Sari la conținut

YAMAHA YFZ R125 sau HONDA CBR 125


Postări Recomandate

yamaha r125,,cbrul arata ca o bicicleta (parerea mea),amandoua se intretin usor,acum depinde de tine ce buget ai,ce pretentii ai,daca esti mai mic sau mai inalt

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

amandou sunt 4 timpi , costuri infirme de intretinere , ti-am explicat si de ce sa alegi yzf la celalalt topic deschis de tine . succes :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am si eu o intrebare, ce aveti cu CBR 125? Sincer... - si nu accept raspunsuri cum ca arata ca o bicicleta, ca nu trage, ca nu stiu ce. :)

Trage mai bine ca R'u. Arata ca o bicicleta dar macar are ciclistica si ai o pozitie OK...invidia ma ca si-au luat R majoritatea, ca domne arata ca o motocicleta mai mare si dupa cand au inceput sa iasa cu CBR-isti, nu intelegeau cum aia cu CBR lua virajele cu viteza si se aplecau si ei nu puteau, plus ca s-au plimbat cu un CBR si cand au vazut cat de manevrabil e s-au cam ofticat...fRustrati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trage mai bine ca R'u. Arata ca o bicicleta dar macar are ciclistica si ai o pozitie OK...invidia ma ca si-au luat R majoritatea, ca domne arata ca o motocicleta mai mare si dupa cand au inceput sa iasa cu CBR-isti, nu intelegeau cum aia cu CBR lua virajele cu viteza si se aplecau si ei nu puteau, plus ca s-au plimbat cu un CBR si cand au vazut cat de manevrabil e s-au cam ofticat...fRustrati.

nu cred ca cineva cu R invidiaza pe cineva cu cbr si R-u se poate apleca in caz ca nu stiai daca nu stii cum e treaba ta daca ai skill poti manevra orice si apleca orice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca cineva cu R invidiaza pe cineva cu cbr si R-u se poate apleca in caz ca nu stiai daca nu stii cum e treaba ta daca ai skill poti manevra orice si apleca orice

prietene tu ai mai mers cu alta motocicleta in afara de R???cu ceva mai mare sau cu alt 125????eu am mai mers, cu alte moto in afara de CBR si stiu cum sa aplec o moto. de skill nu cred ca duc lipsa. motoru vostru, are o pozitie nasoala, ciclistica proasta fiindca are centru de greutate sus, ca performante e egal cu CBR. PLM arata bine dar atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trage mai bine ca R'u. Arata ca o bicicleta dar macar are ciclistica si ai o pozitie OK...invidia ma ca si-au luat R majoritatea, ca domne arata ca o motocicleta mai mare si dupa cand au inceput sa iasa cu CBR-isti, nu intelegeau cum aia cu CBR lua virajele cu viteza si se aplecau si ei nu puteau, plus ca s-au plimbat cu un CBR si cand au vazut cat de manevrabil e s-au cam ofticat...fRustrati.

 

te referi la mine si la razvan?:)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene tu ai mai mers cu alta motocicleta in afara de R???cu ceva mai mare sau cu alt 125????eu am mai mers, cu alte moto in afara de CBR si stiu cum sa aplec o moto. de skill nu cred ca duc lipsa. motoru vostru, are o pozitie nasoala, ciclistica proasta fiindca are centru de greutate sus, ca performante e egal cu CBR. PLM arata bine dar atat.

Cum mă, acum are performanțe egale? Parcă trăgea mai tare ca yzf-ul. Ce se schimbă Âşi performanțele astea ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trage mai bine ca R'u. Arata ca o bicicleta dar macar are ciclistica si ai o pozitie OK...invidia ma ca si-au luat R majoritatea, ca domne arata ca o motocicleta mai mare si dupa cand au inceput sa iasa cu CBR-isti, nu intelegeau cum aia cu CBR lua virajele cu viteza si se aplecau si ei nu puteau, plus ca s-au plimbat cu un CBR si cand au vazut cat de manevrabil e s-au cam ofticat...fRustrati.

Nu e adevarat.eu nu stiu cine s-a ofticat , viraje cu viteza ?! tu ? cand ? nici n-aveai 125 cand noi mergeam pe cheia pisi :makeout: . so..cand toata lumea zicea ca HONDA-i HONDA eu mi-am luat Yamaha.

 

P.S : bine..acum am trecut si eu pe honda :">

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e adevarat.eu nu stiu cine s-a ofticat , viraje cu viteza ?! tu ? cand ? nici n-aveai 125 cand noi mergeam pe cheia pisi :makeout: . so..cand toata lumea zicea ca HONDA-i HONDA eu mi-am luat Yamaha.

 

P.S : bine..acum am trecut si eu pe honda :">

zvastic nu vorbi ca tu pe cheia nu esti in stare sa te ti dupa luci care are kymco ala....

 

@startstruck: nu la voi ma, in general vorbind.

@nate4u: ba lasa'ma cu ce zic aia de pe MCN.

@Chivu: in primele 3 viteze trage mai bine cbr. dupa sunt amadoua acelasi rahat.

 

Sunt doar 125'uri 130 merg amandoua.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zvastic nu vorbi ca tu pe cheia nu esti in stare sa te ti dupa luci care are kymco ala....

 

@nate4u: ba lasa'ma cu ce zic aia de pe MCN.

 

 

Sunt doar 125'uri 130 merg amandoua.

teai suparat ca e locul 9 si in coolest nici macar nu e?:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am zis doar ca arata ca o bicicleta atat,in rest stiu ca e mai fiabila decat rsul si consuma mai putin si o avea si ciclistica mai buna dar personal nu imi place cum arata,cred ca si tzrul de 50 arata mai bine :) ,te uiti si la performante,la consum,ciclistica,fiabilitate dar te mai uiti si la cum arata corect?? :blbl:

 

Ciclistica mai buna decat cbrul,Rul si rsul parerea mea cred ca o are mai buna cagiva mito 125 :)

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zvastic nu vorbi ca tu pe cheia nu esti in stare sa te ti dupa luci care are kymco ala....

 

@startstruck: nu la voi ma, in general vorbind.

@nate4u: ba lasa'ma cu ce zic aia de pe MCN.

@Chivu: in primele 3 viteze trage mai bine cbr. dupa sunt amadoua acelasi rahat.

 

Sunt doar 125'uri 130 merg amandoua.

Bine pisi cum spui tu :finger: , vorbim cand ajungi in Ro :> :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...