Sari la conținut

Suzuki Volusia Owners&fans


Ancalagon
 Share

Postări Recomandate

pt.FREE RIDE......cam ciudat sa se rupa asa des cablul de ambreiaj la o japoneza,aia de la service nu ti-au zis de ce !! ce an de fab e motoru ?? carb sau injectie ??

 

deoarece PLOIESTIUL nu e prea departe de noi poate iesim si noi la un schimb de experienta :duel:

 

PS:am vb la service si au zis ca ei folosesc tot ulei Motul dar numai cu filtrul lor ca altfel pierzi garantia :ok:

 

 

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

aceste topic este deschis pt C800volusia iar voi ati ajuns sa discutati despre M800marauder....

 

apropos,bogdan a luat volusia,dar alex?marauder?

pai cum nene,te duci sa iei mere si te intorci cu pere?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Bogdan!

Mai era un topic deschis pentru volusia

Eu am un VL din 2002 si sunt super multumit de el.E pus la vinzare...asta in ideea ca mi-as trage ceva de peste 1100 cmc.Dar una peste alta sunt multumit.La rece smuceste si se incalzeste relativ tirziu, dar apoi nu am probleme.Am fost la SMAEB si cu nevasta si bagaje am scos un consum aprox de 5.5-6(maxim 6)

Eu am tobe aftermarket si suna demential

Imi place cum se aseaza pe drum si cum se comporta pe curbe.Deci :ok: :duel:

Sa ai bafta de el

post-3526-1178273980_thumb.jpg

Editat de bikertibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal Bogdan!

Mai era un topic deschis pentru volusia

Eu am un VL din 2002 si sunt super multumit de el.E pus la vinzare...asta in ideea ca mi-as trage ceva de peste 1100 cmc.Dar una peste alta sunt multumit.La rece smuceste si se incalzeste relativ tirziu, dar apoi nu am probleme.Am fost la SMAEB si cu nevasta si bagaje am scos un consum aprox de 5.5-6(maxim 6)

Eu am tobe aftermarket si suna demential

Imi place cum se aseaza pe drum si cum se comporta pe curbe.Deci :ok: :duel:

Sa ai bafta de el

 

 

merci,am gasit topicul vechi si le-am lipit.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aceste topic este deschis pt C800volusia iar voi ati ajuns sa discutati despre M800marauder....

 

apropos,bogdan a luat volusia,dar alex?marauder?

pai cum nene,te duci sa iei mere si te intorci cu pere?

 

Scuze ca am discutat aici despre altceva decat Volusia !!

Am explicat mai sus care au fost cauzele care m-au determinat sa-mi schimb decizia si mi-am luat Intruder 800,nu Marauder !!!

 

http://www.suzukimoto.ro/motociclete-suzuk...0-Intruder.html

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuia sa dau search dupa Volusia! MUltumesc Black-ule ca ai unit topicurile!

 

Alex a fost super!:D A plecat dupa C800 (VL800C) si a luat M800!! :rock: Gusturile nu se discuta, nu? Sa-l stapanesti sanatos si multi km!

Mie, personal, imi place M800, dar C800 imi place mai mult:)): aripa spate lasata pe roata, cardanul, ceasurile clasice... Presupun ca manevrabilitatea si pozitia de condus sunt la fel !

 

Geo, in legatura cu aripa spate la Volusia...cateodata in unele poze, cu alte Volusii, nu-mi placea nici mie cum se vede, dar la a mea parca nu se vede asa!:rock:)

 

O intrebare pentru cunoscatori (eu fiind incepator in acest domeniu): ce trebuie sa iau in calcul pentru a-mi pune proiectoare (faruri aditionale) pe motor? E de ajuns sa le cumpar si gata?

 

Bogdan

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa-ti iei si o bara pentru proiectoarele aditionale - te uiti pe Louis ca au pentru Volusia bara Fehling pentru asa ceva. In plus, semnalizatoarele standard nu se vor mai potrivi, fie iti iei altele pentru bara respectiva, fie iti pui in capetele ghidonului. In rest, e treaba unui electrician de specialitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt.FREE RIDE......cam ciudat sa se rupa asa des cablul de ambreiaj la o japoneza,aia de la service nu ti-au zis de ce !! ce an de fab e motoru ?? carb sau injectie ??

 

deoarece PLOIESTIUL nu e prea departe de noi poate iesim si noi la un schimb de experienta :D

 

PS:am vb la service si au zis ca ei folosesc tot ulei Motul dar numai cu filtrul lor ca altfel pierzi garantia :rock:

 

 

salut a-l-e-x :P cei de la service nu prea au avut explicatii probabil cablul facea un unghi de 90 de grade si mie mi-au spus la fel folosesc ce uleu vreau eu dar mi-a soptit cineva ca in cazul unei pobleme l motor pot da vina pe ulei daca bagi de la ei atuncinci ramin fara replica :rock: al meu are injectie este din 2006 nu recomand serviceul suzuki din buc nu au nici macar electrician :rock: poate ne vedem pina la ploieasti pt ca este tare departe cu aminarea asta :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut a-l-e-x :rock: cei de la service nu prea au avut explicatii probabil cablul facea un unghi de 90 de grade si mie mi-au spus la fel folosesc ce uleu vreau eu dar mi-a soptit cineva ca in cazul unei pobleme l motor pot da vina pe ulei daca bagi de la ei atuncinci ramin fara replica :rock: al meu are injectie este din 2006 nu recomand serviceul suzuki din buc nu au nici macar electrician :D poate ne vedem pina la ploieasti pt ca este tare departe cu aminarea asta :rock:

 

 

sal,

completeaza-ti locatia la profil.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Uite ca m-am dat si eu la o VL 800 C negru cu rosu, am platit avansul si astept sa ma anunte sa ma duc sa o iau pe la sfarsitul lunii.. :huh:

Cand au auzit ai mei ca o cumpar, au zis ca am inebunit.. :what: ,

 

Sa o stapanesti sanatos :angry:

Eu am fost la mare acu in week-end in rodaj si am fost superincantat de ea :bounce:

 

PS:crezi ca numai ai tai inebunesc cand aud cati bani dai pe o moto !!!

 

nu radeti de mine ca am geaca de speed si rucsacu legat de sa ca nu au venit inca din louis cele trebuincioase la un choper .

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Uite ca m-am dat si eu la o VL 800 C negru cu rosu, am platit avansul si astept sa ma anunte sa ma duc sa o iau pe la sfarsitul lunii.. :angry:

Cand au auzit ai mei ca o cumpar, au zis ca am inebunit.. :bounce: ,

 

 

sal,

sa-l stapanesti sanatos.

completeaza-ti locatia la profil.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o stapanesti sanatos :what:

Eu am fost la mare acu in week-end in rodaj si am fost superincantat de ea :bounce:

 

PS:crezi ca numai ai tai inebunesc cand aud cati bani dai pe o moto !!!

 

nu radeti de mine ca am geaca de speed si rucsacu legat de sa ca nu au venit inca din louis cele trebuincioase la un choper .

 

Multumesc man, abia astept sa fac ture.. :huh:

Eu nu am nici geaca..trebuie sa-mi iau cu o zi inainte de a pleca dupa ea..

 

 

sal,

sa-l stapanesti sanatos.

completeaza-ti locatia la profil.

B.

 

Multumesc mult..abia astept..am completat :angry:

Editat de Talpa_mare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi place mai mult Porsche...

:bounce: :angry: tare faza

Acum pe bune...tot mai mult ma indragosesc de motorul asta.Am avut mai multe tipuri, dar asta se cumporta parca cel mai ideal dintre toate motoarele avute.Are cuplu,confort si prestanta.Mai trebuie sa reglez putin telescopul spate pt ca la drum rau, mai ales daca e si nevasta in spate( nu ca ar fi grasa sau ceva de genul asta :what: ), scutura destul de tare.

Un singur lucru nu imi place:capacul de la filtrul de aer.Am impresia ca e mult prea mare si nu se vede calumea motorul.Asta e un motiv in plus pt care as pune un Hypercharger.

Va salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stie cineva cam cat consuma? nu ca ar conta prea mult,dar sunt curios.

 

eu am scos acu in drumul la mare 3,9 la dus si 3.6 la intors dar nu am depasit 80 km/h !! mers pe soseaua veche nu pe autostrada !!

pe viitor mers 100-110 nu cred sa sara de 5-5,5%

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am scos acu in drumul la mare 3,9 la dus si 3.6 la intors dar nu am depasit 80 km/h !! mers pe soseaua veche nu pe autostrada !!

pe viitor mers 100-110 nu cred sa sara de 5-5,5%

 

In primul rand: e super motocicleta: masculina - intruderul vechi de 800, ala subtirel era gay rau de tot :huh:

frate, bine ca nu mergi cu apa :bounce:

totusi 80/h?

ai putut?

si pe drum drept...

 

off topic: scroafa mea( vezi profil) sub 6.5 niciodata!! :angry:

 

dar nu-mi pare rau deloc :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand: e super motocicleta: masculina - intruderul vechi de 800, ala subtirel era gay rau de tot :ok:

frate, bine ca nu mergi cu apa :bounce:

totusi 80/h?

ai putut?

si pe drum drept...

 

off topic: scroafa mea( vezi profil) sub 6.5 niciodata!! :angry:

 

dar nu-mi pare rau deloc :what:

 

 

am mers 80 ca e noua si vreau sa-i fac un rodaj ca la carte ca am de gand s-o tin mult timp!!

 

am mers pe soseaua veche ca pe A2 ma depaseau si daciile :huh: ;) ;)

PS.am alergat destul cand am avut speederul !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am scos acu in drumul la mare 3,9 la dus si 3.6 la intors dar nu am depasit 80 km/h !! mers pe soseaua veche nu pe autostrada !!

pe viitor mers 100-110 nu cred sa sara de 5-5,5%

 

Merci!

E ok la consum, :bounce: Cred ca la inceput nu o sa-i prea dau hrean, ca vreau sa o am mai mult timp..rodajul o sa-l fac in drum spre casa dupa ce o cumpar..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Sunt nou pe aici. Si eu vreau sa-mi iau un VZ 800 sau un VL 800. Inca nu sunt decis, dar trebuie sa ma decid repede pentru ca vreau sa-l am pana la sfarsitul lui iunie.

 

Problema e ca sunt novice la cat A, abia anul trecut mi-am luat permisul pt A, deci nu am mai condus decat cand mi-am dat permisul. Credeti ca ma voi descurca cu motor asa mare din prima? Adevarul e ca nu-mi permit sa-mi iau de 250 acum si la un an sau doi sa-mi iau pe asta. Ce ma sfatuiti?

 

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Sunt nou pe aici. Si eu vreau sa-mi iau un VZ 800 sau un VL 800. Inca nu sunt decis, dar trebuie sa ma decid repede pentru ca vreau sa-l am pana la sfarsitul lui iunie.

 

Problema e ca sunt novice la cat A, abia anul trecut mi-am luat permisul pt A, deci nu am mai condus decat cand mi-am dat permisul. Credeti ca ma voi descurca cu motor asa mare din prima? Adevarul e ca nu-mi permit sa-mi iau de 250 acum si la un an sau doi sa-mi iau pe asta. Ce ma sfatuiti?

 

Adi

 

 

sal,

in primul rand completeaza-ti datele la profil,sa stim de pe unde esti...

asa,posibil sa primesti si raspunsuri mai pertinente si chiar sa gasesti prieteni din orasul tau.

poate e cam devreme pt motor de 800cc,dar daca esti masiv sau inalt,o sa-l manevrezi mai usor.

succes.

 

 

B.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...