Sari la conținut

Elena Miscodan


Postări Recomandate

Am cautat pe forumul asta (poate nu cum trebuie) ceva legat de aceasta persoana si n-am gasit, pe mine personal m-a lasat ca la dentist.

 

http://fiindcapot.blogspot.com

 

chiar merita sa cititi blogul ei, eu abia astept sa vad documentarul facut de discovery „Oricine poate fi erou“

 

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 62
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am cautat pe forumul asta (poate nu cum trebuie) ceva legat de aceasta persoana si n-am gasit, pe mine personal m-a lasat ca la dentist.

 

http://fiindcapot.blogspot.com

 

chiar merita sa cititi blogul ei, eu abia astept sa vad documentarul facut de discovery „Oricine poate fi erou“

 

 

:10:

 

Da un search dupa userul Kelevra si o sa te elucidezi. Adventure motorcycling in adevaratul sens al cuvantului ;).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tipa e tapana.

eu am citit ce scria prin motociclismo, niste articole pe unde a umblat: himalaia, tara de foc. bravo ei ca reuseste sa-si gaseasca resurse pentru a face calatoriile astea.

si ce posteaza pe blogul de care amintesti mi se pare ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Da, kelevra aici, ca mi-am uitat parola intiala :) a trebuit sa fac alt cont. kelevra a fost ultima incercare,tot ce ceream era "luat" :P

 

Primul meu thread a fost o invitatie adresata tuturor pentru a merge in Hymalaia. Al doilea despre Patagonia. Imi pare rau ca nu s-a "inghesuit" nimeni.

Ma bucur insa ca aventurile mele au ajuns pana la voi, si sper din tot sufletul ca data viitoarea cand apare un incepator cu vise mari sa insipre suficienta incredere incat sa traga macar inca pe cineva dupa el.

 

Poate eu nu am fost suficient de convingatoare...

 

Va doresc asfalt uscat si sa nu renuntati niciodata la visele de calatorie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Da, kelevra aici, ca mi-am uitat parola intiala :) a trebuit sa fac alt cont. kelevra a fost ultima incercare,tot ce ceream era "luat" :P

 

Primul meu thread a fost o invitatie adresata tuturor pentru a merge in Hymalaia. Al doilea despre Patagonia. Imi pare rau ca nu s-a "inghesuit" nimeni.

Ma bucur insa ca aventurile mele au ajuns pana la voi, si sper din tot sufletul ca data viitoarea cand apare un incepator cu vise mari sa insipre suficienta incredere incat sa traga macar inca pe cineva dupa el.

 

Poate eu nu am fost suficient de convingatoare...

 

Va doresc asfalt uscat si sa nu renuntati niciodata la visele de calatorie :)

 

Bravo, fata!

Tine-o tot asa!

Am citit plimbarile tale-n Himalaya si-n Patagonia si mi-au placut!

Esti bravo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) multam fain de incurajari tuturor. planuiesc in curand (la anu', anul asta ma concentrez un pic pe cariera - ce cliseu :))un Peru sau Bolivia. In jur de 3500 euro fara avion. Apoi va fi probabil Namibia (undeva la 8000...de aia o tot aman :P )

 

Daca e cineva interesat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

Da, kelevra aici, ca mi-am uitat parola intiala :) a trebuit sa fac alt cont. kelevra a fost ultima incercare,tot ce ceream era "luat" :P

 

Primul meu thread a fost o invitatie adresata tuturor pentru a merge in Hymalaia. Al doilea despre Patagonia. Imi pare rau ca nu s-a "inghesuit" nimeni.

Ma bucur insa ca aventurile mele au ajuns pana la voi, si sper din tot sufletul ca data viitoarea cand apare un incepator cu vise mari sa insipre suficienta incredere incat sa traga macar inca pe cineva dupa el.

 

Poate eu nu am fost suficient de convingatoare...

 

Va doresc asfalt uscat si sa nu renuntati niciodata la visele de calatorie :)

 

cum ziceam, bine ca ti-ai indeplinit visele, planurile ...

da, ti-am citit articolele in motociclismo si apoi blogul

m-am spart de ris la chestia cu medicamentele homeopate etc!

oricum mai posteaza si pe aici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc...acum am o perioada mai agitata :) tocmai am schimbat tara, meseria, etc...banalitati.

 

chiar, am nevoie de un sfat: vreau o turing-enduroaica. de fapt le-as vrea pe toate. ma ajutati cu niste sfaturi? am de gand sa merg prin jur, dar si ture mai lungi. am rezervatie naturala langa oras cu trasee pentru motorete.

 

sunt in dilema. da' rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut aventura din Himalaya mai ales pentru ca a folosit o motocicleta clasica - un Royal Enfield antebelic pe care indienii inca il mai fabrica. M-am plictisit de "aventurieri" cu BMW-uri de ultimul tip sau alte high-tech GPS-super-touring-uri; adevarata aventura retro... Superb, curajos, fara sponsori colorati si surprinzator de non-kitsch...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut aventura din Himalaya mai ales pentru ca a folosit o motocicleta clasica - un Royal Enfield antebelic pe care indienii inca il mai fabrica. M-am plictisit de "aventurieri" cu BMW-uri de ultimul tip sau alte high-tech GPS-super-touring-uri; adevarata aventura retro... Superb, curajos, fara sponsori colorati si surprinzator de non-kitsch...

 

 

si unii dintre noi astia cu BMWuri de ex EU

ma plictisesc de unii care .....BALESC la excursiile altora si comenteaza aiurea

 

ma bucur ca ti place sa fii alaturi de cei AVENTUROSI.... dar nu imi pare OK sa te iEi de altii care fac eXcursii cu ce au sau unde vor

 

boala vesnica a ROMANULUI sa vada ce face tot timpul capra VECINULUI

 

daca nu am o moto de acum 50 de ani si nu am ajuns in himalaya "cu avionul" sa dau pe excursie 8000 euro ca sa plimb moto 200 km

NU MERIT SA "FIE UNUL" PLICTISIT DE MINE

 

E CA LA tv

 

NU.TI PLACE TOPICUL SCHIMBI "CANALUL"

 

APRECIEZ EFORTURILE PE CARE UNII LE FAC PENTRU PASIUNEA LOR EX DE FATA ...ELENA

DAR SI NOI ASTIA ASA CU BMW SI GPS FACEM EFORTURI PENTRU PASIUNEA NOASTRA ...MOTOCICLISMUL.....

UNII PE ASFALT ALTII PRIN PADURI

 

INSA REPET INAINTE DE A TE UITA LA CAPRA VECINULUI PRIVESTE IN OGLINDA

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc...acum am o perioada mai agitata :) tocmai am schimbat tara, meseria, etc...banalitati.

 

chiar, am nevoie de un sfat: vreau o turing-enduroaica. de fapt le-as vrea pe toate. ma ajutati cu niste sfaturi? am de gand sa merg prin jur, dar si ture mai lungi. am rezervatie naturala langa oras cu trasee pentru motorete.

 

sunt in dilema. da' rau.

 

Depinde cat de inalta esti, daca ai macar 1,70 iti recomand honda transalp sau africa twin. te duci cu ele unde vrei. In ce tara esti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc...acum am o perioada mai agitata :) tocmai am schimbat tara, meseria, etc...banalitati.

 

chiar, am nevoie de un sfat: vreau o turing-enduroaica. de fapt le-as vrea pe toate. ma ajutati cu niste sfaturi? am de gand sa merg prin jur, dar si ture mai lungi. am rezervatie naturala langa oras cu trasee pentru motorete.

 

sunt in dilema. da' rau.

 

la experienta ta, nu stiu daca vreun sfat de aici te va ajuta.

 

daca esti in alta tara, cred ca daca te duci la orice dealer mai serios are toata gama in stoc. mergi si te urci, compari etc.

eu de aici de unde sint, stiu ca daca mergi la budapesta, de ex. gasesti absolut toate modele, la dealer-ul marcii care te-ar interesa.

nu e ca prin romanica...

 

chiar daca ai plecat, sper sa mai auzim povesti din peregrinarile tale, aici sau prin reviste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

daca esti in alta tara, cred ca daca te duci la orice dealer mai serios are toata gama in stoc. mergi si te urci, compari etc.

eu de aici de unde sint, stiu ca daca mergi la budapesta, de ex. gasesti absolut toate modele, la dealer-ul marcii care te-ar interesa.

nu e ca prin romanica...

da, cu siguranta... :crack: afara toata lumea sta cu motocicletele pregatite sa le incerci tu :D

 

la experienta ta, nu stiu daca vreun sfat de aici te va ajuta.

 

 

 

:grinbandit: Da, toti care sunt pe forum activi merg numa in juru blocului cu mobra, n-are nimeni experienta, asa e..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, cu siguranta... :crack: afara toata lumea sta cu motocicletele pregatite sa le incerci tu :D

 

 

 

:grinbandit: Da, toti care sunt pe forum activi merg numa in juru blocului cu mobra, n-are nimeni experienta, asa e..

 

daca ai probleme spune !

 

eu unul am fot la budapesta la salon moto si aveau de ex. la honda inclusiv crosrunner-ul, vtr 250 etc, de care in romania nu ai auzit. la bucuresti la salon nici macar nu a fost dealer honda, asa ca ...

 

cu privire la experienta, eu am considerat ca tipa cunoaste destul.

nu inteleg de ce te inflamezi... daca ai de dat sfaturi da-le da ca nu, nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai probleme spune !

 

eu unul am fot la budapesta la salon moto si aveau de ex. la honda inclusiv crosrunner-ul, vtr 250 etc, de care in romania nu ai auzit. la bucuresti la salon nici macar nu a fost dealer honda, asa ca ...

 

cu privire la experienta, eu am considerat ca tipa cunoaste destul.

nu inteleg de ce te inflamezi... daca ai de dat sfaturi da-le da ca nu, nu.

Ma inflamez pentru ca vorbesti gratuit. Ai fost la salon si stii... moama frate. Salonu e salon, e altceva.

Sunt oameni care locuiesc in alte tari de ceva timp si stiu... asculta ce zic, nu te repezi.

Dealerii ofera numai motociclete noi pt teste, si nu toti, depinde de dealer. Din ce spui tu rezulta ca toti dealerii iti ofera test-ride la orice model cand vrei tu, ceea ce nu e adevarat. In plus ea nu a precizat ca vrea moto noua. De unde poate testa un transalp din 98 la dealer? Unde??

Btw, am mers cu honda crossrunner, am avut una o zi, oferita de dealer in Olanda. Dar nu e o regula, cum spuneam.

 

Si fata a intrebat de experienta cu ENDURO TOURING, ceea ce probabil nu a avut, nu stie modele etc, si asteapta sfaturi de la cei ca mine, care au mers mult cu asa ceva, am avut Transalp600 4,5 ani, deci stiu cu ce se mananca mai bine decat ea, nu crezi? Sau un posesor de Africa sau de Vstrom sau mai stiu eu ce.

Asta a intrebat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sa incerc...acum am o perioada mai agitata :) tocmai am schimbat tara, meseria, etc...banalitati.

 

chiar, am nevoie de un sfat: vreau o turing-enduroaica. de fapt le-as vrea pe toate. ma ajutati cu niste sfaturi? am de gand sa merg prin jur, dar si ture mai lungi. am rezervatie naturala langa oras cu trasee pentru motorete.

 

sunt in dilema. da' rau.

 

Eu am un Kawa ZZR 1200 dar visez demult la un BMW R 1200 GS. Din punctul meu de vedere, adik strict subiectiv, este mobra cea mai completa imbinand intr-un mod fericit autostrada cu drumurile mai putin amenajate! Desigur ca fiecare procedeaza in functie de gust si a fost pana la urma o parere personala!

post-45197-0-36186800-1310463611_thumb.jpg

post-45197-0-96261000-1310463797_thumb.jpg

Editat de markko40
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma inflamez pentru ca vorbesti gratuit. Ai fost la salon si stii... moama frate. Salonu e salon, e altceva.

Sunt oameni care locuiesc in alte tari de ceva timp si stiu... asculta ce zic, nu te repezi.

Dealerii ofera numai motociclete noi pt teste, si nu toti, depinde de dealer. Din ce spui tu rezulta ca toti dealerii iti ofera test-ride la orice model cand vrei tu, ceea ce nu e adevarat. In plus ea nu a precizat ca vrea moto noua. De unde poate testa un transalp din 98 la dealer? Unde??

Btw, am mers cu honda crossrunner, am avut una o zi, oferita de dealer in Olanda. Dar nu e o regula, cum spuneam.

 

Si fata a intrebat de experienta cu ENDURO TOURING, ceea ce probabil nu a avut, nu stie modele etc, si asteapta sfaturi de la cei ca mine, care au mers mult cu asa ceva, am avut Transalp600 4,5 ani, deci stiu cu ce se mananca mai bine decat ea, nu crezi? Sau un posesor de Africa sau de Vstrom sau mai stiu eu ce.

Asta a intrebat...

 

cred ca tu te arunci si nu intelegi nimic.

nu ai citit ce am scris. nicaieri nu am scris ca ti se ofera ce model vrei, cind vrei la test ! asta vezi ca am scris eu? ca tu inlegei altceva, asta e chiar altceva.

nici la salon la budapesta nu ti se ofereau la test. ca sa precizez, am scris doar ca au modelele pe stoc si le poti vedea, pipai, ceea ce in romania este putin probabil... nu am vazut acolo afise de gen: nu atingeti marfa expusa.

deci nu-mi rastalmaci ce am scris.

 

iar ca sa vezi ca citesti din doua in doua rinduri, fata are v strom, dupa cum scrie in profil.

q.e.d.

 

postarea cu privire la experienta se referea la altceva si eu nu-ti traduc limba romana. orgoliile de acest gen, nu ma impresioneaza...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La profil scrie ca are SV.. :unsure:

 

Asta ai scris, tu, prin "merci si te urci" am inteles "testat". Asa urcatul cu ea in showroom nu stiu la ce ajuta, poate doar sa-ti faci poze cu ea...

 

daca esti in alta tara, cred ca daca te duci la orice dealer mai serios are toata gama in stoc. mergi si te urci, compari etc.

eu de aici de unde sint, stiu ca daca mergi la budapesta, de ex. gasesti absolut toate modele, la dealer-ul marcii care te-ar interesa.

nu e ca prin romanica...

 

chiar daca ai plecat, sper sa mai auzim povesti din peregrinarile tale, aici sau prin reviste.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

M-am plictisit de "aventurieri" cu BMW-uri de ultimul tip sau alte high-tech GPS-super-touring-uri..

 

Mama lor de bemveisti aroganti, o sa dau cu pietre dupa iei cand ii mai vad cu gps-urile-super-turing arogante :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am cautat pe forumul asta (poate nu cum trebuie) ceva legat de aceasta persoana si n-am gasit, pe mine personal m-a lasat ca la dentist.

 

http://fiindcapot.blogspot.com

 

chiar merita sa cititi blogul ei, eu abia astept sa vad documentarul facut de discovery „Oricine poate fi erou“

 

 

:10:

 

 

bai galusca

3 pagini

deja unii se iau de cardane si de lanturi la gat

si NICI MACAR O POZA

 

nu mai deschide topicuri din astea tembele la IMAGINI DIN CALATORIILE PE 2 ROTI

 

VREAM SA VAD SI EU pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...