Sari la conținut

Suzuki Volusia Owners&fans


Ancalagon
 Share

Postări Recomandate

Cine a zis ca renunt man? pana la urma tot i-mi iau, si cu culoarea pe care o doresc.:cheers:

:rusinica:

Salut tuturor motociclistilor. Acesta este primul meu post pe acest forum deoarece maine sau poimaine ma duc la B&S sa-mi ridic intruderul rosu cu negru. Am aflat ca pe langa al meu, pe care il astept de 2 luni au mai primit alte 5 culoarea asta si erau optimisti sperand ca le vor vinde foarte repede. Asa ca Talpa mare grabeste-te si suna la ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 221
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut tuturor motociclistilor. Acesta este primul meu post pe acest forum deoarece maine sau poimaine ma duc la B&S sa-mi ridic intruderul rosu cu negru. Am aflat ca pe langa al meu, pe care il astept de 2 luni au mai primit alte 5 culoarea asta si erau optimisti sperand ca le vor vinde foarte repede. Asa ca Talpa mare grabeste-te si suna la ei.

 

 

 

:cheers: miam luat un V-storm de 650 din Germania cu 6100 km din 2005.Astia de la b&s nu au reusit sa-mi ia banii :rusinica: ,asa ca am facut o afacere mult mai buna decat daca luam de la ei. Nu m-i s-au parut prea seriosi astia de la b&s :blink: ,azi zic ceva maine altceva, asa ca pa :cheers:,o sa aiba la vanzari una in minus..a mea :finger:

Editat de Talpa_mare
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:cheers: miam luat un V-storm de 650 din Germania cu 6100 km din 2005.Astia de la b&s nu au reusit sa-mi ia banii :rusinica: ,asa ca am facut o afacere mult mai buna decat daca luam de la ei. Nu m-i s-au parut prea seriosi astia de la b&s :blink: ,azi zic ceva maine altceva, asa ca pa :cheers:,o sa aiba la vanzari una in minus..a mea :finger:

V-storm......Volusia

Total diferite...de unde pina unde diferenta asta mare de stil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

V-storm......Volusia

Total diferite...de unde pina unde diferenta asta mare de stil?

 

V-stormul i-mi placea mai de mult;la SMAEB 2007 am vazut c 800 ala negru cu rosu si mi-a placut in mod deosebit.El m-a facut sa doresc sa am iar motocicleta...si dupa aia au aparut problemele cu romanii, care nu aveau nici un motor in stoc, si dorindu-mi ff mult, Germania mi-a oferit ce altii nu au reusit:

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu odata am patit-o ca am vrut sa fac ceva la motocicleta si pina sa ajung la "acel" lucru am desfacut o gramada de lucruri inutile.

Asa ca am o intrebare:ce sa dau jos pentru a putea regla amortizorul spate la volusia?Pot sa ajung la el din aproape in aproape, dar nu vreau sa-l "dezmembrez" inutil

:rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ajungi la amortizor fie pe deasupra, dupa ce dai jos saua si eventual bateria, fie pe lateral, dand jos aparatoarea de pe cadru din spate - niste chestii negre de plastic care se prind cu niste cleme. Dupa cate vad in manual, chestia de reglat e la capatul de sus al amortizorului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala german e manual de reparatie, nu de utilizare. Nu arata cum se regleaza amortizorul. Am sa caut unu de utilizare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala german e manual de reparatie, nu de utilizare. Nu arata cum se regleaza amortizorul. Am sa caut unu de utilizare...

Ai perfecta dreptate.

Am rezolvat pina la urma, dar bineinteles ca am dat jos citeva chestii inutile....dar tot raul spre bine, ca macar am completat cu lichid de racire....ca era cam pe 0

Amu mai am o problema...cu semnalizarea.Deschid un topic separat....bagati un ochi baieti si daca stiti ceva...help

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

Nu am gasit asa ceva prin topicuri...si poate ajuta si la altii.

deci: m-i s-a rupt cauciucul care sustine semnalizatorul spate.Adica ...ca sa ma fac inteles mai bine...semnalizatorul spate are un cauciuc care-i permite sa vibreze si sa nu fie rigid.E...pina la urma si ala se rupe...credeti-ma :rusinica:

Am incercat cu ceva gen superglue....dar nu a tinut.Nu as cumpara un semnalizator nou, asa ca va intreb daca stiti vreo modalitate de a lipi...sau de a prinde cumva semnalizatorul ala sa imi dea de stire.Caut si vreo poza pe net....poate va ajuta.

Mersi

post-3526-1184825654_thumb.jpg

Editat de bikertibi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:rusinica: Au la Romana,costa vreo 65 ron. Separat,se gaseste si semnalizorul.Invers,adica ce vrei tu,nu.

Cu superglue,in nici un caz nu avea cum sa tina! Ala nu se aplica pe chestii flexibile.Incearca cu un letcon mai puternic - topeste ambele parti. Asa am facut eu,si-a mai tinut,macar o perioada...Imbraca toata partea cirpita cu banda adeziva,mai lata,neagra.Daca pui doar 2-3 straturi,aproape k nu se vede...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tre sa gasesti si la Louis, nu se poate

da-i la search blinker si-ti arata el.

Sal,in Louis o sa gasesti numai la modelul VL1500,dar verifica poate se potriveste.Daca nu ai alta sansa numai sa cumperi pe original,pot sati aduc eu,dar te anunt din inainte este foarte scumpa.

Asfalt uscat :rusinica:

Barna

http://www.louis.de/_10ac818d602d6df018751...tnr_gr=10033658

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat ceva lipici Moment din ala de trebuie amestecate 2 tuburi....am inteles ca ar trebui sa tina.Asta ca si solutie provizorie, ca sigur nu tine forever.

Darian, daca la Romana se gaseste semnalizator spate pt VL 800,la 65 ron, mai ales ca de fapt mie imi trebuie intr-un fel partea intermediara, voi lua de acolo

Mersi :rusinica:

 

Sal,in Louis o sa gasesti numai la modelul VL1500,dar verifica poate se potriveste.Daca nu ai alta sansa numai sa cumperi pe original,pot sati aduc eu,dar te anunt din inainte este foarte scumpa.

Asfalt uscat :cheers:

Barna

http://www.louis.de/_10ac818d602d6df018751...tnr_gr=10033658

Nope....seamana dar nu e la fel.Am sa-i fac o poza si maine o pun pe net

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cumparat ceva lipici Moment din ala de trebuie amestecate 2 tuburi....am inteles ca ar trebui sa tina.Asta ca si solutie provizorie, ca sigur nu tine forever.

Darian, daca la Romana se gaseste semnalizator spate pt VL 800,la 65 ron, mai ales ca de fapt mie imi trebuie intr-un fel partea intermediara, voi lua de acolo

Mersi :rusinica:

Nope....seamana dar nu e la fel.Am sa-i fac o poza si maine o pun pe net

 

Hombre...Lipiciurile astea 2 componente,gen rasina epoxidica (le stiu,e?!),sunt rigide,TOATE...Tie iti trebuie FLEXIBILE,gen prenandez...Da' la semnale nu tine...Am "experimentat" destul,cu ale mele...Mergi pe varianta letcon+scotch negru.Oricum,ia-ti unul nou,ar trebui sa ai si unul de rezerva...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hombre...Lipiciurile astea 2 componente,gen rasina epoxidica (le stiu,e?!),sunt rigide,TOATE...Tie iti trebuie FLEXIBILE,gen prenandez...Da' la semnale nu tine...Am "experimentat" destul,cu ale mele...Mergi pe varianta letcon+scotch negru.Oricum,ia-ti unul nou,ar trebui sa ai si unul de rezerva...

Da...le stii :rusinica:

Acum vin eu cu o intrebare.Nu am avut de-a face cu letcon.Asta e numele unui lipici anume sau denumeste o gama?Sau pur si simplu de la un magazin de specialitate cer letcon?

Si categoric ca imi trebuie un semnalizator nou.Mi-ai zis ceva ca sunt la romana.Sunt exact pr Volusia 800?Asta in ideea sa se potriveasca cu ala din stinga....

Hai ca la cite sfaturi mi-ai dat si cu apehanger-ul tre sa iau deja o lada de bere.

Mersi :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da...le stii :rusinica:

Acum vin eu cu o intrebare.Nu am avut de-a face cu letcon.Asta e numele unui lipici anume sau denumeste o gama?Sau pur si simplu de la un magazin de specialitate cer letcon?

Si categoric ca imi trebuie un semnalizator nou.Mi-ai zis ceva ca sunt la romana.Sunt exact pr Volusia 800?Asta in ideea sa se potriveasca cu ala din stinga....

Hai ca la cite sfaturi mi-ai dat si cu apehanger-ul tre sa iau deja o lada de bere.

Mersi :cheers:

:cheers: Letcon e ala cu care lipesti contactele ,la electronice...Vezi ca beau doar sucuri :finger: ...Trimite-mi o poza cu semnalul,sa vad daca au asa,la Romana...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete . De curind am cumparat un Intruder vl 800 din '95 poate imi spune si mie cineva de ce in talon scrie VL cind pe majoritatea le-am vazut VS din anul asta.

Orice alta informatie legata de mecanica este binevenita(ce se strica de obicei sa stiu la ce ma astept) .Poate stiti adrese de unde as putea cumpara piese de schimb sau accesorii.

 

Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti si fete . De curind am cumparat un Intruder vl 800 din '95 poate imi spune si mie cineva de ce in talon scrie VL cind pe majoritatea le-am vazut VS din anul asta.

Orice alta informatie legata de mecanica este binevenita(ce se strica de obicei sa stiu la ce ma astept) .Poate stiti adrese de unde as putea cumpara piese de schimb sau accesorii.

 

Multumesc!

Una e VS si alta e VL.Topicul asta e pt VL...VS-ul are rezervor mai mic si subtire...cilindrii mari(ca si aspect vorbind).Pune o poza cu el si te lamurim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de semnalizatoare, cele de serie sunt oricum urate ca foamea. Ia-ti niste generice cromate - semnalele de VL nu se prind ca la celelalte Suzuki-uri cu un surub care trece printr-o ureche de blocare ci se insurubeaza, deci orice semnal de pe Louis s-ar potrivi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cred ca acolo ajung sa le schimb toate.Momentan e rezolvata solutia, si nu prin lipire ca nu tine....am incercat vreo 3 tipuri...ci printr-un surub trecut efectiv dintr-o parte in alta si gaurit pe mijloc....pt fire.Acum e rigid semnalizatorul de tot, dar pina imi iau altele tine si asa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...