Sari la conținut

Designer outlet Parndorf (langa Viena)


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

care va trebuie trente sau alte alea:

eu am sa ma duc oricum, daca mai vrea cineva, cam asta e programul, varianta 1 scurta:

ziua 1 - buc - venusz motel (langa budapesta) - 30-35 eur /noapte dubla, curat, mancare ff buna

ziua 2 - mers parndorf, facut cumparaturi - cca 250 km dus, se merge tare, inapoi venusz

ziua 3 - dimineata cand se lumineaza valea acasa

 

varianta 2 mai normala, 2 zile acolo:

se poate dormi in parndorf la un motel langa outlet cu cca 60 eur/dubla a doua noapte

se poate adauga o zi in care sa mancam in viena in grinzing si cine vrea sa caste gura, oricum viena/parndorf- buc e f obositor, venusz- buc se face relativ lejer - 10-12 ore deci a treia noapte tot venusz.

 

plec pe la jumatatea lui mai intr-un weekend.

care nu stie, parndorf e langa viena, e un orasel de buticuri, toate de marca, preturi accesibile, de outlet. sunt si multe restaurante si cafenele. e misto.

 

http://www.designer-outlet-parndorf.at/

 

km buc - parndorf cca 1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu p-acolo acum vreo ...doua luni. Niciun ghiseft. Nici ca stoc, nici ca preturi.

Oricum, se poate dormi cu 42 de euro dubla la Paprika, chiar pe granita Ungaria-Austria in partea ungureasca. Foarte OK motelul, cam 3 stele. Mancare ungureasca de mare angajament.

A, si un pont pentru fumatori: magazinul non-stop al motelului e ultimul loc de unde va puteti lua tigari la preturi romanesti. Dupa ce treci in Austria s-a terminat cu smecheria...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, sunt marfuri originale de calitate buna, nu falsuri. nu se dau degeaba. preturile sunt mai mici decat in magazin in germania de exemplu. nu se pot compara preturile cu astea de aici la bascheti chinezesti inscriptionati "nike", "puma" sau ce vrea consumatorul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Outletul ala e super, mereu mi-am luat haine de acolo. Chestia e ca, trebuie sa stii cand sunt promotii sau lichidari de stoc. In general la sf. lui august prinzi crema cremelor, ex: o haina Prada de 6000 euro, era la 500 :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog, sunt marfuri originale de calitate buna, nu falsuri. nu se dau degeaba. preturile sunt mai mici decat in magazin in germania de exemplu. nu se pot compara preturile cu astea de aici la bascheti chinezesti inscriptionati "nike", "puma" sau ce vrea consumatorul.

La Nickelsdorf e un motel chiar ceva mai ieftin, cam 20-25 euro camera pentru 9 ore.Am fost saptamana trecuta la Parndorf, in magazinele vechi , fostul Outlet, preturile sunt maricele, in Mall-ul nou preturile sunt ENORME. S-a terminat smecheria cu preturile bune si ofertele de 1+1,2+1.Ma duc la Outletul ala din 2005, dar acum s-au scumpit rau. Daca tot va duceti, iesiti pe vama Bors, treceti prin Debrecen si o luati pe autostrada spre Budapesta. La Polgar, chiar pe autostrada M3, la 130 KM de vama Bors, este un Outlet cu preturi mai bune decat la Parndorf. Cel mai bine va opriti si acolo. Singurul inconvenient este ca nu se poate plati cu Euro, doar in Forinti.Cel mai bine este sa folositi un card bancar si astfel va feriti de pierderile pricinuite de diferentele de curs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.... ceva kenvelo nu au ?

ca de astea de firma m.am saturat :)

 

daca nu sunt reduceri care mai e chihirezu sa te duci

 

mai ales ca nu mergi cu moto....sa cumperi haine

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in budapesta va puteti caza si la Drive Inn (30-34 euro/noapte http://www.driveinnhotel.com/reservation.html ), la intrare pe autostrada spre Viena si este si peste drum de Premier outlet ( http://www.premieroutletscenter.hu/?lang=en ) care in mod normal are preturi mai bune ca Parndorf si practic au aceleasi magazine...poate un pic mai multe in Parndorf....eu zic sa nu il ratati daca tot va cazati in Budapesta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da.... ceva kenvelo nu au ?

ca de astea de firma m.am saturat :)

 

daca nu sunt reduceri care mai e chihirezu sa te duci

 

mai ales ca nu mergi cu moto....sa cumperi haine

 

ba cum, in genti incap vreo 10 perechi de chiloti de firma si 2 bluze, tot de firma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care va trebuie trente sau alte alea:

eu am sa ma duc oricum, daca mai vrea cineva, cam asta e programul, varianta 1 scurta:

ziua 1 - buc - venusz motel (langa budapesta) - 30-35 eur /noapte dubla, curat, mancare ff buna

ziua 2 - mers parndorf, facut cumparaturi - cca 250 km dus, se merge tare, inapoi venusz

ziua 3 - dimineata cand se lumineaza valea acasa

 

varianta 2 mai normala, 2 zile acolo:

se poate dormi in parndorf la un motel langa outlet cu cca 60 eur/dubla a doua noapte

se poate adauga o zi in care sa mancam in viena in grinzing si cine vrea sa caste gura, oricum viena/parndorf- buc e f obositor, venusz- buc se face relativ lejer - 10-12 ore deci a treia noapte tot venusz.

 

plec pe la jumatatea lui mai intr-un weekend.

care nu stie, parndorf e langa viena, e un orasel de buticuri, toate de marca, preturi accesibile, de outlet. sunt si multe restaurante si cafenele. e misto.

 

http://www.designer-outlet-parndorf.at/

 

km buc - parndorf cca 1000.

 

cu ce mergi ?

:)

la cum e vremea o sa fiu statut rau si tare mi e ca fac un weekend prelungit budapesta - viena.

macar la dus sau la intors poate ne "lipim" daca esti pe 2 roti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma duc cu motorul, altfel nu postam aici. de fapt nu am nimic de cumparat in mod special, dar e imposibil sa nu gasesti ceva acolo in special pt fete. imi caut de drum, sa mai ies din cotetaria asta. cred ca aleg varianta lunga, sa mananc oxtail soup si ribs sau altceva in grinzing.

Mesaj completat

ba cum, in genti incap vreo 10 perechi de chiloti de firma si 2 bluze, tot de firma.

alea le pui in portofel mai otto, eu am 3 valize mari la bmw, oricum intra mai mult decat iti inchipui. e chiar prea mult spatiu pt asa aceva, e vara, nu cumperi paltoane.

post-818-1302108722_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma duc cu motorul, altfel nu postam aici. de fapt nu am nimic de cumparat in mod special, dar e imposibil sa nu gasesti ceva acolo in special pt fete. imi caut de drum, sa mai ies din cotetaria asta. cred ca aleg varianta lunga, sa mananc oxtail soup si ribs sau altceva in grinzing.

Mesaj completat

 

alea le pui in portofel mai otto, eu am 3 valize mari la bmw, oricum intra mai mult decat iti inchipui. e chiar prea mult spatiu pt asa aceva, e vara, nu cumperi paltoane.

 

oki bine de stiut.ne mai sincronizam pana atunci ca mai e si Pastele, si o grecie, ceva :)

fa o vraja sa nu mai ploua ca m-am saturat:p

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa mergi in grecia cu noi de 1 mai? vezi ca e un topic pe tema asta. si eu vreau sa ies, am un mare disconfort cu tara asta, nu prea e de motor. trebuie sa pleci, chiar si in bulgaria sa te plimbi cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vrei sa mergi in grecia cu noi de 1 mai? vezi ca e un topic pe tema asta. si eu vreau sa ies, am un mare disconfort cu tara asta, nu prea e de motor. trebuie sa pleci, chiar si in bulgaria sa te plimbi cum trebuie.

 

multam, vazui

poate ne vedem pe acolo ( ca locul oricum il stii ca l-ai nimerit odata :) )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam ca sunt singurul care gandeste asa.

Eu am inceput "pregatirile" ca sa plec definitiv din tara.

 

Bafta!

 

asta recomand tuturor, aici nu e nici o speranta. eu am ramas pt ca m-am descurcat, dar sila zilnica nu poate fi compensata de nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

am abandonat-o pe asta pt ca intre timp am mai trecut pe acolo, ii mai dau un up pt ca preconizez pt we 6 aug (sambata) sau poate vineri 5, nu stiu exact. in principiu 3 zile, cam asa. plecare vineri (sau sambata) pe la 6, mers ata pana la venusz, motel inainte de budapesta pe autostrada. 35 eur dubla, 25 o masa abundenta in 2. gulas extraordinar de bun. ziua urmatoare plecat 7:30-8 catre parndorf, ajuns pe la 10, stat cca 4-5 ore. nu fac mari cumparaturi, casc gura, sunt magazine misto, nu pleci fara o cravata, un portofel...o prostie oarecare tot gasesti. nu sunt amator de shopping, imi place atmosfera acolo. e o cafenea buna, se bea un frape grozav cu lapte de cocos, e net free. de la parndorf mers la viena in grinzig, mancat la un restaurant acolo, stiu eu unde. dupa masa inapoi la venusz pe seara, somn tot acolo. daca merge mai repede depasim venusz seara, daca merge mai incet mai putem sta o zi. cam asta e.

 

l.e. se pare ca ramane asa inceputul dar se modifica starsitul, in sensul ca stam 2 zile la viena. sper sa nu apara nimic neprevazut. pana acum - mihai (september), adi (knox) si eu.

 

i-a venit randul si asteia, plecarea vineri 12 aug intoarcerea luni pe 15.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hotel venusz e in siofok sau unde ?

 

e pe autostrada dinspre szeged langa inarcs, pe ambele sensuri cate unul, identice, chiar in drum, cca 30km de budapesta.

 

pe sensul spre budapesta: N47 16.507 E19 19.626

 

pe sensul spre szeged: N47 16.489 E19 19.541

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...