Sari la conținut

Sincronizator Carburatoare


mihaip
 Share

Postări Recomandate

man nu te mai lua dupa dan cata ca nu stie te invata prostii

doi se stie ca metoda nu merge la honda e doar pt suzuki kawasaki yamaha si clar ducati ca honda sant motoare bune la care nu merge cu improvizatii din astea romanesti cunosc la utilizator

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 937
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

man nu te mai lua dupa dan cata ca nu stie te invata prostii

doi se stie ca metoda nu merge la honda e doar pt suzuki kawasaki yamaha si clar ducati ca honda sant motoare bune la care nu merge cu improvizatii din astea romanesti cunosc la utilizator

Multumesc de aprecieri :)

 

ok am sa mai incerc si miine .Nu am tinut furtunele obturate si a tras antigelul usor usor un sus :bounce:

Trebuie sa ai un furtun mai lung, cam de 5m. Sau... ceva platbanda pe ambele parti ale scandurii/sincronizatorului si un surub intre ele, impreuna cu o piulita gen fluture. In felu asta poti limita cat de tare sa traga lichidu in sus pe coloane, ia-o ca si pe un sensitivity level potentiometer :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am facut din nou astazi.Am incercat sa sincronizeze cite doua pe rind .cind credeam ca sint reglate lichidul din tr-un furtun fugea in sus incepeam din nou reglatu si la fel.nu putema sa sincronizeze doua carburatoare in care lichidu sa ramina la acelas nivel. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hornetu are 4 cilindri? Mai fa un efort si mai ia niste furtun si fa sa ai 4 coloane, doua formate din U si mai cumpara 2 T-uri si le bagi si alea in bucla de la U. Deci o sa ai un sincronizator cu 4 coloane.

 

Tii mobra turata si reglezi pana ce is toate la acelasi nivel si esti gata. Tu oricum ai racire pe apa deci nu ai ce cala.

 

Cum zic, inca un pic de efort si investitie si ai sincronizator care il poti folosi mult timp de acu incolo, si poti regla si alte mobre cu el ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am patru furtune si teuri le-am luat de la practiker am incercat cu doua furtuna le-am obturat pe cele lante mi-sa parut mai usor sa incerc cu doua .am reusit sa reglez doua cerburatoare si dupa ce am terminat operatiunea pe unul din furtune a inceput sa urce apa..o sa mai incerc :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

corleonu, da' zi-mi ceva: tre' sa faci scoala de muzica ca sa poti sincroniza la ureche? ar fi logic, in general artistii is mai aurolaci, ca tine.

 

Moldovene, pana la scoala de muzica trebuie sa inveti sa tii surubelnita in mana. Ca una e sa montezi oglinzi chinezesti cu semnalizare pe mobra aia a ta si una e sa reglezi motoare. Pritzepi? :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moldovene, pana la scoala de muzica trebuie sa inveti sa tii surubelnita in mana. Ca una e sa montezi oglinzi chinezesti cu semnalizare pe mobra aia a ta si una e sa reglezi motoare. Pritzepi? :wink:

corleonu, nu pricep ca esti incoerent, da' sigur pricepe doctorul tau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moldovene, pana la scoala de muzica trebuie sa inveti sa tii surubelnita in mana. Ca una e sa montezi oglinzi chinezesti cu semnalizare pe mobra aia a ta si una e sa reglezi motoare. Pritzepi? :wink:

 

Daca eu sint MOLDOVEAN TU ESTI UN TARANOI vezi ce oglinzi chinezesti ai tu pe GPZ tau si mai punei niste suruburi sa nu se dezmembreze :bounce::finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

corleonu, nu pricep ca esti incoerent, da' sigur pricepe doctorul tau.

 

Nu te mai rusina mai Caline ca ti-ai pus chinezarii cu leduri pe mobre, gusturile nu se discuta. :bounce:

 

Daca eu sint MOLDOVEAN TU ESTI UN TARANOI vezi ce oglinzi chinezesti ai tu pe GPZ tau si mai punei niste suruburi sa nu se dezmembreze :bounce::finger:

 

Amice, nu te baga intr-o discutie in care nu cunosti despre ce este vorba. Altfel risti sa fii perceput ca un moldovean prost in loc de moldovean. :crack:

Editat de corleone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu te mai rusina mai Caline ca ti-ai pus chinezarii cu leduri pe mobre, gusturile nu se discuta. :bounce:

corleonule, da' nu stiu unde m-am rusinat eu? sa stii ca pe mine ma rusineaza alte chestii, cum ar fi ca traim pe aceeasi planeta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt de parere ca frustrarile le puteti trimite si pe pm. nu dati cu pietre, e doar un gand. on topic:cu cu furtunele cu ulei nu am reusit sa sincronizez carburatoarele chair ca la carte. poate am gresit cu ceva, furtunele o fi fost prea subtirim cn stie...e posibil, dar mai sigur si fara bataie de cap este carbtune. am luat si nu regret. bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii cum e treaba? e ca si cum s-ar duce corleonu la doctor dupa tratament si i-ar zice "dom' doctor, am facut ce mi-ati zis da' nu mi-a trecut.". da' de fapt el a luat alte pastile si nu le-a luat de 3 ori pe zi ci odata la 3 zile. da' in rest a facut fix ce i-a zis :) efectul se observa.

 

asa si la tine: daca nu respecti ce ti-au zis unii de pe-aici (nu ma refer la aurolaci) nu o sa-ti iasa ever.

 

furtunul trebuie sa fie rigid si de asta trebuie sa folosesti unul cu pereti grosi si ranforsari. si trebuie sa fie suficient de lung pentru ca aerul sa aiba un efect de amortizor (eu am fol de cel putin 3m). si sa aduci motorul la o turatie suficient de mare (si constanta) ca sa aiba sens indicatiile.

 

btw sa stii ca offtopicul de aici e la fel de inutil ca unu' care vine si zice "am incercat si nu merge" cind de fapt merge foarte bine.

Editat de CalinD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

corleonule, da' nu stiu unde m-am rusinat eu? sa stii ca pe mine ma rusineaza alte chestii, cum ar fi ca traim pe aceeasi planeta.

 

Daca-ti bagi destula dinamita sub cwr poti sa parasesti planeta :bounce: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@CalinD-eu nu am zis ca nu merge, am zis ca nu am reusit eu...de fapt am reusit dar nu perfect, am explicat de ce:furtunul a fost prea subtire si cum invarteam surubul cateva grade uleiul o lua razna, era prea 'sensibil' sa zic asa. dar nu am sustinut ca nu functioneaza, mai citeste odata postul! succes-uri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nici o treaba ca sint subtiri furtunele la min sint groase si abia pot sa le indoi.Prerea mea mai bine ceasuri .Si nici cu ceasurile nu o sa poti regla perfect .Sau poate nu stim noi :scratch: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dane, vorba aia cu predicatul in desert o stii? sau pe aia cu facerea de bine? lasa-i sa-si ia ceasuri de pe Louis, n-o sa fie nici pe departe sincronizat motorul dar ei o sa fie fericiti ca arata ceasurile identic :)

 

corleonu, tocmai mi-am dat seama ca tu de fapt esti la un nivel inferior aurolacului dar asa ceva nu a existat pina acum. drept pentru care trebuie inventat si il numesc corleon. om > aurolac > corleon. vezi ca o sa te contacteze niste neni de la NASA ca sa te studieze ca cea mai primitiva specie de viata din Univers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

corleonu, tocmai mi-am dat seama ca tu de fapt esti la un nivel inferior aurolacului dar asa ceva nu a existat pina acum. drept pentru care trebuie inventat si il numesc corleon. om > aurolac > corleon. vezi ca o sa te contacteze niste neni de la NASA ca sa te studieze ca cea mai primitiva specie de viata din Univers.

 

Calinushe, sigur esti moldovean? Ca nu esti amuzant deloc, am avut colegi de munca moldoveni dar cu aia radeam bine de tot, tu esti jalnic.

 

PS: Mecanica ai mai invatat? Ai reusit sa vopsesti cadrul ala? Ca pana si pt atata lucru a trebuit sa intrebi pe forum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"membru cu Koaie" LOOOOOOOOL

 

sa stii ca pina acum nimeni n-a fost preocupat de ce-i place unui parameci ca tine, de ce as fi eu? :)

 

cit despre mecanica, spre deosebire de tine ma murdaresc pe miini cind si daca am chef, tu esti uns de vaselina cind vor altii :D cu Raba aia ce-ai mai facut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

"membru cu Koaie" LOOOOOOOOL

 

Vrei sa le vezi? :wink:

 

 

sa stii ca pina acum nimeni n-a fost preocupat de ce-i place unui parameci ca tine, de ce as fi eu? :)

 

Iar te dai in spectacol, ai mai invatat mecanica?

 

 

cit despre mecanica, spre deosebire de tine ma murdaresc pe miini cind si daca am chef, tu esti uns de vaselina cind vor altii :D cu Raba aia ce-ai mai facut?

 

Vad ca te pricepi la vaselina... :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corleonu, citind ultimul tau post imi dau seama ca nici macar euglena verde nu poate fi amuzata de o conversatie cu tine. ti s-au terminat resursele care oricum erau vagi dintotdeauna :)

 

si ca sa vezi ce fac acuma: te adaug pe ignore list. de acum o sa te certi singur. mars potaie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

corleonu, citind ultimul tau post imi dau seama ca nici macar euglena verde nu poate fi amuzata de o conversatie cu tine. ti s-au terminat resursele care oricum erau vagi dintotdeauna :)

 

si ca sa vezi ce fac acuma: te adaug pe ignore list. de acum o sa te certi singur. mars potaie :)

:lol: :lol: esti tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator corleone

si ca sa vezi ce fac acuma: te adaug pe ignore list.

 

Acum chiar esti amuzant, "te-am adaugat pe ignore list"... :crack:

 

Adica tu nu o sa mai intri pe topicul asta? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...