Sari la conținut

Cauciucuri/gume/camere...


alex123
 Share

Postări Recomandate

dipinde mult de stilul motorului si de gustul proprietarului...

 

dar in primul rind depinde mult si de ce gen de chopper ai sau vrei sa faci...asa ca daca iti plac bobberle sau old school chopperele ,folosesti caciucuri pina in 150 si asa continua in fiunctia de categorie si stil de chopper ..

si ar mai fii o chestie nu tot timpul designul se inpaca si cu practicul...dar daca sunt anumite lucruri facute bine pe motor poti avea super randament si cu un cauciuc de 250 pe motor ,dar va influinta in felul de a conduce motorul la inclinare in curbe

 

in acest topic se vor vedea parerei si pareri si depinde iara mult de fiecare cum gindeste....si daca intelege fiecare stil de chopper in parte

 

SALUT :yikes: roby

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

limita mea este aceasta 230/60-15 AVON ROADRUNNER

arata cel mai frumos in viziunea mea..

:cheers: :Dpost-66-1141228104_thumb.jpg :baldy: :baldy:

aici aveti linkul unde puteti vedea si pretul acestui caciuc in usa transportul ar costa undeva pe la 70 dolari,nu incercati sa cautati acest caciuc in europa caci costa peste 250 euro ajungind chiar la 300 si

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/AVON-AM21-R...sspagenameZWDVW

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am avut "chopper" (doar un nipru) :cheers:, dar a fost modificat destul de fain. nu a avut roata lata in spate, dar i-mi plac si mie fffoarte mut :D

 

dar ma gandesc ca in curbe nu se comporta chiar bine... :|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un 230,maxim 250 cu 55 sau 50 inaltime cam asta agreez eu ; cel putin din punct de vedere estetic i-mi pare OK

Editat de 13 Todesengel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

Poti pune "cramponate" stil enduro-cross pe un chopper si sa te dai pe terenuri proaste sau iarna? Am citit in Univers Moto de tipii aia cu Harley-uri prin Patagonia si am vazut ca aveau cauciucuri in stilul asta...

Editat de chopper_savage
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti pune "cramponate" stil enduro-cross pe un chopper si sa te dai pe terenuri proaste sau iarna? Am citit in Univers Moto de tipii aia cu Harley-uri prin Patagonia si am vazut ca aveau cauciucuri in stilul asta...

iaca aci: post-7361-1161441596_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:angry:

Dar unde vrei sa le folosesti?

NU vezi ca nici drumuri nu mai avem?Pe zi ce trece,dispare carosabilul. Eventaul ar trebui sa te gandesti cum sa achizitionezi un avion sau avand in vedere ca vor veni ploile,ti-ar sade bine cu o barca, si neuitatul Kalasnicov...

Te pupic dulce,surioara cea micuta...hahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite un endurache cu atas cu motor de V-Rod.Si mai un Harley care a facut inconjurul Americii de sud in conditii offroad.Deci se poate.Pacat ca nu reusesc sa gasesc niste poze din expeditia cu Harley-uri in jurul lumii,cu doua Panhead-uei un Shovel si un Evo...dar mai cautam. :angry:

post-7907-1161457399_thumb.jpg

post-7907-1161457405_thumb.jpg

post-7907-1161457410_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
Vizitator stress_L&P

salutare! mai intereseaza sa-mi spuneti voi niste gume foarte aderente, nu ma intereseaza in cat timp se duc, banii nu-s o problema, aderenta in schimb da! mi-am luat de curand si un vulcan 1500 si are niste gume de... ma rog, ele au profil saracele si-s 2009 dar imi fug intr-o veselie chiar si dupa ce le incalzesc. eu mai am 2 vitezane si un hibrid ciudat caruia nu stiu cum sa-i spun (vedeti profil) si intr-adevar stilul de pilotaj nu este ca pe cruiser la mine dar sa imi fuga gumele chiar si cand inca nu dau cu scaritele de asfalt mi se pare aiurea. fie vorba intre noi sunt cam polizate si scaritele, imi tot vine sa ma aplec in curbe....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul nu am avut bani de o anvelopa scumpa si mi-am pus maxxis pe mobra mea

http://www.maxxis.com/MotorcycleATV/Street...M6103-Rear.aspx

Cu street-cruiser -ul meu de mici dimensiuni ( Kawasaki LTD 454 ) ma distrez pe curbe si cu viteze de 120-130 km fara sa fi avut vrodata probleme .. si mi-am polizat si scaritele mele din aluminiu .

Nu stiu ce parere aveti voi in legatura cu anvelopele maxxis dar eu unul sunt extraordinar de multumit/surprins de ele .

Editat de jerycho
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P

eu foloseam maxxis la bicicleta. urban assault si trial. am fost foarte multumit de gumele alea. la motor nu stiu ce sa zic, poate o sa le incerc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Avon Cobra si Dunlop D402-404 etc...

daca e sa o luam asa,nici un cauciuc nu e perfect pt toate conditiile de drum...unul nu merge pe ploaie,cu altul nu te poti apleca in curbe,sau altu se uzeaza prea repede etc...eu zic ca daca e nou(adica an fabricatie 2010)e ok.

Editat de TheFatBob
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 months later...

sal

 

ma intereseaza cauciucuri cu talon alb (white wall tires) - are careva o idee de unde as putea sa cumpar(un sfat)

 

multam

Poti incerca aici http://www.anvelopemoto.eu/ suna si intreaba-i, au si marker alb pentru anvelope http://www.anvelopemoto.eu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=110&Itemid=1

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...