Sari la conținut

Bestia mea


RedCap
 Share

Postări Recomandate

Din cate am inteles eu de la BMW ....... S 1000 RR consuma 10% in Bucurestiul nostru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 201
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pai si care e surpriza legata de fiabilitate aici ? :blink:

 

Cumpara un BMW de generatie noua si vei vedea. Ceva sigur va aparea, eu la Boxer am avut destule, in conditiile in care am cumparat-o din reprezentanta de NOUA. Legat de consum, na fiecare isi permite sau nu 10% pentru o motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e si asta o treaba,ultimu drum cu k5`ul a fost undeva la 5.4 ,5.6 mers carelo pana`n 180 ,extraurban curbe

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ,am fost cu cineva incepator si a trebuit sa ma acomodez,in rest forja stradala ,media este undeva la 6.5

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cumpara un BMW de generatie noua si vei vedea. Ceva sigur va aparea, eu la Boxer am avut destule, in conditiile in care am cumparat-o din reprezentanta de NOUA. Legat de consum, na fiecare isi permite sau nu 10% pentru o motocicleta.

 

S1000 RR-ul a aparut prin 2009 deci e de generatie noua, nu ? Ca o cadea ceva pe la ea... aia e, soarta. Urmez aceeasi reteta pe care am urmat-o si cu masina, ma duc frumos in reprezentanta BMW si imi iau de acolo. :) Mai departe, Dumnezeu cu mila. Legat de 10% consum, aia e, nu poti avea pretentii la un miar sa consume cat una de 125. :) Vrei miar, bagi gaz in el, altfel te gandesti la ceva ce nu trebuie realimentat la maxim 200 de km cu mers cat de cat cuminte.

 

e si asta o treaba,ultimu drum cu k5`ul a fost undeva la 5.4 ,5.6 mers carelo pana`n 180 ,extraurban curbe

 

Mai da-l dracu', mergeai la vale de fapt ? :)

Editat de RedCap
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

plecasem de acasa doar cu el si am zis sa facem una asa,am indurat un frig teribil duminica @cheia ,2 zile mi-au curs mucisorii :)) (ma vait ca o p1zd4)=))

 

LINK

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti recomand RC8-ul...Este o mobra mult prea pretentioasa pentru drumurile din Ro.

 

Se incinge rapid si ii plac mult prea mult tempo-urile cu 3 cifre- :rock:

 

Acum fara misto, daca ai ocazia ,probeaza una. Sunt sanse mari sa te indragostesti, are tot (frane,cuplu,power,sunet,ciclistica)si arata ca un Lamborghini Countach.

post-11570-0-91673200-1347649496_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amandoua sunt 2012 :rusinica:

 

R1 este prietenos in comparatie cu RC8-ul. Pe R1, cred ca poti sa pleci lejer in excursii lungute.

 

Rc8 este strict pt zile proaste, pleci suparat si vii cu un ranjet pe care nici Marijurana nu ti-l poate oferi :crack:

 

Motor 10, ciclistica 10, frane 10, sunet 12... Se aude, cu tobele originale, mai tare decat R1 cu Akrapovic. :crack:

 

Este primul V cu care merg si nu vibreaza aproape deloc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu mereu am ocolit 'visul' de a avea motor nou nout (care oricum e la stadiu de vis) pentru ca imi imaginez cum m-as simti daca m-ar da jos un prost in parcare, sau daca mi-l da jos un taxi sau in fine: DACA IL FU.TE cineva fara sa fie vina mea sau fara sa fiu de fata...

 

Chiar daca ai casco....nu va mai fi 'nou'...

 

Motoarele imi par asa fragile...mai ales cand is noi...

 

 

Oricum motor nou nu renteaza..... DAR cand ai BANII, toate regulile se schimba si ai alta perceptie total vis a vis de multe aspecte...

 

Daca il gasesti traznit sau cumva aia e, soarta, noi sa fim sanatosi ca motoare mai om tot lua insa mai greu e cand cazi cu el si te faci tu praf...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

daca trec iarna cu bine si cu bani in buzunar...vreau si eu rr-ul de la bmw la primavara

din punctul meu de vedere e mama lor...bate cam tot si are si sisteme de siguranta p ea...e baza, e usoara ca un 600, are sunet misto cu akrapovic, si e cu mult mai ieftina decat un panigale de exemplu(care frumos foc, dar nu suport galagia aia de ambreiaj)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...