Sari la conținut

Parerile Voastre Au Un Cuvant De Zis!


lil' rider
 Share

Postări Recomandate

incep sa ma gandesc foarte serios sa-mi cumpar o motocicleta un kawasaki zzr 400cmc ... nu detin un capital financiar extraordinar, am doar 2000 de euro dar cred ca pot gasi modelulu cautat de mine chiar daca e mai vechi. Cer parerile voastre in legatura cu decizia mea... ce spuneti, merita motorul? nu sunt chiar incepator... am mai mers pe cbr125 dar vreau sa trec la cv mai mare cred ca de 400cmc imi este mai mult ca potrivita sper ca am ales de stul de bine modelul dar astept parerile voastre i alte precizari. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este o motocicleta foarte buna dar piesele se gasesc greu :)

 

am auzit si eu de acest inconvenient, dar dupa cum spuneam detin si un capital destul de redus.... imi place foarte mult modelul... daca aveti cumva alte propuneri, astept cu nerabdare :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai zxr 400 nu i-ti place mai mult? si parca sunt mai multe decat zzr -uri

 

nu exista motocicleta urata ci doar gusturi diferite... am "studiat" si rf-ul si zxr dar eu am in vedere si aspectul financiar... nu stiu daca gasesc cv care sa se incadreze in limitelel mele finaciar.

 

Ms mult de propuneri inca mai astept :) :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părerile mele are un cuvânt de zis: nu.

 

sa stii ca am luat in considerare si parerea ta. ce model recomanzi tu personal?

 

asfalt uscat si numa bine! :)

 

suzuki gs500 , dar nu prea are aspect de vitezana

 

nu prea are aspect de vitezana sunt de acord cu tine, nu ii o motocicleta urata dar cred ca nu m-ar prinde prea bine.... si as dori sa raman la kawasaki pt ca am auzit lucruri f bune despre firma aceasta.

 

multumesc mult pt parere :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul am zzr 500. E un motor f bun daca nu vrei as te dai pe o roata si alte fitze...

la 2000 eur, un zzr de 400 e cea mai buna varianta de carenata.Altceva nu vei gasi nimic.

Spre 2200 vei gasi GPZ, Suzi GS-uri gramada si cam asta ar fi...poate sa mai gasesti ceva honde de prin 88-89,dar au totusi 18 ani....nu e de neglijat asta....

Mult succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa stii ca am luat in considerare si parerea ta. ce model recomanzi tu personal?

Tocmai că nu pot să îți recomand nimic pentru că nu ai spus ce vrei de la motocicleta aia. "Mai mare" poate fi vitezană, touring, enduro, chopper sau naked. ZZR e sport-touring, iar eu pentru scop similar mi-am luat un CB500 carenat (carenele îl fac suficient de sport pentru mine :peace: ) , dar nu cred că te-ar atrage ideea. Spune ce vrei Âşi văd dacă am ceva de spus, la enduro sau chopper-e de pildă nu mă pricep absolut deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul am zzr 500. E un motor f bun daca nu vrei as te dai pe o roata si alte fitze...

la 2000 eur, un zzr de 400 e cea mai buna varianta de carenata.Altceva nu vei gasi nimic.

Spre 2200 vei gasi GPZ, Suzi GS-uri gramada si cam asta ar fi...poate sa mai gasesti ceva honde de prin 88-89,dar au totusi 18 ani....nu e de neglijat asta....

Mult succes !

 

multumesc de raspuns. acuma ca am gasit pe cineva care are acest model... am si niste intrebari.... cum gasesti piese, consumabile pt model? ii pretentios? ma gandesc si la intretinere cat m-ar costa pt ca trebuie sa am un plan de viitor dupa ce il achizitionez. daca gasesc pana in 2000 de euro cam din ce perioada? zzr-ul tau cat a fost? poti sa pui si cv poze daca ai... pe parcurs pana fac "marea achizitie" o sa mai vin cu intrebari daca ma puteti ajuta.

 

asfalt uscat si numa bine!

 

Tocmai că nu pot să îți recomand nimic pentru că nu ai spus ce vrei de la motocicleta aia. "Mai mare" poate fi vitezană, touring, enduro, chopper sau naked. ZZR e sport-touring, iar eu pentru scop similar mi-am luat un CB500 carenat (carenele îl fac suficient de sport pentru mine :) ) , dar nu cred că te-ar atrage ideea. Spune ce vrei Âşi văd dacă am ceva de spus, la enduro sau chopper-e de pildă nu mă pricep absolut deloc.

 

de la motocicleta aceea vreau sa am un mijlocde transport si de distractie. nu doresc sa merg intr-o roata si fitze dupa cum zicea skywalker. doresc sa am o motocicleta fiabila si durabila in limita banilor mei. am ales kawa pt ca am "studiat" si am vazut ca e o firma buna si cred ca mi se potriveste. motorul il folosesc 80% in oras.....nu vreau chopper sau enduro...o sa ma interesez si de modelulu propus de tine. daca vrei pune si cv poze.

 

multumesc pt raspunsuri. :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine cauti un motor dintr-o clasa inferioara si cu pret mediu pentru acea clasa decat sa te infigi la cel mai ieftin din clasa superioara.

Gandeste-te si la partea post achizitie- consumabile, piese(foarte rare pentru zzr400), reparatii.

Eu iti recomand un GS500, mai ales ca ai zis ca vrei motorul pentru oras.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact aceleasi intrebari mi le puneam si eu, ce sa aleg la clasa 4-500...si m-am impotmolit la ZZR400 sau RF400R. Am ales RF-ul si nu regret nimic, citeste in Motolife'ul de acu 2 numere (cred) ca sunt testate amandoua si vezi ce zic pe acolo si care e mai meseriash...si nu zic asta pt ca mi-am scos RF-ul la vanzare, pt ca oricum nu pot sa-l dau cu 2000e cat ai tu ci e doar parerea mea si a mai multor...

:peace: bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine cauti un motor dintr-o clasa inferioara si cu pret mediu pentru acea clasa decat sa te infigi la cel mai ieftin din clasa superioara.

Gandeste-te si la partea post achizitie- consumabile, piese(foarte rare pentru zzr400), reparatii.

Eu iti recomand un GS500, mai ales ca ai zis ca vrei motorul pentru oras.

 

ma tenteaza foarte mult si gs-ul , in momentul de fata sunt foarte restrans pt ca nu am foarte multe optiuni la banii mei... de aceea am cerut ajutorul vostru pt ca eu consider ca voi stiti mai multe care merita si care nu. m-a pus foarte mult pe ganduri s-ar putea sa-mi schimb decizia daca gasesc un gs-u nu mai vechi de 90 la 2000 de euro.

numa bine!

 

Exact aceleasi intrebari mi le puneam si eu, ce sa aleg la clasa 4-500...si m-am impotmolit la ZZR400 sau RF400R. Am ales RF-ul si nu regret nimic, citeste in Motolife'ul de acu 2 numere (cred) ca sunt testate amandoua si vezi ce zic pe acolo si care e mai meseriash...si nu zic asta pt ca mi-am scos RF-ul la vanzare, pt ca oricum nu pot sa-l dau cu 2000e cat ai tu ci e doar parerea mea si a mai multor...

:peace: bafta!

 

cu rf-ul e alta treaba e mai nervos putin, mi l-as dori si eu dar nu ma pot gandi la banii mei la un rf :) . multumesc mult pentru propunere.

 

 

asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Chiar daca bate vantu' prin topicul asta poate se mai uita cel ce a l-a initiat

zzr-ul: se deregleaza usor carburatoarele, consuma mult, se incalzeste foarte tare in oras, piese..... sufletu', consumabile in schimb se gasesc usor (placute de frana, filtru de ulei/aer), manevrabilitatea nu e senzationala, viteza... viteza e ok... pt ca motorul poate urca mult in ture

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi cer scuze ca nu am mai revenit asupra acestui post am avut niste probleme in familie... concluzia mea ar fi urmatoarea: decat sa aleg ce e mai slab dintr-o clasa superioara mai bine caut modele mai bune dintr-o clasa inferioara, ceea ce recomand si celora care au aceiasi dilema cum am avut si eu in plus care detin un capital mai redus.

 

Multumesc mult pt sfaturi si pt intelegere! Numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...