Sari la conținut

Clasice- made in japan


Jean_Taxi
 Share

Postări Recomandate

Cu fsana daca vrei te ajut, cu ulriul la fel. In sensul ca poti veni sa le faci la mine la garaj, dar doar de luni incolo

si cam orice operatiune, ca scule am destule, loc la fel.

Mersi mult (e mult mai bine decat in curte:))!

In cazul asta ne vedem saptamana viitoare! Dupa ora 6, ca atunci ies si eu de la munca etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Hai că m-ați tâmpit cu japonezele voastre. Gata, am două ținte de acum: Honda CB350 sau Honda CB750. Sau intervine hazardul și poate câștig Honda CB360, care e acum la licitație pe ebay.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai că m-ați tâmpit cu japonezele voastre. Gata, am două ținte de acum: Honda CB350 sau Honda CB750. Sau intervine hazardul și poate câștig Honda CB360, care e acum la licitație pe ebay.

As merge pe CB750, dar cel pana in 1979...nu sevenfifty. Gasesti mult mai usor si mai ieftin piese, precum si suport tehnic :)

Banuiesc ca vorbesti despre CB350 twin? Ca vad ca ai in plan si cb360.

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai că m-ați tâmpit cu japonezele voastre. Gata, am două ținte de acum: Honda CB350 sau Honda CB750. Sau intervine hazardul și poate câștig Honda CB360, care e acum la licitație pe ebay.

mandre-s amandoua, da parca pe mine 350 m-ar atrage mai mult. Asta asa, sa te ajutam sa te hotarasti mai usor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Și pe mine mă atrage mai mult 350. Am găsit un F din 74. dar proprietarul mi-a cerut un preț de am crezut că vreau să cumpăr vreun BMW din 40.

Lângă București este și o Honda Dream C77, trebuie să-i mai fac o vizită proprietarului.



Mă gândeam ieri să-mi fac un cadou și s-o achiziționez pe doamna, dar faptul că nu mai are motorul original m-a făcut să aștept o altă ocazie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine, dar CB350 four:)..twin-ul parca nu e la fel de atragator!

post-43386-0-06910900-1401449156_thumb.jpg post-43386-0-48058100-1401449156_thumb.jpg

As merge totusi pe CB750 four pt ca e ideala pentru drumuri mai lungi, are putere, stabilitate etc..cam tot ce ii trebuie.

post-43386-0-27328400-1401449327_thumb.jpg

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Hai că m-ați tâmpit cu japonezele voastre. Gata, am două ținte de acum: Honda CB350 sau Honda CB750. Sau intervine hazardul și poate câștig Honda CB360, care e acum la licitație pe ebay.

 

 

 

 

Hai că m-ați tâmpit cu japonezele voastre. Gata, am două ținte de acum: Honda CB350 sau Honda CB750. Sau intervine hazardul și poate câștig Honda CB360, care e acum la licitație pe ebay.

Hehe..te molipsesti usor, usor..ieri na sunat baiatu cu Z650..a venit din strainataturi fara cascavel..da nu l mai da vara asta..misto..banii ii am ..il astept i am zis..alta sa mi placa n am gasit prin zona..iar afara.cu transport si onscriere ajung la peste 2000 epuroi..smf!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine, dar CB350 four:)..twin-ul parca nu e la fel de atragator!

attachicon.gif1974-honda-cb350-four-william-jones.jpg attachicon.gifGold_1972_Honda_CB350_twin_right_2.jpg

As merge totusi pe CB750 four pt ca e ideala pentru drumuri mai lungi, are putere, stabilitate etc..cam tot ce ii trebuie.

attachicon.gifHonda CB750 Four K7 77.jpg

ba io zic ca twin-ul parca e ceva mai old school :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gasit la cineva un cb 650 din 1980, nu cunosc nimic despre acest model. Voi ce parere aveti?

O parere buna!

Singura parte proasta- nu are kickstart :))

In rest acelasi motor SOHC folosit pe CB750/550/500...bineinteles, cu modificarile de rigoare.

Partea buna la CB650 e faptul ca lantul primar are intinzator (nu ma refer la lantul de distributie), spre deosebire de celelalte modele SOHC, astfel motorul SOHC, deja foarte fiabil a devenit si mai fiabil :))!

 

Mai multe informatii pertinente gasesti aici:

http://www.sohc4.net/cb650/

http://www.myhonda650.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a trecut dorinta de modificari...am si zis asta, de acum doar kilometrii de drum (sper ). Doar daca nu era 100% originala si completa o modificam.

O pastrez pe cealalta pentru modificari, dar cred ca-i ajunge si la aia mica :) si fondurile s-au cam dus...de acum doar apa cu paine.

 

Ce sanse erau sa dau in seara aia peste frumusetea asta! De aia e bine sa mai iesi la o intalnire cu motorul :))

 

Intre 27-29 iunie o punem de un Retro Bike la Nikolovo?

Anul trecut a fost frumos, am fost cu TU-ul, a plouat un pic (mai tare) dar a meritat. /index.php?/topic/696232-retro-bike-party-nikolovo-24-26-mai-2013/page-2

 

Stii mai multe detalii despre Nikolovo, 22-29 Iunie? Se tine tot acolo? Eu in programul intrunirilor din Bulgaria, am vazut, la ceeasi data Ruse, nu Nikolovo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nici nu mai stiu ce sa zic..joi am fost la o intalnire cu cei de la Slowriders si mi-au zis ca ar avea (de fapt a avut loc) in weekendul 30.05-01.06. la Basarbov!

Pe facebookul celor de la Spirit of Fredom nu am mai vazut nimic...

 

Tot ce stiu e asta 27-29 юни – SPIRIT OF FREEDOM, мото среща – Русе

 

Rog pe cei care stiu ceva despre intrunirea Retro Bike Nikolovo sa ne anunte!

Editat de mihai.i
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai aparut ceva: http://olx.ro/oferta/honda-vf-750-ID1Amyn.html#6253569780

 

Corespunde la bani si estetic.

De verificat tehnic si starea actelor.

E la Arad...

E cam ponosit...estetic..daca il mai iei si la bani marunti..tehnic..rezzulta ca nu se prea merita..:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...