza si o recomand.

Interesant.

As fi curios sa vad o poza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal....

In weekend-ul acesta - 17-19 iulie 2009 - EN 500 -urile nu merg la intrunirea de la Gheorgheni ?

- Sincer, eu nu am mai fost la asa ceva, aici am sa merg. Poate nu sa stau acolo 3 zile, dar fiind f. aproape e posibil sa merg in fiecare zi, si seara acasa. Probl e ca stai "alcohol free" 3 zile. Mai am vreo 3-4 prieteni care vor sa mearga, dar din astia cu plastice (speed-uri). Ei ma bat la cap sa mergem cu cortu' si sa stam si noi ca tot omul macar 2 zile. Inca nu ne-am decis, dar sigur o sa fiu acolo. Ce am aflat (tot de aici de pe forum) e ca ce era cazare, s-a cam ocupat tot. pt. corturi cica e loc destul.

Ar fi frumos dar din pacate unii muncesc si duminica, chiar daca nu sunt angajati la biserica. :laugh:

Am auzit ca la Predeal s-au strans multe EN -uri !!!

Ce frumos!

 

Uitasem sa va zic; pe bikeshop e un tip din tecuci care dezmembreaza; eu i-am scris si a zis ca are totul mai putin motorul; nu am timp sa ma duc pana acolo si deocamdata nu am nevoie de nimic dar putem vorbi mai multi si sa luam fiecare cate ceva si sa platim benzina la o masina. Daca nu are motorul probabil ca nici intinzator, dar merita sa intrebi

 

Era o poza pe aici si un anunt. Tipul are cureaua si cam tot inafara de motor si cutie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

Am revenit cu ceva noutati in legatura cu distributia mea la EN - ul meu....

Am desfacut alaltaieri intinzatorul, cred ca asa ii zice(partea chiar din fata de deasupra filtrului de ulei) arata ca o flansa cu 2 suruburi laterale si unul chiar in varf....

Inauntru de afla un fel de piston mic cu un filet pe interior care culiseaza plus mai are un arc (cam de 25 mm si gros de 10mm, cu spire foarte foarte dese), care era rupt.... adica era rupta doar o spira din el......L-am refacut si l-am montat inapoi....totul a mers grozav, nici bataia nu se mai auzea , dar problema e ca a durat doar vreo 5 km......dupa care a inceput din nou........

Ieri l-am desfacut din nou.... acul nu era rupt dar se pare ca nu l-am pus noi la loc bine.... L-am montat din nou si am plecat in cursa.... la ralanti nu se mai aude nici un taca, taca taca, si totul merge bine.............

 

Am rezolvat problema, o sa pun si niste poze cand ajung acasa sa vedeti despre ce este vorba daca o sa aveti si voi probleme....in cartile de specialitate nu explica foarte bine cum se face, de aceea e mai greu montatul decat demontatul intinzatorului,,,.... Sa auzim de bine.... :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!

Am revenit cu ceva noutati in legatura cu distributia mea la EN - ul meu....

Am desfacut alaltaieri intinzatorul, cred ca asa ii zice(partea chiar din fata de deasupra filtrului de ulei) arata ca o flansa cu 2 suruburi laterale si unul chiar in varf....

Inauntru de afla un fel de piston mic cu un filet pe interior care culiseaza plus mai are un arc (cam de 25 mm si gros de 10mm, cu spire foarte foarte dese), care era rupt.... adica era rupta doar o spira din el......L-am refacut si l-am montat inapoi....totul a mers grozav, nici bataia nu se mai auzea , dar problema e ca a durat doar vreo 5 km......dupa care a inceput din nou........

Ieri l-am desfacut din nou.... acul nu era rupt dar se pare ca nu l-am pus noi la loc bine.... L-am montat din nou si am plecat in cursa.... la ralanti nu se mai aude nici un taca, taca taca, si totul merge bine.............

 

Am rezolvat problema, o sa pun si niste poze cand ajung acasa sa vedeti despre ce este vorba daca o sa aveti si voi probleme....in cartile de specialitate nu explica foarte bine cum se face, de aceea e mai greu montatul decat demontatul intinzatorului,,,.... Sa auzim de bine.... :laugh:

 

Chiar te rugam mult. Eu unul as avea mare nevoie de acele poze. Si motoreta mea are aceiasi bataie si banuiesc ca e aceiasi problema. Deci te rog.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar te rugam mult. Eu unul as avea mare nevoie de acele poze. Si motoreta mea are aceiasi bataie si banuiesc ca e aceiasi problema. Deci te rog.

 

 

Sper ca reusesc sa le postez......Mai am pus o poza cu un intinzator pe care l-am luat de pe un site de scutere care trebuie sa-mi ajunga in vreo 2-3 zile.....seamanafoarte mult dar nu stiu daca se va potrivi.....sper macar ca arcul sa fie la fel..... Salut

post-46631-1247717971_thumb.jpg

post-46631-1247718001_thumb.jpg

post-46631-1247718008_thumb.jpg

post-46631-1247718015_thumb.jpg

post-46631-1247718022_thumb.jpg

post-46631-1247718029_thumb.jpg

post-46631-1247718035.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca pun si niste poze cu motoru meu...........Eu sunt motociclist de vreo 10 ani (cu sufletul), dar motor nu am reusit sa-mi i-au decat anul asta in februarie.cine a fost la Gilau poate l-a vazut......dar ne intalnim la Satu Mare la vikingi daca vine cineva, la sfarsitul lunii....Sa auzim de bine!!!!

post-46631-1247718426_thumb.jpg

post-46631-1247718446_thumb.jpg

post-46631-1247718467_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! probleme.

dupa 140 km. mi-a reaparut problema cu tacanitul...........piesa aia astept sa ajunga sa vad daca pot face ceva cu eu, sa rezolv problema luni.......

Stie careva exact cum se monteaza intinzatorul la loc.......... Cand il montez trebuie sa invarti cu suru8belnita in interiorul lui ca sa-l pui la fix, in carte e scris cam putin......Astept raspunsuri..... Mersi

 

Mesaj completat

Am rezolvat problema cu intinzatorul de lant,,,,,,,,,

Am reusit sa gasesc la dezmembrari un intinzator de gpz 500 din 96, care e model mai nou ca si al meu (motorul e la fel) care era putin diferit. adica nu era cu ax melcat in interior ci era cu o cremaliera, l-am montat si totul merge struna.Sper sa nu mai apara probleme.Pret intinzator ~ 25 Euro.

 

Salutari de bine!!! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!! probleme.

dupa 140 km. mi-a reaparut problema cu tacanitul...........piesa aia astept sa ajunga sa vad daca pot face ceva cu eu, sa rezolv problema luni.......

Stie careva exact cum se monteaza intinzatorul la loc.......... Cand il montez trebuie sa invarti cu suru8belnita in interiorul lui ca sa-l pui la fix, in carte e scris cam putin......Astept raspunsuri..... Mersi

 

Mesaj completat

Am rezolvat problema cu intinzatorul de lant,,,,,,,,,

Am reusit sa gasesc la dezmembrari un intinzator de gpz 500 din 96, care e model mai nou ca si al meu (motorul e la fel) care era putin diferit. adica nu era cu ax melcat in interior ci era cu o cremaliera, l-am montat si totul merge struna.Sper sa nu mai apara probleme.Pret intinzator ~ 25 Euro.

 

Salutari de bine!!! :angryfire:

 

 

Zi si tu de unde anume l-ai luat. Dupa experienta ta cu demontatul nu m-as baga si eu, dar as cumpara unul de la dezmembrari.

 

multam,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zi si tu de unde anume l-ai luat. Dupa experienta ta cu demontatul nu m-as baga si eu, dar as cumpara unul de la dezmembrari.

 

multam,

 

 

Dezmembrari Carei - Domnu Tamas 0745202048, dar din cate am vazut eu nu cred ca mai au pentru ca am intrebat. motoare de choppere sau crusere nu prea au. mai mult vitezane..... Salutare. :angryfire:

Mesaj completat

Dezmembrari Carei - Domnu Tamas 0745202048, dar din cate am vazut eu nu cred ca mai au pentru ca am intrebat. motoare de choppere sau crusere nu prea au. mai mult vitezane..... Salutare. :D

 

 

 

Si inca ceva: vine careva de prin zona voastra la intrunire la Vikingi???? Daca gasesti ceva piesa poti sa o achizitionezi chiar din Carei , intrunirea are loc la 12 km de Carei..............

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-8528-1248353218_thumb.jpgpost-8528-1248353218_thumb.jpg

Schimb ghidon custom de pe kawasaki en 500 cu ghidonul original de pe acest model.

post-8528-1248353261_thumb.jpg

Editat de bykerkess
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrea careva busonul de la baia de ulei, ala pe unde scurgeti uleiul, dar modeulul cu magnet care sa retina particulele metalice foarte fine care scapa de filtru?

piesa are codul 10002912 e louis

pretul e ca pe site: 5 euro. ma gasiti prin militari-universitate-vitan.

0726946395

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...