Sari la conținut

Kawasaki EN500


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

http://cgi.ebay.de/KAWASAKI-EN-500-A-VULCA...=item4cf528bca3

:blink: Piesa asta o vrei,nu? 35 euro+17 euro transp.Prima chestie care-ar trebui s-o verifici,in cazul in care vrei sa folosesti melcul de la un GPZ,cred ca e sa te uiti la roti,sa aibe acelasi diametru...Ceea ce cred ca e diferit.O sa risti sa-ti dea indicatii false,chiar daca piesa-n sine,se potriveste.Acu' niste ani,am mers la mare,cu un amic,c-o Viroaga 535,cu roti schimbate.El zicea ca merge cu 140/h,cand in realitate,aveam doar 90 km/h ;) ...Scuze ca m-am bagat.

 

 

Bre Dariane, asta e Emma? http://www.diseara.ro/ro/fun/poza-zilei/po...2011-02-25.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Motorist1, bun venit in "club"! :blink:

 

Poate ne vedem si noi sambata sau duminica, sa mai vorbim cate una alta, mai impartasim idei, si bem un... nectar de hamei...

Deci, votati ziua, sambata sau duminica (de preferat dupa 18.00), locul, se stie deja de mult. :)

 

Motoristule, esti si tu bine venit!

Nu ne-am mai laudat de ceva timp motoarele unei persoane noi, si ar fi cazul. ;)

 

Poate aducem si noi fetita, viitoare motociclista (in vara).

post-13388-1299157098_thumb.jpg

 

Semnat,

Beatrice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

 

primul proprietar in Romania ...

an fabricatie `96

~28mii km

 

Foarte fain motorul! Extraordinar ce mult il schimba culoarea!

Al meu e rosu cu negru (vopseaua standard din 2000), dar asta galben e minunat!

Sa-l folosesti multi km fara probleme!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorist1, bun venit in "club"! :blink:

 

multumesc de urare

 

locul, se stie deja de mult. :)
dar nu de persoanele noi.........deci fiti mai darnici cu coordonatele! :)

 

nu promit sa ajung pentru ca fiica-mea de 4 luni e destul de autoritara, dar.......... ;) suna bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu de persoanele noi.........deci fiti mai darnici cu coordonatele!

nu promit sa ajung pentru ca fiica-mea de 4 luni e destul de autoritara, dar.......... ;) suna bine!

Eh... 2-3 ore de relaxare, nu fac rau. :)

Locul unde ne vedem noi de obicei este Pe Baricade ( http://www.pebaricade.ro/ ) , undeva in zona Unirii ( http://metropotam.ro/Cluburi/loc0817741456-La-Baricade/ ), unde pizza este foarte buna. :blink:

Te asteptam!

 

Si eu cu Alex votam pentru sambata seara, ca sa avem timp duminca sa ne odihnim si sa nu mai fim grabiti, dar daca e cineva care nu poate veni, vedem noi cum facem. Ideea e sa incercam sa ne strangem toti.

 

Eugen, tu ce faci? Cand esti pe acolo? Poti veni sambata, in caz ca nu esti?

 

Semnat,

Beatrice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt acolo de tura , sper sa vina si ceilalti , nu va asuma-ti riscuri inutile daca va fi zapada . Mai e putin si ar fi bine sa avem motoarele intregi. As vrea sa vorbim cum ma ajuta cineva sa construim un stand central de suspendat motorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ne asumam nimic, ca venim pe jos... Ca unii is pedepsiti. :blink:

Oricum e atata de frumos afara... Si de cald...

 

Ai teava pentru stand?

 

P.S.: Semnat, Beatrice

Editat de alex_en
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte fain motorul! Extraordinar ce mult il schimba culoarea!

Al meu e rosu cu negru (vopseaua standard din 2000), dar asta galben e minunat!

Sa-l folosesti multi km fara probleme!

 

 

 

E de vanzare :blink:

Mesaj completat

e de vanzare motorul asta :

 

 

 

 

primul proprietar in Romania ...

an fabricatie `96

~28mii km

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut EN-istilor.

 

as vrea sa intru si eu in distina categorie de posesori de EN, fabricat dupa 96-97, pentru ca desi e acelasi motor de ani de zile, consola pe rezervor, lantul in loc de curea si linia per ansamblu ma tenteaza sa decid varianta asta mai noua.

 

stiti vreunul un motor bun si rezon la pret, ca pe praful asta........ :)

 

PS: acum am o nipra pe care as vinde-o sa trec la EN.

 

orice sfat, recomadare, veste va fi apreciata.

 

multumiri si caldura in aer, fara apa pe sosea. :laugh:

Mesaj completat

am vazut ca am cel putin 3 greseli de scriere, dar m-a tradat tastatura si nu am verificat ce scrie! :)

 

Salut motorist1,

 

De ce doresti unul dupa 96-97 ar fi usor de inteles, dar sa-ti doresti lant in loc de curea nu inteleg deloc. Nu fugi de curea ca de diavol. In 17.000 km nu am avut niciodata probleme si costurile cu intretinerea sunt 0.

 

Uite motoreta mea : EN500 din 1994 pe care cer 1800 Eu-ri.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite motoreta mea : EN500 din 1994 pe care cer 1800 Eu-ri.

trebuie sa recunosc faptul ca estetic se prezinta fffff bine

 

nu fug de curea, ci doar am enumerat diferentele pe care le stiu

 

PS: 1800 euro e peste bugetul meu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca n-am venit la intalnire; sa va zic faza tare: ieri de ametit ce sunt am pus bateria invers la motor :laugh: ; dupa care, cand am vazut ca nu mai merge nimic pe partea electrica mi-am zis ca am bulit naibii CDI-ul sau cum ii zice; dar a sarit siguranta de 30, ca japonezu e destept, stie cati prosti sunt pe lumea asta; gata de maine vine caldura, ne vedem in trafic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite ca e posibil ca pe un forum destinat special En-urilor, sa nu gasesc sa cumpar una, in conditiile in care criza in Romania da cosmaruri marii majoritati a populatiei

 

Daca nimeni nu vinde inseamna ca au bani????????? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si uite ca e posibil ca pe un forum destinat special En-urilor, sa nu gasesc sa cumpar una, in conditiile in care criza in Romania da cosmaruri marii majoritati a populatiei

 

Daca nimeni nu vinde inseamna ca au bani????????? :laugh:

 

 

cauta un EN bun pe mobile.de, vorbeste in prealabil cu neamtul, si cu 300 E il aduci in tara, sunt firme specializate in asta; e cea mai buna solutie; nu lua din germania de la firme, doar de la particulari (la astia e mai putin probabil sa dea km inapoi, multe firme de moto sh din germania sunt detinute de turci si astia dau tepe), si nu mai mult de 2 proprietari, ideal: unic proprietar; eu asa am facut, am luat un moto cu 15.000 la bord, am mers cu ea 50.000 km si inca n-am umblat la motor, am schimbat doar consumabile la ea; noi astia care avem EN nu le vindem pt ca ne plac; bafta

Editat de Filosofull
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca nu mai postez... Dar hai sa-mi calc pe suflet, macar la topicul asta. :laugh:

 

De gasit gasesti multe; ai cautat pe bikeshop?

Topicul este dedicat modelului, adica sa vedem ce reparatii ne-am mai facut, ce am "apgradat" pe la motoare, sa mai stabilim cate-o intalneala, cate-o "repareala", diverse. De vanzari, mai putin, numai pe la sectiunea de "Bursa - Vanzari". :laugh:

 

Uite una draguta: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am zis ca nu mai postez... Dar hai sa-mi calc pe suflet, macar la topicul asta. :laugh:

 

De gasit gasesti multe; ai cautat pe bikeshop?

Topicul este dedicat modelului, adica sa vedem ce reparatii ne-am mai facut, ce am "apgradat" pe la motoare, sa mai stabilim cate-o intalneala, cate-o "repareala", diverse. De vanzari, mai putin, numai pe la sectiunea de "Bursa - Vanzari". :laugh:

 

Uite una draguta: http://www.bikeshop.ro/handler.php?tip=am&...amp;zoom=1#foto

 

multumesc de sugestie dar e inainte de'96

 

deci mai caut, dar dupa!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am uitat ca tu vrei pe lant... :laugh:

 

Pai atunci da, e mai nasol. Nu am gasit decat una pe bikeshop.

Cred ca cel mai bine ar fi sa faci cum zicea Filo, sa iei din alta tara, si sa o aduci aici... C-ul este destul de rar printre "EN-isti"; A-ul si B-ul sunt mai numeroase pentru ca au fost produse mai multi ani, si au avantajul ca fiind pe curea, nu au nevoie de intretinere.

Cam in ce buget trebuie sa te incadrezi?

 

P.S.: Chiar vrei un C? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, am uitat ca tu vrei pe lant... :laugh:

 

Pai atunci da, e mai nasol. Nu am gasit decat una pe bikeshop.

Cred ca cel mai bine ar fi sa faci cum zicea Filo, sa iei din alta tara, si sa o aduci aici... C-ul este destul de rar printre "EN-isti"; A-ul si B-ul sunt mai numeroase pentru ca au fost produse mai multi ani, si au avantajul ca fiind pe curea, nu au nevoie de intretinere.

Cam in ce buget trebuie sa te incadrezi?

 

P.S.: Chiar vrei un C? :laugh:

 

citind ce scrieti voi, tind sa cred ca dincolo de forma, lantul e dezavantaj, doar ca pozitia de condus imi pare mai buna pe C.

 

un 5000 de lei alocasem, insa fac un upgrade spre 6000 de lei sau echivalent in euro.

 

daca mai trec inca 3-4 saptamani, cu banii astia cred ca imi iau IJ :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La banii astia nu cred ca-ti poti lua un C. :laugh: Este mai nou, deci mai scump. Poate numai adus de afara, dar cu acte si transport, cred ca sub 1800e nu scapi, cu totul. Iar tu ai 1200e, maxim 1400e. Cu banii astia iti iei un EN pe curea in stare foarte buna.

 

Sa stii ca pozitia nu-i chiar atat de diferita, si oricum te vei obisnui.

 

Si oricum nu stiu de ce ti-a picat atat de tare pe lant...

 

Ovidiu Vulturash si-a schimbat acum lantul, si si-a luat kit de lant - 5 milioane si ceva, plus manopera. Plus ca trebuie ingrijit, strans, uns, curatat... Asta nu stiu la cati km se schimba, cred ca la 10.000 - 20.000 km, depinde cum il intretii (deci in fiecare an, daca mergi mai mult cu el).

 

Cureaua asta o am de cand am luat motoru', acum 2 ani aproxomativ, si 20.000 km. Fara probleme. In general se schimba pe la 40.000 km, din ce stiu eu. Chiar Alex are o curea cu vreo 60.000 km in total; e luata de la Filo, care a avut-o cateva zeci de mii de km. :laugh: Iar o curea costa maxim 400 ron (in jur de 350 ron). Deci, fa socoteala. Ca sa nu mai zic ca p-asta o pui si uiti de ea. Nu o ungi, ca sa mai dai si alti bani pe spray, numai o verifici din cand in cand si poate o strangi, daca este cazul. :laugh:

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cureaua asta o am de cand am luat motoru', acum 2 ani aproxomativ, si 20.000 km. Fara probleme. In general se schimba pe la 40.000 km, din ce stiu eu. Chiar Alex are o curea cu vreo 60.000 km in total; e luata de la Filo, care a avut-o cateva zeci de mii de km. :laugh: Iar o curea costa maxim 400 ron (in jur de 350 ron). Deci, fa socoteala. Ca sa nu mai zic ca p-asta o pui si uiti de ea. Nu o ungi, ca sa mai dai si alti bani pe spray, numai o verifici din cand in cand si poate o strangi, daca este cazul. :laugh:

compromisul ar fi un C cu curea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

compromisul ar fi un C cu curea?

 

Nu exista C pe curea, poate doar sa o modifici dar aici apar probleme la ITP, nu cred ca se merita; intr-adevar cureaua e mai economica si nu cere intretinere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...