Sari la conținut

Atentie La Genunchi !


Postări Recomandate

si eu vreau sa mi cumpar tot asterix, vine o cunostinta la anu din america si mi aduce , apropo de siguranta , prima mea tura de enduro am fost obligat sa merg cu asterixuri ,ca fara ele nu primeam motoru,

initial mi s au parut f incomode, chiar imi pierise chefu de dat dar dupa 5 minute de plimbare uitasem de ele,

tin minte la un moment dat ca m am uitat ca mergeam cu 70 pe drumu ala plin de pietre si primul lucru la care m am gandit a fost "doamne ce bine ca mi am luat porcariile astea pe picoare"

am si eu 3 exemple de oameni care , prima data si au rupt picioarele, si abea pe urma si au luat knee brace-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 231
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cat de usor se rup ligamentele si te costa sa le mai faci 2500 eur operatia si nu se face in rom.

Merita toti banii protectiile.

o sa imi cumpar si eu ca sa nu mai fac gresala care am facuto cu piciorul

mai ales ca pe super moto le rupi cel mai usor bagati bani in echipamente ca sa nu ii bagati in operatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am citit cu atentie acest topic foarte bun. Am luat legatura cu cei de pe www.foxracing.com. Imi trimit genunchere, pretul meu final fiind cu 10% peste pretul de catalog. Daca este cineva intresat ma gasiti la tel 072145818 sau PM. Perioada de asteptare a comenzii este de 3 saptamani, fara avans sau alte costuri suplimentare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-am uitat pe site asterisk.com si acolo costa 349 usd genunchierele asterisk.pina la urma care ii pretu lor in america?pina acum am inteles din discutii ca costa undeva pe la 600 usd.ma intereseaza sa imi cumpar si eu genuncherele astea.

 

in state sunt 600$ perechea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in state sunt 600$ perechea.

 

 

omu vorbeste de modelul asta: https://www.asterisk.com/secured.php

 

in state asterisk cell costa 600usd si daca nu are cine sa vi le aduca le gasiti si in tara la 600eur sau la auner la 699eur.

asa ca alegeti. :baldy:

 

faceti un efort si cumparati-le. merita din plin. cineva spunea de operatia de ligamente care este nu numai costisitoare dar si recuperarea este de durata si te tine pe tusa.

 

 

bafta! :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ati convins........acum este vorba EVS vs ASTERISK ??

SI mai este o intrebare stiu ca se pot gasi si in tara,le-am vazut la salonul moto din porimavara.in auner le stiu le-am vazut.stiu ca se vand si la bucata poate le cumpar asa in timp cum fac rost de bani ptr ca momentan nu mai ies este frig si mi-am luxat si umarul sambata

astept un raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

omu vorbeste de modelul asta: https://www.asterisk.com/secured.php

 

omu daca citea atent vedea ca modelul Germ este numai pentru copii

 

@cetateanulx - unii zic ca EVS sunt mai bune. Eu zic ca sunt bune ambele, numai sa-ti iei. Vezi ca distribuie EVS baietii de la Motomania. Vezi ca mai e un stand cu protectii EVS in galeriile comerciale de la Carefour Baneasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Despre asa ceva se vorbeste aici.. 250E/buc

Despre asa ceva se vorbeste aici.. 250E/buc

 

eram sanatos tun cand am vazut si probat genunchere de genu asta si vroiam sa-mi cumpar dar am zis ba...chiar 15 milioane...bucata? imi plac mult dar nu stiu ce sa fac! nu mi-am cumparat desi aveam banii.

asta inseamna sa te zgarcesti prosteste, sa fii prost!

la 2 saptamani am iesit la plimbare pe SOSEA, am oprit la o trecere si a intrat cineva in mine si mi-a rupt ligamentul incrucisat de la genunchiul dreapt!

DACA LE AVEAM NU PATEAM ABSOLUT NIMIC!

 

am fost de am facut rmn dar nu s-a vazut nimic. apoi am fost la bucuresti de m-a operat un medic al echipei dinamo, prin artroscopie cu niste suruburi care au costat 500 de euro si care se absorb in organism dupa 6 luni. o astfel de operatie se face la sportivi de performanta iar dupa 3 luni pot relua antrenamentele la intensitate scazuta iar dupa 6 la intensitate maxima.

am cheltuit in total 1800 de euro cu genunchiul iar acum o sa-mi cumpar si genuncherele ca de... prostu-i patit.

 

Povestesc asta pt ca cele mai grave accidente se intampla de obicei cand esti relaxat si nu neaparat trebuie tu sa gresesti. MAI BINE UMBLI MAI BLINDAT CA ROBOCOP PE MOTOR DAR AI SANSE MAI MARI SA AI O VIATA LUNGA SI FRUMOASA DE MOTOCICLIST DECAT SA UMBLI PRIN SPITALE SA TE BLINDEZE AIA PE BANI MAI MULTI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc ptr informatii,am sa ma duc la motomania,dar stiu ca la salonul moto erau unii care vindeau asterisk si numai atat,adica in standul lor erau doua atv-uri si protectii de genunchi aveau standul vis-a-vis de cel al celor cu fetele.....alea stiti voi ............cine a fost nu se poate sa nu fi vazut fetele....care dansau provocator ca sa zic asa.........e peste drum erau astia cu protectiele aste de genunchi bengoase,eu le mai vazusem in auner in reviste si stiu ca astia de la salon le vindeau si la bucata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ura! am gasit site-ul lor (evs) din romania.sunt undeva pe la brasov.

http://www.evs-sports.ro poate are cineva nevoie de el

 

--- Mesaj completat în 26 Nov 2007 14:03 -------------
bine ca am vazut topicul asta acum sunt convins sa cumpar,este o protectie in plus si merita.......banii ii faci mai usor decat genunchiul.

.este ca divortul.......scump ptr ca merita :finger:).

multumesc tuturor

 

--- Mesaj completat în 26 Nov 2007 14:06 -------------
si in continuare ATENTIE la GENUNKI !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ofera f multa protectie daca-ti cade motoru pe picior, o cunostinta si a rupt picoru (tibia in geata partea de jos) prin rasucire in aer, i a zis doctoru ca daca nu le avea isi sfarama tot genuchiu si mai umbla la...

 

cetatene, m am uitat la evs urile alea, ideea generala a knee brace urilor e sa aiba tija metalica (sau din ce material sunt)pe laterale, cel putin asha cred, si din ce am vazut cele pana in 300 e nu au , ionut trebuie sa stie mai bine si sa nu uitati de BRACE SLEEVES (18.24 EUR) , am impresia ca asteriskurile vin cu ele standard

Editat de moz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar sunt in ceata...evs or avea?????????

 

--- Mesaj completat în 26 Nov 2007 16:25 -------------
totusi ma gandesc ca in multe domenii sa inlocuit metalul cu carbonul sau alte materiale plimerice mai usoare si rezistente.vezi claparii de schi sau patinele de hokey

 

--- Mesaj completat în 26 Nov 2007 16:26 -------------
nici casca nu este din metal,este din diferite materiale,dar nu metal

 

--- Mesaj completat în 26 Nov 2007 16:29 -------------
dau si eu cu presupusul,daca stie cineva sa ma lumineze si pe mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...