Sari la conținut

Nu E O Intalnire Nationala... Da...


vamitul
 Share

Care e cel mai frumos motor?  

60 membri au votat

Nu ai permisiunea să votezi în acest sondaj, sau să vezi rezultate sondaj. Te rog autentifică-te sau înregistrează-te pentru a vota în acest sondaj.

Postări Recomandate

Eu am votat australienii... Deshi, din cate imi amintesc eu din emisiunea de pe Discovery cu cele 3 motoare, britanicu' o cashtigat....

 

Australienii au fost tari ca motorul lor nu a fost vopsit... totul era "de la mama lui".. tabla de aluminiu, prelucrata shi shlefuita... fara picatura de chit....

 

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:peace:) e demuult desfasurat si terminat acel World Biker Buildoff. :) E dat deja a patra oara in reluare pe Discovery.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci cel mai tare este categoric Hot Rod-ul celor de la Exile.Din punctul meu de vedere acest Build off este un clasic.Pentru ca demonstreaza cel mai clar faptul ca intotdeauna o motocicleta cat mai colorata si cu forme copilaresti va prinde cel mai bine la public.Cei care apreciaza motocicletele din punct de vedere mecanic (constructie,motor,simpiltate si fiabilitate mecanica,stil,etc) sunt si vor fi intodeauna putini.Foarte de apreciat efortul extraordinar al australienilor care au creat o motocicleta cum rar vezi.Maiestrie totala in fabricatie.Adevarati constructori.Nu ca.ati de asamblatori...!Mie Russell mi se pare cel mai bad ass constructor.Fara mizilicuri.Cred ca Hot rod are ce e mai bun,adunat din toata bobbereala anilor 60 combinata cu simplitate totala si finisaje de exceptie.Cam atat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exile clar.

 

P.S. 1:is curios cum toti zic exile, si pe primu loc sunt australienii( :peace: ma refer in topul de fata)

P.S.2:era de asteptat ca o sa castige fratii Bros, deoarece dupa cate se vede americanii is inebuniti mai mult dupa "noua scoala" decat dupa "scoala veche".Pacat, dar pana la urma e chestie de gust..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca si show bike martin brothers este pe primul loc.daca ar fi sa aleg intre cele 3 atunci m0bra australienilor as prefera sa o am in garaj.exile choppers nu mi place..au incercat ceva interesant.(.stilul minimalist) dar a iesit o porcarie.

 

Ciudata parere din partea ta care ai Wraith-ul Confederate in avatar sa ai o asemenea parere despre bobberul Exile...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exile all the way dintre cele 3.

De ce? simplu, pentru ca arata a motocicleta functionala, rezistenta, tipul de motor pe care te sui si ai plecat fara sa iti mai lustruiesti croamele si fara sa te uitit jumate de ora la ea ca nu iti place cum cade soarele si nu ii se vede bine vopseaua. Poate is prea subiectiv dar nu imi inspira incredere celelalte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exile !!!

 

http://www.exilecycles.com/ desi sint convins ca e o adresa foarte cunoscuta!

 

Ha, ce mi-as face si io MZ-u sa arate asa :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ciudata parere din partea ta care ai Wraith-ul Confederate in avatar sa ai o asemenea parere despre bobberul Exile...

tocmai de aceea am spus ca au incercat ceva interesant... totusi nu imi place.nu sunt un fan al lor.incearca ceva..dar parca nu iese.si totusi..sa nu comparam exile choppers cu confederate motorcycles.fat bloke(poza 4) costa 55000 de dolari.noul confederate hellcat(prima poza) o sa coste tot cam pe atat(e mai ieftin decat versiunea anterioara).pe care l ati vrea?

post-9103-1159562575_thumb.jpg

post-9103-1159562585_thumb.jpg

post-9103-1159562607_thumb.jpg

post-9103-1159562641_thumb.jpg

post-9103-1159563083_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de aceea am spus ca au incercat ceva interesant... totusi nu imi place.nu sunt un fan al lor.incearca ceva..dar parca nu iese.si totusi..sa nu comparam exile choppers cu confederate motorcycles.fat bloke(poza 4) costa 55000 de dolari.noul confederate hellcat(prima poza) o sa coste tot cam pe atat(e mai ieftin decat versiunea anterioara).pe care l ati vrea?

apai daca la exile nu le iasa stilul mimimalist de bobber, ei care l-au cam adus inapoi in scena, nu stiu la care le iasa. poate ar trebui sa ramai la ural .... sau la autobus

mult respect celor din australia, super curat lucrat, ii facut pt cromosexuali in schimb

 

p.s. compari alunele cu merele, una ii bobber alta ii street

Editat de kata
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de aceea am spus ca au incercat ceva interesant... totusi nu imi place.nu sunt un fan al lor.incearca ceva..dar parca nu iese.si totusi..sa nu comparam exile choppers cu confederate motorcycles.fat bloke(poza 4) costa 55000 de dolari.noul confederate hellcat(prima poza) o sa coste tot cam pe atat(e mai ieftin decat versiunea anterioara).pe care l ati vrea?

 

 

EXILE.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tocmai de aceea am spus ca au incercat ceva interesant... totusi nu imi place.nu sunt un fan al lor.incearca ceva..dar parca nu iese.si totusi..sa nu comparam exile choppers cu confederate motorcycles.fat bloke(poza 4) costa 55000 de dolari.noul confederate hellcat(prima poza) o sa coste tot cam pe atat(e mai ieftin decat versiunea anterioara).pe care l ati vrea?

 

Nu ai inteles...Nu comparam Exile cu Confederate...(nici nu exista comparatie,Exile este prea fain).Era vorba despre stil minimalist si componente de ultima ora cu fatza Old school si cu finisaje deosebite,caracteristici specifice celor doua branduri.

 

Later edit:...cat despre americani ce sa spun...just another bike...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stilul imi place insa,estetic vorbind, motocicletele lor nu par sa aiba armonie intre componente.apreciez faptul ca sunt construite extrem de solid,cu o simplitate de tanc

 

mie imi place motocicleta de la avatarul tau.what is it?

 

Off topic:Hahaha...LOL..Toti ma intreaba ce motor este.Am primit si PM-uri.Bobber Zero cu motor Shovel...Nipon school...Uite link-u la site...frantzuzesc...

 

http://www.planete-biker.com/

 

Cauta pe acolo la galerie old school.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...