Sari la conținut

Pietonii,mama Lor De Imbecili


adiviraj
 Share

Postări Recomandate

Tocmai am vazut urmarile unui accident cu un ij si un pieton.

Pe la p-ta unirii,la o trecere,pietonul pe rosu,a vrut sa treaca,s-a intors si fix in fata motocicletei.

Urmari:pietonul e pe picioarele lui da cu fata plina de sange

motociclistul cu dureri de picior,unde mai are si o tija pe exterior.

 

Fratele pietonului,tot el cu gura mare a sarit la bataie pe motociclist sa-i rastoarne mobra.

Motociclistul are martor care ,din ce am vb cu el ii va tine partea pana la capat.

 

 

Eu unu de abea astept noul cod rutier,ca m-am saturat de pietonii astia imbecili care tot trec pe rosu in fata mea.

 

Spor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ieri mi-a sarit o femeie exact in fata, prin loc nepermis, si cu toate ca suierau franele si claxonul, nici macar sa se sinchiseasca sa intoarca si ea capul sa vada cine vine catre ea...ca si calu' capul in fata si la pas normal, nici macar la injuraturile mele dupa ce am evitat-o in ultima clipa nu s-a sinchisit macar sa se uite la mine...mare-i gradina Domnului...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.....lasa-ti ma ca se deschide el sezonul ,, vinatorii de pietoni ,, sa vezi atunci Carmaghedon ce facem cu ei, sa vezi atunci ce atenti o sa fie ;) :D :P ...ca din cauza uneia din astea am ramas fara permis..

 

....pacat ca deabia in decembrie cind vine iarna...da poate or mai fi ceva zile mai blinde...

 

 

 

FUGIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII. :baldy: ..ca te prind, tz'ai draq de orbetzi !!!!!

Editat de emanueln79
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legea cu pietonii este ashteptata de fff. multzi dintre noi. :baldy: Si eu am patzit-o si stau si cu moto cu damage si am stat si fara permis aproape o luna. :D

Dar sper ca in momentul in care o vor patzi cativa pietoni bine de tot si vor trebui sa dea daune pt. ce se strica la un moto sau mashina , sa deschida bine ochii si sa nu mai considere shoselele bunurile lor ;)

Editat de Mutulica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum cateva saptamani, cand veneam dintr-o plimbare de o saptamana prin tzara (Maramuresh, Cluj, Valea Dragannului - 1250 km), fara incidente, cand am intrat in Timisoara, un (cuvant urat) de aurolac s-a pus sa treaca strada prin loc nepermis, bineintzeles... L-am vazut din timp si l-am claxonat sa stea pe loc, ca vin, shi ce credetzi... cretinu' se pune s-o ia la fuga, chiar in fatza mea, de parca ar fi vrut sa ma intercepteze, sa dau cu motoru' in el... Noroc ca am apucat totushi sa-l evit, la milimetru. Daca nu ash fi fost cu bagaje pe motor shi cu femeia in spate, probabil ca m-ash fi oprit sa-i dau 2 bucatzi sa-l invatz minte sa nu mai faca asha ceva in viatza lui! Daca dadeam in el, clar o patzeam shi noi shi ramaneam shi fara permis... Pana la urma mai ajungeam shi sa il platesc pe ala de nou....

 

 

Concluzia.... Legea cu vina pietonului este mult-ashteptata de totzi... :baldy:

 

DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am toba goala pe motor, cand ma apropiu de treceri pietonii urca inapoi pe trotuar :baldy: . Mai sunt si exceptii, dar ii bine ca ma fac auzit si de ei si de conservari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Infipt piciorul scurt in ei. Toti asteptam reglementarea acestui aspect, numai ca baiatul de acum va fi "procesat" dupa legea veche si pietonul nu va pati nimic, ba mai mult risca sa fie tarat in instanta daca pietonul se duce la certificat medico-legal, etc.

 

Deh, Romania :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa fac o lista cu toti cei care ma incomodeaza intrafic...in mod sigur pietonii ar fi p primu' loc...Acu' vreo 3 luni era sa o daram p o baba proasta care mi-a iesit in fata dintre masinile oprite la sem...noroc k am zazuto...shi m-am o prit la fix...da shi cand m-am oprit...n-a auzit baba-n viata iei asa dedicatii...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de "sezonu' vanatorii de pietoni"...sa'ntzeleg k dupa noua lege, daca ajungi plin de tije prin spitale, o sa spui fericit: Pietonu' plateshte ;)

 

Deci ramane ca si pana acum - ochi'n 16 si "bulan" exagerat ! sau cine shtie...dak esti masochist, varianta de mai sus :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

si eu eram sa il desfigurez pe un mos in seara asta,drum neiluminat viteza aproape 100 kmph si claxonam incontinuu si al naibii tot a traversat,l-am ocolit in ultima clipa si m-am oprit putin mai in fatza,m-am intors la el si i-am zis " ma nene tu esti sanatos ? " da saracu avea cam 60-70 ani,era (cuvant urat) de frica si am tipat sa se asigure data viitoare si am plecat cu inima batand-racheta...bine ca nu-lam lovit ca o beleam si eu si el... :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pietonii mda ... dar un taximetrist care a taiat in noaptea asta doua benzi . ca sa croseteze el un mercedes ca era cu o bagaboanta in masina sa vad si catzeaua ce baiat e ... si mi-a venit direct in lateral dreapta si radea ca prostul ...ce sa-i mai fac ??? am vrut sa ii dau o casca in gura sa rada ma-sa de el ca o arde pe supa o luna ... l-am intrebat " fraiere iti place la puscarie ?? " si el radea in continuare cu zdreantza in masina ... doamne fereste ce imbecili mai nene ... deci eu cred ca taximetristii ii devanseaza pe pietoni in prostie , nu sunt la primul eveniment cu protagonisti taximetristi ... iar despre femei la volan ...no comment ! ma intreb ce o iesi cu o femeie taximetrist ??? hiroshima nagasaki ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine pietonii sunt pe locul 3 ca grad de periculozitate, dupa taximetristi si "blonde" la volan, deci ca antevorbitorul...

Si hai, cu mamaitele si tataitii sau copiii mai e cum mai e, ca au oaresce circumstante atenuante, dar ce te faci cand ai de a face cu cei aflati in floarea varstei care cred ca si-au cumparat strada si te ignora total, stiind sigur ca o sa ii eviti?... Asta e culmea nesimtirii!!!

Pentru speriat pietonii ramane intr-adevar toba galagioasa si cate un claxon plasat bine. Asta e! :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda...

 

Era sa o iau shi io o cioara pe ghidon sambata... mi-a sarit in fatza de dupa o mashina (traversand in diagonala cu spatele spre mine). Cand era exact in fatza mea, a auzit motoru', s-a intors, a belit nishte ochi cat cepele a inceput sa tzopaie pe loc de parca avea jar la calcaie shi a facut un pas in spate (eventualy..)... totu' se intampla la vre-o 30 km/h (asta fiind parte buna). Rezultatul a fost o sperietura pt. cioara shi un dat din cap pt. mine :baldy: ... urmat de un ras in casca in momentul cand am realizat cat de comica a fost cand tzopaia derutata, pe loc... ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai oameni, pietonii nu sunt inamici pe care trebuie sa-i starpim... pe ala cu conserva il doare la basca de tine si iti taie fata , se stie cu tabla in jurul lui si de acolo si nepasarea, daca un ceva nu pare destul de mare si rau incat sa-l faca praf, adica in opinia lor numai de la tico in sus, il ignora. Aia da, merita sa el dam jihad in gura , cum spunea un prieten :D

 

Dar pietonul va asigur ca nu ii e indiferent daca il omoara sau nu cev ape strada...numai ca unii sunt mai lipsiti de instinctul de conservare...unul e mai beat, unul se gandeste aiurea la problemele lui, etc. Asta nu inseamna ca trebuie sa-i vanam...pietoni suntem si noi iarna, pieton e si mama sau bunica noastra, care poate nu mai aude si vede ca in tinerete etc. E normal sa fii atent sa-i feresti. :P Legea asta noua e buna ca daca se intampla un eveniment nefericit, pe care sigur nu si-l doreste nici motociclistul , nici pietonul, macar nu te mai complica degeaba cu cercetari penale, luni fara permis si posibilitatea ca pietonul ulterior sa te santajeze sa-ti ia cascavalu'.

 

Bafta la voi ;) si sper ca motociclistul in cauza sa nu aiba belele prea mari de sanatate sau legale :baldy:

 

 

P.S. Da, si eu am tavalit motorul din cauza unei pietoance cu capul aiurea, tocmai ca sa nu o lovesc mai tare. Indiferent de lege, tot as fi culcat motorul sa o protejez...plus ca si pt mine un impact frontal nu ar fi fost mai "convenabil" :D Pe moment normal am fost nervos si am urlat la ea, dar asta nu inseamna ca urasc pietonii si ies la vanatoare pe strazi. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putin pe linga subiect ... dar la aparitia noului cod rutier "pietonul e vinovat" in maxim o saptamina de la aparitia ei va fi o adevarata invazie de accidente mortale sa vedeti atunci razbunari . criminali in libertate ,violatori hoti etcetc ar trebui sa aiba mare grija pe unde traverseaza strada . efectiv statul a dat o arma celor ce au fost umiliti sau a caror rude au fost omorite . sa vedeti acum ce se vor inscrie oamenii la scolile de soferi cu un singur scop acela de asi face dreptate intr-o tara in care necinstea a ajuns litera de lege .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

putin pe linga subiect ... dar la aparitia noului cod rutier "pietonul e vinovat" in maxim o saptamina de la aparitia ei va fi o adevarata invazie de accidente mortale sa vedeti atunci razbunari . criminali in libertate ,violatori hoti etcetc ar trebui sa aiba mare grija pe unde traverseaza strada . efectiv statul a dat o arma celor ce au fost umiliti sau a caror rude au fost omorite . sa vedeti acum ce se vor inscrie oamenii la scolile de soferi cu un singur scop acela de asi face dreptate intr-o tara in care necinstea a ajuns litera de lege .

 

Can anybody say paranoid?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(rados @ Oct 2 2006, 09:51 AM)

 

putin pe linga subiect ... dar la aparitia noului cod rutier "pietonul e vinovat" in maxim o saptamina de la aparitia ei va fi o adevarata invazie de accidente mortale sa vedeti atunci razbunari . criminali in libertate ,violatori hoti etcetc ar trebui sa aiba mare grija pe unde traverseaza strada . efectiv statul a dat o arma celor ce au fost umiliti sau a caror rude au fost omorite . sa vedeti acum ce se vor inscrie oamenii la scolile de soferi cu un singur scop acela de asi face dreptate intr-o tara in care necinstea a ajuns litera de lege .

 

 

 

Can anybody say paranoid?

 

 

as vrea sa spui asta parintilor carora le-a fost omorit singurul copil iar criminali sunt in libertate,as vrea sa spui asta celor care au ajuns pe drumuri din cauza unor notari hoti care sunt mina in mina cu hotii , acelor oameni care traiesc de o zi pe alta din cauza legilor injuste din romania , acelor oameni care si-au pierdut rudele in 89 (lovitura de stat) iar ucigasii rudelor se plimba linistite pe strada. sunt si am fost mereu pentru pedeapsa cu mortea (legea talionului) dar din pacate prima grija a banditilor de guvernanti a fost abolirea pedepsei cu moartea .

 

inca odata multumesc celui ce creat noul cod rutier dar mai ales pt pietonul e de vina!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

QUOTE(rados @ Oct 2 2006, 09:51 AM)

 

putin pe linga subiect ... dar la aparitia noului cod rutier "pietonul e vinovat" in maxim o saptamina de la aparitia ei va fi o adevarata invazie de accidente mortale sa vedeti atunci razbunari . criminali in libertate ,violatori hoti etcetc ar trebui sa aiba mare grija pe unde traverseaza strada . efectiv statul a dat o arma celor ce au fost umiliti sau a caror rude au fost omorite . sa vedeti acum ce se vor inscrie oamenii la scolile de soferi cu un singur scop acela de asi face dreptate intr-o tara in care necinstea a ajuns litera de lege .

Can anybody say paranoid?

as vrea sa spui asta parintilor carora le-a fost omorit singurul copil iar criminali sunt in libertate,as vrea sa spui asta celor care au ajuns pe drumuri din cauza unor notari hoti care sunt mina in mina cu hotii , acelor oameni care traiesc de o zi pe alta din cauza legilor injuste din romania , acelor oameni care si-au pierdut rudele in 89 (lovitura de stat) iar ucigasii rudelor se plimba linistite pe strada. sunt si am fost mereu pentru pedeapsa cu mortea (legea talionului) dar din pacate prima grija a banditilor de guvernanti a fost abolirea pedepsei cu moartea .

 

inca odata multumesc celui ce creat noul cod rutier dar mai ales pt pietonul e de vina!!!!

 

Nu shtiu daca realizezi, dar chiar ai o problema...

 

Pietonul nu e de vina daca traverseaza regulamentar, deci, daca ii se scoala lu' unu' din aia de care zici tu sa-l calce pa' nush'ce notar care l-a suparat, shi il calca pe trecerea de pietoni nu este nici o diferentza fatza de codul actual.

 

Mdeci ce incerci sa spui? Hai sa-i calcam pe "terorishti" cu mashina, sau cum? Ai idee cumva macar cine sunt "terorishtii"?

 

P.S. Eshti cumva ruda cu Vaccin?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:

.....lasa-ti ma ca se deschide el sezonul ,, vinatorii de pietoni ,, sa vezi atunci Carmaghedon ce facem cu ei, sa vezi atunci ce atenti o sa fie :D :P :D ...ca din cauza uneia din astea am ramas fara permis..

 

....pacat ca deabia in decembrie cind vine iarna...da poate or mai fi ceva zile mai blinde...

FUGIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII. ;) ..ca te prind, tz'ai draq de orbetzi !!!!!

 

let s hunt :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu shtiu daca realizezi, dar chiar ai o problema...

 

Pietonul nu e de vina daca traverseaza regulamentar, deci, daca ii se scoala lu' unu' din aia de care zici tu sa-l calce pa' nush'ce notar care l-a suparat, shi il calca pe trecerea de pietoni nu este nici o diferentza fatza de codul actual.

 

Mdeci ce incerci sa spui? Hai sa-i calcam pe "terorishti" cu mashina, sau cum? Ai idee cumva macar cine sunt "terorishtii"?

 

P.S. Eshti cumva ruda cu Vaccin?

 

:baldy: nu sunt ruda cu vadim dar ............... lasa sa nu transformam acest forum in cimp de bataie politic oricum realizez ca nu pe trecerea de pieton si normal pe rosu pe loc nepermis atunci e vinovat pietonul o sa tinem legatura pe pm ca sa nu pingarim acest forum cu politici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

undeva pe prima pagina a noului cod rutier scrie ca participarea la trafic are loc cu maxima de prudenta, bla bla(l-am citit pe buda), bagare de seama reciproca din partea participantilor. deci dupa ce calci baba senila intr-un loc unde e clar ca baba n-avea ce cauta pe strada, garcea te ia la intrebari ca unde-s urmele de frana, ca ce.ai facut sa eviti accidentul. si ai belele la fel ca pana acum.un jurist poate ma corecteaza dar e pervers gandul ca poti calca pe oricine iti iese in cale si nu e pe trecere de pietoni si poti umbla in voie cu masina. sau te bagi in oricine iti greseste in fata ca doar plateste asigurarea, si oricum nu strica o vopsea noua. mai copii dupa parerea mea, indiferent cata prioritate ai avut tu, va trebui sa dovedesti ca n-ai facut accident intentionat si ca ai respectat primele reguli, alea cu atentia, prudenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

undeva pe prima pagina a noului cod rutier scrie ca participarea la trafic are loc cu maxima de prudenta, bla bla(l-am citit pe buda), bagare de seama reciproca din partea participantilor. deci dupa ce calci baba senila intr-un loc unde e clar ca baba n-avea ce cauta pe strada, garcea te ia la intrebari ca unde-s urmele de frana, ca ce.ai facut sa eviti accidentul. si ai belele la fel ca pana acum.un jurist poate ma corecteaza dar e pervers gandul ca poti calca pe oricine iti iese in cale si nu e pe trecere de pietoni si poti umbla in voie cu masina. sau te bagi in oricine iti greseste in fata ca doar plateste asigurarea, si oricum nu strica o vopsea noua. mai copii dupa parerea mea, indiferent cata prioritate ai avut tu, va trebui sa dovedesti ca n-ai facut accident intentionat si ca ai respectat primele reguli, alea cu atentia, prudenta...

:baldy:

 

Cand am spus ca de abea astept noul cod rutier nu m-am referit la"vanatoare",in nici un caz.Da se poate,oricat ai vrea tu sa-l eviti pe boul ala,sa nu poti si atunci n-o sa mai intri tu ca mobrist la vinovat.

 

 

Spor !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...