Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Merita un Suzuky GXR 600 aproximativ 600 euro? (ca defect ar fii in primul rand optice si dupaia mecanice (curge ulei, is duse telescoapele + altele care nu mi le-o zis inca). As prefera sa-mi dati un raspuns pana maine dupa masa. Va multumesc, ramand dator si asfalt intins.(apropo cam car ar costa reparatiile)

 

+ambreiaj, era sa uit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie urgent de o platforma pentru o masina. a facut maica-mea accident si vreau sa aduc masina acasa. era cineva care avea platforma de inchireat pe zi din cate am inteles. stie cineva cine? sau un nr de telefon?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine cauta sirena de alarma? Sa imi dea un semn, ca i'o dau eu de pe motorul meu.

Nu de alta, dar la cate bazaconii ( de regula inutile si offtopic), nu mai gasesc anuntul cu pricina... si mai ales, topicul unde a postat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

In urma cu vre-o 3 ani am cumparat un sistem de comunicare Albrecht, pe care nu l-am mai folosit un an.

 

Acum am nevoie de el pentru o excursie mai lunga si nu mai gasesc castile si microfonul care se monteaza in casca. Arata cam asa:

post-8855-0-34608300-1347003304_thumb.jpeg

 

Daca are cineva acelasi sistem sau un sistem compatibil si poate sa imi imprumute un set de casti cu microfon m-ar scoate dintr-o mare incurcatura. Teoretic maine ar trebui sa plec si un singur set de casti nu imi foloseste la nimic.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers cu motorul la lucru si pe drum a inceput sa.mi curga ulei pe la cutia de viteze sau stiu eu ce.i akolo si nu am unde a o las este noapte si.mi curge ft mult...va rog ajutati.ma cumva sa o aduk acasa sau careva care se pricepe cat de cat la mecanica sa vina sa o vada ,k nu mai am niciun numar de la mecanic sau prieteni k mi s-a stricat telefonul si toate numerele mi.s salvate pe telefon.va rog mult si multumesc anticipat!

 

P.S\;las numarul meu de telefon\\;0753646404

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postasem ceva..dp aia am vazut ca esti din Cluj..cuze!

 

ii ok...nu conta ca nu esti...si un sfat ii bun...mersi :cheers:

 

Salut, fa o verificare simpla nu necesita cunostinte de mecanica: te uiti sub motocicleta, sub baia de ulei si ar trebui sa fie un surub infiletat in ea (surubul de golire). Vezi daca mai este acolo sau daca e slabit.

 

 

ok mersi mult mare domn :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Am nevoie de un pic de ajutor. Organizez un Campionat de Fotbal pe teren sintetic si am nevoie de cineva care se pricepe in photoshop, design, etc... sa ma ajute sa compunem un AFIS cu evenimentul. Contra cost bine'nteles... :cheers:

 

Multumesc.

 

0741207849, Aron

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kitul xenon de motociclete difera fata de cel de auto?

 

stiu pe cineva care echipeaza motociclete cu kituri de bi-xenon de masina, nu stiu mai multe dar daca se potriveste de la masina ma gandesc ca no-r fi asa de diferite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu pe cineva care echipeaza motociclete cu kituri de bi-xenon de masina, nu stiu mai multe dar daca se potriveste de la masina ma gandesc ca no-r fi asa de diferite

 

nu difera cu nimik e tot un bec , un releu , un balast , atata ca cele speciale pentru moto au releul si balastul mai slim ( mai mici ) sa le poti pituli pe sub carene . Dca ai loc se poate pune si cel normal pentru masina eu am avuat si normal si slim :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu difera cu nimik e tot un bec , un releu , un balast , atata ca cele speciale pentru moto au releul si balastul mai slim ( mai mici ) sa le poti pituli pe sub carene . Dca ai loc se poate pune si cel normal pentru masina eu am avuat si normal si slim :cheers:

Despre ce releu vorbesti,ca am xenon si pe masina si pe moto dar,n-am niciun releu.Sau nu stiu eu...Cum arata?

Editat de Poly
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre ce releu vorbesti,ca am xenon si pe masina si pe moto dar,n-am niciun releu.Sau nu stiu eu...Cum arata?

 

la h7 nu exista releu doar la h 4 bixenon care face schimbul dintre faza scurta cu lunga de aiai trebe releu ....si difera chitul doar la grosime balastului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@vlady_80 unde ai pus balastul? Sub carena? (ma refer la cele standard, nu slim)

 

impachetat in folie si niscai banda de izolat si bagat in cerena fata undeva intre bord si far vb de un transalp 600

Editat de vlady_80
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Putin offtopic:

 

A intrat cineva in Croatia cu duba de 3.5 tone?

Stiti cumva de ce documente e nevoie?

 

Am sunat la ambasada, aia mi-au zis ca e ok doar cu buletinul si actele masinii.

In baza acestor informatii, pe un coleg de-al meu nu l-au lasat sa intre, pe motiv ca transporta marfa.

Marfa era logistica pentru niste evenimente, nicicum comerciala.

 

Netul e plin de informatii, dar nimic concret.

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...