Sari la conținut

HONDA CBR600 F2


t_marius_06
 Share

Postări Recomandate

F2 e da-o in ma-sa ) cu carene de F3 si toba de F4 ) calarita de conducator de dacie 1300 )

 

Ahahah,tare.Si eu am dacie,dar e 1400,e buna si dacia,ehe,cate am facut cu ea...

In alta ordine de idei,eu il stiu pe unul cu F3,cu aceleasi tuburi cum zici tu si nu arata tuburile ca in poza de mai sus.Sunt 2 tuburi mici pe laterale sub far si o gura mare pe mijloc.Si daca motorul are intinzator mecanic nu are cum sa fie F2.Poti de asemenea sa te uiti in manualul de service pe care il gasesti pe net destul de usor,serie motor,serie sasiu,dupa alea iti dai seama usor.Eu pariez F3.Sa ne lamuresti si pe noi ce e pana la urma :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahahah,tare.Si eu am dacie,dar e 1400,e buna si dacia,ehe,cate am facut cu ea...

In alta ordine de idei,eu il stiu pe unul cu F3,cu aceleasi tuburi cum zici tu si nu arata tuburile ca in poza de mai sus.Sunt 2 tuburi mici pe laterale sub far si o gura mare pe mijloc.Si daca motorul are intinzator mecanic nu are cum sa fie F2.Poti de asemenea sa te uiti in manualul de service pe care il gasesti pe net destul de usor,serie motor,serie sasiu,dupa alea iti dai seama usor.Eu pariez F3.Sa ne lamuresti si pe noi ce e pana la urma :D

 

tuburile se termina sus , nu duc nicaieri , arata exactr ca in cartea tehnica de la F2 :):D) dar poate o fi air boxul de F2 si motorul de F3 =))

 

apropo de dacie , dacia mea e din 78 , dar e recarosata in 93 si arata ca una de 1.4 dar e 1.3 blocul motor mai e original 1300 la motor 1310 la aspect , ca si motocicleta F2 la interior F3 la ext :D

Mesaj completat

am uitat sa zic ca in pretul asta au intrat si o casca noua Caberg 505 Chrono care costa undeva la 150 de euro + geaca din material sintetic cu protectii soft

Mesaj completat

Ahahah,tare.Si eu am dacie,dar e 1400,e buna si dacia,ehe,cate am facut cu ea...

In alta ordine de idei,eu il stiu pe unul cu F3,cu aceleasi tuburi cum zici tu si nu arata tuburile ca in poza de mai sus.Sunt 2 tuburi mici pe laterale sub far si o gura mare pe mijloc.Si daca motorul are intinzator mecanic nu are cum sa fie F2.Poti de asemenea sa te uiti in manualul de service pe care il gasesti pe net destul de usor,serie motor,serie sasiu,dupa alea iti dai seama usor.Eu pariez F3.Sa ne lamuresti si pe noi ce e pana la urma :D

 

gata , mister rezolvat , e motor PC25 adica F2 , bordul e tot de F2 , deci e F2 , bine ca am intinzator mecanic . Am inteles ca nu sunt diferente intre cadrul de F2 si cadrul de F3

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Salutare, baieti! Sunt nou pe aici, sper sa ma primiti si sa facem schimb de pareri si idei ..din intamplare, acum o saptamana am achizitionat o honda cbr f2 prima mea motocicleta .. bine, am mai avut scutere si mobre, dar nu se compara .

In alta ordine de idei, motorul mai necesita mici imbunatatiri cum ar fi: placute de frana, ulei, filtru, un cauciuc poate si un set de bujii, sa fiu sigur .

Motorul toarce frumos, nu scoate fum, nu mananca ulei, nu bate desi are 50000 km. Sunt informat ca sunt motoare fiabile gresesc?.

Vroiam sa va intreb cei care aveti sau ati avut acest model ,daca este normal ca pinionul de la roata din spate sa aibe un joc micut in parti si inainte si inapoi (mentionez ca pinionul estse pe ghidaj si are niste bucse, presupun ca sunt tocite).

Si problema cu intinzatorul exista si la mine deja, dar nu mereu, are toane si nu il tine mult .Exista vreun motiv real de ingrijorare?

Astept parerile despre motor si sfaturile voastre.file_365690_phpXnLiq9.jpgfile_365690_phpbga3zP.jpgfile_365690_phpFy98DB.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

s-o stapanesti sanatos motorul da , este foarte fiabil , daca vrei sa rezolvi problema cu zgomotul lantului de distributie iti poti cumpara un intinzator mecanic , de pe F3 . Cu jocul la pinion nu e mare panica , nush cat joc ai tu ...

 

si inca ceva , ai mare mare grija cum mergi eu am m-am facut praf cu a mea , si eu si ea ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapanesti sanatos motorul da , este foarte fiabil , daca vrei sa rezolvi problema cu zgomotul lantului de distributie iti poti cumpara un intinzator mecanic , de pe F3 . Cu jocul la pinion nu e mare panica , nush cat joc ai tu ...

 

si inca ceva , ai mare mare grija cum mergi eu am m-am facut praf cu a mea , si eu si ea ....

 

Pff.. :( Naspa... Tu esti bine? Ce s-a intamplat?

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

s-o stapanesti sanatos motorul da , este foarte fiabil , daca vrei sa rezolvi problema cu zgomotul lantului de distributie iti poti cumpara un intinzator mecanic , de pe F3 . Cu jocul la pinion nu e mare panica , nush cat joc ai tu ...

 

si inca ceva , ai mare mare grija cum mergi eu am m-am facut praf cu a mea , si eu si ea ....

iti multumesc.. Era sa o patesc si eu de doua ori din cauza cauciucului spate ca e opinca,

Pana se raspunde pe topicul acesta deja m.am informat, oricum mersi mult, niciodata nu e prea tarziu.

Asteptam detalii despre ce ai patit tu si motorul tau,ai grija ca sunt periculoase.

Bafta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

abia acum mi-am revenit aproape complet , am avut splina rupta , 8 coaste rupte , un plaman perforat , hemoragie interna si alte maruntisuri .asa ca aveti grija cum mergeti !

auci! da cum s-a intamplat ? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

abia acum mi-am revenit aproape complet , am avut splina rupta , 8 coaste rupte , un plaman perforat , hemoragie interna si alte maruntisuri .asa ca aveti grija cum mergeti !

 

 

Au , mereu am crezut ca F2 / F3 iarta deseori , pacat ca nu a iertat si in cazul tau , asta e , poate ne dai ceva detalii despre accident , a fost motorul de vina sau ceva participant la trafic ?

Editat de william
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...