Sari la conținut

Discuri De Frana Si Ghidon!


bogdan_st
 Share

Postări Recomandate

Salutari,

 

Sper sa gasesc pe aici niste raspunsuri la problemele mele.

 

Am o Suzuki din '83 de 650. Se numeste GS 650L(se poate vedea in poza din profil).

1. discul de frana de pe spate este ondulat si trebuie rectificat.

Stie cineva unde pot sa rectific discurile de frana?

 

2. Unde pot sa gasesc de cumparat discuri de frana?

 

3. Ghidonul este indoit pe partea dreapta. Vizual nu se vede indoitura. Doar in momentul in care se merge cu motorul trebuie ajustata pozitia ghidonului.

Unde as putea sa-mi indrept ghidonul?

 

Multumesc de ajutor!

 

Bogdan

:peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

2. Unde pot sa gasesc de cumparat discuri de frana?

 

 

Bogdan

:peace:

Salut! incearca la promotor... piatza iancului...

au f multe piese pe stoc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de rectificat nu prea ai ce sa rectifici pt ca este f subtire...... iar de cumparat pe luis din cate vad nu au decat placute... dicuri nu au..... poate la reprezentanta prin buc sau pe la sh pe undeva... iar de ghidon nu stiu ce sa zic trebuie vazut cat de stramb este

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este discul de frana spate:

post-4625-1159265119_thumb.jpg

 

Am mai intrebat pe ici pe colo si mi s-a spus ca se pot rectifica, discul nefiind foarte subtire, numai sa gasesc niste merseriasi buni! Deoarece nu stiu prea multe despre acest lucru v-am intrebat si pe voi:) !

 

Ranga, unde anume in Piata Iancului este Promotor?

 

Duc, ghidonul nu este foarte indoit, pentru ca din ochi nici nu itzi dai seama! Dar se simte la mers!:peace:

Motorul a fost trantit pe partea dreapta!(nu de mine) De atunci e problema cu ghidonul!

Am sa incerc sa aliniez rotile perfect si apoi sa vad daca se observa indoitura la ghidon!

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Discul e ondulat in sensul ca fuleaza sau ondulat in sensul ca are santuri?

Daca te referi la santuri - poti sa mergi asa in continuare. Eventual daca are buza mare pe margine, aia cred ca se poate elimina la strung.

Daca fuleaza trebuie schimbat.

 

La ghidon incearca intai sa slabesti jugul, sa aliniezi din nou rotile, si sa il strangi la loc. Asta e principalul reglaj.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de rectificat nu prea ai ce sa rectifici pt ca este f subtire...... iar de cumparat pe luis din cate vad nu au decat placute... dicuri nu au..... poate la reprezentanta prin buc sau pe la sh pe undeva... iar de ghidon nu stiu ce sa zic trebuie vazut cat de stramb este

 

 

daca te uiti mai bine sa sti ca sunt si dicsuri dar sunt destul de scumpe.de rectificat s-ar putea face la strung dar nu prea e recomandat

 

Asta este discul de frana spate:

post-4625-1159265119_thumb.jpg

 

Am mai intrebat pe ici pe colo si mi s-a spus ca se pot rectifica, discul nefiind foarte subtire, numai sa gasesc niste merseriasi buni! Deoarece nu stiu prea multe despre acest lucru v-am intrebat si pe voi:) !

 

Ranga, unde anume in Piata Iancului este Promotor?

 

Duc, ghidonul nu este foarte indoit, pentru ca din ochi nici nu itzi dai seama! Dar se simte la mers!:peace:

Motorul a fost trantit pe partea dreapta!(nu de mine) De atunci e problema cu ghidonul!

Am sa incerc sa aliniez rotile perfect si apoi sa vad daca se observa indoitura la ghidon!

 

Bogdan

 

 

iar cu ghidonul cel mai bine comanda unul nou ca nu stii ce necazuri o sa iti creeze la drum mai lung

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

promotor->

vii de la obor spre iancului... treci de intersectia de la iancului si mergi inainte... la urmatorul semafor faci dreapta pe o stradutza cu case...mergi pe ea cam 100m si la primul semafor faci stanga. la 10 m in fatza este magazinul promotor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...