Sari la conținut

Viespea albastra


Garcya
 Share

Postări Recomandate

M-am decis ca sa prezint si eu, intr-un final, cel de-al patrulea motor pe care-l detin si pe departe cel mai iubit si de care sunt cel mai mandru.

Am achizitionat Hornet si pentru faptul ca majoritatea kilometrilor ii fac in oras, iar manevrabilitatea lui este excelenta si consumul OK pentru un motor de 600.

L-am luat in 2010 cu 14.900 km si 7 ani vechime, de la un prieten. O adevarata afacere, motorul era ca nou si acum este la fel.

Fiind totul stock, iar mie cum imi place sa am grija de un lucru pe care am dat bani munciti si nu primiti de la mami si tati, am decis sa mai investesc in el:

Crash pad-uri LSL

Kit xenon

Scarite fata - spate LSL

Protectie radiator

Toba carbon BOS

Oglinzi cu semnalizari led si cu o vizibilitate mult mai buna decat cele originale!

Bujii NGK iridium

Si mai multe pentru aspect...

Va prezint o mica filmare onboard si ceva poze mai jos ( Pentru filmarea HD vezi

)

post-40610-1301512942_thumb.jpgpost-40610-1301512961_thumb.jpgpost-40610-1301512981_thumb.jpgpost-40610-1301513104_thumb.jpgpost-40610-1301513131_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa,cred ca toata viata mea o sa-mi placa Hornet-urile.O motocicleta pur si simplu buna.E cum zicea Clarkson despre Golf GTI : "it's all things to all men"

S-o stapanesti sanatos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2200 a fost anul trecut in septembrie.

undeva la 5-6 % consuma.

 

@Method si tu la fel, sa stapanesti viespea sanatos!

 

 

Mi se pare un pret corect. avand in vedere ca este din 2003. consumu mi se pare cam mare. dar asa sunt toate naked :) .. au motor sport. si consum destul de mare.

Mesaj completat

ps: imi place video pe care leai facut. se vede si clar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

,,iar mie cum imi place sa am grija de un lucru pe care am dat bani munciti si nu primiti de la mami si tati, am decis sa mai investesc in el"- I know the feeling..

 

Foarte frumoasa si accesorizata cu bun gust ...Foarte frumos se aude prin dealurile resitei toba..Felicitari pentru achizitie.Cand am vazut video'ul mi-a adus aminte de filmuletele lui downshift83...

 

Ps: cu ce ai facut filmarea?

Editat de Immortal22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un VLog tinut in trafic ....Pe un kawa si din cand in cand mai da cateva sfaturi.nu cred ca e ceva de esenta dar uneori cand nu ai ce face merita sa arunci un ochi e destul de funn tipu :)

Editat de Immortal22
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ MassimoWest :

Hmm,si a mea consuma tot asa la mers frumos.Pai cat te astepti sa consume un 4 in linie cu 100 de cai?E totusi un 600,o motocicleta in toata puterea cuvantului.De ex un CB500 care e la jumatatea Hornetului ca si cilindri si putere,consuma cu 1L mai putin.Hornetul nu prea consuma gazul de pomana,iti da ceva de banii aia si mi se pare un consum rezonabil.

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2200 a fost anul trecut in septembrie.

undeva la 5-6 % consuma.

 

@Method si tu la fel, sa stapanesti viespea sanatos!

Ce seamănă cu a mea :)

 

Nu Âştiu cum de reuÂşeÂşti să scoți consumurile alea. Sunt înafara oraÂşului ? Eu sub 7 n-am scos în oraÂş. Cam între ce turații o ții?

ÂŞtii cumva câți litri de benznă sunt pe rezervă ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frumoasa motocicleta , s-o stapanesti sanatos , buna calitate a clipului , dar nu-mi place mersul cu viteza inconstanta :D

 

Mergeam ca sa il astept pe prietenul meu care este la inceput.

 

frumoasa, sa o stapanesti sanatos.

eu am un frate mai varstnic si tot albastru....dar fara tobaaaa :)((

 

Pai si de ce nu-i pui o toba? oricare ar fi ea.

 

Ce seamănă cu a mea :D

 

Nu Âştiu cum de reuÂşeÂşti să scoți consumurile alea. Sunt înafara oraÂşului ? Eu sub 7 n-am scos în oraÂş. Cam între ce turații o ții?

ÂŞtii cumva câți litri de benznă sunt pe rezervă ?

 

Pai in afara orasului, bineinteles.

Nu am stat niciodata sa vad cat consuma nici un motor ce l-am avut, mai ales prin oras.

Oricum si in oras sau afara merg pe la 5-7k in turatii.

 

Azi am mai facut o iesire, urmeaza videoclipurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mergeam ca sa il astept pe prietenul meu care este la inceput.

 

Nu mi-o lua in nume de rau , dar am un pitic care nu-mi da pace si nu suport sa merg cu cineva care merge inconstant :) daca vrei sa ma torturezi ma pui in dreapta in masina sau in spate pe moto si mergi incet sau inconstant intr-o ora is gata ma dau jos din mers :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La filmarea de azi testand viteza maxima in prima treapta: 110 km/h si 13.000 rpm

 

Si din pacate la final, un prieten a blocat roata la motor si a cazut, cam prostesc :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire nu a patit nimica grav, intradevar i-a prins piciorul sub si daca te uiti mai atent motorul trece peste amandoua picioarele.

A fost la spital, nu are nimica rupt, doar rani in coate si la genunchi!

 

Nu mi-a derapat nimica, nici nu am realizat ca ma ridic pe o roata! cand era deja roata sus am observat, de aia am si intrerupt gazul. Nu le am eu cu astea si nu am nevoie de peripetii :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact, doar casca...

Daca te uiti mai atent, isi da cu casca de asfalt.

Ne-am uitat noi cu "incetinitorul" si oricum casca e julita. Se vede si cum ricoseaza din asfalt cand are loc impactul.

Daca avea cele mai SLABE protectii nu avea nici o zgarietura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pff,ce aiurea a cazut.Daca te uiti la clip si nu iti zice nimeni despre ce e vorba zici ca a facut-o special :D.Eh,nu par sa aiba mari sechele nici el nici scuteroiul.Mai dar multi mai sunteti voi pe la Resita cu motoare,imi place.Pe aici pe la Hateg suntem vreo cativa speriati,pe-acolo e mai atmosfera,se mai strange lumea,mai iese de-o plimbare,faina treaba :)

 

@ Chivu : Rezerva din cate stiu eu are 3L

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Method la voi ii frig, de aia :D

Suntem destui, chiar foarte multi sa zic asa raportat la oraselul nostru.

Noi oricum iesim doar cei din club in prncipiu.

Vitezistii cu iesirile lor, noi cu touringul nostru :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din fericire nu a patit nimica grav, intradevar i-a prins piciorul sub si daca te uiti mai atent motorul trece peste amandoua picioarele.

A fost la spital, nu are nimica rupt, doar rani in coate si la genunchi!

 

Nu mi-a derapat nimica, nici nu am realizat ca ma ridic pe o roata! cand era deja roata sus am observat, de aia am si intrerupt gazul. Nu le am eu cu astea si nu am nevoie de peripetii :)

Te-am întrebat că a mea țin minte că a mea nu s-a ridicat din gaz până acum, dar nici nu accelerez în prima treaptă blană. O să încerc azi :D

 

@ Chivu : Rezerva din cate stiu eu are 3L

Deci la modelul 03 sunt 14 litri până la rezervă. Vreau să Âştiu pentru că mă mai ajută la anumite chestii. Am tot căutat pe net informații referitoare la capacitatea rezervorului dar n-am găsit mare lucru.

Mesaj completat

Cu toba sport se aude motorul la viteză mai mare? Peste 130-140 în treaptă mare. Cu cea de fabrică nu prea se mai aude nimic.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...