Sari la conținut

O tura pe la bulgari?


Vizitator PopaCosmin
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator PopaCosmin

Vremea a fost frumoasa si darnica pe masura sufletului nostru :grinbandit:

 

Aroganta a inceput asa:

ilJg7.jpg

 

JQ9IG.jpg

 

apoi a continuat aici...

vD93Y.jpg

ihJ0K.jpg

 

in compania ...

CBoFG.jpg

HKRIP.jpg

 

Sfarsitul arogantei a fost pe masura, am ajuns in Bucuresti la cateva minute dupa ce s-a oprit ploaia si a iesit soarele :bigstar: doar pentru noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

* am revazut Veliko Tarnovo prima oara pe anul asta, cu aceeasi placere ca la fiecare inceput de sezon. mi-as fi luat si niste pirlenka acasa (da am uitat sa pun pachetul in rucsac!)

da' mai vreau un ardeeeeeeei copt!

Zakorka este in studiou, la fotografiat. apare maine la stiri ;)

minunat! mai vreau din astea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

salut.ma ajutati si pe mine cu un sfat, va rog? trebuie sa ajung in bulgaria la dobrich....si nu am iesit niciodata mai mult de nikolovo. am nevoie de sfaturi de drum si....reusesc sa ma inteleg cu ei in engleza?

Ce anume te intereseaza?

Daca te intreseaza strict limba engleza, problema e ca nu te vei descurca cu ei in engleza, sunt putini care o stiu.

 

 

* don't drink and drive!

...take it away ;)

 

Le-ai dezvirginat? :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.ma ajutati si pe mine cu un sfat, va rog? trebuie sa ajung in bulgaria la dobrich....si nu am iesit niciodata mai mult de nikolovo. am nevoie de sfaturi de drum si....reusesc sa ma inteleg cu ei in engleza?

 

nu stiu engleza mai deloc ! pt Dobrich pleci pe A2 pana la Drajna unde parasesti autostrada spre Calarasi , iei bacul , traversezi la Silistra dupa care ai indicator Dobrich , e usor , fa-ti traseul inainte pe www.viamichelin.com si vei vedea acolo harta

 

vemiram de la cascade si plouati si racoriti . asteptam foto de la ceilalti pe topicul special !

post-45527-0-25870500-1306093990_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu engleza mai deloc ! pt Dobrich pleci pe A2 pana la Drajna unde parasesti autostrada spre Calarasi , iei bacul , traversezi la Silistra dupa care ai indicator Dobrich , e usor , fa-ti traseul inainte pe www.viamichelin.com si vei vedea acolo harta

 

vemiram de la cascade si plouati si racoriti . asteptam foto de la ceilalti pe topicul special !

 

 

Unde e topicul special ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In ciuda faptului ca am intarziat putin dimineata (am ajuns la 9.10 la Petrom unde nu era nimeni),ne-am hotarat sa purcedem la drum spre cascade( unde ne-am intalnit si cu gasca care am inteles ca plecase pe la 9 ),.... vremea tocmai buna de plimbare, drumul ok, cascadele sunt interesante de vazut mai ales pentru cine vrea sa mai schimbe putin traseul clasic pe la bulgari (parcarea 2 leva + 1 leva taxa de intrare, aproximativ 450Km dus-intors).

post-40304-0-47107500-1306095400_thumb.jpgpost-40304-0-51276200-1306095637_thumb.jpgpost-40304-0-21420000-1306095809_thumb.jpg

 

Mai multe poze AICI

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a placut atmosfera la cascade... un mini traseu montan de 30min de urcare de trepte, podeturi pe langa cascada si sus de unde se varsa, o vedere panoramica, o stanca imensa cu pesteri la baza, rauletze si multa vegetatie. Jos, lume cu corturi, gratare, tiroliana.. dar cam aglomerat.

 

SDS, voi pe unde ati luat-o cand am plecat spre Veliko? V-am asteptat jumatate de ora dupa de nu v-am mai vazut... la o bariera peste calea ferata

unde ne-am intalnit unii din america pe niste harlay-uri.

Apoi ne-am oprit la Tempo in Veliko unde am mancat pana a inceput ploaia (in jur de 4 jumatate).

 

http://www.youtube.com/watch?v=rF5F-cO7DC8

Editat de knox
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Letnitsa, Adiy32 a ramas in urma (a oprit sa alimenteze la statia de pe stg. / ar fi trebuit sa anunte la plecare ca are aceasta intentie :what: ), l-am asteptat, dupa care am continuat drumul catre Levski, crezand ca ne vom intalni cu voi( nu stiam exact nici traseul pe care vreti sa o luati spre Veliko, parca intelesesem initial ca vreti sa o luati spre Lovech dar ati luat-o spre Levscki :blink: ). In Levski aveam varianta cea mai scurta spre Veliko prin Pavlikeni( 55km) pe un drum comunal, dar Adiy32 a zis ca nu-l agreaza din cauza motoretei, asa ca ne-am hotarat sa mergem spre Byala ( unde trebuia sa ne hotaram daca mai mergem la Veliko sau mergem spre Ruse / un rol important la avut si doame-doamne care mi-a zis ca o sa dea cu ploaie prin zona aia :lol: ) asa ca am pacalit ploaia si am tinut-o spre Ruse unde ne-am dus in centru sa mancam.

:cheers:

Editat de SDS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci a fost o neintelegere... noi am luat-o prin Levski-Pavlikeni-Veliko. Cred ca era singurul drum spre Veliko. Lovech era in directie opusa.

Ne-am invartit si noi ceva in unele bifurcatii, fiecare o lua pe un drum apoi ne clansonam unii pe altii pt ca fiecare intelesese altceva din indicatoarele bulgaresti. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci a fost o neintelegere... noi am luat-o prin Levski-Pavlikeni-Veliko. Cred ca era singurul drum spre Veliko. Lovech era in directie opusa.

Ne-am invartit si noi ceva in unele bifurcatii, fiecare o lua pe un drum apoi ne clansonam unii pe altii pt ca fiecare intelesese altceva din indicatoarele bulgaresti. :)

 

Nu-i bai, poate data viitoare ne organizam mai bine,....oricum traiasca GPS-ul ca ne mai scoate din rahat cateodata.

 

 

De astea ce ziceti?, post-40304-0-63843800-1306161824_thumb.jpgpost-40304-0-56251000-1306161875_thumb.jpgpost-40304-0-70851800-1306161902_thumb.jpg va tenteaza?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i bai, poate data viitoare ne organizam mai bine,....oricum traiasca GPS-ul ca ne mai scoate din rahat cateodata.

 

 

De astea ce ziceti?, post-40304-0-63843800-1306161824_thumb.jpgpost-40304-0-56251000-1306161875_thumb.jpgpost-40304-0-70851800-1306161902_thumb.jpg va tenteaza?

Pe mine ma tenteaza. Zi-mi te rog si mie locul. Belograd nu am gasit pe harta, am gasit doar Belogradchik spre granita cu sarbii dar cred ca e alt loc...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...