Sari la conținut

Ajutor Pt Motociclisti


stoeanp
 Share

Postări Recomandate

in timp ce ma gandeam de unde sa fac rost de bani pt motor mi-a venit o idee care ar putea ajuta multi motociclisti. ideea e ca daca ne strangem cativa oameni de incredere si contribuim fiecare cu o suma fixata de comun acord, fiecare ar putea beneficia de totalul sumelor lunar printr-o tragere la sorti. ordinea o sa fie prin tragere la sorti. nu stiu ce o sa ziceti despre idee, dar eu cred ca ar merge, ar ajuta multi motociclisti care nu dispun de sume mari ca sa-si ia motor sau sa-si faca un upgrade sau o reparatie la un motor.

 

astept pareri.

 

va salut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in timp ce ma gandeam de unde sa fac rost de bani pt motor mi-a venit o idee care ar putea ajuta multi motociclisti. ideea e ca daca ne strangem cativa oameni de incredere si contribuim fiecare cu o suma fixata de comun acord, fiecare ar putea beneficia de totalul sumelor lunar printr-o tragere la sorti. ordinea o sa fie prin tragere la sorti. nu stiu ce o sa ziceti despre idee, dar eu cred ca ar merge, ar ajuta multi motociclisti care nu dispun de sume mari ca sa-si ia motor sau sa-si faca un upgrade sau o reparatie la un motor.

 

astept pareri.

 

va salut!

 

:peace: s.o.v. poate sa iasa la pensie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Decat sa pierdeti vremea cu vise din astea mai bine cautati un alt job sau unul part-time si poate se strange nu ban in plus sau faci un credit si iti iei motor.

 

Multi dintre cei care viseaza la japo dar nu au bani de ele si spera la metode din astea sa se gandeasca ca intretinerea la o japoneza mananca destui bani si nu zic cat costa o cazatura.

E mai bine uneori sa iti vezi limita din buzunar intr-un anumit moment si sa te ambitionezi pentru viitor decat sa faci jocuri din astea pe net unde spera 3 sa isi cumpere motor pe baza unui joc tiganesc .

 

Asa ca pe :peace: si sa ne vedem pe sosele cu ce are fiecare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.... sa se gandeasca ca intretinerea la o japoneza mananca destui bani si nu zic cat costa o cazatura...

 

De ce te costa asa mult intretinerea la o 'japoneza'? Eu am doua si in afara de ulei si cauciucuri nu-mi aduc aminte sa fi cheltuit ceva pt. intretinere. Si le 'abuzez' destul pe amandoua... una pe circuit si una prin paduri...

 

Din experienta mea japonezele sunt cele mai fiabile si usor de intretinut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar fi o idee buna, dar daca altii vor abuza de ea?

in principiu daca 3000 de utilizatori ar dona cate un euro am putea ajuta un om sa-si cumpere motor, nu?

dar s-ar putea ca dupa aceea sa apara altul care sa spuna ca lui X i-am luat motor si el a pus bani si acum vrea si el motor, nu? deci va trebui sa cumparam pana la urma 3000 de motoare?

eu m-as baga oricand dar trebuie facute niste reguli.

daca se rezolva ceva anuntati-ma si pe mine printr-un pm.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca ar fi o idee buna, dar daca altii vor abuza de ea?

in principiu daca 3000 de utilizatori ar dona cate un euro am putea ajuta un om sa-si cumpere motor, nu?

dar s-ar putea ca dupa aceea sa apara altul care sa spuna ca lui X i-am luat motor si el a pus bani si acum vrea si el motor, nu? deci va trebui sa cumparam pana la urma 3000 de motoare?

eu m-as baga oricand dar trebuie facute niste reguli.

daca se rezolva ceva anuntati-ma si pe mine printr-un pm.

 

Tu ai dona de 2999 ori cate un euro ca sa iti iei motor ? :D dupa ce isi iau 2999 inaintea ta ?!

Uneori iti gasesti nevasta cu "prietenul" in pat... si tu vrei sa ai incredere in unul care dupa ce a dat 1 euro si are motor ca o sa mai dea inca de 2999 ori sa isi ia si altii :peace: ;) :)

Vorba cuiva ...vorbiti vorbe :P

 

E un lucru ideal, si in cati ani de viata aveti, stiti ca lucrurile ideale nu exista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu e CAR

Nuuuu...??? Da' ce e,.... ca nici tzeapa nu poa' sa fie..!?! :peace:

 

joc tiganesc...

Bine i-a zis cine i-a zis !!! Ati facut vreodata "combinatii" cu vreo "gingie-neagra"........nu v-as sfatui..!! :) :D ;)

p.s. nu sunt rasist...da' asta e purul adevar !!! (in 95% din cazuri) deci, cum a mai zis cineva p-aci...fiecare cu ce are. (mult, mult mai sanatos)

asfalt uscat !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primu rand, cel putin la noi la romania, motocicleta este un MOFT! mai ales alea mari si lucioase. nu contest utilitatea unui scuter sau moped in bucuresti, dar cam atat. Exista metrou, ratb, microbuze, tren. Inca exista destui care stiu sa repare ijuri si nipre, asta daca vrei neaparat o motoreta. altfel, ori imprumut la banca, ori de la prietenii propri si personali (daca-s si motoristi cu atat mai frumos), dar chestii d-astea... :baldy: ;) :D

 

daca ar fi 2-3000 de jucatori iar eu as fi ultimul in cat timp as avea motor..???

motoru nu va fi al tau, nici al urmasilor tai, ci al urmasilor urmasilor... :P :D

 

ei, ideea era sa fie ajutati doar cei care au "nevoie" :D de motor sau piese, nu toata lumea, si da, in conditii ideale de corectitudine si cinste ar fi o treaba..

Editat de sharpe
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[ei, ideea era sa fie ajutati doar cei care au "nevoie" :D de motor sau piese, nu toata lumea, si da, in conditii ideale de corectitudine si cinste ar fi o treaba..

 

 

DA DA DA ! ! ! ;) Sunt de acord, :baldy:

Dar am si io o rugaminte, pot sa fiu eu primul care isi repara motorul??? :P

 

Cu toata dragostea, pe 2 roti si un asfalt curat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...