Sari la conținut

Toba De 1000 Pe 125


Postări Recomandate

Amunpriten care a gasit o taba de tunning de R1 si vrea sa o cumpere si sa o puna pe un 125 in 4 timpi.Motorul este nou.Nu cred ca se potriveste.Voi c ziceti e mai bine sa scoate site din toba care o are acum?Mai doreste sa puan un fuiltru de aer KN sport.C modoficari se mai pot face sa figa mai tare.Dca aveti ideei si pt cbr 125.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tinand cont ca e 4t nu o sa ii modifice prea mult performantele.....in bine nu cred ca schimba nimic toba de R1 fiind destul de voluminoasa....poate ceva la sound.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce ar vrea sa puna dita-mai toba de r1 pe o jucarie, nu inteleg. Banui ca de vazul lumii. Nu reuseste decat sa adaoge greutate inutila pe un motor caruia numai greutate nu-i trebuie. Si nu inteleg cum pune toba pentru 4 cilindri la un motor cu un cilindru? Nu va reusi decat sa inrautateasca performantele motorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poate are 16 ani cu ce sa mearga cu alt motor??cu a1??si mai bine ia unul de enduro decat kktu ala de carenata.....in primul rand ca e greu si nu fuge....nu sta in nici un fel pe cric din prima....finisaje 0.

Am vrut si eu sa imi iau un Rieju dar m-am razgandit.....oricum as fi optat pt unul de enduro/supermoto pt ca e mai usor si mai bine finisat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci c tunnin se frace la o asemenea motocicleta?Inafata de a o vinde si asi lua alta?

Nu stiu ce sa zic.oricum eu nu as pune toba de R1 pe 125,chiar daca as avea motor in 4 timpi:se vede aiurea si pur si simplu e chici-tuning,e si toba destul de grea...Mai bine gaseste o toba de clasa ei,sa caute pe net,nu cred ca cei de la Yoshimura sau LeoVince fac tobe ptr Rieju(Cobra stie cel mai bine) dar sunt sigur ca sunt firme care se ocupa cu asta...Filtrul K&N sunt aproape sigur ca nu se potriveste la acest motor pentru ca ei fac filtre ptr motoare mari,dar sunt si ptr RS...(nu se potrivesc la carburator) :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic.oricum eu nu as pune toba de R1 pe 125,chiar daca as avea motor in 4 timpi:se vede aiurea si pur si simplu e chici-tuning,e si toba destul de grea...Mai bine gaseste o toba de clasa ei,sa caute pe net,nu cred ca cei de la Yoshimura sau LeoVince fac tobe ptr Rieju(Cobra stie cel mai bine) dar sunt sigur ca sunt firme care se ocupa cu asta...Filtrul K&N sunt aproape sigur ca nu se potriveste la acest motor pentru ca ei fac filtre ptr motoare mari,dar sunt si ptr RS...(nu se potrivesc la carburator) :D

ba se potrivesc daca le montez eu :P ... ce la tine s-a potrivit? ;)

 

apropo,e kici nu chici :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar e in 4t si nu strica nimik daca ii pune alta toba mai mare, e posibil chiar sa ii mai dea ceva putere pt. ca in ultimul timp se fac tobele mai silentioase si cu catalizator si diverse chestii ca sa nu mai polueze, dar eu nu as face asa ceva, modifica toba actala daca vrei, ia una "aftermarket", daca nu gaseste pt. rieju ar putea sa se uite la tobele pt. alte modele de 125cc poate ca sunt compatibile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

macar e in 4t si nu strica nimik daca ii pune alta toba mai mare, e posibil chiar sa ii mai dea ceva putere pt. ca in ultimul timp se fac tobele mai silentioase si cu catalizator si diverse chestii ca sa nu mai polueze, dar eu nu as face asa ceva, modifica toba actala daca vrei, ia una "aftermarket", daca nu gaseste pt. rieju ar putea sa se uite la tobele pt. alte modele de 125cc poate ca sunt compatibile

Nu ar fi mai bine sa goleasca toba actuala??

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

Aia de basculanta merge perfect.

Da pe toba mai mult decat pe juma` de motor daca vrea sa ia de R1. :baldy:

 

de RABA puteai sa zici mai Costica mai ;) :D :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Andr3y

Bah carcotasi de doi bani eu am deskis opicu asat pt afla ceva informatii,da vad ca unu dintre voi suntreti pielea................caimi iau ban

 

shefu shhhhhhh ca te toaca costin :baldy: ;) :D asta e intrebare retorica sa nu zic altfel....cum sa intrebi daca poti sa pui toba de r1 pe idiotenia aia de rieju.... :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bah carcotasi de doi bani eu am deskis opicu asat pt afla ceva informatii,da vad ca unu dintre voi suntreti pielea................caimi iau ban

E grea romana asta.

 

 

Cum poti sa pui o intrebare de genu frate....sunteti paraleli cu viata.

 

 

 

On topic sa isi puna o toba gianelli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...