Sari la conținut

vipu
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

au ajuns si la mine produsele de pe dx.com. ma asteptam sa fie niste gadgeturi de calitate nasoala, dar sunt chiar de aceeasi calitate sau mai buna ca ale unor produse de doua ori mai scumpe aici. cablul USB-microUSB 1.5m e mai gros si mai rezistent decat cel al unul Samsung original, incarcatorul USB pentru priza auto e mai compact si nu asa butucanos ca bananele de pe piata, cu caracteristici tehnice calumea nu facute de mantuiala (5V-1 A) si suportul auto pentru telefon e mult mai robust si mai rezistent decat ce am vazut la noi la acelas pret.

 

durata transportului a fost de 6 saptamani, gratuit. la posta vamala nu mai platesti nimic deci nu a fost tzeapa.

 

suport telefon : http://dx.com/p/car-portable-device-gadget-holder-and-windshield-mount-1043

incarcator bricheta USB : http://dx.com/p/mini-car-cigarette-powered-1000ma-usb-adapter-charger-black-dc-12v-48925

cablu micro USB: http://dx.com/p/micro-usb-data-charging-cable-for-nokia-moto-samsung-lg-blackberry-htc-1-5m-length-70269

 

sunt identice cu descrierile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de imprumut imbus de 22 pt a'mi desface roata fatza la Suzuki ?

Am fost azi sa cumpar, dar nu am gasit nici la Praktiker si nici la Baumax.
Merci.



Stiu ca pot folosi si asa ceva, dar prefer totusi unealta clasica.

 

100_3468.jpg



Cum pot comanda piesa asta de pe Louis? Cine mai aduce ?

http://www.louis.de/_10a5922f7bbbab08b5ca11a06ef1325a74/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10003198

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la Romi, romimoto.ro, il suni, ii spui codul din catalogul Louis si ti-l aduce fara probleme. Numarul de telefon il gasesti pe site-ul lui.

Hai norock!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Are cineva de imprumut imbus de 22 pt a'mi desface roata fatza la Suzuki ?

Am fost azi sa cumpar, dar nu am gasit nici la Praktiker si nici la Baumax.

Merci.

 

Stiu ca pot folosi si asa ceva, dar prefer totusi unealta clasica.

 

100_3468.jpg

 

Cum pot comanda piesa asta de pe Louis? Cine mai aduce ?

http://www.louis.de/_10a5922f7bbbab08b5ca11a06ef1325a74/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10003198

dute la mafcom pe muncii sau la orice vanzator specializat pe scule auto. sigur gasesti si la bani mai putin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mafcom nu au...am verificat deja.
I'am trimis mesaj lui Romi...sa vad ce zice el.Pana imi vine piesa, poate gasesc totusi una de imprumut pt. 10 minute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Mafcom nu au...am verificat deja.

I'am trimis mesaj lui Romi...sa vad ce zice el.Pana imi vine piesa, poate gasesc totusi una de imprumut pt. 10 minute.

la 8 o sa fiu la atelier in p-ta marasti si ma uit sa vad daca am eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este proportia amestecului ulei / benzina la motoarele de 250 cmc ?

Adica...cat ulei de amestec puneti la un litru de benzina ?

Multumesc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este proportia amestecului ulei / benzina la motoarele de 250 cmc ?

Adica...cat ulei de amestec puneti la un litru de benzina ?

Multumesc .

la cross in 2t ? citisem de la maniaci cum ca depinde foarte mult de stilul de mers in sensul ca daca mergi racing atunci pui ~30 de ml / 1L benzina respectiv 25 la mers obisnuit,ai sa mai auzi si povesti de genul " daca folosesti full sintetic poti sa pui si 20 de ml " insa practica a demonstrat contrariul. Ulei de calitate cat mai buna pentru ca oricum motoarele 2t au lubrifiere slaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care este proportia amestecului ulei / benzina la motoarele de 250 cmc ?

Adica...cat ulei de amestec puneti la un litru de benzina ?

Multumesc .

numa n-ai turbat sa iti iei drujba......daca vrei drujba am eu o Makita brand new :D.......am vazut xr-ul de pe subito.it....man cred ca mai iau unu ...asa sa fie de rezerva...la banii aia merita (si asa rezolv si problema cu cranck case-ul :)

 

 

ma duc cu xr-ul sa iau niste beri ...vii ?

Editat de timberland0910
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...la 1:50 cum zice Silviu...la fiecare litru de benzen, pun 20 ml de ulei. Aia inseamna ca la un plin de 10 L de benzen, bag 200 ml de ulei, care ca si costuri inseamna 20 de lei ( 1 L de ulei de amestec, Bel Ray de exemplu e cca 100 de lei ).

Deci in loc sa ma coste 59 de lei un plin, ma costa 80 de lei. Plus de asta, motorul si consuma cca 10 litri de benzen la suta de km.....hmmmm, cam scumpa distractia cu 2T, fie el si din 2007 ( Husqvarna WR 250 ).

In concluzie, cumpar WR 450 sau XR 650...



ma duc cu xr-ul sa iau niste beri ...vii ?

Nu bem azi, ca e duminica. Sambata viitoare las ca rupem dealurile, si o'm bea atunci.



...am vazut xr-ul de pe subito.it....man cred ca mai iau unu ...asa sa fie de rezerva...la banii aia merita (si asa rezolv si problema cu cranck case-ul :)

'

Ala chiar mi s'a parut misto...mai ca l'as lua eu...doar ca amu trec la o clasa superioara...nu ma dau cu ''scutere''.

Auzi...stiu un Pegaso...nu te intereseaza la schimb cu XR'ul si sa ii mai dai ceva diferenta ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci...la 1:50 cum zice Silviu...la fiecare litru de benzen, pun 20 ml de ulei. Aia inseamna ca la un plin de 10 L de benzen, bag 200 ml de ulei, care ca si costuri inseamna 20 de lei ( 1 L de ulei de amestec, Bel Ray de exemplu e cca 100 de lei ).

Deci in loc sa ma coste 59 de lei un plin, ma costa 80 de lei. Plus de asta, motorul si consuma cca 10 litri de benzen la suta de km.....hmmmm, cam scumpa distractia cu 2T, fie el si din 2007 ( Husqvarna WR 250 ).

 

In concluzie, cumpar WR 450 sau XR 650...

 

Nu bem azi, ca e duminica. Sambata viitoare las ca rupem dealurile, si o'm bea atunci.

 

Ala chiar mi s'a parut misto...mai ca l'as lua eu...doar ca amu trec la o clasa superioara...nu ma dau cu ''scutere''.

Auzi...stiu un Pegaso...nu te intereseaza la schimb cu XR'ul si sa ii mai dai ceva diferenta ?

ba da.. pot oferi 2 miei la primavara si vreo 4 blanuri tabacite mai am in pod....si raman cu xr-ul :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am desfacut GSR'ul si nu mai stiu nici ce face si nici unde se cupleaza mufa respectiva...pare a fi ceva suspapa?

Stiti sa imi spuneti careva ?

Cred ca se conecta ( are un stutz ca pt furtun de aer ) si la ceva furtunel ...

 

post-36079-0-49965100-1358690454_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum imi sugerati sa procedez cu toba sport peste 2 luni cand va trebuii sa ma duc pt. itp? :)

daca mergi la merch auto la autogara poate te roaga cel de la itp sa il lasi sa faca o poza cu motorul...si eu am fost cu dragstarul 1100 si aveam tober highway hawk ...sa iti mearga semanlizarile si far +stop si asta e itp in romania

 

Am desfacut GSR'ul si nu mai stiu nici ce face si nici unde se cupleaza mufa respectiva...pare a fi ceva suspapa?

Stiti sa imi spuneti careva ?

Cred ca se conecta ( are un stutz ca pt furtun de aer ) si la ceva furtunel ...

ma da ce patent rosu am...lasa mufa si ada imbus de 22...ca aia vedem noi unde o conectam :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am desfacut GSR'ul si nu mai stiu nici ce face si nici unde se cupleaza mufa respectiva...pare a fi ceva suspapa?

Stiti sa imi spuneti careva ?

Cred ca se conecta ( are un stutz ca pt furtun de aer ) si la ceva furtunel ...

 

ori e e la pompa de benzina, daca zici ca are furtun pentru aer, o fi de vacuum pt soc automat, ori taie-l da-l naibii ca-i in plus :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma da ce patent rosu am...lasa mufa si ada imbus de 22...ca aia vedem noi unde o conectam :D

Initial am vrut sa blurez patentul sa nu se vada ce patent de marca folosim, dar m'am razgandit in ultima secunda...

Imbusul de 22 ( 17, 19, 22, 24 sa fiu mai exact ) e pe vine...problema e ca am insomnii ca nu retin de unde e minunea aia.

Auzi, daca il intalnesti pe CristiSTRT, nu'l intrebi daca n'are el unu de imprumut ? Sau Pegaso are altfel de ax ?

 

Ca tot am pomenit de Cristi...acum are si el dovada ca nu am vorbit balarii...chiar mi'ai nenorocit motoru'

Fratilor, un sfat: nu va imprumutati motoarele nici fratilor vostri...asta daca nu vreti sa le adunati vrac de pe dupa un cap de pod.!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si daca ii expira asigurarea in iunie isi face alta si uite asa are asigurare pe tot anul.

 

eu nu prea inteleg cum va faceti voi asigurare doar pe 6 luni.

Daca iti faci in Aprilie iti expira in Octombire...si ce faci atunci nu te mai dai din Octombrie incolo? zgarcitilor

Fa-ti omule asigurare pe tot anul si gata...te dai cand vrei tu.

si daca nu o mai ai din diferite motive ???? :P ai platit 1an degeaba :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut, daca sunt pe aici posesori/cunoscatori de GoPro ma ajutati va rog cu un sfat. si anume de ce e asta asa ieftina aici? sunt si la gopro-uri copii din alea slabe? http://www.ebay.com/itm/NEW-GoPro-HD-HERO-2-Motorsports-pack-1080p-Camera-/221179929690?pt=Camcorders_Professional_Video_Cameras&hash=item337f59e45a

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...